Deveto zlato za Srbiju, Batak MVP

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2017.

 

Muška kadetska reprezentacija Srbije osvojila je deveto zaltno odličje na Balkanskom šampionatu u Leskovcu, nakon što je u finalu savladala selekciju Bugarske sa 3:1 po setovima 26:24, 21:25, 25:18 i 25:13 posle 105 minuta igre. Aleksa Batak proglašen je za najboljeg dizača i MVP takmičenja, Stanislav Paunović za najboljeg korektora a Stefan Negić za najboljeg libera.

 

 

 

Meč u dvorani „Dubočica” između Srbije i Bugarske posmatarlo je 530 gledalaca a sudili su Enea Duša iz Albanije i Zafer Ozmen iz Turske.

 

Bugarska je sigurnije ušla u meč, svoj dobrim napadom i blokom a uz greške Srbije, povela je 9:5. Dva vezana poena Davida Kovača kao i as Paunovića doneli su Srbima izjadnačenje 12:12 a ubrzo i vođstvo od 16:15 na drugom obaveznom predahu. Blok Paunovića kao i greške protivničke selekcije omogućili su našim kadetima 21:16 a posle izjednačene borbe i snažnog napada Kovača iz „zone 4 i 24:22. Asparuhov je tada prezueo igru u svoje ruke, doneo Bugarskoj poravnanje 24:24 da bi napad Meljanca i blok Bataka Srbiji donelo vođstvo od 1:0 u setovima – 26:24.

U drugom setu protivnik je opet krenuo snažno, poveo 5:1 i 9:5 kada je na servis otišao Batak. Srbija je vezala pet peona za vođstvo od 10:9, međutim Bugarska je opet povela 12:10. Prvi tempo Rudića i greška Zaharieva domaćinu donosi 16:13 ali novo izjednačenje usledilo je kod 17:17. Imala je Srbija 20:19 kada su Bugari preko Dimova otišli na 22:20 a uz greške Skakića i dobar blok mirno su set priveli kraju 21:25 za 1:1.

Iako su kadeti Srbije otvorili set sa 5:1, Bugari su istopili razliku i poveli 6:5. Počeli su zatim protivnici da prave početničke greše, naši momci bili sigurni u napadu i sa osnovne linije servisa i brzo se razlika opet povećala, ovog aputa 20:12. Siguran je bio na mreži Rucvić, pomogao je Tadić koji je doneo Srbiji čak devet set lopti 24:15. Posle blagog opuštanja Rudić prvim tempom privodi meč kraju 25:18.

U četvrtom setu Srbija je bila nezaustavljiva. Puleni Boška Mačužića delovali su silovito što govori i rezultat od 8:3 i 16:9 na tehničkim tajm autima. Bez puno oscilacija Srbija je igrala sigurno i staloženo a na servis Meljanca, uz blok Bataka i napade Paunovića, stigla i do 20:11. Siguran u završnici bio je Davide Kovač koji je as poenom i završio meč za Srbiju 25:13 i 3:1 u setovima.


 

 

POJEDINAČNE NAGRADE

 

MVP: Aleksa Batak (SRB) - nagradu je uručio Bogdan Sretenović predsednik trenerske organizacije Srbije

 

 

NAJBOLJI DIZAČ: Aleksa Batak (SRB) - Nagradu je uručio Igor Miljković generalni sekretar OSB

 

NAJBOLJI LIBERO: Stefan Negić (SRB) - nagradu je uručila Mina Cvetanović pomoćnik gradonačelnika Leskovca

 

NAJBOLJI KOREKTOR: Stanislav Paunović (SRB) - nagradu je uručio Vladimir Vasović selector juniorske reprezentacije Srbije

 

Na ceremoniji dodele pehara selekciji Srbije zlatne medalje su uručili Zoran Gajić predsednik OSS i dr Goran Cvetanović gradonačelnik grada Leskovca, dok je pehar kapitenu Stefanu Skakiću predao Zoran Gajić.

Drugoplasiranoj selekciji Bugarske medalje su uručili Ivan Kneževič generalni sekretar OSS i Gotra Vukadinović gradski većnik za sport a pehar za drugo mesto je predao dr Goran Cvetanović gradonačelnik Leskovca.

Selekciji Turske, koja je zauzela treće mesto medalje su uručili Oliver Tončić poptredsednik MOS Leskovac i Miodrag Rajković predsednik MOS Leskovac, dok im je pehar predao Ivan Knežević generalni sekretar OSS.

