На ЕП кадета у Чешкој и Словачкој 12 репрезентација


08.01.2018. 21:26


На XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадета, које ће се одиграти 7 – 15. априла у Злину, у Чешкој и Пухову, у Словачкој, играће 12 репрезентација. Из II рунде квалификација, пласман су изборили победници 7 група: Белорусија, Грчка, Турска, Италија, Бугарска, Русија и Белгија, као и 3 најбоље другопласиране репрезентације: Немачка, Француска и Украјина.

На првенству ће играти играчи рођени 2001. и млађи и биће ово прво првенство у конкуренцији кадета у узрасту до 18 година, пошто су до прошле године играли играчи до 19 година.

КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):
Д ГРУПА – ПЛОЕШТИ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈА), РУМУНИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ИЗРАЕЛ 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:17)
БЕЛОРУСИЈА – РУМУНИЈА 3:0 (25:16, 25:15, 25:23)
2. КОЛО:
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СРБИЈА – РУМУНИЈА 3:1 (25:20, 25:17, 22:25, 25:21)
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:13, 25:14, 25:16)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – БЕЛОРУСИЈА 0:3 (9:25, 21:25, 16:25)
РУМУНИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)

ТАБЕЛА:
1. БЛР 3 3 0 9:0 9
2. СРБ 3 2 1 6:5 6
3. РОУ 3 1 2 4:6 3
4. ИСР 3 0 3 1:9 0

А ГРУПА – АГИЈА АНАРГИРИ, ГРЧКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ЛЕТОНИЈА – ШПАНИЈА 3:0 (25:19, 28:26, 25:22)
ГРЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:15,25:21, 25:16)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – ШПАНИЈА 3:1 (25:22, 21:25, 34:32, 25:18)
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 3:1 (25:15, 22:25, 25:14, 25:18)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – ЛЕТОНИЈА 3:1 (25:21, 25:21, 13:25, 25:15)
ГРЧКА – ШПАНИЈА 3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

ТАБЕЛА:
1. ГРЕ 3 3 0 9:1 9
2. ПОР 3 2 1 6:5 6
3. ЛАТ 3 1 2 5:6 3
4. ЕСП 3 0 3 1:9 0

Б ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:15, 25:13, 25:12)
ТУРСКА – МАЂАРСКА 3:0 (25:23, 25:12, 25:15)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – МАЂАРСКА 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
ТУРСКА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:10, 25:15, 25:13)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ТУРСКА – УКРАЈИНА 3:0 (25:16, 25:16, 25:17)
МАЂАРСКА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:19, 25:11, 25:13)

ТАБЕЛА:
1. ТУР 3 3 0 9:0 9
2. УКР 3 2 1 6:3 6
3. ХУН 3 1 2 3:6 3
4. ГЕО 3 0 3 0:9 0

Ц ГРУПА – МАРТИНА ФРАНКА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:14, 25:21, 16:25, 25:18)
ИТАЛИЈА – ДАНСКА 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ДАНСКА 3:0 (25:19, 25:18, 25:10)
ИТАЛИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ШВАЈЦАРСКА – ДАНСКА 3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
ИТАЛИЈА – ФИНСКА 3:0 (25:13, 25:14, 25:17)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 3 3 0 9:0 9
2. ФИН 3 2 1 6:4 6
3. СУИ 3 1 2 4:6 3
4. ДЕН 3 0 3 0:9 0

Е ГРУПА – ПАЗАРЏИК, БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ШВЕДСКА 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИЈА 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:19)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 3:0 (25:21, 25:17, 25:21)
БУГАРСКА – ШВЕДСКА 3:0 (25:15, 25:18, 25:20)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ХОЛАНДИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:17, 25:22, 25:17)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 3:0 (25:20, 25:20, 26:24)

ТАБЕЛА:
1. БУЛ 3 3 0 9:1 9
2. ФРА 3 2 1 6:3 6
3. НЕД 3 1 2 4:6 3
4. СWЕ 3 0 3 0:9 0

Ф ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – СЛОВЕНИЈА 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:21)
РУСИЈА – КИПАР 3:0 (25:14, 25:20, 25:10)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – СЛОВЕНИЈА 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
ПОЉСКА – КИПАР 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ПОЉСКА 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)
СЛОВЕНИЈА – КИПАР 3:0 (28:26, 25:12, 25:20)

ТАБЕЛА:
1. РУС 3 3 0 9:0 9
2. ПОЛ 3 2 1 6:4 6
3. СЛО 3 1 2 4:6 3
4. ЦYП 3 0 3 0:9 0

Г ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:19, 29:27, 25:19)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:18, 25:11, 25:18)
НЕМАЧКА – ЕСТОНИЈА 3:0 (27:25, 25:17, 25:14)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНАУР:
ЕСТОНИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:22, 30:28, 25:17)
БЕЛГИЈА – НЕМАЧКА 3:1 (23:25, 25:18, 25:23, 25:20)

ТАБЕЛА:
1. БЕЛ 3 3 0 9:1 9
2. ГЕР 3 2 1 7:3 6
3. ЕСТ 3 1 2 3:6 3
4. АУТ 3 0 3 0:9 0

ТАБЕЛА ДРУГОПЛАСИРАНИХ СЕЛЕКЦИЈА:
Г. ГЕР 2 1 1 4:3 3
Е. ФРА 2 1 1 3:3 3 (139:135) 1,030
Б. УКР 2 1 1 3:3 3 (124:137) 0,905
Ф. ПОЛ 2 1 1 3:4 3 (158:159) 0,994
Д. СРБ 2 1 1 3:4 3 (143:158) 0,905
А. ПОР 2 1 1 3:4 3 (140:157) 0,892
Ц. ФИН 2 1 1 3:4 3 (135:153) 0,882

Пласман на ЕП изборили су победници 7 група: Белорусија, Грчка, Турска, Италија, Бугарска, Русија и Белгија, као и 3 најбоље другопласиране репрезентације: Немачка, Француска и Украјина.
XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадета одиграће се 7 – 15. априла у Злину, у Чешкој и Пухову, у Словачкој. На првенству ће играти играчи рођени 2001. и млађи и биће ово прво првенство у конкуренцији кадета у узрасту до 18 година, пошто су до прошле године играли играчи до 19 година.
Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 19 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XV EYOF 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43