Rezultati i statistika na Olimpijskim igrama

 

SENIORI

SENIORKE

Reprezentacija Srbije (SCG, YUG) je učestvovala na šest Olimpijskih turnira: 1980. u Moskvi (6. mesto), 1996. u Atlanti (3. mesto), 2000. u Sidneju (1. mesto), 2004. u Atini (5. mesto), 2008. u Pekingu (5. mesto) i 2012. u Londonu (9. mesto). Plavi su ukupno odigrali 39 utakmica, ostvarili 21 pobedu, uz 18 poraza i set količnik 81:73.

UČINAK NA DOSADAŠNJIM SP:

 god.       ut.       pob.     por.       set razl.
1980.       6          3          3         13:13
1996.       8          5          3         16:14
2000.       8          6          2         21:11
2004.       6          4          2         13:9
2008.       6          2          4         11:13
2012.       5          1          4          7:13

UKUPNO:        39        21        18    81:73
POBEDA:    53,85 %

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igrala je do sada dva puta na Olimpijskim igrama – u Pekingu 2008, kada je zauzela 5. mesto i u Londonu 2012, kada je bila 11.

 

UČINAK NA DOSADAŠNJIM SP:

 god.       ut.       pob.     por.       set razl.
2008.       6          2         4           6:13
2012.       5          0         5           2:15

UKUPNO:      11    2    9    8:28
POBEDA:    18,18 %

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST)                     /

JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BOGOEVSKI, VLADIMIR TRIFUNOVIĆ, ALEKSANDAR TASEVSKI, ZDRAVKO KULJIĆ, GORAN SRBINOVSKI, SLOBODAN LOZANČIĆ, IVICA JELIĆ, BORO JOVIĆ, RADOVAN MALEVIĆ, MIODRAG MITIĆ, LJUBOMIR TRAVICA, MLADEN KAŠIĆ. TRENERI: LAZAR GROZDANOVIĆ,  TAKI DŽIKOV.

MOSKVA – 20. JUL:
JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (11:15, 15:11, 3:15, 7:15)

MOSKVA – 22. JUL:
JUGOSLAVIJA – BRAZIL   3:2 (8:15, 15:12, 10:15, 15:4, 15:12)

MOSKVA – 26. JUL:
JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA   1:3 (9:15, 16:14, 8:15, 12:15)

MOSKVA – 28. JUL:
JUGOSLAVIJA – LIBIJA   3:0 (15:2, 15:1, 15:1)

MOSKVA – 30. JUL – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:
JUGOSLAVIJA – KUBA   3:2 (12:15, 5:15, 15:12, 16:14, 15:2)

MOSKVA – 01. AVGUST – MEČ ZA 5. MESTO:
JUGOSLAVIJA – BRAZIL  2:3 (16:14, 9:15, 15:8, 10:15, 8:15)

 
   
XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)                       /

JUGOSLAVIJA: ĐORĐE ĐURIĆ, ŽARKO PETROVIĆ, VLADIMIR BATEZ, ŽELJKO TANASKOVIĆ, DEJAN BRĐOVIĆ, ĐULA MEŠTER, SLOBODAN KOVAČ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, RAJKO JOKANOVIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ. TRENERI: ZORAN GAJIĆ, JOVICA CVETKOVIĆ.

ATLANTA – 21. JUL:
JUGOSLAVIJA – RUSIJA  3:1 (10:15, 15:13, 15:10, 15:11)

ATLANTA – 23. JUL:
JUGOSLAVIJA – KOREJA  3:0 (15:5, 15:6, 16:14)

ATLANTA – 25. JUL:
JUGOSLAVIJA – TUNIS   3:1 (15:4, 15:17, 15:3, 15:3)

ATLANTA – 27. JUL:
JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   0:3 (7:15, 6:15, 9:15)

ATLANTA – 29. JUL:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (12:15, 8:15, 12:15)

ATLANTA – 31. JUL – ČETVRTFINALE:
JUGOSLAVIJA – BRAZIL  3:2 (15:6, 15:5, 8:15, 14:16, 15:1)

