Evropska liga za seniorke

 

Seniorke Srbije su trostruke uzastopne pobednice Evropske lige. Tokom prva tri izdanja (2009–2011), seniorke Srbije su od 42 utakmice izgubile samo tri (dve 2009. i jednu 2010), a u Evropskoj ligi 2011. su osvojile zlatnu medalju bez poraza i uz samo četiri izgubljena seta. Pored tri zlatne medalje, seniorke Srbije su osvojile i jednu bronzanu, 2012. Pored četiri medalje osvojeno je i 11 pojedinačnih nagrada: 2 nagrade za najbolju igračicu (MVP), po 3 nagrade za najboljeg smečera i tehničara, 2 nagrade za najboljeg blokera i 1 nagrada za najboljeg primača. Srbija je u Evropskoj ligi odigrala ukupno 68 utakmica, ostvarila 58 pobeda uz 10 poraza i set količnik 183:58 i bilans od čak 85,29 odsto pobeda.

 god.          ut.   pob.  por.   set razl.
2009.         14    12      2      39:15
2010.         14    13      1      40:  7
2011.         14    14      0      42:  4
2012.         14    13      1      40:10
2013.         12      6      6      22:22
2014.          -        -       -       - : -  

UKUPNO:        68    58    10    183:58
POBEDA:    85,29 %

 

V EVROPSKA LIGA 2013. (14. JUN – 06. JUL) – 5. MESTO:

SRBIJA: OLGA RAONIĆ, LJUBICA KECMAN, ALEKSANDRA CVETIĆANIN, SOFIJA MEDIĆ, MAJA SAVIĆ, IVANA LUKOVIĆ, ADELA HELIĆ, MILICA BEZAREVIĆ, NINA ROSIĆ, SANJA BURSAĆ, LANA DABIĆ, JELENA BLAGOJEVIĆ, JOVANA STEVANOVIĆ. TRENERI: ALEKSANDAR VLADISAVLJEV I VLADIMIR MEDENICA.

I VIKEND – LEUVEN, BELGIJA:
1.KOLO – PETAK, 14. JUN: SRBIJA – BELGIJA   1:3 (22:20, 8:21, 11:21, 18:21)
2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN: SRBIJA – IZRAEL  3:0 (21:15, 21:18, 21:19)
3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN: SRBIJA – NEMAČKA   3:2 (21:19, 21:16, 12:21, 15:21, 15:12)

II VIKEND – SUBOTICA, SRBIJA:
1. KOLO – PETAK, 21. JUN: SRBIJA – BELGIJA   0:3 (12:21, 20:22, 18:21)
2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN: SRBIJA – IZRAEL   3:0 (21:18, 24:22, 21:15)
3. KOLO – NEDELJA, 23. JUN: SRBIJA – NEMAČKA    0:3 (7:21, 16:21, 9:21)

III VIKEND – HAMBURG, NEMAČKA:
1. KOLO – PETAK, 28. JUN: SRBIJA – BELGIJA   2:3 (18:21, 21:18, 21:18, 14:21, 13:15)
2. KOLO – SUBOTA, 29. JUN: SRBIJA – IZRAEL   3:0 (21:16, 21:14, 21:12)
3. KOLO – NEDELJA, 30. JUN: SRBIJA – NEMAČKA   1:3 (10:21, 21:17, 19:21, 18:21)

IV VIKEND – RANANA, IZRAEL:
1. KOLO – ČETVRTAK, 04. JUL: SRBIJA – IZRAEL  3:1 (14:21, 21:12, 21:16, 21:12)
2. KOLO – PETAK, 05. JUL: SRBIJA – NEMAČKA   3:2 (18:21, 21:16, 19:21, 21:19, 15:7)
3. KOLO – SUBOTA, 06. JUL: SRBIJA – BELGIJA    0:3 (12:21, 16:21, 19:21)

3. SRB        12      6      6    22:22

 

IV EVROPSKA LIGA 2012. (01. JUN – 06. JUL) – 3. MESTO, BRONZANA MEDALJA:

SRBIJA: ANA LAZAREVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, TAMARA RAKIĆ, DANICA RADENKOVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, ANA BJELICA, NAĐA NINKOVIĆ, JOVANA STEVANOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, NINA ROSIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, SANJA STAROVIĆ, JELENA BLAGOJEVIĆ, BJANKA BUŠA, SLAĐANA MIRKOVIĆ, NATAŠA ČIKIRIZ, MAJA SAVIĆ, NIKOLINA LUKIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ, BRANKO KOVAČEVIĆ, RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

