Italijankama sva tri boda u Rosariju

KADETKINJE – XV SP 2017.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije pretrpela je prvi poraz na XV SP 2017. u Argentini. Italija je večeras, u Rosariju, u 2. kolu C grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:15, 25:18 i 25:18, posle 69 minuta igre.

 

 

Utakmicu u dvorani Njuvels Old Bojs posmatralo je 1000 gledalaca, a sudile su Patriša Rolf iz SAD i Peres Lurdes iz Kube.

Italija je u meču sa Srbijom opravdala ulogu favorita i zabeležila maksimalnu pobedu. Izabranice Jove Cakovića pružile su dostojan otpor, ali više nije bilo moguće protiv kandidata za najviši plasman na SP.

 

  

 

 

 

IZJAVA JOVE CAKOVIĆA

 

IZJAVA DEJANE LEKIĆ

 

IZJAVA ANĐELIJE DRAŠKOVIĆ

 

Kadetkinje Srbije će biti slobodne u 3. kolu (nedelja, 20. avgust), a u 4. kolu, u ponedeljak, 21. avgusta igraće protiv Poljske od 22.30 časova po našem vremenu.

U poslednjem, 5. kolu, u utorak, 22. avgusta, Srbija će igrati protiv Kolumbije od 22.30 časova po našem vremenu.

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, a potencijalni rivali Srbiji biće selekcije iz D grupe.

 

KADETKINJE – XV SP 2017. – SANTA FE I ROSARIO, ARGENTINA (18 – 27. AVGUST):

C GRUPA – ROSARIO:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – TAJLAND        3:0 (25:16, 27:25, 25:6)

POLJSKA – KOLUMBIJA             3:0 (25:23, 25:7, 27:25)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – ITALIJA    0:3 (15:25, 18:25, 18:25)

POLJSKA – TAJLAND     3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:11)

TABELA:

1. POL        2    2    0    6:1       6

2. ITA         1    1    0    3:0       3

3. SRB        2    1    1    3:3       3

4. COL        1    0    1    0:3       0

5. THA        2    0    2    1:6       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA SLOBODNA.

ITALIJA – POLJSKA       17.30 (22.30)

KOLUMBIJA – TAJLAND       19.30 (ponedeljak u 0.30)

 

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA        17.30 (22.30)

ITALIJA – KOLUMBIJA   19.30 (utorak u 0.30)

 

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SRBIJA – KOLUMBIJA    17.30 (22.30)

ITALIJA – TAJLAND       19.30 (0.30)

 

D GRUPA – ROSARIO:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – PERU         3:0 (25:23, 26:24, 25:18)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:1 (25:21, 18:25, 25:16, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

TURSKA – KINA      3:0 (25:22, 25:8, 25:5)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    3:0 (25:20, 25:8, 25:19)

TABELA:

1. JPN         2    2    0    6:0       6

2. TUR        2    2    0    6:1       6

3. DOM       2    0    2    1:6       0

4. PER        1    0    1    0:3       0

5. CHN       1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

PERU – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     10.00 (15.00)

KINA – JAPAN         12.00 (17.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – JAPAN    10.00 (15.00)

KINA – PERU          12.00 (17.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      10.00 (15.00)

TURSKA – PERU      12.00 (17.00)

 

A GRUPA – SANTA FE:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SLOVENIJA – KOREJA    3:0 (25:16, 25:18, 26:24)

ARGENTINA – NEMAČKA           3:1 (25:17, 25:23, 25:27, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

NEMAČKA – KUBA         3:2 (25:22, 16:25, 22:25, 25:20, 15:10)

ARGENTINA – SLOVENIJA         3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:18)

TABELA:

1. ARG        2    2    0    6:2       6

2. SLO        2    1    1    4:3       3

3. GER        2    1    1    4:5       2

4. CUB        1    0    1    2:3       1

5. KOR       1    0    1    0:3       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

SLOVENIJA – KUBA       17.30 (22.30)

ARGENTINA – KOREJA  19.30 (ponedeljak u 0.30)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

NEMAČKA – SLOVENIJA       17.30 (22.30)

KUBA – KOREJA                  19.30 (utorak u 0.30)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

NEMAČKA – KOREJA     17.30 (22.30)

KUBA – ARGENTINA      19.30 (sreda u 0.30)

 

B GRUPA – SANTA FE:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

BELORUSIJA – BRAZIL  3:0 (25:18, 26:24, 25:14)

RUSIJA – MEKSIKO       3:0 (25:18, 25:14, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

