Kadetkinje Srbije na startu EP protiv Rumunije

KADETKINJE – XII EP 2017.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije odigraće prvi meč na XII EP 2017. u B grupi protiv Rumunije 1. aprila od 17.30 časova. U 2. kolu, 2. aprila, Srbija će igrati protiv Belorusije (15.00). Posle dana pauze, Srbija će u 3. kolu, 4. aprila igrati protiv Poljske (15.00), a u 4. kolu, 5. aprila protiv Slovenije (15.00). U poslednjem, 5. kolu, 6. aprila, Srbija će igrati protiv Grčke od 15.00 časova.

 

 

 

 

U A grupi će igrati Holandija, Turska, Bugarska, Rusija, Nemačka i Italija.

XII EP 2017. odigraće se 1 – 9. aprila u Arnemu u 2 dvorane sportskog centra Falkenhauze u okviru koga ima 5 dvorana sa ukupno 19 odbojkaških terena.

Plasman u polufinale izboriće po dve prvoplasirane selekcije iz obe grupe, dok će se 3. i 4. reprezentacije plasirati u razigravanje za plasman od 5 – 8. mesta.

 

KADETKINJE – XII EP 2017. – ARNEM (DVORANA FALKENHAUZE), HOLANDIJA (1 – 9. APRIL):

B GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 1. APRIL:

SRBIJA – RUMUNIJA           17.30

GRČKA – BELORUSIJA         15.00

POLJSKA – SLOVENIJA        20.00

 

2. KOLO – NEDELJA, 2. APRIL:

SRBIJA – BELORUSIJA         15.00

RUMUNIJA – POLJSKA         17.30

SLOVENIJA – GRČKA           20.00

 

3. KOLO – UTORAK, 4. APRIL:

SRBIJA – POLJSKA                    15.00

SLOVENIJA – BELORUSIJA         17.30

GRČKA – RUMUNIJA                 20.00

 

4. KOLO – SREDA, 5. APRIL:

SRBIJA – SLOVENIJA           15.00

POLJSKA – GRČKA              17.30

RUMUNIJA – BELORUSIJA   20.00

 

5. KOLO – ČETVRTAK, 6. APRIL:

SRBIJA – GRČKA                 15.00

POLJSKA – BELORUSIJA      17.30

SLOVENIJA – RUMUNIJA     20.00

 

A GRUPA:

1. KOLO – SUBOTA, 1. APRIL:

NEMAČKA – TURSKA           14.00

HOLANDIJA – BUGARSKA    16.30

RUSIJA – ITALIJA                19.00

2. KOLO – NEDELJA, 2. APRIL:

TURSKA – BUGARSKA         14.00

RUSIJA – HOLANDIJA          16.30

ITALIJA – NEMAČKA            19.00

3. KOLO – UTORAK, 4. APRIL:

RUSIJA – BUGARSKA          14.00

TURSKA – ITALIJA              16.30

NEMAČKA – HOLANDIJA      19.00

4. KOLO – SREDA, 5. APRIL:

BUGARSKA – ITALIJA          14.00

RUSIJA – NEMAČKA            16.30

HOLANDIJA – TURSKA        19.00

5. KOLO – ČETVRTAK, 6. APRIL:

NEMAČKA – BUGARSKA      14.00

TURSKA – RUSIJA               16.30

ITALIJA – HOLANDIJA         19.00

 

SUBOTA, 8. APRIL:

POLUFINALE:

A 1 – B 2

B 1 – A 2

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

A 3 – B 4

B 3 – A 4

 

NEDELJA, 9. APRIL:

FINALE:                              16.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:       14.00

MEČ ZA PETO MESTO:         16.30

MEČ ZA SEDMO MESTO:     14.00

 

Plasman na jubilarno, XV SP 2017. u konkurenciji kadetkinja (do 18 godina, rođene 2000. i mlađe) iz Evrope će 6 najuspešnijih reprezentacija sa Prvenstva Evrope.

Učešće na XIV EYOF (Evropski olimpijski festival mladih) 2017, koji će se održati 23 – 29. jula u Đeru, u Mađarskoj ostvariće 7 najuspešnijih selekcija sa XII EP 2017.

XV SP 2017. odigraće se od 18 – 27. avgusta u Rosariju i Santa Feu, u Argentini, a na Prvenstvu će igrati 20 reprezentacija. Pored Argentine, domaćina, plasman su do sada izborili Brazil, Peru, Dominikanska Republika, SAD i Egipat.