A GRUPA:
I TURNIR – SUBOTICA, SRBIJA (01–03. JUN):

SRBIJA: MIHAJLOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, MALEŠEVIĆ, RADENKOVIĆ, VESOVIĆ, VELJKOVIĆ, BJELICA, NINKOVIĆ, RAŠIĆ, ĆEBIĆ, STAROVIĆ, BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

1. KOLO – PETAK, 01. JUN: SRBIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:15, 25:12, 25:22)
2. KOLO – SUBOTA, 02. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA      3:0 (25:17, 25:11, 25:19)
3. KOLO – NEDELJA, 03. JUL: SRBIJA – RUMUNIJA  3:1 (27:25, 25:16, 22:25, 25:15)

II TURNIR – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA (08–10. JUN):

SRBIJA: LAZAREVIĆ, RAKIĆ, RADENKOVIĆ, BJELICA, NINKOVIĆ, STEVANOVIĆ, ROSIĆ, BUŠA, MIRKOVIĆ, ČIKIRIZ, SAVIĆ, LUKIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

1. KOLO – PETAK, 08. JUN: SRBIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
2. KOLO – SUBOTA, 09. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA    3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:20)
3. KOLO – NEDELJA, 10. JUN: SRBIJA – MAĐARSKA  3:1 (25:18, 25:14, 16:25, 25:19)

III TURNIR – GRANOLJERS, ŠPANIJA (15–17. JUN):

SRBIJA: LAZAREVIĆ, RAKIĆ, RADENKOVIĆ, BJELICA, NINKOVIĆ, STEVANOVIĆ, ROSIĆ, BUŠA, MIRKOVIĆ, ČIKIRIZ, SAVIĆ, LUKIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

1. KOLO – PETAK, 15. JUN: SRBIJA – RUMUNIJA  3:0 (25:19, 25:13, 25:23)
2. KOLO – SUBOTA, 16. JUN: SRBIJA – MAĐARSKA  3:0 (25:12, 25:14, 25:17)
3. KOLO – NEDELJA, 17. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA  3:1 (25:18, 25:10, 21:25, 25:20)

IV TURNIR – PJATRA NEAMC, RUMUNIJA (22–24. JUN):

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ, KRSMANOVIĆ, RAKIĆ, RADENKOVIĆ, RAŠIĆ, ROSIĆ, ĆEBIĆ, BUŠA, MIRKOVIĆ, ČIKIRIZ, SAVIĆ, LUKIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I RATKO PAVLIČEVIĆ.

1. KOLO – PETAK, 22. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA   3:2 (23:25, 25:18, 31:29, 31:33, 15:13)
2. KOLO – SUBOTA, 23. JUN: SRBIJA – MAĐARSKA 3:0 (25:22, 25:17, 25:14)
3. KOLO – NEDELJA, 24. JUN: SRBIJA – RUMUNIJA  3:0 (26:24, 25:18, 25:20)

1. SRB        12    12    0    36:6

FINALNI TURNIR – KARLOVE VARI, ČEŠKA:

SRBIJA: BRAKOČEVIĆ, MIHAJLOVIĆ, ŽIVKOVIĆ, KRSMANOVIĆ, MALEŠEVIĆ, VESOVIĆ, OGNJENOVIĆ, NINKOVIĆ, RAŠIĆ, ĆEBIĆ, STAROVIĆ, BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

ČETVRTAK – 05. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – BUGARSKA    1:3 (32:34, 22:25, 25:21, 20:25)

PETAK, 06. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:    
SRBIJA – HOLANDIJA    3:1 (25:23, 25:15, 23:25, 25:13)

POJEDINAČNE NAGRADE:
TEHNIČAR: MAJA OGNJENOVIĆ (SRBIJA)

UKUPNO:        14    13    1    40:10

 

III EVROPSKA LIGA 2011. (27. MAJ – 16. JUL) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: ANA LAZAREVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, SANJA MALAGURSKI, BOJANA ŽIVKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA ANTONIJEVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, NAĐA NINKOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, NINA ROSIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

