SAD u četvrtfinalnoj grupi – Srbija protiv Perua u sredu (1.00)

JUNIORKE – XIX SP 2017.

Ženska juniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinalne grupe na XIX SP 2017. u Meksiku, pa će u nastavku takmičenja igrati u grupi za plasman 9 – 16. mesta u Boki del Rio. SAD su prošle noći po našem vremenu, u poslednjem, 3. kolu C grupe, pobedile Srbiju sa 3:2, po setovima 22:25, 10:25, 26:24, 25:23 i 17:15, posle 130 minuta igre.

 

 

Utakmicu u Areni Verakrus posmatralo je 1250 gledalaca, sudili su Sabina Vite iz Nemačke i Esomi Andre Mbumteke iz Kameruna.

Juniorke Srbije igraće za plasman 9 – 16. mesta u Meksiku, pošto su u odlučujućoj utakmici za plasman u četvrtfinalne grupe poražene od SAD. Izabranice Marijane Boričić su vodile sa 2:0 u setovima, ali su na kraju ipak slavile SAD.

Posle vođstva od 2:0, Srbija je prepustila inicijativu SAD, koje su smanjile na 2:1, zatim nadoknadile minus sa početka četvrtog seta (8:2) i izjednačile na 2:2, da bi potom imale više sreće i umeća u odlučujućim trenucima petog seta.

Srbija će u nastavku takmičenja igrati u G grupi razigravanja za plasman 9 – 16. mesta sa Peruom, Mekiskom i Argentinom u Boki del Rio.

Srbija će u 1. kolu G grupe igrati protiv Perua sutra (utorak, 18. jul) od 18.00 časova po lokalnom, odnosno u sredu, 19. jula u 1.00 čas po našem vremenu.
Srbija će u 2. kolu igrati protiv Argentine u četvrtak, 20. jula od 1.00 čas po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu protiv Meksika u petak, 21. jula od 3.00 časa po našem vremenu.

Dve prvoplasirane ekipe nastaviće takmičenje u razigravanju za plasman 9 – 12. mesta, a 3. i 4. u razigravanju za plasman 13 – 16. mesta.

 

 

 

 

 

JUNIORKE – XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL):

C GRUPA – BOKA DEL RIO (ARENA VERAKRUS, 2400):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SRBIJA – KUBA             3:2 (25:13, 25:17, 25:27, 17:25, 15:11)

BRAZIL – SAD   3:1 (25:10, 25:12, 24:26, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          1:3 (13:25, 21:25, 25:23, 22:25)

SAD – KUBA           3:0 (31:29, 25:19, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

SRBIJA – SAD   2:3 (25:22, 25:10, 24:26, 23:25, 15:17)

BRAZIL – KUBA             3:2 (23:25, 22:25, 25:9, 25:20, 15:13)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:4       8

2. USA        3    2    1    7:5       5

3. SRB        3    1    2    6:8       3

4. CUB        3    0    3    4:9       2

 

D GRUPA – BOKA DEL RIO (ARENA VERAKRUS, 2400):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

JAPAN – ARGENTINA     3:0 (25:11, 25:13, 25:22)

TURSKA – ITALIJA        3:2 (20:25, 25:21, 20:25, 25:16, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

TURSKA – ARGENTINA  3:2 (23:25, 28:26, 25:19, 20:25, 15:13)

JAPAN – ITALIJA           3:0 (25:17, 25:15, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

JAPAN – TURSKA          3:2 (22:25, 20:25, 25:21, 25:23, 15:12)

ITALIJA – ARGENTINA   3:0 (28:26, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. JPN         3    3    0    9:2       8

2. TUR        3    2    1    8:7       5

3. ITA         3    1    2    5:6       4

4. ARG        3    0    3    2:9       1

 

A GRUPA – KORDOBA (ARENA KORDOBA, 2500):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

RUSIJA – BUGARSKA    3:1 (25:15, 25:13, 24:26, 25:13)

MEKSIKO – EGIPAT       3:2 (16:25, 29:31, 25:20, 25:19, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

BUGARSKA – EGIPAT    3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

RUSIJA – MEKSIKO       3:1 (25:15, 23:25, 25:17, 25:14)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

RUSIJA – EGIPAT    3:0 (25:18, 25:16, 25:17)

BUGARSKA – MEKSIKO             3:2 (27:25, 24:26, 25:12, 19:25, 15:9)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:2       9

