Две пријатељске утакмице Србије и Ирана у Краљеву


16.05.2018. 13:19


СЕНИОРИ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018.
Мушка сениорска репрезентација Србије одиграће две пријатељске утакмице против Ирана (Игор Колаковић, Драган Кобиљски, Данијел Мишић) у оквиру припрема за I Лигу нација 2018. Утакмице ће се одиграти у новој Хали спортова у Краљеву. Први меч, који ће бити затворен за јавност, одиграће се без присуства публике, на програму је у петак, 18. маја. Друга, званична пријатељска утакмица, одиграће се у суботу, 19. маја од 19.00 часова.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 3

Погледај
све слике »

Репрезентација Ирана ће данас после подне (среда, 16. мај) допутовати у Србију.
Сениори Србије ће у Краљево отпутовати сутра ујутро (четвртак, 17. мај), после завршене прве фазе припрема у Београду.
Сениори Србије ће бити комплетни у недељу увече (20. мај) када ће се репрезентацији прикључити Марко Подрашчанин, Александар Атанасијевић, Срећко Лисинац и Александар Околић.


Изјава Николе Грбића


Мушка сениорска репрезентација Србије одиграће први меч у премијерном издању Лиге нација 2018. против Бразила у новој Хали спортова у Краљеву, у петак, 25. маја од 20.00 часова у оквиру 1. кола 4. групе I викенда. У 2. колу, у суботу, 26. маја, Србија ће играти против Немачке (19.00), а у последњем, 3. колу, у недељу, 27. маја, против Италије (19.00). Сви мечеви Лиге нација у конкуренцији одбојкаша играће се од петка до недеље.
Све утакмице Србије у I Лиги нација 2018. директно ће преносити ТВ Спорт Клуб.
У оквиру II викенда (1 – 3. јун), Србија ће гостовати у Арени Армејец у Софији, у Бугарској (5. група), а ривали ће јој, поред домаћина, бити Русија и Аустралија.
III викенд ће се одиграти 8 – 10. јуна, а Србија ће играти у 12. групи, у Екс он Провансу у Француској, са домаћином, Аргентином и Корејом.
У оквиру IV викенда, од 15. до 17. јуна, Србија ће играти у Сирс Центру у Хофман Естејтсу у САД, а ривали ће јој бити и Иран и Пољска.
Последњи, В викенд је на програму 22 – 24. јуна, а Србија ће играти у 18. групи у Ђијангмену у Кини, са домаћином Јапаном и Канадом.
Финални турнир ће се одиграти 4 – 8. јула на фудбалском стадиону Пјер Мороа у Лилу, у Француској. Поред Француске, пласман на Финални турнир ће изборити 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.

СЕНИОРИ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018. (25. МАЈ – 24. ЈУН)
I ВИКЕНД (25 – 27. МАЈ):
4. ГРУПА – КРАЉЕВО (НОВА ХАЛА СПОРТОВА), СРБИЈА:
Судије: Наср Шабан из Египта, Војћех Марошек из Пољске, Дени Сеспедес Ласи из Доминиканске Републике и Епаминондас Геротодорос из Грчке. Резервни судија: Дејан Рогић из Србије.

1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
СРБИЈА – БРАЗИЛ  20.00
НЕМАЧКА – ИТАЛИЈА 17.00

2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
СРБИЈА – НЕМАЧКА  19.00
ИТАЛИЈА – БРАЗИЛ  16.00

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
СРБИЈА – ИТАЛИЈА  19.00
БРАЗИЛ – НЕМАЧКА 16.00

1. ГРУПА – РУАН (КИНДАРЕНА), ФРАНЦУСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
АУСТРАЛИЈА – ЈАПАН  17.00
ФРАНЦУСКА – ИРАН  20.00
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
ИРАН – АУСТРАЛИЈА  17.00
ФРАНЦУСКА – ЈАПАН  20.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
ИРАН – ЈАПАН     15.00
ФРАНЦУСКА – АУСТРАЛИЈА  18.00

2. ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН), КИНА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
АРГЕНТИНА – САД  16.00 (10.00)
КИНА – БУГАРСКА  19.30 (13.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
БУГАРСКА – САД  16.00 (10.00)
КИНА – АРГЕНТИНА  19.30 (13.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
АРГЕНТИНА – БУГАРСКА 16.00 (10.00)
КИНА – САД    19.30 (13.30)

3. ГРУПА – КАТОВИЦЕ И КРАКОВ, ПОЉСКА:
1. КОЛО – КАТОВИЦЕ, ПЕТАК, 25. МАЈ:
ПОЉСКА – КОРЕЈА  16.00
РУСИЈА – КАНАДА  19.00
КРАКОВ:
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
ПОЉСКА – РУСИЈА  16.00
КАНАДА – КОРЕЈА  19.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
ПОЉСКА – КАНАДА 16.00
РУСИЈА – КОРЕЈА  19.00

II ВИКЕНД (1 – 3. ЈУН):
5. ГРУПА – СОФИЈА (АРЕНА АРМЕЈЕЦ), БУГАРСКА:
Судије: Фабрицио Пасквали из Италије, Јурај Мокри из Словачке, Штефан Гридер из Швајцарске и Властимил Коварж из Чешке.

1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
СРБИЈА – БУГАРСКА  20.00 (19.00)
РУСИЈА – АУСТРАЛИЈА  17.00 (16.00)

2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
СРБИЈА – РУСИЈА   17.00 (16.00)
БУГАРСКА – АУСТРАЛИЈА 20.00 (19.00)

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
СРБИЈА – АУСТРАЛИЈА  17.00 (16.00)
БУГАРСКА – РУСИЈА  20.00 (19.00)

6. ГРУПА – ГОЈАНИЈА, БРАЗИЛ:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
САД – ЈАПАН   12.15 (17.15)
БРАЗИЛ – КОРЕЈА  15.05 (20.05)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
БРАЗИЛ – ЈАПАН  8.35 (13.35)
САД – КОРЕЈА   11.10 (16.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
ЈАПАН – КОРЕЈА  10.05 (15.05)
БРАЗИЛ – САД   12.40 (17.40)

7. ГРУПА – САН ХУАН (ДВОРАНА АЛДО КАНТОНИ), АРГЕНТИНА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
ИТАЛИЈА – КАНАДА  18.10 (23.10)
АРГЕНТИНА – ИРАН  21.10 (субота у 2.10)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
ИРАН – ИТАЛИЈА    18.10 (23.10)
АРГЕНТИНА – КАНАДА  21.10 (недеља у 2.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
ИРАН – КАНАДА  16.10 (21.10)
АРГЕНТИНА – ИТАЛИЈА 19.10 (понедељак у 0.10)

8. ГРУПА – ЛОЂ (АТЛАС АРЕНА), ПОЉСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
ПОЉСКА – ФРАНЦУСКА  16.00
НЕМАЧКА – КИНА   19.00
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
ПОЉСКА – КИНА   16.00
ФРАНЦУСКА – НЕМАЧКА 19.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
ПОЉСКА – НЕМАЧКА 16.00
ФРАНЦУСКА – КИНА 19.00

III ВИКЕНД (8 – 10. ЈУН):
12. ГРУПА – ЕКС ОН ПРОВАНС (Л’АРЕНА ДИ ПЕЈИ Д’ЕКС), ФРАНЦУСКА:
Судије: Андреј Зенович из Русије, Војћех Марошек из Пољске, Андерсон Касадор из Бразила и Давид Фернандес Фуентес из Шпаније.

