Milena Rašić i Vakifbank Istanbul svetski prvaci – bronza za “srpski” Volero – Tijana Bošković najbolji korektor, Silvija Popović najbolji libero

SENIORKE – XI SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2017.

Vakifbank Istanbul, za koji igra Milena Rašić (10 poena, 6 blokova), osvojio je titulu svetskog klupskog prvaka, pošto je danas u Kobeu, u finalu XI Svetskog klupskog prvenstva 2017. u konkurenciji odbojkašica, savladao brazilsku Reksonu Sesk iz Rio de Žaneira sa 3:0 (25:19, 25:21, 25:21). Bronzanu medalju je osvojio švajcarski Volero iz Ciriha (Bojana Živković, Silvija Popović, Ana Antonijević, Zoran Terzić, Željko Bulatović, Đorđe Gavran, Vladan Radonjić), koji je u meču za treće mesto pobedio turski Ezačibaši iz Istanbula, za koji igraju Maja Ognjenović i Tijana Bošković, sa 3:2 (25:22, 25:15, 22:25, 23:25, 15:12). Tijana Bošković je proglašena za najboljeg korektora, a Silvija Popović za najboljeg libera prvenstva.

 

 

 

 

 

 

Ting Džu, primač Vakifbanka, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) i najboljeg primača turnira.

U utakmici za 5. mesto, ruski Dinamo iz Moskve je savladao brazilski Osasko iz Sao Paula, za koji graju Tijana Malešević i Ana Bjelica, sa 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:18), dok je u meču za 7. mesto, NEC Red Rokets iz Kavasakija pobedio Hisamicu Springs iz Kobea sa 3:0 (25:16, 25:23, 25:22).

 

SENIORKE – XI SVETSKO KLUPSKO PRVENSTVO 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

NEDELJA, 14. MAJ:

FINALE:

VAKIFBANK ISTANBUL (TUR) – REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)            3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

 

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

VOLERO CIRIH (SUI) – EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)                  3:2 (25:22, 25:15, 22:25, 23:25, 15:12)

 

 

MEČ ZA PETO MESTO:

DINAMO MOSKVA (RUS) – OSASKO SAO PAULO (BRA)        3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:18)

 

 

MEČ ZA SEDMO MESTO:

NEC RED ROKETES KAVASAKI (JPN) – HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN) 3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

 

 

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: TING DŽU (VAKIFBANK)

 

 

KOREKTOR: TIJANA BOŠKOVIĆ (EZAČIBAŠI)

 

 

LIBERO: SILVIJA POPOVIĆ (VOLERO)

TEHNIČAR: KANAME JAMAGUČI (NEC RED ROKETS)

BLOKERI: KUBRA AKMAN (VAKIFBANK) I MAJA POLJAK (DINAMO)

PRIMAČI: TING DŽU (VAKIFBANK) I GABRIJELA BRAGA GIMARAEŠ (REKSONA)

 

 

 

 

SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

6. OSASKO SAO PAULO (BRA)

7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)

8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. POMI KAZALMAĐORE (ITA)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. REKSONA SESK RIO (BRA)

6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

7. BANGKOK GLAS (THA)

8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (6 – 10. MAJ):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. DINAMO KRASNODAR (RUS)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. REKSONA ADES (BRA)

5. MIRADOR (DOM)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (7 – 11. MAJ):

1. DINAMO KAZANJ (RUS)

2. MOLIKO OSASKO (BRA)

3. SESI SP (BRA)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

5. ALŽIR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. UNILEVER VOLEJ (BRA)

3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. AJOVA AJS (USA)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. SOLIS NESTLE (BRA)

2. RABITA BAKU (AZE)

3. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

4. LANČERAS DE KATANJO (PUR)

5. BOHAI BANK (CHN)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. RABITA BAKU (AZE)

2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)

3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)

4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)

5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)

5. ČANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

2. SOLIS OSASKO (BRA)

3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)

4. MIRADOR (DOM)

5. FEDERBARAU (THA)

6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):

1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

2. PARMALAT MATERA (ITA)

3. BCN GUARUŽA (BRA)

4. URALOČKA SVERDLOVSK (RUS)

5. KAMAGUEJ (CUB)

6. EKOKLIR SUMIRAĐO (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):

1. IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)

3. URALOČKA JEKATERINBURG (RUS)

4. BRUMEL ANKONA (ITA)

5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

6. HITAČI (JPN)

7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)

8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):

1. SADIA SAO PAULO (BRA)

2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

3. MLADOST ZAGREB (YUG)

4. OKI VERDI MODENA (ITA)

5. HITAČI (JPN)

6. JOGI ANKONA (ITA)

7. KRAJSLER (USA)

8. POSTA (KEN)