Јуниори преко Португалије и Норвешке до ЕП у Холандији и Белгији


07.03.2018. 15:16


ЈУНИОРИ – XXVI ЕП 2018.
Мушка јуниорска репрезентација Србија биће слободна у 1. колу турнира Ф групе II рунде квалификација за XXVI ЕП 2018, који ће се одиграти 26 – 28. априла у Кристалној дворани у Зрењанину. Јуниори Србије ће први меч одиграти у петак, 27. априла од 20.00 часова у оквиру 2. кола, против Норвешке. Србија ће у последњем, 3. колу, у суботу, 28. априла, играти против Португалије од 20.00 часова.

Пласман на ЕП избориће победници 8 група, док ће другопласиране селекције изборити пласман у III рунду (28. јун – 1. јул) квалификација, из које ће пласман на првенство Европе изборити победници обе групе.

ЈУНИОРИ – XXVI ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (26 – 29. АПРИЛ):
Ф ГРУПА – ЗРЕЊАНИН (КРИСТАЛНА ДВОРАНА), СРБИЈА (26 – 28. АПРИЛ):
Супервизор ЦЕВ: Анте Матијаца (Хрватска). Судијски делегат: Гжегорж Јасина (Пољска). Судије: Христос Маифосхис (Кипар), Садетин Денери (Турска), Томаш Бухар (Чешка), Ева Томец (Словенија), Доминга Лот (Италија), Кристијан Џенитрини (Енглеска).

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 26. АПРИЛ:
СРБИЈА СЛОБОДНА.
ПОРТУГАЛИЈА – НОРВЕШКА  20.00

2. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
СРБИЈА – НОРВЕШКА 20.00 

3. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
СРБИЈА – ПОРТУГАЛИЈА  20.00

А ГРУПА – КОРИЉАНО КАЛАБРО, ИТАЛИЈА (27 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
БУГАРСКА – ШВАЈЦАРСКА  16.00
ИТАЛИЈА – ШПАНИЈА    19.00
2. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
ШПАНИЈА – ШВАЈЦАРСКА 16.00
ИТАЛИЈА – БУГАРСКА  19.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
БУГАРСКА – ШПАНИЈА  16.00
ИТАЛИЈА – ШВАЈЦАРСКА  19.00

Б ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА (26 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 26. АПРИЛ:
ЕСТОНИЈА – МАЂАРСКА 20.00 (19.00)
СУБОТА, 28. АПРИЛ:
РУСИЈА – ИЗРАЕЛ  20.00 (19.00)
2. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
ЕСТОНИЈА – ИЗРАЕЛ 15.00 (14.00)
РУСИЈА – МАЂАРСКА 20.00 (19.00)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
МАЂАРСКА – ИЗРАЕЛ 15.00 (14.00)
РУСИЈА – ЕСТОНИЈА 17.30 (16.30)
 
Ц ГРУПА – ЗДАР НАД САЗАВОУ, ЧЕШКА (27 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
ДАНСКА – ФИНСКА  17.00
2. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
ЧЕШКА – ДАНСКА  17.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
ЧЕШКА – ФИНСКА  17.00

Д ГРУПА – ИГАЛО, ЦРНА ГОРА (27 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
ФРАНЦУСКА – ЛЕТОНИЈА 18.00
ЦРНА ГОРА – СЛОВЕНИЈА 20.30
2. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
ФРАНЦУСКА – СЛОВЕНИЈА 18.00
ЦРНА ГОРА – ЛЕТОНИЈА 20.30
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
СЛОВЕНИЈА – ЛЕТОНИЈА  18.00
ЦРНА ГОРА – ФРАНЦУСКА 20.30
 
Е ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИЈА (26 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 26. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – АУСТРИЈА  15.00 (14.00)
РУМУНИЈА – ШВЕДСКА  17.30 (16.30)
2. КОЛО:
ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
АУСТРИЈА – ШВЕДСКА  20.00 (19.00)
НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – РУМУНИЈА  20.00 (19.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – ШВЕДСКА  17.30 (16.30)
РУМУНИЈА – АУСТРИЈА  20.00 (19.00)
 
Г ГРУПА – УМЕНЕ, СЛОВАЧКА (27 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
ГРЧКА – ТУРСКА  20.00
2. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
СЛОВАЧКА – ГРЧКА 15.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
ТУРСКА – СЛОВАЧКА 17.30

Х ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА (27 – 29. АПРИЛ):
1. КОЛО – ПЕТАК, 27. АПРИЛ:
УКРАЈИНА – ХРВАТСКА  16.00 (15.00)
БЕЛОРУСИЈА – ПОЉСКА 19.00 (18.00)
2. КОЛО – СУБОТА, 28. АПРИЛ:
УКРАЈИНА – ПОЉСКА  16.00 (15.00)
ХРВАТСКА – БЕЛОРУСИЈА 19.00 (18.00)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 29. АПРИЛ:
УКРАЈИНА – БЕЛОРУСИЈА 16.00 (15.00)
ПОЉСКА – ХРВАТСКА  19.00 (18.00)

Пласман на ЕП избориће победници 8 група, док ће другопласиране селекције изборити пласман у III рунду (28. јун – 1. јул), из које ће пласман на првенство Европе изборити победници обе групе.
XXVI ЕП 2018. у конкуренцији јуниора (до 20 година) одиграће се 14 – 22. јула у Хагу и Ејдеу, у Холандији, и Кортрајку у Белгији. На првенству ће играти играчи рођени 1999. и млађи. Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43

У Суботици одржан тренинг пионирки – тестиране 442 пионирке из 117 клубова

ПИОНИРКЕ Прво овогодишње тестирање и тренинг кандидаткиња за женску пионирску репрезентацију Србије...

11.01.2018. 12:54