1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
СРБИЈА – АРГЕНТИНА  17.00
ФРАНЦУСКА – КОРЕЈА  20.00

2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
СРБИЈА – КОРЕЈА   17.00
ФРАНЦУСКА – АРГЕНТИНА 20.00

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
СРБИЈА – ФРАНЦУСКА  18.00
АРГЕНТИНА – КОРЕЈА  15.00

9. ГРУПА – ОТАВА (АРЕНА ТД ПЛЕЈС), КАНАДА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
САД – НЕМАЧКА   16.40 (22.40)
КАНАДА – АУСТРАЛИЈА  19.40 (субота у 1.40)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
САД – АУСТРАЛИЈА  16.10 (22.10)
КАНАДА – НЕМАЧКА 19.10 (недеља у 1.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
НЕМАЧКА – АУСТРАЛИЈА 13.10 (19.10)
КАНАДА – САД    16.10 (22.10)

10. ГРУПА – ОСАКА (ДВОРАНА ОСАКА), ЈАПАН:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА  15.40 (8.40)
БУГАРСКА – ЈАПАН 19.10 (12.10)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
ИТАЛИЈА – БУГАРСКА 12.40 (5.40)
ПОЉСКА – ЈАПАН  16.10 (9.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
БУГАРСКА – ПОЉСКА 11.10 (4.10)
ЈАПАН – ИТАЛИЈА  14.40 (7.40)

11. ГРУПА – УФА (УФА АРЕНА), РУСИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
ИРАН – КИНА  16.30 (13.30)
РУСИЈА – БРАЗИЛ 19.00 (16.00)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
ИРАН – БРАЗИЛ  16.30 (13.30)
РУСИЈА – КИНА  19.00 (16.00)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
БРАЗИЛ – КИНА  16.30 (13.30)
РУСИЈА – ИРАН  19.00 (16.00)

IV ВИКЕНД (15 – 17. ЈУН):
15. ГРУПА – ХОФМАН ЕСТЕЈТС (ДВОРАНА СИРС ЦЕНТАР), САД:
Судије: Пауло Турси из Бразила, Ернан Касамикела из Аргентине, Луис Херардо Масијас из Мексика и Скор Џијевирж из Канаде.

1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
СРБИЈА – САД  20.00 (субота у 3.00)
ИРАН – ПОЉСКА 17.30 (субота у 0.30)

2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
СРБИЈА – ИРАН  14.00 (21.00)
САД – ПОЉСКА  19.30 (недеља у 2.30)

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
СРБИЈА – ПОЉСКА  12.00 (19.00) 
САД – ИРАН   17.30 (понедељак у 0.30)

13. ГРУПА – СЕУЛ (ДВОРАНА ЈАНГЧУНГ), КОРЕЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
ИТАЛИЈА – КИНА   16.00 (9.00)
КОРЕЈА – АУСТРАЛИЈА 18.00 (11.00)
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
КОРЕЈА – ИТАЛИЈА  14.00 (7.00)
АУСТРАЛИЈА – КИНА 17.00 (10.00)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
КОРЕЈА – КИНА   14.00 (7.00)
ИТАЛИЈА – АУСТРАЛИЈА 17.00 (10.00)

14. ГРУПА – ЛУДВИГЗБУРГ (МПХ АРЕНА), НЕМАЧКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
НЕМАЧКА – ЈАПАН   18.00
РУСИЈА – АРГЕНТИНА  20.30
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
НЕМАЧКА – АРГЕНТИНА 16.00
РУСИЈА – ЈАПАН   19.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
АРГЕНТИНА – ЈАПАН 12.00
НЕМАЧКА – РУСИЈА  15.00

16. ГРУПА – ВАРНА (ДВОРАЦ КУЛТУРЕ И СПОРТА), БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
КАНАДА – БРАЗИЛ   15.30 (14.30)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 18.30 (17.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – БРАЗИЛ  15.30 (14.30)
БУГАРСКА – КАНАДА  18.30 (17.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – КАНАДА  15.30 (14.30)
БУГАРСКА – БРАЗИЛ  18.30 (17.30)

V ВИКЕНД (22 – 24. ЈУН):
18. ГРУПА – ЂИЈАНГМЕН (ДВОРАНА ЂИЈАНГМЕН), КИНА:
Судије: Калед Ал Зугхаиби из Саудијске Арабије, Џафар Али из Бахреина, Ахмид Алруси из Уједињених Арапских Емирата и Ердал Акинчи из Турске.

