Revanš Brazilki – u subotu protiv Japana (7.10 – TV Arena Sport 1)

XXV GRAN PRI 2017.

Ženska seniorska reprezantacija Srbije pretrpela je prvi poraz u XXV Gran Priju 2017. Brazil je jutros, u meču 1. kola D grupe II vikenda I divizije u Sendaiju, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 26:24, 25:17 i 25:22, posle 84 minuta igre.

 

 

 

Utakmicu u Kamei Areni posmatralo je 800 gledalaca, a sudili su Jo He Kang iz Koreje i Venšeng Luo iz Kine.

Izabranice Zorana Terzića doživele su prvi poraz u Gran Priju, u meču u kome je presudan bio prvi set. Imala je Srbija 23:19, a zatim dozvolila Brazilu, ne samo da se vrati u meč, već i da povede sa 1:0. Sve posle toga su bili pokušaji da se zaboravi početak meča, ali bez uspeha.

Na početku meča se vodila izjednačena borba, u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu. Posle izjednačenja na 11:11, Srbija je serijom 3:0 povela sa 14:11, a Brazil smanjio na 15:14. Usledilo je novo vođstvo Srbije od tri poena – 17:14, a zatim se igralo poen za poen do 21:19, kada je Srbija posle smeča, a zatim i odličnog servisa Bjelice stigla do 23:19. Serijom 5:0 Brazil je prvi stigao do set lopte – 24:23. Brazil je iskoristio drugu set loptu za 26:24 i poveo sa 1:0.

Drugi set je počeo vođstvom Brazila od 4:1, pa 8:3, da bi Srbija smanjila na 9:6. Brazil je nastavio da dobrom igrom, a Srbija sa greškama, pa su Brazilke potom vodile sa 14:8 i 19:9. Na kraju je bilo 25:17 za prednost od 2:0 u setovima.

Imala je Srbija minimalnu prednost na početku trećeg seta, da bi Brazil preokrenuo rezultat i poveo sa 8:6. Srbija je izjednačila na 9:9, a zatim povela sa 15:11 i 17:13. Brazil je serijom 4:0 izjednačio na 17:17, a posle 19:19 stigao do prednosti od 22:19. Poravnala je Srbija na 22:22, da bi Brazil sa dva vezana poena stigao do dve meč lopte – 24:22. Iskoristio je Brazil prvu za konačnih 25:22 i pobedu od 3:0.

 

IZJAVA ZORANA TERZIĆA

 

IZJAVA MILENE RAŠIĆ

 

IZJAVA BRANKICE MIHAJLOVIĆ

 

IZJAVA STEFANE VELJKOVIĆ

 

Srbija će sutra, u 2. kolu, igrati protiv Japana od 7.10 časova po našem vremenu, uz direktan prenos na TV Arena Sport 1.

 

 

 

 

 

XXV GRAN PRI 2017. – I DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – ANKARA (DVORANA BAŠKENT, 7300), TURSKA:

Sudije: Fabris Kolados iz Francuske, Natanon Sovapark iz Tajlanda, Patriša Rolf iz SAD i Đijang Liju iz Kine.

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

SRBIJA – TURSKA         3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

BRAZIL – BELGIJA         3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          3:0 (25:19, 25:20, 25:19)

TURSKA – BELGIJA       3:1 (23:25, 25:20, 25:20, 25:16)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

SRBIJA – BELGIJA         3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

BRAZIL – TURSKA         3:2 (24:26, 25:17, 25:18, 22:25, 15:13)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:0       9

2. BRA        3    2    1    6:5       5

3. TUR        3    1    2    5:7       4

4. BEL         3    0    3    1:9       0

 

B GRUPA – KUNŠAN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

SAD – RUSIJA               3:2 (22:25, 25:19, 25:27, 25:16, 15:11)

KINA – ITALIJA             3:1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

SAD – ITALIJA        3:0 (25:21, 25:22, 25:19)

KINA – RUSIJA              3:2 (24:26, 25:21, 16:25, 27:25, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

ITALIJA – RUSIJA          3:2 (25:21, 27:29, 24:26, 26:24, 15:10)

SAD – KINA      3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:2       8

2. CHN       3    2    1    6:6       5

3. ITA         3    1    2    4:8       2

4. RUS        3    0    3    6:9       3

 

C GRUPA – APELDORN, HOLANDIJA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA              3:0 (25:21, 25:19, 25:21)

JAPAN – TAJLAND         3:2 (25:19, 18:25, 25:14, 22:25, 15:9)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

HOLANDIJA – TAJLAND             3:0 (25:20, 26:24, 25:16)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – JAPAN    3:1 (25:20, 25:19, 24:26, 29:27)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

JAPAN – HOLANDIJA     3:2 (17:25, 21:25, 25:18, 25:22, 15:9)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TAJLAND      3:1 (25:22, 22:25, 25:22, 25:18)

TABELA:

1. NED        3    2    1    8:3       7

2. DOM       3    2    1    6:5       6

3. JPN         3    2    1    7:7       4

4. THA        3    0    3    3:9       1

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

D GRUPA – SENDAI (KAMEI ARENA, 7000), JAPAN:

Sudije: Jo He Kang iz Koreje, Venšeng Luo iz Kine, Mario Bernaola iz Španije, Vojćeh Marošek iz Poljske.

