Кадеткиње Србије на ЕП у Бугарској !!!


06.01.2018. 22:10


КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. - Женска кадетска репрезентација Србије пласирала се на XIII ЕП 2018, које ће се одиграти 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. Србија је вечерас, у последњем, 3. колу Е групе II рунде квалификација за XIII ЕП 2018. у Руми савладала Холандију са 3:1, по сетовима 25:16, 25:18, 21:25 и 25:12, после 103 минута игре.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 6

Погледај
све слике »

Кадеткиње Србије су заслужено освојиле прво место у Руми, пошто су после много боље игре савладале Холандију. Изабранице Јове Цаковића су одушевиле публику у Руми борбеношћу и наравно квалитетом и испуниле циљ – пласман на првенство Европе.
Силовито су стартовале кадеткиње Србије и повеле са 8:1, 10:2 и 16:6. У завршници је било 20:10, али је Холандија смањила на 21:14, односно 22:16. Серијом 3:0, Србија је први сет окончала са 25:16.
У другом сету изабранице Јове Цаковића су повеле са 5:1, 8:5 и 16:10. Холандија је смањила на 18:14, али је Србија, највише захваљујући асовима Тијане Врцељ, стигла до вођства 23:15. На крају је било 25:18 за предност Србије од 2:0 у сетовима.
Почетак трећег сета је обележила равноправна борба, у којој су се екипе смењивале у минималном вођству. На првом техничком одмору је било 8:6 за Холандију, а на другом 16:9. У наставку, Холандија је водила са 17:10, а Србија смањила на 18:14, па 21:19. Холанђанке су трећи сет решиле у своју корист са 25:21.
Србија је на старту четвртог сета повела са 3:0, 6:2, па серијом асова Јоване Цветковић и са 14:4. На другом техничком тајм – ауту је било 16:7 за Србију. Холанђанке су смањиле на 17:10, па 18:12, да би Србија серијом 7:0 сет добила са 25:12, а меч са 3:1.

Изјава Јове Цаковића (.wma) >
Изјава Јоване Цветковић (.wma) >
Изјава Јоване Ћирковић (.wma) >




КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):
Е ГРУПА – РУМА (СПЦ РУМА), СРБИЈА:
Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка), Судијски делегат: Андре Јунген (Немачка), Судије: Ивана Бартула – Густин из Хрватске, Ерол Акбулут из Турске и Дејвид Корми из Шкотске.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА СЛОБОДНА.
ХОЛАНДИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:6, 25:7, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:14, 25:11, 25:10)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 3:1 (25:16, 25:18, 21:25, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. СРБ 2 2 0 6:1 6
2. НЕД 2 1 1 4:3 3
3. ЕСТ 2 0 2 0:6 0

А ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИЈА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУМУНИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:8, 25:12, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:13, 25:20, 24:26, 25:21)
РУМУНИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:10, 25:13, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. РОУ 2 2 0 6:0 6
2. БЕЛ 2 2 0 6:1 6
3. СУИ 2 0 2 1:6 0
4. СWЕ 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШВЕДСКА – ШВАЈЦАРСКА 15.00 (14.00)
РУМУНИЈА – БЕЛГИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – БАСАНО ДЕЛ ГРАПА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – ХРВАТСКА 3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11)
ИТАЛИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:10, 25:8)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:17, 25:16, 25:10)
ИТАЛИЈА – ХРВАТСКА 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ХРВАТСКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:11, 25:14, 25:17)
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА 3:1 (25:13, 23:25, 25:14, 25:10)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 3 3 0 9:1 9
2. ПОЛ 3 2 1 7:5 5
3. ЦРО 3 1 2 5:6 4
4. АУТ 3 0 3 0:9 0

Ц ГРУПА – ОЛОМОУЦ, ЧЕШКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ШПАНИЈА 3:1 (25:20, 19:25, 25:18, 25:16)
ЧЕШКА – ИСЛАНД 3:0 (25:11, 25:11, 25:7)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ИСЛАНД 3:0 (25:6, 25:8, 25:9)
ШПАНИЈА – ЧЕШКА 3:2 (25:11, 25:21, 20:25, 16:25, 15:10)

ТАБЕЛА:
1. СЛО 2 2 0 6:1 6
2. ЦЗЕ 2 1 1 5:3 4
3. ЕСП 2 1 1 4:5 2
4. ИСЛ 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ИСЛАНД 15.00
ЧЕШКА – СЛОВЕНИЈА 18.00

Д ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФИНСКА 3:0 (25:7, 25:11, 25:9)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФРАНЦУСКА 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 25:12)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ФИНСКА 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:21)

ТАБЕЛА:
1. РУС 2 2 0 6:1 6
2. ФРА 2 1 1 4:4 3
3. ФИН 2 0 2 1:6 0

Ф ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРЧКА 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:17)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 3:2 (25:21, 25:18, 19:25, 23:25, 16:14)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ЛЕТОНИЈА 3:0 (25:22, 25:14, 25:15)

ТАБЕЛА:
1. УКР 2 2 0 6:1 6
2. ГРЕ 2 1 1 4:5 2
3. ЛАТ 2 0 2 2:6 1

Г ГРУПА – МИШКОЛЦ, МАЂАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ТУРСКА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:18, 25:13, 25:15)
МАЂАРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:13, 25:8, 25:21)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ТУРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:17, 25:14, 25:12)
МАЂАРСКА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:7, 26:24, 25:18)

ТАБЕЛА:
1. ХУН 2 2 0 6:0 6
2. ТУР 2 2 0 6:0 6
3. СВК 2 0 2 0:6 0
4. ПОР 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СЛОВАЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00
ТУРСКА – МАЂАРСКА 17.30

Х ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
НЕМАЧКА – ДАНСКА 3:0 (25:13, 25:14, 25:21)
2. КОЛО:
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ИЗРАЕЛ – ДАНСКА 3:0 (25:19, 25:21, 26:24)
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – БЕЛОРУСИЈА 17.30
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:20, 25:14, 25:17)
БЕЛОРУСИЈА – ДАНСКА 20.00

ТАБЕЛА:
1. ГЕР 2 2 0 6:0 6
2. БЛР 1 1 0 3:0 3
3. ИСР 3 1 2 3:6 3
4. ДЕН 2 0 2 0:6 0

Пласман на ЕП избориће победници 8 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације. С обзиром да ће у Д, Е и Ф групи играти само по 3 селекције, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунаће се резултати против 1. и 3. селекције из групе.
Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 18 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XВ ЕYОФ 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.
XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадеткиња одиграће се 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. На првенству ће играти играчице рођене 2002. и млађе и биће ово прво првенство у конкуренцији кадеткиња у узрасту до 17 година, пошто су до прошле године играле играчице до 18 година.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38