Brazilke uspešnije – Srbija protiv SAD za plasman u četvrtfinalne grupe

JUNIORKE – XIX SP 2017.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije poražena je u 2. kolu C grupe na XIX SP 2017. u Meksiku. Brazil je prošle noći po našem vremenu, u Boki del Rio, pobedio Srbiju sa 3:1, po setovima 25:13, 25:21, 23:25 i 25:22, posle 111 minuta igre.

 

 

Utakmicu u Areni Verakrus posmatralo je 1150 gledalaca, sudili su Abed Kelfun iz Alžira i Sabina Vite iz Nemačke.

Juniorke Srbije će za plasman u četvrtfinalne grupe morati da savladaju SAD u poslednjem meču u grupi. Poražene su izabranice Marijane Boričić od Brazila, u meču u kome Srbiju nije najbolje služio prijem i napada. Sve to je rival znalački koristio i na kraju drugom pobedom u Boki del Rio obezbedio plasman u četvrtfinalne grupe.

 

IZJAVA MARIJANE BORIČIĆ

 

IZJAVA JOVANE KOCIĆ

 

IZJAVA LJUBICE MILOJEVIĆ

 

IZJAVA JOVANE MIROSAVLJEVIĆ

 

Srbija će u poslednjem, 3. kolu, naredne noći od 1.00 čas igrati protiv SAD i pobednik tog meča će izboriti plasman u četvrtfinalne grupe.

 

 

 

 

 

JUNIORKE – XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):

C GRUPA – BOKA DEL RIO (ARENA VERAKRUS, 2400):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SRBIJA – KUBA             3:2 (25:13, 25:17, 25:27, 17:25, 15:11)

BRAZIL – SAD   3:1 (25:10, 25:12, 24:26, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          1:3 (13:25, 21:25, 25:23, 22:25)

SAD – KUBA           3:0 (31:29, 25:19, 25:23)

TABELA:

1. BRA        2    2    0    6:2       6

2. USA        2    1    1    4:3       3

3. SRB        2    1    1    4:5       2

4. CUB        2    0    2    2:6       1

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

SRBIJA – SAD         18.00 (ponedeljak u 1.00)

BRAZIL – KUBA       20.00 (ponedeljak u 3.00)

 

D GRUPA – BOKA DEL RIO (ARENA VERAKRUS, 2400):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

JAPAN – ARGENTINA     3:0 (25:11, 25:13, 25:22)

TURSKA – ITALIJA        3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:16, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

TURSKA – ARGENTINA  3:2 (23:25, 28:26, 25:19, 20:25, 15:13)

JAPAN – ITALIJA           3:0 (25:17, 25:15, 26:24)

TABELA:

1. JPN         2    2    0    6:0       6

2. TUR        2    2    0    6:4       4

3. ITA         2    0    2    2:6       1

4. ARG        2    0    2    2:6       1

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

TURSKA – JAPAN          13.00 (20.00)

ITALIJA – ARGENTINA   15.00 (22.00)

 

A GRUPA – KORDOBA (ARENA KORDOBA, 2500):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

RUSIJA – BUGARSKA    3:1 (25:15, 25:13, 24:26, 25:13)

MEKSIKO – EGIPAT       3:2 (16:25, 29:31, 25:20, 25:19, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

BUGARSKA – EGIPAT    3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

RUSIJA – MEKSIKO       3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:14)

TABELA:

1. RUS        2    2    0    6:2       6

2. BUL        2    1    1    4:3       3

3. MEX        2    1    1    4:5       2

4. EGY        2    0    2    2:6       1

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

RUSIJA – EGIPAT                15.00 (22.00)

BUGARSKA – MEKSIKO       20.00 (ponedeljak u 3.00)

 

B GRUPA – KORDOBA (ARENA KORDOBA, 2500):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KINA – PERU          3:0 (25:21, 26:24, 25:19)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:17, 16:14)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU     3:0 (25:20, 25:8, 25:19)

POLJSKA – KINA           3:2 (16:25, 26:24, 15:25, 25:15, 15:12)

TABELA:

1. DOM       2    2    0    6:2       5

2. CHN       2    1    1    5:3       4

3. POL        2    1    1    5:5       3

4. PER        2    0    2    0:6       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

POLJSKA – PERU     13.00 (20.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KINA      18.00 (ponedeljak u 1.00)

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz sve 4 grupe izboriće plasman u četvrtfinalne grupe E i F, dok će 3. i 4. ekipe formirati grupe G i H za plasman 9 – 16. mesta.

 

ČETVRTFINALNE GRUPE – KORDOBA:

E GRUPA (A 1, B 2, C 1, D 2):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

A 1 – D 2          13.00 (20.00)

B 2 – C 1          15.00 (22.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

C 1 – D 2          13.00 (20.00)

A 1 – B 2          15.00 (22.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

B 2 – D 2          13.00 (20.00)

A 1 – C 1          15.00 (22.00)

 

F GRUPA (B 1, A 2, D 1, C 2):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

B 1 – C 2          18.00 (sreda u 1.00)

A 2 – D 1          20.00 (sreda u 3.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

D 1 – C 2          18.00 (četvrtak u 1.00)

B 1 – A 2          20.00 (četvrtak u 3.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

A 2 – C 2          18.00 (petak u 1.00)

B 1 – D 1          20.00 (petak u 3.00)

 

GRUPE ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO:

G GRUPA (A 3, B 4, C 3, D 4):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

A 3 – D 4          13.00 (20.00)

B 4 – C 3          15.00 (22.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

C 3 – D 4          13.00 (20.00)

A 3 – B 4          15.00 (22.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

B 4 – D 4          13.00 (20.00)

A 3 – C 3          15.00 (22.00)

 

H GRUPA (B 3, A 4, D 3, C 4):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

B 3 – C 4          18.00 (sreda u 1.00)

A 4 – D 3          20.00 (sreda u 3.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

D 3 – C 4          18.00 (četvrtak u 1.00)

B 3 – A 4          20.00 (četvrtak u 3.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

A 4 – C 4          18.00 (petak u 1.00)

B 3 – D 3          20.00 (petak u 3.00)

 

SUBOTA, 22. JUL:

KORDOBA:

POLUFINALE:

F 1 – E 2           18.00 (nedelja u 1.00)

E 1 – F 2           20.00 (nedelja u 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

E 3 – F 4           13.00 (20.00)

F 3 – E 4           15.00 (22.00)

 

BOKA DEL RIO:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:

H 1 – G 2          18.00 (nedelja u 1.00)

G 1 – H 2          20.00 (nedelja u 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 13 – 16. MESTA:

G 3 – H 4          13.00 (20.00)

H 3 – G 4          15.00 (22.00)

 

NEDELJA, 2. JUL:

KORDOBA:

FINALE:                        20.30 (ponedeljak u 3.30)

MEČ ZA 3. MESTO:        18.00 (ponedeljak u 1.00)

MEČ ZA 5. MESTO:        15.00 (22.00)

MEČ ZA 7. MESTO:        13.00 (20.00)

 

BOKA DEL RIO:

MEČ ZA 9. MESTO:        20.30 (ponedeljak u 3.30)

MEČ ZA 11. MESTO:      18.00 (ponedeljak u 1.00)

MEČ ZA 13. MESTO:      15.00 (22.00)

MEČ ZA 15. MESTO:      13.00 (20.00)