Кадеткиње убедљиве у Руми против Естонки


05.01.2018. 21:30


КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. - Женска кадетска репрезентација Србије стартовала је максималном победом на турниру Е групе II рунде квалификација за XIII ЕП 2018.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 4

Погледај
све слике »

Србија је вечерас у дворани СПЦ Рума у Руми, у мечу 2. кола, савладала Естонију са 3:0, по сетовима 25:14, 25:11 и 25:10, после 63 минута игре.
Утакмицу Србија – Естонија посматрали су Иван Кнежевић, генерални секретар ОСС, Драгутин Ћук, технички директор ОСС, Биљана Михаиловић, спортски директор ОСС са посебним задужењима за женску пионирску, кадетску и јуниорску репрезентацију, и др Богдан Сретеновић, председник УОТС, члан ИО ОСС, спортски директор ОСС са посебним задужењима за мушку пионирску, кадетску и јуниорску репрезентацију Србије.
После нервозног и изједначеног почетка изабранице Јове Цаковића су тек средином сета, тачније од резултата 13:10, почеле да играју како умеју и до краја сета Естонкама препустиле само 4 поена за серију 12:4. У другом сету, после 5:5, Србија је побољшала игру и већ на другом техничком тајм – ауту имала двоструко више поена – 16:8. На крају сета је било 25:11 за вођство од 2:0. У трећем сету, као у другом, Србија је, како је сет одмицао, повећавала разлику, па је на крају било 25:10, за максималан тријумф.

ИЗЈАВА АНЕ ДРОБЊАК (.wma) >
ИЗЈАВА ЈОВЕ ЦАКОВИЋА (.wma) >
ИЗЈАВА ПЕТЕРА ВАХТРЕ (.wma) >

Кадеткиње Србије ће сутра (субота, 6. јануар) у одлучујућем мечу за прво место у групи и пласман на ЕП, играти против Холандије од 19.00 часова.


КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):

Е ГРУПА – РУМА (СПЦ РУМА), СРБИЈА:
Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка), Судијски делегат: Андре Јунген (Немачка), Судије: Ивана Бартула – Густин из Хрватске, Ерол Акбулут из Турске и Дејвид Корми из Шкотске.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА СЛОБОДНА.
ХОЛАНДИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:6, 25:7, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:14, 25:11, 25:10)

ТАБЕЛА:
1. НЕД 1 1 0 3:0 3
2. СРБ 1 1 0 3:0 3
3. ЕСТ 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 19.00

А ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИЈА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУМУНИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВЕДСКА 15.00 (14.00)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:13, 25:20, 24:26, 25:21)
РУМУНИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:10, 25:13, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. РОУ 2 2 0 6:0 6
2. БЕЛ 1 1 0 3:1 3
3. СУИ 2 0 2 0:6 0
4. СWЕ 1 0 1 0:3 0

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШВЕДСКА – ШВАЈЦАРСКА 15.00 (14.00)
РУМУНИЈА – БЕЛГИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – БАСАНО ДЕЛ ГРАПА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – ХРВАТСКА 3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11)
ИТАЛИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:10, 25:8)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:17, 25:16, 25:10)
ИТАЛИЈА – ХРВАТСКА 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 2 2 0 6:0 6
2. ПОЛ 2 2 0 6:2 5
3. ЦРО 2 0 2 2:6 1
4. АУТ 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ХРВАТСКА – АУСТРИЈА 15.30
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА 18.30

Ц ГРУПА – ОЛОМОУЦ, ЧЕШКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ШПАНИЈА 3:1 (25:20, 19:25, 25:18, 25:16)
ЧЕШКА – ИСЛАНД 3:0 (25:11, 25:11, 25:7)

ТАБЕЛА:
1. ЦЗЕ 1 1 0 3:0 3
2. СЛО 1 1 0 3:1 3
3. ЕСП 1 0 1 1:3 0
4. ИСЛ 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ИСЛАНД 15.00
ШПАНИЈА – ЧЕШКА 18.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ИСЛАНД 15.00
ЧЕШКА – СЛОВЕНИЈА 18.00

Д ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФИНСКА 3:0 (25:7, 25:11, 25:9)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФРАНЦУСКА 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. РУС 2 2 0 6:1 6
2. ФРА 1 0 1 1:3 0
3. ФИН 1 0 1 0:3 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ФИНСКА 15.00 (13.00)

Ф ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРЧКА 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:17)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 3:2 (25:21, 25:18, 19:25, 23:25, 16:14)

ТАБЕЛА:
1. УКР 1 1 0 3:1 3
2. ГРЕ 2 1 1 4:5 2
3. ЛАТ 1 0 1 2:3 1

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)

Г ГРУПА – МИШКОЛЦ, МАЂАРСКА:

1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ТУРСКА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:18, 25:13, 25:15)
МАЂАРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:13, 25:8, 25:21)

ТАБЕЛА:
1. ХУН 1 1 0 3:0 3
2. ТУР 1 1 0 3:0 3
3. СВК 1 0 1 0:3 0
4. ПОР 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ТУРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00
МАЂАРСКА – СЛОВАЧКА 17.30
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СЛОВАЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00
ТУРСКА – МАЂАРСКА 17.30

Х ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
НЕМАЧКА – ДАНСКА 3:0 (25:13, 25:14, 25:21)
2. КОЛО:
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ИЗРАЕЛ – ДАНСКА 3:0 (25:19, 25:21, 26:24)
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – БЕЛОРУСИЈА 17.30

ТАБЕЛА:
1. ГЕР 1 1 0 3:0 3
2. БЛР 1 1 0 3:0 3
3. ИСР 2 1 1 3:3 3
4. ДЕН 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – ИЗРАЕЛ 14.30
БЕЛОРУСИЈА – ДАНСКА 20.00

Пласман на ЕП избориће победници 8 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације. С обзиром да ће у Д, Е и Ф групи играти само по 3 селекције, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунаће се резултати против 1. и 3. селекције из групе.
Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 18 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XВ ЕYОФ 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.
XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадеткиња одиграће се 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. На првенству ће играти играчице рођене 2002. и млађе и биће ово прво првенство у конкуренцији кадеткиња у узрасту до 17 година, пошто су до прошле године играле играчице до 18 година.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38