Kadetkinje u utorak (22.30) protiv Kolumbije za treće mesto

KADETKINJE – XV SP 2017.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije pretrpela je drugi poraz na XV SP 2017. u Argentini. Poljska je večeras, u Rosariju, u 4. kolu C grupe, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 29:27, 25:22 i 25:23, posle 88 minuta igre.

 

 

Utakmicu u dvorani Njuvels Old Bojs posmatralo je 3000 gledalaca, a sudile su Nadežda Kozlova iz Rusije i Pedro Fabijan Konsija iz Argentine.

Kadetkinje Srbije su poražene od Poljske u meču u kome je odluka o pobedniku praktično pala u prvom setu. Srbija nije iskoristila tri set lopte, a zatim u naredna dva seta nije uspela da nadigra Poljakinje.

Srbija je u finišu prvog seta, posle 22:22, povela sa 24:22, ali su Poljakinje serijom 3:0 preokrenule na 25:24. Uspela je Srbija da stigne do treće set lopte – 27:26, ali je uzvratila Poljska vođstvom 28:27. Iskoristila je Poljska treću set loptu i prvi set dobila sa 29:27. U drugom setu se vodila ravnopravna borba do završnice, kada su se Poljakinje rezultatski odvojile i drugi set rešile u svoju korist sa 25:22. U trećem setu Poljska je od početka imala prednost, ali je Srbija u finišu izjednačila na 23:23. Ipak, Poljska je treći set dobila sa 25:23, a meč sa 3:0.

 

 

 

 

 

IZJAVA JOVE CAKOVIĆA

 

IZJAVA JOVANE MIROSAVLJEVIĆ

 

IZJAVA MILE KOCIĆ

 

Kadetkinje Srbije će u poslednjem, 5. kolu, sutra (utorak, 22. avgust) igrati protiv Kolumbije od 22.30 časova po našem vremenu.

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe, a potencijalni rivali Srbiji biće selekcije iz D grupe.

 

KADETKINJE – XV SP 2017. – SANTA FE I ROSARIO, ARGENTINA (18 – 27. AVGUST):

C GRUPA – ROSARIO:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – TAJLAND        3:0 (25:16, 27:25, 25:6)

POLJSKA – KOLUMBIJA             3:0 (25:23, 25:7, 27:25)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

SRBIJA – ITALIJA    0:3 (15:25, 18:25, 18:25)

POLJSKA – TAJLAND     3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:11)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA SLOBODNA.

ITALIJA – POLJSKA       3:2 (22:25, 25:16, 25:20, 23:25, 15:12)

KOLUMBIJA – TAJLAND             3:0 (25:14, 25:17, 25:22)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA        0:3 (27:29, 22:25, 23:25)

ITALIJA – KOLUMBIJA   3:0 (25:19, 25:19, 26:24)

TABELA:

1. POL        4    3    1    11:4     10

2. ITA         3    3    0      9:2       8

3. SRB        3    1    2      3:6       3

4. COL        3    1    2      3:6       3

5. THA        3    0    3      1:9       0

 

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SRBIJA – KOLUMBIJA    17.30 (22.30)

ITALIJA – TAJLAND       19.30 (0.30)

 

D GRUPA – ROSARIO:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

JAPAN – PERU         3:0 (25:23, 26:24, 25:18)

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:1 (25:21, 18:25, 25:16, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

TURSKA – KINA      3:0 (25:22, 25:8, 25:5)

JAPAN – DOMINIKANSKA REPUBLIKA    3:0 (25:20, 25:8, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU     3:1 (25:18, 16:25, 25:22, 25:23)

JAPAN – KINA         3:0 (25:13, 25:11, 25:16)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – JAPAN          3:1 (25:20, 25:23, 21:25, 30:28)

PERU – KINA    3:1 (25:17, 22:25, 25:18, 25:18)

TABELA:

1. TUR        3    3    0      9:2     9

2. JPN         4    3    1    10:3     9

3. DOM       3    1    2      4:7     3

4. PER        3    1    2      4:7     3

5. CHN       3    0    3      1:9     0

 

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      10.00 (15.00)

TURSKA – PERU      12.00 (17.00)

 

A GRUPA – SANTA FE:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

SLOVENIJA – KOREJA    3:0 (25:16, 25:18, 26:24)

ARGENTINA – NEMAČKA           3:1 (25:17, 25:23, 25:27, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

NEMAČKA – KUBA         3:2 (25:22, 16:25, 22:25, 25:20, 15:10)

ARGENTINA – SLOVENIJA         3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:18)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

SLOVENIJA – KUBA       3:0 (25:12, 25:17, 25:22)

ARGENTINA – KOREJA  3:0 (25:21, 25:15, 25:10)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

NEMAČKA – SLOVENIJA             3:2 (19:25, 25:15, 25:12, 18:25, 15:10)

KOREJA – KUBA            3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:9)

TABELA:

1. ARG        3    3    0    9:2       9

2. SLO        4    2    2    9:6       7

3. GER        3    2    1    7:7       4

4. KOR       3    1    2    3:7       3

5. CUB        3    0    3    3:9       1

 

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

NEMAČKA – KOREJA     17.30 (22.30)

KUBA – ARGENTINA      19.30 (sreda u 0.30)

 

B GRUPA – SANTA FE:

1. KOLO – PETAK, 18. AVGUST:

BELORUSIJA – BRAZIL  3:0 (25:18, 26:24, 25:14)

RUSIJA – MEKSIKO       3:0 (25:18, 25:14, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 19. AVGUST:

RUSIJA – SAD         3:0 (25:17, 25:20, 25:19)

BELORUSIJA – MEKSIKO           3:0 (25:19, 25:20, 25:14)

3. KOLO – NEDELJA, 20. AVGUST:

BRAZIL – MEKSIKO       3:0 (25:17, 25:16, 25:19)

BELORUSIJA – SAD       3:1 (25:20, 25:13, 21:25, 25:20)

4. KOLO – PONEDELJAK, 21. AVGUST:

RUSIJA – BELORUSIJA  3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

SAD – BRAZIL   3:2 (26:24, 19:25, 8:25, 25:19, 15:11)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:0       9

2. BLR        4    3    1    9:4       9

3. BRA        3    1    2    5:6       4

4. USA        3    1    2    4:8       2

5. MEX        3    0    3    0:9       0

 

5. KOLO – UTORAK, 22. AVGUST:

SAD – MEKSIKO            10.00 (15.00)

RUSIJA – BRAZIL          12.00 (17.00)

 

Po četiri ekipe iz svake grupe izboriće plasman u osminu finala. Pobednici će izboriti plasman u četvrtfinale, a poražene ekipe će igrati u razigravanju za plasman od 9. – 16. mesta.

Petoplasirane selekcije iz sve četiri grupe odigraće po završetku takmičenja po grupama još 3 kola u grupi za plasman od 17. – 20. mesta.

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 17 – 20. MESTA:

1. KOLO – SREDA, 23. AVGUST:

ROSARIO:

A 5 – B 5          10.00 (15.00)

SANTA FE:

C 5 – D 5          10.00 (15.00)

2. KOLO – PETAK, 25. AVGUST – ROSARIO:

A 5 – D 5          10.00 (15.00)

B 5 – C 5          12.00 (17.00)

3. KOLO – SUBOTA, 26. AVGUST:

SANTA FE:

B 5 – D 5          10.00 (15.00)

ROSARIO:

A 5 – C 5          12.00 (17.00)

 

OSMINA FINALA – SREDA, 23. AVGUST:

ROSARIO:

(1) D 2 – C 3          12.00 (17.00)

(2) D 1 – C 4          16.00 (21.00)

(3) C 1 – D 4          18.00 (23.00)

(4) C 2 – D 3          20.00 (četvrtak u 1.00)

 

SANTA FE:

(5) B 1 – A 4           12.00 (17.00)

(6) B 2 – A 3           16.00 (21.00)

(7) A 2 – B 3           18.00 (23.00)

(8) A 1 – B 4           20.00 (četvrtak u 1.00)

 

PETAK, 25. AVGUST:

ČETVRTFINALE – ROSARIO:

(9) POBEDNICI MEČEVA 4 (C 2 – D 3) I 8 (A 1 – B 4)           14.00 (19.00)

(10) POBEDNICI MEČEVA 3 (C 1 – D 4) I 7 (A 2 – B 3)         16.00 (21.00)

(11) POBEDNICI MEČEVA 2 (D 1 – C 4) I 6 (B 2 – A 3)         18.00 (23.00)

(12) POBEDNICI MEČEVA 1 (D 2 – C 3) I 5 (B 1 – A 4)         20.00 (subota u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – SANTA FE:

(13) PORAŽENI IZ MEČEVA 4 (C 2 – D 3) I 8 (A 1 – B 4)           14.00 (19.00)

(14) PORAŽENI IZ MEČEVA 3 (C 1 – D 4) I 7 (A 2 – B 3)           16.00 (21.00)

(15) PORAŽENI IZ MEČEVA 2 (D 1 – C 4) I 6 (B 2 – A 3)           18.00 (23.00)

(16) PORAŽENI IZ MEČEVA 1 (D 2 – C 3) I 5 (B 1 – A 4)           20.00 (subota u 1.00)

 

SUBOTA, 26. AVGUST:

ROSARIO:

POLUFINALE:

POBEDNICI MEČEVA 10 I 11      18.00 (23.00)

POBEDNICI MEČEVA 9 I 12        20.00 (nedelja u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 10 I 11         14.00 (19.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 9 I 12           16.00 (21.00)

 

SANTA FE:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 9 – 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 14 I 15            18.00 (23.00)

POBEDNICI MEČEVA 13 I 16            20.00 (nedelja u 1.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 13 – 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 14 I 15         14.00 (19.00)

PORAŽENI IZ MEČEVA 13 I 16         16.00 (21.00)

 

NEDELJA, 27. AVGUST:

ROSARIO:

FINALE:                        19.30 (ponedeljak u 0.30)

MEČ ZA 3. MESTO:        17.30 (22.30)

MEČ ZA 5. MESTO:        12.00 (17.00)

MEČ ZA 7. MESTO:        10.00 (15.00)

 

SANTA FE:

MEČ ZA 9. MESTO:        16.00 (21.00)

MEČ ZA 11. MESTO:      14.00 (19.00)

MEČ ZA 13. MESTO:      12.00 (17.00)

MEČ ZA 15. MESTO:      10.00 (15.00)