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SRBIJA – BRAZIL          0:3 (24:26, 17:25, 22:25)

JAPAN – TAJLAND         3:1 (25:19, 17:25, 25:18, 25:19)

TABELA:

1. BRA        1    1    0    3:0       3

2. JPN         1    1    0    3:1       3

3. THA        1    0    1    1:3       0

4. SRB        1    0    1    0:3       0

 

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SRBIJA – JAPAN            14.10 (7.10)

BRAZIL – TAJLAND        17.10 (10.10)

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

SRBIJA – TAJLAND        16.10 (9.10)

BRAZIL – JAPAN            13.15 (6.15)

 

TABELA I DIVIZIJE:

  1. USA            4    4    0    12:3     11

  2. NED            4    3    1    11:3     10

  3. SRB            4    3    1      9:3       9

  4. BRA            4    3    1      9:5       8

  5. JPN             4    3    1    10:8       7

  6. RUS            4    1    3      9:10     6

  7. DOM           4    2    2      7:8       6

  8. ITA             4    2    2      7:8       5

  9. CHN           4    2    2      6:9       5

10. TUR            4    1    3      6:10     4

11. THA            4    0    4      4:12     1

12. BEL             4    0    4      1:12     0

 

E GRUPA – MAKAO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

SAD – TURSKA             3:1 (25:21, 24:26, 25:19, 25:12)

ITALIJA – KINA       3:0 (25:19, 25:22, 25:21)

TABELA:

1. ITA         1    1    0    3:0       3

2. USA        1    1    0    3:1       3

3. TUR        1    0    1    1:3       0

4. CHN       1    0    1    0:3       0

 

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

SAD – ITALIJA        14.30 (8.30)

KINA – TURSKA      17.00 (11.00)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

TURSKA – ITALIJA  13.00 (7.00)

SAD – KINA      15.30 (9.30)

 

F GRUPA – KALINJINGRAD, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

HOLANDIJA – BELGIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

RUSIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:1 (16:25, 25:23, 25:21, 25:14)

TABELA:

1. NED        1    1    0    3:0       3

2. RUS        1    1    0    3:1       3

3. DOM       1    0    1    1:3       0

4. BEL         1    0    1    0:3       0

 

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

HOLANDIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  16.40 RUSIJA – BELGIJA         19.10

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – BELGIJA       16.40

RUSIJA – HOLANDIJA    19.10

 

III VIKEND (21 – 23. JUL):

G GRUPA – HONG KONG, KINA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

SRBIJA – RUSIJA    18.30 (12.30)

KINA – JAPAN         21.00 (15.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

SRBIJA – JAPAN      13.15 (7.15)

KINA – RUSIJA        15.45 (9.45)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SRBIJA – KINA        15.45 (9.45)

JAPAN – RUSIJA      13.15 (7.15)

 

H GRUPA – BANGKOK, TAJLAND:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

ITALIJA – TURSKA        15.00 (10.00)

TAJLAND – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      18.00 (13.00)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA        15.00 (10.00)

TAJLAND – TURSKA      18.00 (13.00)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – TURSKA       15.00 (10.00)

TAJLAND – ITALIJA       18.00 (13.00)

 

I (i) GRUPA – KUJABA, BRAZIL:

1. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:

BRAZIL – BELGIJA         14.05 (20.05)

SAD – HOLANDIJA        16.10 (22.10)

2. KOLO – PETAK, 21. JUL:

BRAZIL – HOLANDIJA    14.05 (20.05)

SAD – BELGIJA             16.10 (22.10)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

SAD – BRAZIL               9.10 (15.10)

HOLANDIJA – BELGIJA  11.15 (17.15)

 

Finalni turnir XXV Gran Prija 2017. odigraće se 2 – 6. avgusta u Nanđingu, u Kini. Na Finalnom turniru će, pored domaćina, Kine, igrati 5 najuspešnijih reprezentacija sa jedinstvene tabele posle 3 odigrana vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

II DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – RUSE, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

KOREJA – NEMAČKA     3:1 (19:25, 25:23, 25:18, 25:23)

