Кадети Србије у среду путују у Румунију – у четвртак против Израела


02.01.2018. 13:21


КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. - Мушка кадетска репрезентације Србије сутра (среда, 3. јануар) путује у Румунију, где ће играти на турниру Д групе ИИ рунде квалификација за XИИИ ЕП 2018, који ће се одиграти 4 – 7. јануара у Плоештију.

Бошко Мачужић, први тренер кадета Србије, саопштио је састав тима, који ће играти у Румунији.

На списку су:

ТЕХНИЧАРИ: БОГДАН СТАНОЈЕВИЋ (ВГСК, ВЕЛИКО ГРАДИШТЕ) И НИКОЛА МИЦИЋ (АС, БЕОГРАД).
КОРЕКТОРИ: АЛЕКСАНДАР ЗАРИЋ (РОДА, БЕОГРАД) И ЛУКА БЛАГОЈЕВИЋ (ПРОЛЕТЕР, ЗРЕЊАНИН).
ЛИБЕРО: МАРКО МИЛЕНКОВИЋ (СПАРТАК, ЉИГ).
БЛОКЕРИ: ДИМИТРИЈЕ СТАНКОВИЋ (РОДА, БЕОГРАД), УРОШ МАЛЕШЕВИЋ (ВОЈВОДИНА НС СЕМЕ, НОВИ САД) И МИЛОШ БОЈОВИЋ (МЛАДОСТ, ЛУЧАНИ).
ПРИМАЧИ: ОГЊЕН НИКЕТИЋ (ПАРТИЗАН), АЛИЈА БЕКРИЋ (НОВИ ПАЗАР), АЛЕКСА ЖИВИЋ (РАДНИЧКИ, КРАГУЈЕВАЦ) И ЈОВАН СТЕПАНОВИЋ (МЛАДИ РАДНИК, ПОЖАРЕВАЦ).



Мушка кадетска репрезентација Србије играће у Д групи у Плоештију, у Румунији 4 – 7. јануара. Кадети Србије ће у 1. колу, у четвртак, 4. јануара од 14.00 часова по нашем времену, играти против Израела. Меч 2. кола Србија ће одиграти последњег дана такмичења, у недељу, 7. јануара од 19.00 часова по нашем времену против Румуније, док ће у мечу 3. кола играти против Белорусије у суботу, 6. јануара од 16.30 часова по нашем времену.

Утакмице у Плоештију играју се од четвртка до недеље, с обзиром да ће се у истој дворани играти и квалификациони турнир кадеткиња.

КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):

Д ГРУПА – ПЛОЕШТИ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈА), РУМУНИЈА:
Супервизор ЦЕВ: Андро Лежава (Грузија), Судијски делегат: Азиз Јенер (Турска), Судије: Карлос Роблес Гарсија из Шпаније, Доминик Бијегајло из Енглеске, Заур Хаџијев из Азербејџана, Шантал Кајзер из Француске, Здравко Јакиша из Босне и Херцеговине и Луц Штајнмец из Немачке.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ИЗРАЕЛ 15.00 ЧАСОВА ПО ЛОКАЛНОМ, ОДНОСНО 14.00 ЧАСОВА ПО НАШЕМ ВРЕМЕНУ
РУМУНИЈА – БЕЛОРУСИЈА 17.30 (16.30)
2. КОЛО:
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СРБИЈА – РУМУНИЈА 20.00 (19.00)
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 20.00 (19.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – БЕЛОРУСИЈА 17.30 (16.30)
РУМУНИЈА – ИЗРАЕЛ 20.00 (19.00)

А ГРУПА – АГИЈА АНАРГИРИ, ГРЧКА:

1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 17.30 (16.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 17.30 (16.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ШПАНИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРУЗИЈА 17.30 (16.30)
ТУРСКА – МАЂАРСКА 20.00 (19.00)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – МАЂАРСКА 17.30 (16.30)
ТУРСКА – ГРУЗИЈА 20.00 (19.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ТУРСКА 17.30 (16.30)
МАЂАРСКА – ГРУЗИЈА 20.00 (19.00)

Ц ГРУПА – МАРТИНА ФРАНКА, ИТАЛИЈА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ШВАЈЦАРСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ДАНСКА 18.30
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ДАНСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ШВАЈЦАРСКА 18.30
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ДАНСКА – ШВАЈЦАРСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ФИНСКА 18.30

Е ГРУПА – ПАЗАРЏИК, БУГАРСКА:

1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ШВЕДСКА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИЈА 18.30 (17.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ШВЕДСКА 18.30 (17.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ХОЛАНДИЈА – ШВЕДСКА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 18.30 (17.30)

Ф ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – СЛОВЕНИЈА 17.30 (15.30)
РУСИЈА – КИПАР 20.00 (18.00)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – СЛОВЕНИЈА 17.30 (15.30)
ПОЉСКА – КИПАР 20.00 (18.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ПОЉСКА 17.30 (15.30)
СЛОВЕНИЈА – КИПАР 20.00 (18.00)

Г ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:

1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – АУСТРИЈА 20.00
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ЕСТОНИЈА 17.30
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
АУСТРИЈА – БЕЛГИЈА 17.30
НЕМАЧКА – ЕСТОНИЈА 20.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНАУР:
АУСТРИЈА – ЕСТОНИЈА 14.30
НЕМАЧКА – БЕЛГИЈА 20.00

Пласман на ЕП избориће победници 7 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације.

XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадета одиграће се 7 – 15. априла у Злину, у Чешкој и Пухову, у Словачкој. На првенству ће играти играчи рођени 2001. и млађи и биће ово прво првенство у конкуренцији кадета у узрасту до 18 година, пошто су до прошле године играли играчи до 19 година.

Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 19 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.

Пласман на XV ЕYOF 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43

У Суботици одржан тренинг пионирки – тестиране 442 пионирке из 117 клубова

ПИОНИРКЕ Прво овогодишње тестирање и тренинг кандидаткиња за женску пионирску репрезентацију Србије...

11.01.2018. 12:54