Кадеткиње девете на првенству Европе


18.04.2018. 21:12


КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018.
Женска кадетска репрезентације Србије завршила је такмичење на XIII ЕП 2018. у Софији на деветом месту. Бугарска је вечерас, у последњем, 5. колу А групе, победила Србију са 3:1, по сетовима 25:19, 25:21, 20:25 и 25:22, после 99 минута игре.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 5

Погледај
све слике »




Изјава Јове Цаковића



Утакмицу у дворани „Христо Ботев“ посматрало је 430 гледалаца, а судили су Василеос Василејадис из Грчке и Јарослав Маковски из Пољске.
Није Србија успела да се пласира у полуфинале, али ни у доигравање за пласман на Светско првенство и ЕYОФ. Завршиле су кадеткиње Србије првенство на деветом месту, што свакако није њихов реалан домет, али није од помоћи ни чињеница да је А група била много квалитетнија од Б групе. Србија би у Б групи са две победе била четврта и наставила би такмичење, а у А групи је то било довољно тек за пето место.
Бугарска је прилично лако повела са 2:0 и тако је и теоретски пропала прилика да Србија заигра у полуфиналу. Тек тада су изабранице Јове Цаковића заиграле како умеју, па су трећи сет добиле са 25:20, а у четвртом водиле до средине сета, да би Бугарска изједначила на 16:16. У завршници, Бугарке су водиле са 18:16 и 21:18, сет су добиле са 25:22, а меч са 3:1 за пласман у полуфинале.
Четвртак је на првенству Европе слободан дан. Полуфиналне, као и утакмице разигравања за пласман 5 – 8. места одиграће се у петак, 20. априла.

КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. – СОФИЈА, БУГАРСКА (13 – 21. АПРИЛ):
А ГРУПА – ДВОРАНА „ХРИСТО БОТЕВ“:
1. КОЛО – ПЕТАК, 13. АПРИЛ:
СРБИЈА – БЕЛОРУСИЈА   1:3 (21:25, 21:25, 25:21, 17:25)
БУГАРСКА – РУСИЈА 3:2 (25:18, 23:25, 25:17, 19:25, 15:12)
СЛОВЕНИЈА – МАЂАРСКА  3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:14)
2. КОЛО – СУБОТА, 14. АПРИЛ:
СРБИЈА – СЛОВЕНИЈА 3:1 (26:28, 25:22, 25:20, 25:20)
РУСИЈА – БЕЛОРУСИЈА 3:1 (21:25, 25:16, 25:17, 25:13)
БУГАРСКА – МАЂАРСКА  3:2 (18:25, 25:20, 29:31, 25:23, 15:7)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 15. АПРИЛ:
СРБИЈА – РУСИЈА  1:3 (18:25, 25:22, 21:25, 21:25)
СЛОВЕНИЈА – БУГАРСКА  3:1 (25:18, 19:25, 25:17, 25:18)
БЕЛОРУСИЈА – МАЂАРСКА  3:0 (25:20, 25:18, 25:21)
4. КОЛО – УТОРАК, 17. АПРИЛ:
СРБИЈА – МАЂАРСКА 3:1 (19:25, 25:21, 25:23, 25:22)
РУСИЈА – СЛОВЕНИЈА 3:1 (25:23, 25:18, 21:25, 25:12)
БУГАРСКА – БЕЛОРУСИЈА  3:2 (21:25, 16:25, 25:19, 25:21, 15:13)
5. КОЛО – СРЕДА, 18. АПРИЛ:
СРБИЈА – БУГАРСКА 1:3 (19:25, 21:25, 25:20, 22:25)
СЛОВЕНИЈА – БЕЛОРУСИЈА  3:1 (27:25, 25:22, 20:25, 25:19)
РУСИЈА – МАЂАРСКА 3:0 (25:21, 25:4, 25:22)
ТАБЕЛА:
1. РУС  5 4 1 14:6 13
2. БУЛ  5 4 1 13:10   9
3. СЛО  5 3 2 11:9   9
4. БЛР  5 2 3 10:10   7
5. СРБ  5 2 3   9:11   6
6. ХУН  5 0 5   4:15   1