BUGARSKA – KAZAHSTAN         3:0 (25:22, 25:19, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

NEMAČKA – KAZAHSTAN           3:0 (25:13, 25:21, 25:17)

BUGARSKA – KOREJA   3:2 (20:25, 25:15, 25:14, 22:25, 15:8)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KOREJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:12, 25:19, 25:14)

NEMAČKA – BUGARSKA            3:2 (25:22, 20:25, 25:20, 17:25, 15:13)

TABELA:

1. KOR       3    2    1    8:4       7

2. BUL        3    2    1    8:5       6

3. GER        3    2    1    7:5       5

4. KAZ        3    0    3    0:9       0

 

B GRUPA – NEUKEN, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

POLJSKA – HRVATSKA  3:0 (25:10, 25:9, 25:18)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:18, 25:14, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

POLJSKA – KANADA      3:0 (25:22, 25:9, 25:23)

HRVATSKA – ARGENTINA          3:2 (20:25, 30:28, 15:25, 25:22, 16:14)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KANADA – HRVATSKA   3:1 (23:25, 25:11, 25:11, 25:18)

POLJSKA – ARGENTINA             3:0 (25:21, 25:19, 25:14)

TABELA:

1. POL        3    3    0    9:0       9

2. CAN        3    2    1    6:4       6

3. CRO       3    1    2    4:8       2

4. ARG        3    0    3    2:9       1

 

C GRUPA – ČIKLAJO, PERU:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

ČEŠKA – KOLUMBIJA     3:0 (25:23, 25:21, 25:20)

PERU – PORTORIKO      3:1 (17:25, 25:15, 25:19, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

ČEŠKA – PORTORIKO    3:1 (25:20, 26:28, 25:21, 25:18)

PERU – KOLUMBIJA       3:0 (25:15, 25:21, 26:24)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

KOLUMBIJA – PORTORIKO        3:0 (25:16, 25:12, 26:24)

ČEŠKA – PERU  3:1 (26:24, 21:25, 25:22, 25:23)

TABELA:

1. CZE        3    3    0    9:2       9

2. PER        3    2    1    7:4       6

3. COL        3    1    2    3:6       3

4. PUR        3    0    3    2:9       0

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

D GRUPA – ALMATI, KAZAHSTAN:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KOLUMBIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:20)

NEMAČKA – KAZAHSTAN           3:1 (20:25, 25:18, 25:17, 25:21)

TABELA:

1. GER        1    1    0    3:1       3

2. COL        1    1    0    3:1       3

3. CRO       1    0    1    1:3       0

4. KAZ        1    0    1    1:3       0

 

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

HRVATSKA – NEMAČKA       14.10 (10.10)

KAZAHSTAN – KOLUMBIJA  17.10 (13.10)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

NEMAČKA – KOLUMBIJJA    14.10 (10.10)

HRVATSKA – KAZAHSTAN   17.10 (13.10)

 

E GRUPA – OSTROVJEC ŠVJETOKŠISKI, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

KOREJA – ARGENTINA  3:0 (27:25, 25:22, 25:8)

POLJSKA – PERU                 20.25

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

KOREJA – PERU                  17.25

POLJSKA – ARGENTINA       20.25

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

ARGENTINA – PERU      17.25

POLJSKA – KOREJA       20.25

 

F GRUPA – SAN HUAN, PORTORIKO:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

BUGARSKA – ČEŠKA           17.10 (23.10)

PORTORIKO – KANADA       20.10 (subota u 2.10)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

BUGARSKA – KANADA         17.10 (23.10)

PORTORIKO – ČEŠKA          20.10 (nedelja u 2.10)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

ČEŠKA – KANADA               15.10 (21.10)

PORTORIKO – BUGARSKA   18.10 (ponedeljak u 0.10)

 

TABELA II DIVIZIJE:

  1. KOR           4    3    1    11:4     10

  2. POL            3    3    0      9:0       9

  3. CZE            3    3    0      9:2       9

  4. GER            4    3    1    10:6       8

  5. PER            3    2    1      7:4       6

  6. BUL             3    2    1      8:5       6

  7. CAN            3    2    1      6:4       6

  8. COL            4    2    2      6:7       6

  9. CRO           4    1    3    5:11     2

10. ARG            4    0    4      2:12     1

11. PUR            3    0    3      2:9       0

12. KAZ            4    0    4      1:12     0

 

III VIKEND (21 – 23. JUL):

G GRUPA – RIČMOND, KANADA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

KANADA – NEMAČKA     18.10 (subota u 3.10)

ČEŠKA – PERU              20.10 (subota u 5.10)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

KANADA – PERU           12.40 (21.40)

ČEŠKA – NEMAČKA       14.40 (23.40)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

