Finalni turnir Svetske lige 2016. u “Tauron Areni” u Krakovu

XXVII SVETSKA LIGA 2016.

 

Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će se Finalni turnir XXVII Svetske lige 2016. odigrati se od 13. – 17. jula u “Tauron Areni” u Krakovu. Na Finalnom turniru će, pored Poljske, igrati i još 5 najuspešnijih selekcija posle III odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica sa jedinstvene tabele.

 

Turnir F grupe II vikenda I divizije XXVII Svetske lige 2016. odigraće se u Beogradu, u dvorani “Aleksandar Nikolić” od 23. – 25. juna, a na turniru će igrati Srbija, Brazil, Iran i Bugarska. Srbija će sve mečeve u Beogradu odigrati od 19,00 časova.

Tokom I vikenda (17. – 19. jun), u C grupi, Srbija će igrati u Kalinjingradu protiv Rusije (19,10), Bugarske (16,40) i Poljske (16,40).

Mečevi I (i) grupe III vikenda (1. – 3. jul) odigraće se u Teheranu, a Srbija će igrati protiv Irana (18,30), Argentine (15,30) i Italije (15,30).

Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće 19. put u Svetskoj ligi, a do sada je osvojila pet srebrnih (2003, 2005, 2008, 2009. i 2015. ) i tri bronzane medalje (2002, 2004. i 2010.).

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

XXVII SVETSKA LIGA 2016. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (16. – 19. JUN):

C GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

SRBIJA – RUSIJA                19,10

BUGARSKA – POLJSKA        16,40

 

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA           16,40

RUSIJA – POLJSKA              19,10

 

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

SRBIJA – POLJSKA              16,40

RUSIJA – BUGARSKA          19,10

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

A GRUPA – SIDNEJ, AUSTRALIJA:

1. KOLO – PETAK, 17. JUN:

FRANCUSKA – ITALIJA        18,10 (10,10)

AUSTRALIJA – BELGIJA       20,40 (12,40)

2. KOLO – SUBOTA, 18. JUN:

ITALIJA – BELGIJA                    17,40 (9,40)

FRANCUSKA – AUSTRALIJA       20,10 (12,10)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

FRANCUSKA – BELGIJA       13,40 (5,40)

ITALIJA – AUSTRALIJA        16,10 (8,10)

 

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

1. KOLO – ČETVRTAK, 16. JUN:

BRAZIL – IRAN              14,10 (19,10)

SAD – ARGENTINA        16,30 (21,30)

2. KOLO – PETAK, 17. JUN:

BRAZIL – ARGENTINA   14,10 (19,10)

SAD – IRAN            16,30 (21,30)

3. KOLO – NEDELJA, 19. JUN:

BRAZIL – SAD               10,05 (15,05)

IRAN – ARGENTINA       12,30 (17,30)

 

II VIKEND (23. – 25. JUN):

F GRUPA – BEOGRAD (DVORANA “ALEKSANDAR NIKOLIĆ”), SRBIJA:

1. KOLO – ČETVRTAK, 23. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          19,00

IRAN – BUGARSKA        16,00

 

2. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA     19,00

BRAZIL – IRAN              16,00

 

3. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SRBIJA – IRAN              19,00

BUGARSKA – BRAZIL    16,00

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

D GRUPA – POLJSKA (MESTO ĆE NAKNADNO BITI SAOPŠTENO):

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

POLJSKA – ARGENTINA       17,00

RUSIJA – FRANCUSKA         19,30

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

POLJSKA – RUSIJA                    17,00

FRANCUSKA – ARGENTINA        19,30

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

POLJSKA – FRANCUSKA      17,00

RUSIJA – ARGENTINA         19,30

 

E GRUPA – RIM, ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 24. JUN:

SAD – BELGIJA                   17,30

ITALIJA – AUSTRALIJA        20,30

2. KOLO – SUBOTA, 25. JUN:

SAD – AUSTRALIJA       17,30

ITALIJA – BELGIJA        20,30

3. KOLO – NEDELJA, 26. JUN:

AUSTRALIJA – BELGIJA       17,30

ITALIJA – SAD                    20,30

 

III VIKEND (1. – 3. JUL):

I (i) GRUPA – TEHERAN, IRAN:

1. KOLO – PETAK, 1. JUL:

SRBIJA – IRAN                    21,00 (18,30)

ITALIJA – ARGENTINA         18,00 (15,30)

 

2. KOLO – SUBOTA, 2. JUL:

SRBIJA – ARGENTINA         18,00 (15,30)

IRAN – ITALIJA                   21,00 (18,30)

 

3. KOLO – NEDELJA, 3. JUL:

SRBIJA – ITALIJA          18,00 (15,30)

IRAN – ARGENTINA       21,00 (18,30)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

 

G GRUPA – NANSI, FRANCUSKA:

1. KOLO – PETAK, 1. JUL:

BRAZIL – POLJSKA              15,00

FRANCUSKA – BELGIJA       18,00

2. KOLO – SUBOTA, 2. JUL:

BRAZIL – BELGIJA               15,00

FRANCUSKA – POLJSKA      18,00

3. KOLO – NEDELJA, 3. JUL:

POLJSKA – BELGIJA      15,00

FRANCUSKA – BRAZIL         18,00

 

H GRUPA – DALAS, SAD:

1. KOLO – PETAK, 1. JUL:

RUSIJA – AUSTRALIJA         17,40 (subota u 00,40)

SAD – BUGARSKA               19,40 (subota u 2,40)

2. KOLO – SUBOTA, 2. JUL:

BUGARSKA – RUSIJA    17,40 (nedelja u 00,40)

SAD – AUSTRALIJA       19,40 (nedelja u 2,40)

3. KOLO – NEDELJA, 3. JUL:

SAD – RUSIJA                           12,40 (19,40)

BUGARSKA – AUSTRALIJA         15,10 (22,10)

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Finalni turnir I divizije odigraće se od 13. – 17. jula u Krakovu. Na Finalnom turniru će, pored Poljske, igrati i još 5 najuspešnijih selekcija posle III odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica sa jedinstvene tabele.

 

XXVII SVETSKA LIGA 2016. – FINALNI TURNIR (13. – 17. JUL) – KRAKOV (TAURON ARENA), POLJSKA:

SASTAVI GRUPA:

A GRUPA: POLJSKA, 3. I 4. SELEKCIJA SA JEDINSTVENE TABELE POSLE TRI VIKENDA

B GRUPA: 1, 2. I 5. SELEKCIJA SA JEDINSTVENE TABELE POSLE TRI VIKENDA

 

Po propozicijama FIVB, plasman ekipa se određuje prvo na osnovu broja pobeda.

Ukoliko je broj pobeda identičan, plasman se određuje na osnovu broja bodova.

Ukoliko su broj pobeda i broj bodova identični, plasman se određuje na osnovu set količnika, pa poen količnika.

Plasman u polufinale će izboriti po dve selekcije iz obe grupe.