ATLANTA – 02. AVGUST – POLUFINALE:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA  1:3 (12:15, 15:8, 6:15, 7:15)

ATLANTA – 04. AVGUST – MEČ ZA 3. MESTO:
JUGOSLAVIJA – RUSIJA  3:1 (15:8, 7:15, 15:8, 15:9)

 
   
XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)                          /

JUGOSLAVIJA: VLADIMIR BATEZ, SLOBODAN KOVAČ, SLOBODAN BOŠKAN, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, VELJKO PETKOVIĆ, IGOR VUŠUROVIĆ. TRENERI/COACHES: ZORAN GAJIĆ, dr BOGDAN SRETENOVIĆ.

SIDNEJ – 17. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – RUSIJA  1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 20:25)

SIDNEJ – 19. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA  2:3 (19:25, 25:19, 22:25, 33:31, 20:22)

SIDNEJ – 21. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – SAD  3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

SIDNEJ – 23. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – ARGENTINA  3:1 (21:25, 25:15, 25:23, 25:22)

SIDNEJ – 25. SEPTEMBAR:
JUGOSLAVIJA – KOREJA  3:2 (24:26, 25:20, 25:23, 19:25, 15:8)

SIDNEJ – 27. SEPTEMBAR – ČETVRTFINALE:
JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 30:32, 17:15)

SIDNEJ – 29. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:0 (27:25, 34:32, 25:14)

SIDNEJ – 01. OKTOBAR – FINALE:
JUGOSLAVIJA – RUSIJA  3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

 
   
XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13. – 29. AVGUST)                             /

SRBIJA I CRNA GORA: MILAN VASIĆ, ALEKSANDAR MITROVIĆ, VLADAN ĐORĐEVIĆ, ĐULA MEŠTER, VASA MIJIĆ, NIKOLA GRBIĆ, VLADIMIR GRBIĆ, ANDRIJA GERIĆ, GORAN VUJEVIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, IVAN ILIĆ, MILAN MARKOVIĆ. TRENERI: LJUBOMIR TRAVICA, IGOR KOLAKOVIĆ.

ATINA – 15. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA  0:3 (21:25, 17:25, 16:25)

ATINA – 17. AVGUST:
SRBIJA CRNA GORA – FRANCUSKA  3:0 (25:21, 30:28, 25:22)

ATINA – 19. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA – TUNIS  3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

ATINA – 21. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA – ARGENTINA  3:1 (21:25, 25:17, 25:21, 25:23)

ATINA – 23. AVGUST:
SRBIJA I CRNA GORA – GRČKA  3:2 (21:25, 38:36, 25:13, 23:25, 15:12)


ATINA – 25. AVGUST – ČETVRTFINALE:
SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA  1:3 (27:29, 25:23, 25:27, 26:28)

 
   
XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST) – 5. MESTO:  XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST) – 5. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, DEJAN BOJOVIĆ, NOVICA BJELICA, BOJAN JANIĆ, VLADO PETKOVIĆ, MARKO SAMARDŽIĆ, NIKOLA GRBIĆ, MILOŠ NIKIĆ, ANDRIJA GERIĆ, IVAN MILJKOVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

PEKING – 10. AVGUST:
SRBIJA – RUSIJA   1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 14:25)

PEKING – 12. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL   1:3 (27:25, 20:25, 17:25, 21:25)

PEKING – 14. AVGUST:
SRBIJA – POLJSKA   1:3 (29:31, 25:22, 22:25, 21:25)

PEKING – 16. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA    3:1 (25:21, 27:25, 24:26, 25:23)

PEKING – 18. AVGUST:
SRBIJA – EGIPAT    3:0 (25:16, 25:13, 25:17)

PEKING – 20. AVGUST – ČETVRTFINALE:
SRBIJA – SAD    2:3 (25:20, 23:25, 25:21, 18:25, 12:15)

SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, IVANA ĐERISILO – STANKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ, MAJA SIMANIĆ, SANJA MALAGURSKI, STEFANA VELJKOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