Б ГРУПА – МАЛА САЛА АРЕНЕ АРМЕЈЕЦ:
1. КОЛО – ПЕТАК, 13. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – ХОЛАНДИЈА  3:1 (21:25, 25:18, 25:16, 25:17)
ТУРСКА – УКРАЈИНА 3:1 (25:23, 26:24, 16:25, 27:25)
ИТАЛИЈА – РУМУНИЈА 3:1 (25:14, 22:25, 25:11, 25:19)
2. КОЛО – СУБОТА, 14. АПРИЛ:
НЕМАЧКА – УКРАЈИНА 3:1 (25:19, 25:19, 18:25, 25:23)
ИТАЛИЈА – ХОЛАНДИЈА 3:0 (25:14, 25:12, 25:12)
ТУРСКА – РУМУНИЈА 3:2 (25:23, 26:24, 26:28, 17:25, 15:9)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 15. АПРИЛ:
ХОЛАНДИЈА – УКРАЈИНА  3:1 (18:25, 25:19, 25:16, 25:18)
ИТАЛИЈА – ТУРСКА  3:1 (25:15, 25:16, 14:25, 25:18)
НЕМАЧКА – РУМУНИЈА   3:0 (27:25, 26:24, 25:16)
4. КОЛО – УТОРАК, 17. АПРИЛ:
ИТАЛИЈА – УКРАЈИНА 3:0 (25:14, 25:17, 25:12)
ТУРСКА – НЕМАЧКА 3:2 (25:12, 25:22, 22:25, 25:27, 17:15)
РУМУНИЈА – ХОЛАНДИЈА  3:2 (25:19, 21:25, 17:25, 25:21, 15:11)
5. КОЛО – СРЕДА, 18. АПРИЛ:
ИТАЛИЈА – НЕМАЧКА 3:0 (25:16, 25:11, 25:13)
УКРАЈИНА – РУМУНИЈА   3:2 (22:25, 25:20, 14:25, 25:23, 15:12)
ТУРСКА – ХОЛАНДИЈА 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:18)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  5 5 0 15:2 15
2. ТУР  5 4 1 13:9 10
3. ГЕР  5 3 2 11:8 10
4. РОУ  5 1 4   8:14   4
5. НЕД  5 1 4   7:13   4
6. УКР  5 0 1   6:14   2

СОФИЈА – ДВОРАНА ХРИСТО БОТЕВ:
ПЕТАК, 20. АПРИЛ:
ПОЛУФИНАЛЕ:
РУСИЈА (А 1) – ТУРСКА (Б 2)  17.00 (16.00)
ИТАЛИЈА (Б 1) – БУГАРСКА (А 2) 19.30 (18.30)

РАЗИГРАВАЊЕ ЗА ПЛАСМАН 5 – 8. МЕСТА:
СЛОВЕНИЈА (А 3) – РУМУНИЈА (Б 4) 12.00 (11.00)
НЕМАЧКА (Б 3) – БЕЛОРУСИЈА (А 4) 14.30 (13.30)

СУБОТА, 21. АПРИЛ:
ФИНАЛЕ:     18.00 (17.00)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:  15.30 (14.30)
МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО:  12.30 (11.30)
МЕЧ ЗА СЕДМО МЕСТО: 10.00 (9.00)

КОНАЧАН ПЛАСМАН:
  1.
  2.
  3.
  4.
  5.
  6.
  7.
  8.
  9. СРБИЈА
10. ХОЛАНДИЈА
11. УКРАЈИНА
12. МАЂАРСКА

Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 18 година) избориће 6 репрезентација.
Пласман на XV ЕYОФ 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће, поред домаћина, најбољих 7 селекција са ЕП у Бугарској.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43