 

IZJAVA ALEKSE BATAKA

 

IZJAVA STANISLAVA PAUNOVIĆA

 

IZJAVA STEFANA NEGIĆA

 

IZJAVA DAVIDA KOVAČA

 

NAJBOLJI PRIMAČ: Asparuh Asparuhov (BUL) - nagradu je uručio Miodrag Rajković predsednik MOS Leskovac

 

FER PLEJ: Bedirhan Bulbul (TUR) - nagradu je uručio Aleksa Brđović reprezentativac Srbije

 

NAJBOLJI BLOKER: Nikolaj Zahariev (BUG) - nagradu je uručio Oliver Tončić potpredsednik MOS Leskovac

 

 

KADETI – BALKANSKO PRVENSTVO 2017. – LESKOVAC, SRBIJA (8 – 12. AVGUST):

A GRUPA (SRBIJA, BJR MAKEDONIJA, RUMUNIJA, BUGARSKA):

1. KOLO – UTORAK, 8. AVGUST:

BUGARSKA - RUMUNIJA                                3:0 (25:19, 28:26, 25:16)    statistika

BJR MAKEDONIJA - SRBIJA                            0:3 (16:25, 13:25, 14:25)    statistika

2. KOLO – SREDA, 9. AVGUST:

BJR MAKEDONIJA - BUGARSKA                    0:3 (10:25, 15:25, 13:15)     statistika

SRBIJA - RUMUNIJA                                       3:0 (25:17, 25:14, 25:16)    statistika

3. KOLO – ČETVRTAK, 10. AVGUST:

RUMUNIJA – BJR MAKEDONIJA                      3:1 (25:15, 25:22, 21:25, 25:22)  statistika

BUGARSKA - SRBIJA                                     0:3 (18:25, 23:25, 23:25)    statistika

 

1. SRB             3          3          0          9:0                   9

2. BUL             3          2          1          6:3                   6

3. ROU            3          1          2          3:7                   3

4. MKD            3          0          3          1:9                   0

 

B GRUPA (GRČKA, TURSKA, CRNA GORA ALBANIJA):

1. KOLO – UTORAK, 8. AVGUST:

GRČKA - ALBANIJA                             3:0 (25:10, 25:8, 25:18)                     statistika

CRNA GORA – TURSKA                      2:3 (23:25, 23:25, 28:26, 30:28, 13:15) statistika

2. KOLO – SREDA, 9. AVGUST:

GRČKA – CRNA GORA                         3:1 (25:13, 24:26, 25:15, 26:24)        statistika

TURSKA - ALBANIJA                            3:0 (25:20, 25:20, 25:18)                  statistika

3. KOLO – ČETVRTAK, 10. AVGUST:

ALBANIJA – CRNA GORA                    0:3 (14:25, 15:25, 21:25)                 statistika

GRČKA – TURSKA                             3:0 (25:12, 25:22, 26:24)                  statistika

 

1. GRE             3          3          0          9:1                   9

2. TUR             3          2          1          6:5                   5

3. MNE            3          1          2          6:7                   4

4. ALB             3          0          3          1:9                   0

 

PETAK, 11. AVGUST:

POLUFINALE:

SRBIJA (A 1) – TURSKA (B 2)                         3:0 (25:21, 25:20, 25:17)  statistika

GRČKA (B 1) – BUGARSKA (A 2)                    2:3 (22:25, 25:20, 25:20, 16:25, 14:16)  statistika

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

RUMUNIJA (A 3) – ALBANIJA (B 4)                   3:0 (25:17, 25:12, 25:22)  statistika

CRNA GORA (B 3) – MAKEDONIJA (A 4)          3:0 (25:18, 25:16, 25:12) statistika

 

SUBOTA, 12. AVGUST:

FINALE: SRBIJA – BUGARSKA                                       3:1 (26:24, 21:25, 25:18, 25:13)  statistika

MEČ ZA TREĆE MESTO: TURSKA – GRČKA                   3:2 (15:25, 23:25, 25:13, 25:17, 15:13)

MEČ ZA PETO MESTO: CRNA GORA – RUMUNIJA          3:0 (27:25, 25:23, 26:24)   statistika

MEČ ZA SEDMO MESTO: ALBANIJA – MAKEDONIJA       3:0 (25:12, 25:18, 25:14)  statistika

 

KONAČAN PLASMAN

1. SRBIJA

2. BUGARSKA

3. TURSKA

4. GRČKA

5. CRNA GORA

6. RUMUNIJA

7. ALBANIJA

8. MAKEDONIJA