1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
СРБИЈА – КАНАДА  16.00 (10.00)
КИНА – ЈАПАН   19.30 (13.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
СРБИЈА – ЈАПАН  16.00 (10.00)
КИНА – КАНАДА  19.30 (13.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
СРБИЈА – КИНА   19.30 (13.30)
КАНАДА – ЈАПАН  16.00 (10.00)

17. ГРУПА – МЕЛБУРН (АРЕНА ХАЈСЕНС), АУСТРАЛИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
ПОЉСКА – АРГЕНТИНА  18.40 (10.40)
БРАЗИЛ – АУСТРАЛИЈА  21.10 (13.10)
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
АУСТРАЛИЈА – АРГЕНТИНА 17.40 (9.40)
БРАЗИЛ – ПОЉСКА   20.10 (12.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
АРГЕНТИНА – БРАЗИЛ  12.10 (4.10)
АУСТРАЛИЈА – ПОЉСКА 15.10 (7.10)

19. ГРУПА – ТЕХЕРАН (ДВОРАНА АЗАДИ), ИРАН:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
БУГАРСКА – НЕМАЧКА  15.30 (13.00)
ИРАН – КОРЕЈА    18.00 (15.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
НЕМАЧКА – КОРЕЈА 15.30 (13.00)
ИРАН – БУГАРСКА  18.00 (15.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
БУГАРСКА – КОРЕЈА  15.30 (13.00)
ИРАН – НЕМАЧКА   18.00 (15.30)

20. ГРУПА – МОДЕНА (ПАЛА ПАНИНИ), ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – САД  17.30
ИТАЛИЈА – РУСИЈА  20.30
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
РУСИЈА – САД   17.30
ИТАЛИЈА – ФРАНЦУСКА 20.30
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – РУСИЈА 17.30
ИТАЛИЈА – САД   20.30

ФИНАЛНИ ТУРНИР I ЛИГЕ НАЦИЈА 2018. – ЛИЛ (СТАДИОН ПЈЕР МОРОА), ФРАНЦУСКА: 
4 – 8. ЈУЛ:

Финални турнир ће се одиграти 4 – 8. јула на фудбалском стадиону Пјер Мороа у Лилу, у Француској. Поред Француске, пласман на Финални турнир ће изборити 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.
У конкуренцији одбојкаша, „стални чланови“ Лиге нација су Србија, Бразил, Италија, САД, Кина, Француска, Аргентина, Иран, Пољска, Немачка, Јапан и Русија, док су Аустралија, Кореја, Канада и Бугарска селекције „изазивачи“, односно репрезентације које нису стални чланови Лиге.
У „ФИВБ Купу изазивача“ 2018. играће 6 репрезентација.
У конкуренцији одбојкаша, поред домаћина турнира, који ће накнадно бити одређен, играће 2 селекције из Европе (ЦЕВ), по једна селекција из Африке (ЦАВБ) и Средње и Северне Америке (НОРСЕКА), као и победник баража између Азије (АВЦ) и Јужне Америке (ЦСВ).
Континенталне конфедерације ће одредити учеснике „ФИВБ Купа изазивача“ и од њихове одлуке зависи да ли ће организовати Континенталне квалификационе турнире или ће селекције одредити на основу пласмана на постојећим такмичењима или на основу ранг листа.
„ФИВБ Куп изазивача“ одиграће се пре Финалног турнира Лиге нација и победник ће стећи право учешћа у плеј – офу, у коме ће се састати са репрезентацијом „изазивача“ из Лиге нација, која заузме четврто место на крају такмичења по групама. Победник плеј – офа ће аутоматски стећи право играња у Лиги нација 2019.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Почела продаја улазница за мечеве у Краљеву на www.eventim.rs

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018. Почела је продаја улазница за мечеве I Лиге нација 2...

15.05.2018. 09:59

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43