PEKING – 09. AVGUST:
SRBIJA – KAZAHSTAN   3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:21)

PEKING – 11. AVGUST:
SRBIJA – ALŽIR  3:0 (25:14, 25:13, 25:13)

PEKING – 13. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL  0:3 (15:25, 13:25, 23:25)

PEKING – 15. AVGUST:
SRBIJA – ITALIJA  0:3 (23:25, 20:25, 19:25)

PEKING – 17. AVGUST:
SRBIJA – RUSIJA   0:3 (21:25, 16:25, 20:25)

PEKING – 19. AVGUST – ČETVRTFINALE:
SRBIJA – KUBA   0:3 (24:26, 19:25, 24:26)

   
XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST) – 9. MESTO:  XXX OI – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST) – 11. MESTO:

SRBIJA: NIKOLA KOVAČEVIĆ, UROŠ KOVAČEVIĆ, BOJAN JANIĆ, VLADO PETKOVIĆ, DRAGAN STANKOVIĆ, MILOŠ NIKIĆ, MIHAJLO MITIĆ, MILAN RAŠIĆ, ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ, SAŠA STAROVIĆ, MARKO PODRAŠČANIN, NIKOLA ROSIĆ. TRENERI: IGOR KOLAKOVIĆ I ŽELJKO BULATOVIĆ.

1. KOLO – NEDELJA, 29. JUL:
SRBIJA – SAD  0:3 (17:25, 22:25, 21:25)

2. KOLO – UTORAK, 31. JUL:
SRBIJA – TUNIS  3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18)

3. KOLO – ČETVRTAK, 02. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA  2:3 (25:22, 29:27, 18:25, 20:25, 18:20)

4. KOLO – SUBOTA, 04. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL  2:3 (25:22, 15:25, 25:20, 22:25, 9:15)

5. KOLO – PONEDELJAK, 06. AVGUST:
SRBIJA – RUSIJA  0:3 (15:25, 20:25, 17:25)

SRBIJA: JOVANA BRAKOČEVIĆ, IVANA ĐERISILO, BOJANA ŽIVKOVIĆ, NATAŠA KRSMANOVIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, SANJA STAROVIĆ, JELENA BLAGOJEVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

1. KOLO – SUBOTA, 28. JUL:
SRBIJA – KINA  1:3 (25:16, 18:25, 13:25, 12:25)

2. KOLO – PONEDELJAK, 30. JUL:
SRBIJA – KOREJA  1:3 (12:25, 16:25, 25:16, 21:25)

3. KOLO – SREDA, 01. AVGUST:
SRBIJA – TURSKA  0:3 (20:25, 12:25, 21:25)

4. KOLO – PETAK, 03. AVGUST:
SRBIJA – SAD  0:3 (17:25, 20:25, 16:25)

5. KOLO – NEDELJA, 05. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL  0:3 (10:25, 22:25, 16:25)

   

NAŠI REPREZENTATIVCI NA OI (BROJ UČEŠĆA - BROJ UTAKMICA)