KANADA – ČEŠKA         12.40 (21.40)

NEMAČKA – PERU         14.40 (23.40)

 

H GRUPA – SUVON, KOREJA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

KOREJA – KOLUMBIJA         14.00 (7.00)

POLJSKA – KAZAHSTAN 16.30 (9.30)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

KOREJA – KENIJA               14.00 (7.00)

POLJSKA – KAZAHSTAN 16.30 (9.30)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

KOREJA – POLJSKA             14.00 (7.00)

KAZAHSTAN – KOLUMBIJA  16.30 (9.30)

 

I (i) GRUPA – VARAŽDIN, HRVATSKA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUL:

BUGARSKA – PORTORIKO         17.00

HRVATSKA – ARGENTINA          20.00

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUL:

PORTORIKO – ARGENTINA        17.00

HRVATSKA – BUGARSKA           20.00

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUL:

BUGARSKA – ARGENTINA   17.00

PORTORIKO – HRVATSKA   20.00

 

Finalni turnir II divizije odigraće se 29. i 30. jula u Ostravi, a pored Češke, domaćina, igraće i 3 najuspešnije selekcije posle 3 vikenda, odnosno 9 utakmica.

 

III DIVIZIJA:

I VIKEND (7 – 9. JUL):

A GRUPA – AGVASKALIJENTES, MEKSIKO:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

MAĐARSKA – TRINIDAD I TOBAGO       3:0 (25:21, 25:20, 25:16)

MEKSIKO – AUSTRALIJA           3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

MAĐARSKA – AUSTRALIJA         3:1 (25:17, 25:21, 25:27, 25:19)

MEKSIKO – TRINIDAD I TOBAGO          3:1 (22:25, 25:17, 25:19, 25:10)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

AUSTRALIJA – TRINIDAD I TOBAGO      3:0 (25:20, 25:12, 25:23)

MAĐARSKA – MEKSIKO             3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

TABELA:

1. HUN       3    3    0    9:1       9

2. MEX        3    2    1    6:5       6

3. AUS        3    1    2    5:6       3

4. TTO        3    0    3    1:9       0

 

B GRUPA – JAUNDE, KAMERUN:

1. KOLO – PETAK, 7. JUL:

FRANCUSKA – VENECUELA        3:2 (24:26, 25:12, 19:25, 25:21, 15:10)

KAMERUN – ALŽIR        3:0 (25:22, 25:11, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUL:

FRANCUSKA – ALŽIR     3:0 (25:14, 25:11, 25:19)

VENECUELA – KAMERUN           3:0 (25:19, 25:22, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUL:

VENECUELA – ALŽIR     3:0 (25:15, 25:17, 25:15)

FRANCUSKA – KAMERUN          3:1 (25:16, 25:27, 25:19, 25:16)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       8

2. VEN        3    2    1    8:3       7

3. CMR       3    1    2    4:6       3

4. ALG        3    0    3    0:9       0

 

TABELA POSLE I VIKENDA:

1. HUN       3    3    0    9:1       9

2. FRA        3    3    0    9:3       8

3. VEN        3    2    1    8:3       7

4. MEX        3    2    1    6:5       6

5. AUS        3    1    2    5:6       3

6. CMR       3    1    2    4:6       3

7. TTO        3    0    3    1:9       0

8. ALG        3    0    3    0:9       0

 

II VIKEND (14 – 16. JUL):

C GRUPA – KARAKAS, VENECUELA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

MAĐARSKA – MEKSIKO       16.00 (22.00)

VENECUELA – ALŽIR           19.00 (subota u 1.00)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

MAĐARSKA – ALŽIR            16.00 (22.00)

MEKSIKO – VENECUELA      19.00 (nedelja u 1.00)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

MEKSIKO – ALŽIR                     16.00 (22.00)

MAĐARSKA – VENECUELA         19.00 (ponedeljak u 1.00)

 

D GRUPA – PORT OF SPEJN, TRINIDAD I TOBAGO:

1. KOLO – PETAK, 14. JUL:

FRANCUSKA – KAMERUN          17.30 (23.30)

TRINIDAD I TOBAGO – AUSTRALIJA      20.00 (subota u 2.00)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:

AUSTRALIJA – KAMERUN           17.30 (23.30)

TRINIDAD I TOBAGO – FRANCUSKA            20.00 (nedelja u 2.00)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA       17.30 (23.30)

TRINIDAD I TOBAGO – KAMERUN   20.00 (ponedeljak u 2.00)

 

Finalni turnir III divizije odigraće se 22. i 23. jula u Kanberi, u Australiji, a pored domaćina igraće i 3 najuspešnije selekcije posle 2 vikenda, odnosno 6 utakmica.