27. MAJ – KLADOVO: SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:11, 25:14, 25:15)
28. MAJ – KLADOVO: SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:14, 25:21, 25:22)
03. JUN – LAS PALMAS: ŠPANIJA – SRBIJA    0:3 (22:25, 18:25, 24:26)
04. JUN – LAS PALMAS: ŠPANIJA – SRBIJA    0:3 (17:25, 20:25, 17:25)
11. JUN – SUBOTICA: SRBIJA – FRANCUSKA   3:2 (25:13, 19:25, 19:25, 25:22, 17:15)
12. JUN – SUBOTICA: SRBIJA – FRANCUSKA   3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
17. JUN – SENT DIJE: FRANCUSKA – SRBIJA   0:3 (21:25, 21:25, 18:25)
18. JUN – SENT DIJE: FRANCUSKA – SRBIJA   1:3 (18:25, 25:23, 21:25, 24:26)
25. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – ŠPANIJA    3:1 (25:14, 21:25, 25:9, 25:10)
26. JUN – BEOGRAD: SRBIJA – ŠPANIJA    3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
09. JUL – HANIJA, KRIT: GRČKA – SRBIJA   0:3 (11:25, 16:25, 22:25)
10. JUL – HANIJA, KRIT: GRČKA – SRBIJA   0:3 (10:25, 23:25, 12:25)

1. SRBIJA        12    12      0    36:4

FINALNI TURNIR – ISTANBUL, TURSKA:
15. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – ČEŠKA   3:0 (25:18, 25:17, 25:22)
16. JUL – FINALE:
SRBIJA – TURSKA  3:0 (25:17, 25:21, 25:23)

UKUPNO:        14    14    0    42:4

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: JOVANA BRAKOČEVIĆ (SRBIJA)
SMEČER: JOVANA BRAKOČEVIĆ (SRBIJA)
TEHNIČAR: MAJA OGNJENOVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: NATAŠA KRSMANOVIĆ (SRBIJA)

 

II EVROPSKA LIGA 2010. (11. JUN – 25. JUL) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, ANA BJELICA, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, SARA KLISURA. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

KLADOVO – 11. JUN: SRBIJA – VELIKA BRITANIJA    3:0 (25:16, 25:18, 25:19)
KLADOVO – 12. JUN: SRBIJA – VELIKA BRITANIJA    3:0 (25:21, 25:16, 25:14)
SMEDEREVO – 19. JUN: SRBIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
SMEDEREVO – 20. JUN: SRBIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:20, 25:23)
SUBOTICA – 25. JUN: SRBIJA – BUGARSKA   3:2 (25:13, 25:23, 22:25, 20:25, 15:12)
SUBOTICA – 26. JUN: SRBIJA – BUGARSKA   1:3 (26:24, 19:25, 20:25, 18:25)
ŠEFILD – 03. JUL: VELIKA BRITANIJA – SRBIJA    0:3 (15:25, 11:25, 20:25)
ŠEFILD – 04. JUL: VELIKA BRITANIJA – SRBIJA    0:3 (19:25, 20:25, 23:25)
KONSTANCA – 09. JUL: RUMUNIJA – SRBIJA     0:3 (22:25, 18:25, 12:25)
KONSTANCA – 10. JUL: RUMUNIJA – SRBIJA     0:3 (18:25, 19:25, 20:25)
GABROVO – 17. JUL: BUGARSKA – SRBIJA   0:3 (16:25, 20:25, 14:25)
GABROVO – 18. JUL: BUGARSKA – SRBIJA   1:3 (20:25, 15:25, 31:29, 21:25)

1. SRB    12    11    1    34:6    23

FINALNI TURNIR – ANKARA, TURSKA:
POLUFINALE – 24. JUL:
SRBIJA – IZRAEL  3:0 (25:20, 25:12, 25:21)
25. JUL – FINALE:
SRBIJA – BUGARSKA  3:1 (25:20, 25:20, 16:25, 25:22)

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: JELENA NIKOLIĆ (SRBIJA)
PRIMAČ: JELENA NIKOLIĆ (SRBIJA)
SMEČER: JOVANA BRAKOČEVIĆ (SRBIJA)
TEHNIČAR: MAJA OGNJENOVIĆ (SRBIJA)

UKUPNO:        14    13    1    40:7


I EVROPSKA LIGA 2009. (23. MAJ – 12. JUL) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA ANTONIJEVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, ALEKSANDRA PETROVIĆ, NAĐA NINKOVIĆ, SANJA MALAGURSKI, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, NINA ROSIĆ, SANJA BURSAĆ, ANĐELKA PANTOVIĆ, NATAŠA ŠEVARIKA, TIJANA MALEŠEVIĆ, MARIJA PUCAREVIĆ, OLIVERA MEDIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ, BRANKO KOVAČEVIĆ, ZORAN KOVAČIĆ I BOJAN MIHAJLOVIĆ.