 1. ANDRIJA GERIĆ (4-28)
  2. NIKOLA GRBIĆ (4-28)
  3. GORAN VUJEVIĆ (3-22)
  4. VLADIMIR GRBIĆ (3-22)
  5. ĐULA MEŠTER (3-22)
  6. IVAN MILJKOVIĆ (3-17)
  7. VLADIMIR BATEZ (2-16)
  8. SLOBODAN KOVAČ (2-16)
  9. VASA MIJIĆ (2-14)
10. BOJAN JANIĆ (2-11)
11. NIKOLA KOVAČEVIĆ (2-11)
12. MILOŠ NIKIĆ (2-11)
13. VLADO PETKOVIĆ (2-11)
14. MARKO PODRAŠČANIN (2-11)
15. SAŠA STAROVIĆ (2-11)
16. SLOBODAN BOŠKAN (1-8)
17. IGOR VUŠUROVIĆ (1-8)
18. ĐORĐE ĐURIĆ (1-8)
19. RAJKO JOKANOVIĆ (1-8)
20. VELJKO PETKOVIĆ (1-8)
21. ŽARKO PETROVIĆ (1-8)
22. ŽELJKO TANASKOVIĆ (1-8)
23. VLADIMIR BOGOEVSKI (1-6)
24. DEJAN BOJOVIĆ (1-6)
25. NOVICA BJELICA (1-6)
26. MILAN VASIĆ (1-6)
27. VLADAN ĐORĐEVIĆ  (1-6)
28. IVAN ILIĆ (1-6)
29. IVICA JELIĆ (1-6)
30. BORO JOVIĆ  (1-6)
31. MLADEN KAŠIĆ (1-6)
32. ZDRAVKO KULJIĆ (1-6)
33. SLOBODAN LOZANČIĆ (1-6)
34. RADOVAN MALEVIĆ (1-6)
35. MILAN MARKOVIĆ (1-6)
36. MIODRAG MITIĆ (1-6)
37. ALEKSANDAR MITROVIĆ (1-6)
38. MARKO SAMARDŽIĆ (1-6)
39. GORAN SRBINOVSKI (1-6)
40. ALEKSANDAR TASEVSKI (1-6)
41. LJUBOMIR TRAVICA (1-6)
42. VLADIMIR TRIFUNOVIĆ (1-6)
43. ALEKSANDAR ATANASIJEVIĆ (1-5)
44. UROŠ KOVAČEVIĆ  (1-5)
45. MIHAJLO MITIĆ  (1-5)
46. MILAN RAŠIĆ  (1-5)
47. NIKOLA ROSIĆ (1-5)
48. DRAGAN STANKOVIĆ (1-5)
49. DEJAN BRĐOVIĆ (1-3)

NAŠE REPREZENTATIVKE NA OI (BROJ UČEŠĆA - BROJ UTAKMICA)

1. JOVANA BRAKOČEVIĆ (2-11)
2. STEFANA VELJKOVIĆ (2-11)
3. JOVANA VESOVIĆ (2-11)
4. IVANA ĐERISILO (2-11)
5. NATAŠA KRSMANOVIĆ (2-11)
6. MAJA OGNJENOVIĆ (2-11)
7. SUZANA ĆEBIĆ  (2-11)
8. SANJA MALAGURSKI (1-6)
9. BRIŽITKA MOLNAR (1-6)
10. JELENA NIKOLIĆ (1-6)
11. MAJA SIMANIĆ (1-6)
12. VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ (1-6)
13. JELENA BLAGOJEVIĆ (1-6)
14. BOJANA ŽIVKOVIĆ (1-5)
15. BRANKICA MIHAJLOVIĆ (1-5)
16. MILENA RAŠIĆ (1-5)
17. SANJA STAROVIĆ (1-5)

   

RIVALI SRBIJE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA:

SRBIJA (YUG/SCG) – RUSIJA (RUS)
7    3    4    12:14

SRBIJA (YUG/SCG) – BRAZIL (BRA)
5    2    3    11:13

SRBIJA (YUG/SCG) – ITALIJA (ITA)
4    1    3      6:9

SRBIJA (YUG/SCG) – TUNIS (TUN)
3    3    0      9:2

SRBIJA (YUG/SCG) – SAD (USA)
3    1    2      5:6

SRBIJA (YUG/SCG) – POLJSKA (POL)
3    0    3      2:9

SRBIJA (YUG/SCG) – KOREJA (KOR)
2    2    0      6:2

SRBIJA (YUG/SCG) – ARGENTINA (ARG)
2    2    0      6:2

SRBIJA (YUG/SCG) – NEMAČKA (GER)
2    1    1      5:4

SRBIJA (YUG/SCG) – HOLANDIJA (NED)
2    1    1      3:5

SRBIJA (YUG/SCG) – FRANCUSKA (FRA)
1    1    0      3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – LIBIJA (LBA)
1    1    0      3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – EGIPAT (EGY)
1    1    0      3:0

SRBIJA (YUG/SCG) – KUBA (CUB)
1    1    0      3:2

SRBIJA (YUG/SCG) – GRČKA (GRE)
1    1    0      3:2

SRBIJA (YUG/SCG) – RUMUNIJA (ROM)
1    0    1      1:3

RIVALI SRBIJE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA:

