Максимална победа Србије у Барију


13.09.2018. 22:30


СЕНИОРИ – XIX СП 2018.
Мушка сениорска репрезентација Србије забележила је прву победу на XIX СП 2018. у Барију. Србија је вечерас, у другој утакмици у Ц групи, савладала Камерун са 3:0, по сетовима 30:28, 25:16 и 25:17, после 83 минута игре.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 27

Погледај
све слике »




Утакмицу у дворани Палафлорио посматрало је 725 гледалаца, а судили су Ектор Ортис из Порторика и Скот Меклин из Канаде.
Остварили су изабраници Николе Грбића први тријумф у Барију, против Камеруна, у мечу у коме је почетак био тежак. Повела је Србија тек пошто је искористила седму сет лопту, да би потом ствари дошле на своје место.
Водила је Србија на почетку меча са 8:3, али како је сет одмицао тако су Камерунци смањивали предност Србије, да би у финишу и повели са 19:18. Србија је после тајм – аута повела са 20:19, па 23:21 и 24:22. Камерунци су изједначили, а Лисинац је Србији донео трећу сет лопту – 25:24, али је Ивовић погрешио на сервису. После грешке на мрежи Камерунаца, Србија је повела са 26:25 (4. сет лопта), али је Лисинац погрешио на сервису. Лубурић је поентирао за 27:26, али је Камерун поново изједначио. Поново је Лубурић био прецизан у нападу за 6. сет лопту Србије – 28:27. Није је Србија искористила, али је зато Лисинац 7. сет лопту претворио у коначних 30:28, за вођство Србије од 1:0.
У другом сету се од старта водила равноправна борба, да би Србија, највише захваљујући сјајним сервисима Лубурића, повела са 11:6, али је Камерун смањио на 12:9. Србија је затим стигла до предности од 16:11, а затим повећавала разлику до коначних 25:16.
Србија је у трећем сету водила са 8:3, па 12:5 и 16:9. У наставку је било 19:10, али је Камерун смањио на 19:15, да би Србија, после тајм – аута Грбића, повела са 22:15. Србија је трећи сет добила са 25:17, а меч са максималних 3:0.


Изјава Николе Грбића

Изјава Срећка Лисинца

Изјава Невена Мајсторовића

Изјава Петра Крсмановића

Изјава Дражена Лубурића


Србија је сутра (петак, 14. септембар) слободна, а у трећој утакмици у Ц групи, играће у суботу, 15. септембра против Туниса од 17.00 часова, уз директан пренос на ТВ СК 3.

СЕНИОРИ – XIX СП 2018. (9 – 30. СЕПТЕМБАР) – ТОРИНО, ФИРЕНЦА, БАРИ, БОЛОЊА, МИЛАНО (ИТАЛИЈА) И СОФИЈА, ВАРНА, РУСЕ (БУГАРСКА):
Ц ГРУПА – БАРИ (Палафлорио, 5080), ИТАЛИЈА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – САД 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15)
КАМЕРУН – ТУНИС  3:0 (25:20, 28:26, 25:21)
РУСИЈА – АУСТРАЛИЈА 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – КАМЕРУН  3:0 (30:28, 25:16, 25:17)
САД – АУСТРАЛИЈА  3:2 (25:23, 25:20, 22:25, 23:25, 15:10)
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.
ТАБЕЛА:
1. УСА  2 2 0 6:4  4
2. СРБ  2 1 1 5:3  4
3. РУС  1 1 0 3:0  3
4. ЦМР  2 1 1 3:3  3
5. АУС  2 0 2 2:6  1
6. ТУН  1 0 1 0:3  0

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
АУСТРАЛИЈА – КАМЕРУН 17.00
РУСИЈА – ТУНИС   20.30

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – ТУНИС 17.00
РУСИЈА – САД  20.30
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – АУСТРАЛИЈА  20.30
САД – КАМЕРУН   17.00
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
РУСИЈА – КАМЕРУН 17.00
АУСТРАЛИЈА – ТУНИС 20.30

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – РУСИЈА  20.30
САД – ТУНИС   17.00
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.

Пласман у II фазу избориће 4 селекције, уз преношење свих освојених бодова у групи.

А ГРУПА – ФИРЕНЦА (Нелсон Мандела форум, 7500), ИТАЛИЈА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР – РИМ (Форо Италико, 11 000):
ИТАЛИЈА – ЈАПАН  3:0 (25:20, 25:21, 25:23)
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:1 (22:25, 25:13, 25:13, 25:17)
БЕЛГИЈА – АРГЕНТИНА   3:1 (25:19, 25:19, 22:25, 25:19)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:20, 25:16, 25:16)
ИТАЛИЈА – БЕЛГИЈА  3:0 (25:20, 25:17, 25:15)
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.
ТАБЕЛА:
1. ИТА  2 2 0 6:0  6
2. СЛО  1 1 0 3:1  3
3. ЈПН  2 1 1 3:3  3
4. БЕЛ  2 1 1 3:4  3
5. АРГ  1 0 1 1:3  0
6. ДОМ  2 0 2 1:6  0

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – ЈАПАН  17.00
АРГЕНТИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 20.30
ИТАЛИЈА И БЕЛГИЈА СЛОБОДНЕ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – БЕЛГИЈА  17.00
ИТАЛИЈА – АРГЕНТИНА  21.15
ЈАПАН И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – БЕЛГИЈА  17.00
ИТАЛИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 21.15
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
БЕЛГИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА  17.00
СЛОВЕНИЈА – АРГЕНТИНА  20.30
ЈАПАН И ИТАЛИЈА СЛОБОДНИ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – АРГЕНТИНА  17.00
ИТАЛИЈА – СЛОВЕНИЈА  21.15
БЕЛГИЈА И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНЕ.