SUBOTICA, 23. MAJ: SRBIJA – GRČKA    3:0 (25:21, 25:14, 25:15)
SUBOTICA, 24. MAJ: SRBIJA – GRČKA    3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 25:20)
GABROVO, 30. MAJ: BUGARSKA – SRBIJA    1:3 (25:16, 24:26, 16:25, 18:25)
GABROVO, 31. MAJ: BUGARSKA – SRBIJA    3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 22:25, 18:16)
NIŠ, 05. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:12, 25:15, 30:28)
NIŠ, 06. JUN: SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:23, 25:15, 25:19)
MURSIJA, 12. JUN: ŠPANIJA – SRBIJA    3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:18)
MURSIJA, 13. JUN: ŠPANIJA – SRBIJA    0:3 (15:25, 20:25, 17:25)
OBRENOVAC, 19. JUN: SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 27:25)
OBRENOVAC, 20. JUN: SRBIJA – BUGARSKA    3:2 (25:20, 19:25, 26:24, 16:25, 15:8)
LAMIJA, 26. JUN: GRČKA – SRBIJA    0:3 (11:25, 14:25, 9:25)
LAMIJA, 27. JUN: GRČKA – SRBIJA    0:3 (17:25, 20:25, 15:25)

1. SRBIJA    12    10    2    33:11        22

FINALNI TURNIR – KAJZERI, TURSKA (11. I 12. JUL):
SUBOTA, 11. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – FRANCUSKA   3:2 (25:21, 25:15, 21:25, 18:25, 15:10)
NEDELJA, 12. JUL – FINALE:
SRBIJA – TURSKA   3:2 (32:34, 17:25, 25:20, 25:23, 17:15)

POJEDINAČNE NAGRADE:
SMEČER: ALEKSANDRA PETROVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: NAĐA NINKOVIĆ (SRBIJA)

 

REPREZENTATIVKE SRBIJE U EVROPSKOJ LIGI:

Za Srbiju je u Evropskoj ligi igralo 45 igračica. Rekorder je Milena Rašić sa 48 utakmica, Nataša Krsmanović je odigrala 45, Bojana Živković 35, a Maja Ognjenović 34. Pored Rašićeve, Krsmanovićeve, Živkovićeve i Ognjenovićeve, po četiri učešća u Evropskoj ligi imaju i Jovana Vesović i Nina Rosić (obe po 31 meč). Po tri učešća imaju Jovana Brakočević (33), Brižitka Molnar (30), Stefana Veljković i Nađa Ninković (obe po 27), Silvija Popović (26), Suzana Ćebić (24) i Tijana Malešević (21).


