Poznati svi učesnici EP u Turskoj – pioniri Srbije na premijernom prvenstvu

PIONIRI – I EP 2017.

Muška pionirska reprezentacija Srbije superiorno je osvojila prvo mesto na kvalifikacionom turniru u Baru, pa će učestvovati na I EP 2017, koje će se odigrati 3 – 11. jula u Konji, u Turskoj. Plasman na EP izborili su Turska, Grčka, Rusija, Češka, Finska i Italija, zatim pobednici II runde kvalifikacija: Srbija, Bugarska, Belgija, Holandija i Belorusija, kao i Španija, najbolja drugoplasirana selekcija iz II runde kvalifikacija.

 

 

 

 

 

Na prvenstvu će igrati igrači rođeni 2001. i mlađi.

 

PIONIRI – I EP 2017. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (13 – 16. APRIL):

B GRUPA – BAR (DVORANA TOPOLICA), CRNA GORA:

1. KOLO – PETAK, 14. APRIL:

SRBIJA – CRNA GORA   3:0 (25:21, 25:15, 25:13)

2. KOLO – SUBOTA, 15. APRIL:

SRBIJA – HRVATSKA     3:0 (25:12, 25:23, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 16. APRIL:

HRVATSKA – CRNA GORA         3:0 (25:19, 25:23, 25:22)

TABELA:

1. SRB        2    2    0    6:0       6

2. CRO       2    1    1    3:3       3

3. MNE       2    0    2    0:6       0

 

A GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 13. APRIL:

RUMUNIJA – ISLAND     3:0 (25:5, 25:8, 25:12)

BUGARSKA – ESTONIJA            3:0 (25:23, 25:21, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 14. APRIL:

ESTONIJA – RUMUNIJA             3:1 (25:23, 25:13, 21:25, 25:15)

BUGARSKA – ISLAND    3:0 (25:9, 25:8, 25:16)

3. KOLO – SUBOTA, 15. APRIL:

ESTONIJA – ISLAND      3:0 (25:12, 25:6, 25:11)

BUGARSKA – RUMUNIJA           3:0 (25:17, 25:18, 28:26)

TABELA:

1. BUL        3    3    0    9:0       9

2. EST        3    2    1    6:4       6

3. ROU       3    1    2    4:6       3

4. ISL         3    0    3    0:9       0

 

C GRUPA – VILVORD, BELGIJA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 13. APRIL:

BELGIJA – POLJSKA 3:1 (25:23, 25:20, 27:29, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 14. APRIL:

POLJSKA – LETONIJA    3:1 (16:25, 25:15, 25:19, 25:22)

3. KOLO – SUBOTA, 15. APRIL:

BELGIJA – LETONIJA     3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

TABELA:

1. BEL         2    2    0    6:1       6

2. POL        2    1    1    4:4       3

3. LAT         2    0    2    1:6       0

 

D GRUPA – PALENSIJA, ŠPANIJA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 13. APRIL:

ŠPANIJA – DANSKA       3:1 (22:25, 25:20, 25:12, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 14. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA  3:1 (25:16, 22:25, 25:19, 25:13)

3. KOLO – SUBOTA, 15. APRIL:

HOLANDIJA – ŠPANIJA  3:1 (17:25, 25:17, 25:20, 25:23)

TABELA:

1. NED        2    2    0    6:2       6

2. ESP        2    1    1    4:4       3

3. DEN        2    0    2    2:6       0

 

E GRUPA – ČERKASI, UKRAJINA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 13. APRIL:

UKRAJINA – MAĐARSKA            3:0 (25:21, 25:22, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 14. APRIL:

BELORUSIJA – MAĐARSKA        3:0 (25:17, 25:10, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 15. APRIL:

BELORUSIJA – UKRAJINA          3:0 (25:16, 25:11, 25:21)

TABELA:

1. BLR        2    2    0    6:0       6

2. UKR        2    1    1    3:3       3

3. HUN       2    0    2    0:6       0

 

Plasman na EP izboriće pobednici grupa i najbolja drugoplasirana selekcija.

S obzirom da su u B, D i E grupi igrale po 3 selekcije, poredak drugoplasiranih je određen na osnovu rezultata sa 1. i 3. ekipom iz grupe.

 

TABELA DRUGOPLASIRANIH SELEKCIJA:

D. ESP        2    1    1    4:4       3 (182:162) 1,123

C. POL        2    1    1    4:4       3 (183:183) 1,000

B. CRO       2    1    1    3:3       3 (132:139) 0,949

E. UKR        2    1    1    3:3       3 (123:131) 0,939

A. EST        2    1    1    3:4       3

 

I EP 2017. u konkurenciji pionira odigraće se 3 – 11. jula u Konji, u Turskoj. Na prvenstvu će igrati igrači rođeni 2001. i mlađi. Plasman na EP izborili su Turska, Grčka, Rusija, Češka, Finska i Italija, zatim pobednici II runde kvalifikacija: Srbija, Bugarska, Belgija, Holandija i Belorusija, kao i Španija, najbolja drugoplasirana selekcija iz II runde kvalifikacija.