Б ГРУПА – РУСЕ (Булстрад арена, 5100), БУГАРСКА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
ФРАНЦУСКА – КИНА 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)
КАНАДА – ХОЛАНДИЈА 3:0 (25:15, 25:23, 25:18)
БРАЗИЛ – ЕГИПАТ  3:0 (25:17, 25:22, 25:20)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – ЕГИПАТ  3:0 (27:25, 30:28, 25:19)
БРАЗИЛ – ФРАНЦУСКА 3:2 (25:20, 25:20, 21:25, 23:25, 15:12)
ХОЛАНДИЈА И КИНА СЛОБОДНЕ.
ТАБЕЛА:
1. ЦАН  2 2 0 6:0  6
2. БРА  2 2 0 6:2  5
3. ФРА  2 1 1 5:3  4
4. ЦХН  1 0 1 0:3  0
5. НЕД  1 0 1 0:3  0
6. ЕГY  2 0 2 0:6  0

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – КИНА  17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ЕГИПАТ 20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – КИНА  17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИЈА 20.30 (19.30)
ФРАНЦУСКА И ЕГИПАТ СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
КИНА – ЕГИПАТ     17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА  20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – ЕГИПАТ  17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – КАНАДА   20.30 (19.30)
КИНА И ФРАНЦУСКА СЛОБОДНЕ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
БРАЗИЛ – КИНА    17.00 (16.00)
КАНАДА – ФРАНЦУСКА  20.30 (19.30)
ЕГИПАТ И ХОЛАНДИЈА СЛОБОДНИ.

Д ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР:
БУГАРСКА – ФИНСКА 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ПОРТОРИКО  3:0 (25:19, 25:14, 25:18)
ПОЉСКА – КУБА  3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14)
ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ПОЉСКА – ПОРТОРИКО   3:0 (25:14, 25:12, 25:15)
ИРАН – БУГАРСКА  3:1 (25:22, 25:20, 22:25, 25:19)
КУБА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.
ТАБЕЛА:
1. ПОЛ  2 2 0 6:1  6
2. ИРИ  2 2 0 6:1  6
3. БУЛ  2 1 1 4:3  3
4. ЦУБ  1 0 1 1:3  0
5. ФИН  1 0 1 0:3  0
6. ПУР  2 0 2 0:6  0

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – КУБА    17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОРТОРИКО 20.30 (19.30)
ПОЉСКА И ИРАН СЛОБОДНИ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – КУБА   17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ФИНСКА  20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – ПОРТОРИКО  17.00 (16.00)
БУГАРСКА – КУБА   20.30 (19.30)
ИРАН И ПОЉСКА СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
КУБА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ИРАН  20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ФИНСКА    17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОЉСКА  20.30 (19.30)
КУБА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.

После 6 одиграних кола, пласман у другу рунду избориће по 4 најбоље селекције из 4 групе, уз преношење свих освојених бодова у групи.
У II фази, 16 екипа биће подељено у 4 групе, по 2 у Италији и Бугарској и играће се поново по једнокружном бод систему (свако са сваким).

II ФАЗА (21 – 23. СЕПТЕМБАР):
Е ГРУПА – МИЛАНО (Форум ди Асађо, 12 657), ИТАЛИЈА:
А 1, Б 2, Ц 3, Д 4 – Термини су 17.00 и 20.30 часова.

Ф ГРУПА – БОЛОЊА (Унипол арена, 11 000), ИТАЛИЈА:
Б 1, А 2, А 3, Ц 4 – Термини су 17.00 и 20.30 часова.

Г ГРУПА – СОФИЈА (Арена Армејец, 12 000), БУГАРСКА:
Ц 1, Д 2, Д 3, Б 4 – Термини су 17.00 (16.00) и 20.30 (19.30) часова.

Х ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
Д 1, Ц 2, Б 3, А 4 – Термини су 17.00 (16.00) и 20.30 (19.30) часова.

Пласман у III фазу такмичења избориће победници 4 групе, као и 2 најбоље другопласиране селекције.

III ФАЗА (26 – 28. СЕПТЕМБАР) – ТОРИНО (ПалаАлпитур, 15 657):
Шест репрезентација биће жребом сврстане у 2 групе са по 3 тима и играће по једноструком бод систему.

И (и) ГРУПА (Утакмице у И (и) групи играће се од 17.00 часова):
Е 1/Ф 1, Г 1/Х 1, најбоља 2. селекција/друга најбоља 2. селекција

Ј ГРУПА (Утакмице у Ј групи играће се од 20.30 часова):
Е 1/Ф 1, Г 1/Х 1, најбоља 2. селекција/друга најбоља 2. селекција

Пласман у полуфинале избориће по 2 селекције из обе групе.

ТОРИНО (ПалаАлпитур, 15 657):
СУБОТА, 29. СЕПТЕМБАР – ПОЛУФИНАЛЕ:
И 1 – Ј 2  17.00
Ј 1 – И 2  20.30

НЕДЕЉА, 30. СЕПТЕМБАР:
ФИНАЛЕ:     20.30
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:  17.00


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Директни преноси свих утакмица из Чачка на сајту ОСС

КАДЕТИ - БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО 2018. Одбојкашки савез Србије је обезбедио директне преносе свих утакм...

25.07.2018. 14:54

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43