  1. MILENA RAŠIĆ  –  48 (4)
  2. NATAŠA KRSMANOVIĆ  –  45 (4)
  3. BOJANA ŽIVKOVIĆ – 35 (4)
  4. MAJA OGNJENOVIĆ –  34 (4)
  5. JOVANA BRAKOČEVIĆ –  33 (3)
  6. JOVANA VESOVIĆ – 31 (4)
  7. NINA ROSIĆ –  31 (4)
  8. BRIŽITKA MOLNAR  –  30 (3)
  9. STEFANA VELJKOVIĆ – 27 (3)
10. NAĐA NINKOVIĆ –  27 (3)
11. ANA ANTONIJEVIĆ –  26 (2)
12. JASNA MAJSTOROVIĆ – 26 (2)
13. SILVIJA POPOVIĆ –  26 (3)
14. SANJA BURSAĆ – 24 (2)
15. SUZANA ĆEBIĆ – 24 (3)
16. ANA BJELICA – 23 (2)
17. TIJANA MALEŠEVIĆ – 21 (3)
18. MAJA SAVIĆ –  21 (2)
19. ANA LAZAREVIĆ –  20 (2)
20. JOVANA STEVANOVIĆ – 18 (2)
21. JELENA BLAGOJEVIĆ  – 17 (2)
22. SANJA MALAGURSKI  –  14 (2)
23. NATAŠA ŠEVARIKA – 14 (1)
24. LANA DABIĆ – 12 (1)
25. LJUBICA KECMAN – 12 (1)
26. IVANA LUKOVIĆ – 12 (1)
27. SOFIJA MEDIĆ – 12 (1)
28. JELENA NIKOLIĆ – 12 (2)
29. ANĐELKA PANTOVIĆ – 12 (1)
30. ALEKSANDRA PETROVIĆ – 12 (1)
31. DANICA RADENKOVIĆ – 12 (1)
32. OLGA RAONIĆ – 12 (1)
33. ADELA HELIĆ – 12 (1)
34. BJANKA BUŠA – 9 (1)
35. NIKOLINA LUKIĆ – 9 (1)
36. SLAĐANA MIRKOVIĆ – 9 (1)
37. TAMARA RAKIĆ – 9 (1)
38. NATAŠA ČIKIRIZ – 9 (1)
39. SARA KLISURA –  8 (1)
40. MILICA BEZAREVIĆ – 6 (1)
41. ALEKSANDRA CVETIĆANIN – 6 (1)
42. BRANKICA MIHAJLOVIĆ – 5 (1)
43. SANJA STAROVIĆ – 5 (1)
44. OLIVERA MEDIĆ – 2 (1)
45. MARIJA PUCAREVIĆ – 2 (1)


RIVALI U EVROPSKOJ LIGI:
Srbija je u Evropskoj ligi igrala protiv 13 reprezentacija. Najviše utakmica je odigrala protiv Španije (12), Bugarske (10), Grčke i Rumunije (obe po 8).

SRB – ESP
SRB – BUL
SRB – GRE
SRB – ROU
SRB – ISR
SRB – FRA
SRB – GBR   
SRB – HUN
SRB – GER
SRB – BEL
SRB – TUR
SRB – CZE
SRB – NED

UKUPNO:        68    58    10    183:58

12    11   1   34:8
10    7    3    25:17
  8    8    0    24:1
  8    8    0    24:0
  5    5    0    15:1
  5    5    0    15:5
  4    4    0    12:0
  4    4    0    12:1
  4    2    2    7:10
  4    0    4    3:12
  2    2    0    6:2
  1    1    0    3:0
  1    1    0    3:1


SRBIJA – ŠPANIJA

SRB – ESP        12    11    1    34:8

I EVROPSKA LIGA 2009.
NIŠ, 05. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:12, 25:15, 30:28)
NIŠ, 06. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:23, 25:15, 25:19)
MURSIJA, 12. JUN:
ŠPANIJA – SRBIJA   3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:18)
MURSIJA, 13. JUN:
ŠPANIJA – SRBIJA   0:3 (15:25, 20:25, 17:25)
III EVROPSKA LIGA 2011.
03. JUN – LAS PALMAS:
ŠPANIJA – SRBIJA    0:3 (22:25, 18:25, 24:26)
04. JUN – LAS PALMAS:
ŠPANIJA – SRBIJA    0:3 (17:25, 20:25, 17:25)
25. JUN – BEOGRAD:
SRBIJA – ŠPANIJA    3:1 (25:14, 21:25, 25:9, 25:10)
26. JUN – BEOGRAD:
SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:17, 25:21, 25:22)
IV EVROPSKA LIGA 2012.
SUBOTICA – 02. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA   3:0 (25:17, 25:11, 25:19)
BUDIMPEŠTA – 09. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA    3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:20)
GRANOLJERS – 17. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA    3:1 (25:18, 25:10, 21:25, 25:20)
PJATRA NEAMC – 22. JUN:
SRBIJA – ŠPANIJA    3:2 (23:25, 25:18, 31:29, 31:33, 15:13)