SRBIJA – BRAZIL
2    0    2    0:6

SRBIJA – ALŽIR
1    1    0    3:0

SRBIJA – KAZAHSTAN
1    1    0    3:1

SRBIJA – KINA
1    0    1    1:3

SRBIJA – KOREJA
1    0    1    1:3

SRBIJA – ITALIJA
1    0    1    0:3

SRBIJA – RUSIJA
1    0    1    0:3

SRBIJA – KUBA
1    0    1    0:3

SRBIJA – TURSKA
1    0    1    0:3

SRBIJA – SAD
1    0    1    0:3

 

   

UČINAK SRBIJE PROTIV SVIH RIVALA NA OI


SRBIJA – RUSIJA

SRB (YUG/SCG) – RUS        7    3    4    12:14

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 21. JUL:
YUG – RUS   3:1 (10:15, 15:13, 15:10, 15:11)
ATLANTA – 04. AVGUST – MEČ ZA 3. MESTO:
YUG – RUS   3:1 (15:8, 7:15, 15:8, 15:9)

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 17. SEPTEMBAR:
YUG – RUS   1:3 (25:19, 23:25, 23:25, 20:25)
SIDNEJ – 01. OKTOBAR – FINALE:
YUG – RUS   3:0 (25:22, 25:22, 25:20)

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13–29. AVGUST)
ATINA – 25. AVGUST  – ČETVRTFINALE:
SCG – RUS   1:3 (27:29, 25:23, 25:27, 26:28)

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 10. AVGUST:
SRBIJA – RUSIJA   1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 14:25)

XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST)
LONDON – 06. AVGUST:
SRBIJA – RUSIJA   0:3 (15:25, 20:25, 17:25)


SRBIJA – BRAZIL

SRB (YUG/SCG) – BRA        5    2    3    11:13

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST) 
MOSKVA – 22. JUL:
YUG – BRA   3:2 (8:15, 15:12, 10:15, 15:4, 15:12)
MOSKVA – 01. AVGUST – MEČ ZA 5. MESTO:
YUG – BRA   2:3 (16:14, 9:15, 15:8, 10:15, 8:15)

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 31. JUL – ČETVRTFINALE:
YUG – BRA   3:2 (15:6, 15:5, 8:15, 14:16, 15:1)

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 12. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL   1:3 (27:25, 20:25, 17:25, 21:25)

XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST)
LONDON – 04. AVGUST:
SRBIJA – BRAZIL   2:3 (25:22, 15:25, 25:20, 22:25, 9:15)


SRBIJA – ITALIJA

SRB (YUG/SCG) – ITA        4    1    3      6:9

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 29. JUL:
YUG – ITA    0:3 (12:15, 8:15, 12:15)
ATLANTA – 02. AVGUST – POLUFINALE:
YUG – ITA   1:3 (12:15, 15:8, 6:15, 7:15)

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 19. SEPTEMBAR:
YUG – ITA    2:3 (19:25, 25:19, 22:25, 33:31, 20:22)
SIDNEJ – 29. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
YUG – ITA    3:0 (27:25, 34:32, 25:14)


SRBIJA – TUNIS

SRB (YUG/SCG) – TUN        3    3    0    9:2

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 25. JUL:
YUG – TUN    3:1 (15:4, 15:17, 15:3, 15:3)

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13–29. AVGUST)
ATINA – 19. AVGUST:
SCG – TUN    3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST)
LONDON – 31. JUL:
SRBIJA – TUNIS   3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:18)


SRBIJA – SAD

SRB (YUG/SCG) – USA        3    1    2    5:6

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 21. SEPTEMBAR:
YUG – USA   3:0 (25:15, 25:20, 25:23)

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 20. AVGUST – ČETVRTFINALE:
SRBIJA – SAD    2:3 (25:20, 23:25, 25:21, 18:25, 12:15)

XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST)
LONDON – 29. JUL:
SRBIJA – SAD     0:3 (17:25, 22:25, 21:25)


SRBIJA – POLJSKA

SRB (YUG/SCG) – POL        3    0    3      2:9

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST)
MOSKVA – 20. JUL:
YUG – POL   1:3 (11:15, 15:11, 3:15, 7:15)

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13. – 29. AVGUST)
ATINA – 15. AVGUST:
SCG – POL   0:3 (21:25, 17:25, 16:25)

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 14. AVGUST:
SRBIJA – POLJSKA    1:3 (29:31, 25:22, 22:25, 21:25)


SRBIJA – KOREJA

SRB (YUG/SCG) – KOR        2    2    0      6:2

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 23. JUL:
YUG – KOR    3:0 (15:5, 15:6, 16:14)

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 25. SEPTEMBAR:
YUG – KOR   3:2 (24:26, 25:20, 25:23, 19:25, 15:8)


SRBIJA – ARGENTINA

SRB (YUG/SCG) – ARG        2    2    0      6:2

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 23. SEPTEMBAR:
YUG – ARG    3:1 (21:25, 25:15, 25:23, 25:22)

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13. – 29. AVGUST)
ATINA – 21. AVGUST:
SCG – ARG   3:1 (21:25, 25:17, 25:21, 25:23)


SRBIJA – NEMAČKA

SRB (YUG/SCG) – GER        2    1    1    5:4

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 16. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA    3:1 (25:21, 27:25, 24:26, 25:23)

XXX OLIMPIJSKE IGRE – LONDON 2012. (28. JUL – 12. AVGUST)
LONDON – 02. AVGUST:
SRBIJA – NEMAČKA    2:3 (25:22, 29:27, 18:25, 20:25, 18:20)


SRBIJA – HOLANDIJA

SRB (YUG/SCG) – NED        2    1    1      3:5

XXVI OI 1996. – ATLANTA, USA (19. JUL – 04. AVGUST)
ATLANTA – 27. JUL:
YUG – NED    0:3 (7:15, 6:15, 9:15)

XXVII OI 2000. – SIDNEJ, AUSTRALIJA (15. SEPTEMBAR – 01. OKTOBAR)
SIDNEJ – 27. SEPTEMBAR – ČETVRTFINALE:
YUG – NED    3:2 (25:21, 18:25, 25:18, 30:32, 17:15)


SRBIJA – FRANCUSKA

SRB (YUG/SCG) – FRA        1    1    0      3:0

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13–29. AVGUST)
ATINA – 17. AVGUST:
SCG – FRA   3:0 (25:21, 30:28, 25:22)


SRBIJA – LIBIJA

SRB (YUG/SCG) – LBA        1    1    0      3:0

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST)
MOSKVA – 28. JUL:
YUG – LBA    3:0 (15:2, 15:1, 15:1)


SRBIJA – EGIPAT

SRB (YUG/SCG) – EGY        1    1    0      3:0

XIX OI PEKING 2008. (10–24. AVGUST)
PEKING – 18. AVGUST:
SRBIJA – EGIPAT   3:0 (25:16, 25:13, 25:17)


SRBIJA – KUBA

SRB (YUG/SCG) – CUB        1    1    0      3:2

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST)
MOSKVA – 30. JUL – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:
YUG – CUB    3:2 (12:15, 5:15, 15:12, 16:14, 15:2)


SRBIJA – GRČKA

SRB (YUG/SCG) – GRE        1    1    0      3:2

XXVIII OI 2004. – ATINA, GRČKA (13. – 29. AVGUST)
ATINA – 23. AVGUST:
SCG – GRE   3:2 (21:25, 38:36, 25:13, 23:25, 15:12)


SRBIJA – RUMUNIJA

SRB (YUG/SCG) – ROM        1    0    1      1:3

XXII OI 1980. – MOSKVA, SOVJETSKI SAVEZ (19. JUL – 03. AVGUST)
MOSKVA – 26. JUL:
YUG – ROM   1:3 (9:15, 16:14, 8:15, 12:15)

 
Pročitano 6213 puta