2. BUL        3    2    1    7:5       5

3. MEX        3    1    2    6:8       3

4. EGY        3    0    3    2:9       1

 

B GRUPA – KORDOBA (ARENA KORDOBA, 2500):

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KINA – PERU          3:0 (25:21, 26:24, 25:19)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – POLJSKA 3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:17, 16:14)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU     3:0 (25:20, 25:8, 25:19)

POLJSKA – KINA           3:2 (16:25, 26:24, 15:25, 25:15, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

POLJSKA – PERU           3:1 (25:18, 25:22, 14:25, 25:12)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:19, 25:20, 25:17)

TABELA:

1. CHN       3    2    1    8:3       7

2. POL        3    2    1    8:6       6

3. DOM       3    2    1    6:5       5

4. PER        3    0    3    1:9       0

 

Po dve prvoplasirane ekipe iz sve 4 grupe izboriće plasman u četvrtfinalne grupe E i F, dok će 3. i 4. ekipe formirati grupe G i H za plasman 9 – 16. mesta.

 

ČETVRTFINALNE GRUPE – KORDOBA:

E GRUPA (RUSIJA (A 1), POLJSKA (B 2), BRAZIL (C 1), TURSKA (D 2)):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

RUSIJA – TURSKA         18.00 (sreda u 1.00)

POLJSKA – BRAZIL        20.00 (sreda u 3.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

RUSIJA – POLJSKA        18.00 (četvrtak u 1.00)

BRAZIL – TURSKA         20.00 (četvrtak u 3.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

POLJSKA – TURSKA      18.00 (petak u 1.00)

RUSIJA – BRAZIL          20.00 (petak u 3.00)

 

F GRUPA (KINA (B 1), BUGARSKA (A 2), JAPAN (D 1), SAD (C 2)):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

KINA – SAD             13.00 (20.00)

BUGARSKA – JAPAN      15.00 (22.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

JAPAN – SAD                13.00 (20.00)

KINA – BUGARSKA        15.00 (22.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

BUGARSKA – SAD   13.00 (20.00)

KINA – JAPAN         15.00 (22.00)

 

GRUPE ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO:

G GRUPA (MEKSIKO (A 3), PERU (B 4), SRBIJA (C 3), ARGENTINA (D 4)):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

SRBIJA – PERU                   18.00 (sreda u 1.00)

MEKSIKO – ARGENTINA      20.00 (sreda u 3.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA   18.00 (četvrtak u 1.00)

MEKSIKO – PERU          20.00 (četvrtak u 3.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

SRBIJA – MEKSIKO       20.00 (petak u 3.00)

PERU – ARGENTINA      18.00 (petak u 1.00)

 

H GRUPA (DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 3), EGIPAT (A 4), ITALIJA (D 3), KUBA (C 4)):

1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KUBA     13.00 (20.00)

EGIPAT – ITALIJA    15.00 (22.00)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:

ITALIJA – KUBA      13.00 (20.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT        15.00 (22.00)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

EGIPAT – KUBA       13.00 (20.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ITALIJA        15.00 (22.00)

 

SUBOTA, 22. JUL:

KORDOBA:

POLUFINALE:

F 1 – E 2           18.00 (nedelja u 1.00)

E 1 – F 2           20.00 (nedelja u 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

E 3 – F 4           13.00 (20.00)

F 3 – E 4           15.00 (22.00)

 

BOKA DEL RIO:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:

H 1 – G 2          18.00 (nedelja u 1.00)

G 1 – H 2          20.00 (nedelja u 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 13 – 16. MESTA:

G 3 – H 4          13.00 (20.00)

H 3 – G 4          15.00 (22.00)

 

NEDELJA, 2. JUL:

KORDOBA:

FINALE:                        20.30 (ponedeljak u 3.30)

MEČ ZA 3. MESTO:        18.00 (ponedeljak u 1.00)

MEČ ZA 5. MESTO:        15.00 (22.00)

MEČ ZA 7. MESTO:        13.00 (20.00)

 

BOKA DEL RIO:

MEČ ZA 9. MESTO:        20.30 (ponedeljak u 3.30)

MEČ ZA 11. MESTO:      18.00 (ponedeljak u 1.00)

MEČ ZA 13. MESTO:      15.00 (22.00)

MEČ ZA 15. MESTO:      13.00 (20.00)