SRBIJA – BUGARSKA

SRB – BUL        10    7    3    25:17

I EVROPSKA LIGA 2009.
GABROVO, 30. MAJ:
BUGARSKA – SRBIJA   1:3 (25:16, 24:26, 16:25, 18:25)
GABROVO, 31. MAJ:
BUGARSKA – SRBIJA   3:2 (25:21, 21:25, 25:18, 22:25, 18:16)
OBRENOVAC, 19. JUN:
SRBIJA – BUGARSKA   3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 27:25)
OBRENOVAC, 20. JUN:
SRBIJA – BUGARSKA   3:2 (25:20, 19:25, 26:24, 16:25, 15:8)
II EVROPSKA LIGA 2010.
SUBOTICA – 25. JUN:
SRBIJA – BUGARSKA   3:2 (25:13, 25:23, 22:25, 20:25, 15:12)
SUBOTICA – 26. JUN:
SRBIJA – BUGARSKA   1:3 (26:24, 19:25, 20:25, 18:25)
GABROVO – 17. JUL:
BUGARSKA – SRBIJA   0:3 (16:25, 20:25, 14:25)
GABROVO – 18. JUL:
BUGARSKA – SRBIJA   1:3 (20:25, 15:25, 31:29, 21:25)
ANKARA – 25. JUL – FINALE:
SRBIJA – BUGARSKA    3:1 (25:20, 25:20, 16:25, 25:22)
IV EVROPSKA LIGA 2012.
KARLOVE VARI – 05. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – BUGARSKA    1:3 (32:34, 22:25, 25:21, 20:25)


SRBIJA – GRČKA

SRB – GRE        8    8    0    24:1

I EVROPSKA LIGA 2009.
SUBOTICA, 23. MAJ:
SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:21, 25:14, 25:15)
SUBOTICA, 24. MAJ:
SRBIJA – GRČKA   3:1 (20:25, 25:23, 25:20, 25:20)
LAMIJA, 26. JUN:
GRČKA – SRBIJA   0:3 (11:25, 14:25, 9:25)
LAMIJA, 27. JUN:
GRČKA – SRBIJA   0:3 (17:25, 20:25, 15:25)
III EVROPSKA LIGA 2011.
27. MAJ – KLADOVO:
SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:11, 25:14, 25:15)
28. MAJ – KLADOVO:
SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:14, 25:21, 25:22)
09. JUL – HANIJA, KRIT:
GRČKA – SRBIJA   0:3 (11:25, 16:25, 22:25)
10. JUL – HANIJA, KRIT:
GRČKA – SRBIJA   0:3 (10:25, 23:25, 12:25)


SRBIJA – RUMUNIJA

SRB – ROU        8    8    0    24:0

II EVROPSKA LIGA 2010.
SMEDEREVO – 19. JUN:
SRBIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
SMEDEREVO – 20. JUN:
SRBIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:20, 25:23)
KONSTANCA – 09. JUL:
RUMUNIJA – SRBIJA    0:3 (22:25, 18:25, 12:25)
KONSTANCA – 10. JUL:
RUMUNIJA – SRBIJA    0:3 (18:25, 19:25, 20:25)
IV EVROPSKA LIGA 2012.
SUBOTICA – 03. JUL:
SRBIJA – RUMUNIJA   3:1 (27:25, 25:16, 22:25, 25:15)
BUDIMPEŠTA – 08. JUN:
SRBIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:18, 25:22, 25:20)
GRANOLJERS – 15. JUN:
SRBIJA – RUMUNIJA   3:0 (25:19, 25:13, 25:23)
PJATRA NEAMC – 24. JUN:
SRBIJA – RUMUNIJA   3:0 (26:24, 25:18, 25:20)


SRBIJA – IZRAEL

SRB – ISR        5    5    0    15:1

II EVROPSKA LIGA 2010.
ANKARA – POLUFINALE – 24. JUL:
SRBIJA – IZRAEL    3:0 (25:20, 25:12, 25:21)
V EVROPSKA LIGA 2013.
LEUVEN – 15. JUN:
SRBIJA – IZRAEL    3:0 (21:15, 21:18, 21:19)
SUBOTICA – 22. JUN:
SRBIJA – IZRAEL    3:0 (21:18, 24:22, 21:15)
HAMBURG – 29. JUN:
SRBIJA – IZRAEL    3:0 (21:16, 21:14, 21:12)
RANANA – 04. JUL:
SRBIJA – IZRAEL    3:1 (14:21, 21:12, 21:16, 21:12)