RUSIJA – SAD         3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

BELORUSIJA – MEKSIKO           3:0 (25:19, 25:20, 25:14)

TABELA:

1. RUS        2    2    0    6:0       6

2. BLR        2    2    0    6:0       6

3. BRA        1    0    1    0:3       0

4. USA        1    0    1    0:3       0

5. MEX        2    0    2    0:6       0

 

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

BRAZIL – MEKSIKO       10.00 (15.00)

BELORUSIJA – SAD       12.00 (17.00)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

RUSIJA – BELORUSIJA  10.00 (15.00)

SAD – BRAZIL               12.00 (17.00)

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SAD – MEKSIKO            10.00 (15.00)

RUSIJA – BRAZIL          12.00 (17.00)

 

Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala. Pobednici će izboriti plasman u četvrtfinale, a poražene ekipe će igrati u razigravanju za plasman od 9. – 16. mesta.

Petoplasirane selekcije iz sve četiri grupe odigraće po završetku takmičenja po grupama još 3 kola u grupi za plasman od 17. – 20. mesta.

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 17 – 20. MESTA:

1. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

ROSARIO:

A 5 – B 5          10.00 (15.00)

SANTA FE:

C 5 – D 5          10.00 (15.00)

2. KOLO – PETAK, 25. AVGUST – ROSARIO:

A 5 – D 5          10.00 (15.00)

B 5 – C 5          12.00 (17.00)

3. KOLO – SUBOTA, 26. AVGUST:

SANTA FE:

B 5 – D 5          10.00 (15.00)

ROSARIO:

A 5 – C 5          12.00 (17.00)

 

OSMINA FINALA – SREDA, 23. AVGUST:

ROSARIO:

(1) D 2 – C 3          12.00 (17.00)

(2) D 1 – C 4          16.00 (21.00)

(3) C 1 – D 4          18.00 (23.00)

(4) C 2 – D 3          20.00 (četvrtak u 1.00)

 

SANTA FE:

(5) B 1 – A 4           12.00 (17.00)

(6) B 2 – A 3           16.00 (21.00)

(7) A 2 – B 3           18.00 (23.00)

(8) A 1 – B 4           20.00 (četvrtak u 1.00)

 

PETAK, 25. AVGUST:

ČETVRTFINALE – ROSARIO:

(9) POBEDNICI MEČEVA 4 (C 2 – D 3) I 8 (A 1 – B 4)          14.00 (19.00)

(10) POBEDNICI MEČEVA 3 (C 1 – D 4) I 7 (A 2 – B 3)         16.00 (21.00)

(11) POBEDNICI MEČEVA 2 (D 1 – C 4) I 6 (B 2 – A 3)         18.00 (23.00)

(12) POBEDNICI MEČEVA 1 (D 2 – C 3) I 5 (B 1 – A 4)         20.00 (subota u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – SANTA FE:

(13) PORAŽENI IZ MEČEVA 4 (C 2 – D 3) I 8 (A 1 – B 4)          14.00 (19.00)

(14) PORAŽENI IZ MEČEVA 3 (C 1 – D 4) I 7 (A 2 – B 3)          16.00 (21.00)

(15) PORAŽENI IZ MEČEVA 2 (D 1 – C 4) I 6 (B 2 – A 3)          18.00 (23.00)

(16) PORAŽENI IZ MEČEVA 1 (D 2 – C 3) I 5 (B 1 – A 4)          20.00 (subota u 1.00)

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

ROSARIO:

POLUFINALE:

POBEDNICI MEČEVA 10 I 11      18.00 (23.00)

POBEDNICI MEČEVA 9 I 12       20.00 (nedelja u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 10 I 11         14.00 (19.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 9 I 12           16.00 (21.00)

 

SANTA FE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 14 I 15            18.00 (23.00)

POBEDNICI MEČEVA 13 I 16            20.00 (nedelja u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 13 – 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 14 I 15         14.00 (19.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 13 I 16         16.00 (21.00)

 

NEDELJA, 27. AVGUST:

ROSARIO:

FINALE:                        19.30 (ponedeljak u 0.30)

MEČ ZA 3. MESTO:        17.30 (22.30)

MEČ ZA 5. MESTO:        12.00 (17.00)

MEČ ZA 7. MESTO:        10.00 (15.00)

 

SANTA FE:

MEČ ZA 9. MESTO:        16.00 (21.00)

MEČ ZA 11. MESTO:      14.00 (19.00)

MEČ ZA 13. MESTO:      12.00 (17.00)

MEČ ZA 15. MESTO:      10.00 (15.00)