SRBIJA – FRANCUSKA

SRB – FRA        5    5    0    15:5

I EVROPSKA LIGA 2009.
KAJZERI – 11. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – FRANCUSKA   3:2 (25:21, 25:15, 21:25, 18:25, 15:10)
III EVROPSKA LIGA 2011.
11. JUN – SUBOTICA:
SRBIJA – FRANCUSKA   3:2 (25:13, 19:25, 19:25, 25:22, 17:15)
12. JUN – SUBOTICA:
SRBIJA – FRANCUSKA   3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
17. JUN – SENT DIE:
FRANCUSKA – SRBIJA   0:3 (21:25, 21:25, 18:25)
18. JUN – SENT DIE:
FRANCUSKA – SRBIJA   1:3 (18:25, 25:23, 21:25, 24:26)


SRBIJA – VELIKA BRITANIJA

SRB – GBR        4    4    0    12:0

II EVROPSKA LIGA 2010.
KLADOVO – 11. JUN:
SRBIJA – VELIKA BRITANIJA   3:0 (25:16, 25:18, 25:19)
KLADOVO – 12. JUN:
SRBIJA – VELIKA BRITANIJA   3:0 (25:21, 25:16, 25:14)
ŠEFILD – 03. JUL:
VELIKA BRITANIJA – SRBIJA   0:3 (15:25, 11:25, 20:25)
ŠEFILD – 04. JUL:
VELIKA BRITANIJA – SRBIJA   0:3 (19:25, 20:25, 23:25)


SRBIJA – MAĐARSKA

SRB – HUN        4    4    0    12:1

IV EVROPSKA LIGA 2012.
SUBOTICA – 01. JUN:
SRBIJA – MAĐARSKA    3:0 (25:15, 25:12, 25:22)
BUDIMPEŠTA – 10. JUN:
SRBIJA – MAĐARSKA    3:1 (25:18, 25:14, 16:25, 25:19)
GRANOLJERS – 16. JUN:
SRBIJA – MAĐARSKA    3:0 (25:12, 25:14, 25:17)
PJATRA NEAMC – 23. JUN:
SRBIJA – MAĐARSKA    3:0 (25:22, 25:17, 25:14)


SRBIJA – NEMAČKA

SRB – GER        4    2    2    7:10

V EVROPSKA LIGA 2013.
LEUVEN – 16. JUN:
SRBIJA – NEMAČKA   3:2 (21:19, 21:16, 12:21, 15:21, 15:12)
SUBOTICA – 23. JUN:
SRBIJA – NEMAČKA   0:3 (7:21, 16:21, 9:21)
HAMBURG – 30. JUN:
SRBIJA – NEMAČKA   1:3 (10:21, 21:17, 19:21, 18:21)
RANANA – 05. JUL:
SRBIJA – NEMAČKA   3:2 (18:21, 21:16, 19:21, 21:19, 15:7)


SRBIJA – BELGIJA

SRB – BEL        4    0    4    3:12

V EVROPSKA LIGA 2013.
LEUVEN – 14. JUN:
SRBIJA – BELGIJA   1:3 (22:20, 8:21, 11:21, 18:21)
SUBOTICA – 21. JUN:
SRBIJA – BELGIJA   0:3 (12:21, 20:22, 18:21)
HAMBURG – 28. JUN:
SRBIJA – BELGIJA   2:3 (18:21, 21:18, 21:18, 14:21, 13:15)
RANANA – 06. JUL:
SRBIJA – BELGIJA   0:3 (12:21, 16:21, 19:21)


SRBIJA – TURSKA

SRB – TUR        2    2    0    6:2

I EVROPSKA LIGA 2009.
KAJZERI – 12. JUL – FINALE:
SRBIJA – TURSKA   3:2 (32:34, 17:25, 25:20, 25:23, 17:15)
III EVROPSKA LIGA 2011.
ISTANBUL – 16. JUL – FINALE:
SRBIJA – TURSKA   3:0 (25:17, 25:21, 25:23)


SRBIJA – ČEŠKA

SRB – CZE        1    1    0    3:0

III EVROPSKA LIGA 2011.
ISTANBUL – 15. JUL – POLUFINALE:
SRBIJA – ČEŠKA   3:0 (25:18, 25:17, 25:22)


SRBIJA – HOLANDIJA

SRB – NED        1    1    0    3:1

IV EVROPSKA LIGA 2012.
KARLOVE VARI – 06. JUL – MEČ ZA TREĆE MESTO:    
SRBIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:23, 25:15, 23:25, 25:13)

Pročitano 5046 puta