Победа Јапана после четири сета – Србија у четвртак против Холандије (9.10 – ТВ СК 3)


10.10.2018. 15:34


СЕНИОРКЕ – XVIII СП 2018.
Женска сениорска репрезентација Србије претрпела је први пораз на XVIII СП 2018. у Јапану. Јапан је данас у Нагоји, у 3. колу Е групе, победио Србију са 3:1, по сетовима 15:25, 25:23, 25:23 и 25:23, после 120 минута игре.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 12

Погледај
све слике »







Утакмицу у дворани Нипон Гаиши посматрало је 3000 гледалаца, а судили су Патриша Ролф из САД и Зилинг Ванг из Кине.
После одлично одиграног првог сета и вођства од 1:0 изабранице Зорана Терзића су препустиле иницијативу Јапану, који је наредна три сета решио у своју корист и тако стигао на корак од пласмана међу 6 најбољих на свету. Србија је изборила пласман, а Холандији и Јапану је потребан још један сета да би и практично спречили Бразил да се квалификује за наредну фазу. Пласман из Ф групе обезбедили су Италија и Кина, а трећи учесник наредне фазе биће САД или Русија.




Сениорке Србије ће сутра, у последњем, 4. колу Е групе, играти против Холандије од 9.10 часова по нашем времену, уз директан пренос на ТВ Спорт Клуб 3.

СЕНИОРКЕ – XVIII СП 2018. – ЈАПАН: ЈОКОХАМА, САПОРО, КОБЕ, ХАМАМАЦУ, НАГОЈА И ОСАКА (29. септембар – 20. октобар):
II ФАЗА (7 – 11. ОКТОБАР):
Е ГРУПА – НАГОЈА (дворана Нипон Гаиши, 10 000):
1. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ОКТОБАР:
СРБИЈА – МЕКСИКО  3:0 (25:19, 25:17, 25:15)
НЕМАЧКА – БРАЗИЛ 3:2 (14:25, 19:25, 32:30, 25:19, 17:15)
ХОЛАНДИЈА – ПОРТОРИКО  3:0 (25:16, 25:15, 25:20)
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:2 (25:17, 28:26, 22:25, 25:27, 15:11)
2. КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 8. ОКТОБАР:
СРБИЈА – НЕМАЧКА  3:0 (25:14, 25:20, 25:20)
БРАЗИЛ – МЕКСИКО  3:1 (23:25, 25:23, 25:13, 25:19)
ХОЛАНДИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:19, 25:16, 25:14)
ЈАПАН – ПОРТОРИКО 3:0 (25:22, 25:14, 25:18)
3. КОЛО – СРЕДА, 10. ОКТОБАР:
СРБИЈА – ЈАПАН  1:3 (25:15, 23:25, 23:25, 23:25)
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – МЕКСИКО 3:0 (25:13, 25:18, 25:15)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИЈА 3:2 (21:25, 25:18, 25:27, 25:19, 15:7)
НЕМАЧКА – ПОРТОРИКО  3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:22)
ТАБЕЛА:
1. СРБ  8 7 1 22:3 21
2. ЈПН  8 7 1 23:6 21
3. НЕД  8 7 1 23:6 21
4. БРА  8 6 2 20:9 18
5. ГЕР  8 5 3 14:12 14
6. ДОМ  8 4 4 14:12 13
7. ПУР  8 2 6   7:18   6
8. МЕX  8 1 7   5:21   3

4. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 11. ОКТОБАР:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА  16.10 (9.10)
ПОРТОРИКО – МЕКСИКО 10.40 (3.40)
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – НЕМАЧКА 13.25 (6.25)
БРАЗИЛ – ЈАПАН   19.20 (12.20)

Ф ГРУПА – ОСАКА (Хала спортова, 12 000):
1. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ОКТОБАР:
РУСИЈА – ТУРСКА 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)
САД – БУГАРСКА 3:0 (25:16, 25:17, 25:11)
ИТАЛИЈА – АЗЕРБЕЈЏАН  3:0 (25:12, 25:19, 25:10)
КИНА – ТАЈЛАНД 3:0 (28:26, 25:20, 25:23)
2. КОЛО – ПОНЕДЕЉАК, 8. ОКТОБАР:
РУСИЈА – БУГАРСКА 3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:19)
САД – ТУРСКА   3:0 (25:21, 25:17, 25:18)
КИНА – АЗЕРБЕЈЏАН 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)
ИТАЛИЈА – ТАЈЛАНД  3:0 (25:15, 25:12, 25:15)
3. КОЛО – СРЕДА, 10. ОКТОБАР:
ТУРСКА – АЗЕРБЕЈЏАН  3:1 (26:24, 25:17, 22:25, 25:21)
БУГАРСКА – ТАЈЛАНД 3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17)
ИТАЛИЈА – РУСИЈА  3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:22)
КИНА – САД  3:0 (25:17, 26:24, 25:18)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  8 8 0 24:2 24
2. ЦХН  8 7 1 22:4 21
3. УСА  8 7 1 21:8 19
4. РУС  8 6 2 21:9 18
5. ТУР  8 4 4 12:14 12
6. ТХА  8 3 5 15:19 11
7. БУЛ  8 3 5 11:18   8
8. АЗЕ  8 2 6   8:19   6

4. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 11. ОКТОБАР:
БУГАРСКА – АЗЕРБЕЈЏАН 10.40 (3.40)
ТУРСКА – ТАЈЛАНД    13.25 (6.25)
ИТАЛИЈА – САД     16.10 (9.10)
КИНА – РУСИЈА     19.20 (12.20)

По 3 првопласиране селекције из Е и Ф групе избориће пласман у III рунду такмичења, која ће се одиграти у Нагоји.

III ФАЗА (14 – 16. ОКТОБАР) – НАГОЈА (дворана Нипон Гаиши, 10 000): Термини су 16.10 (9.10) и 19.20 (12.20)
Победници група ће жребом бити раздвојени у две групе, а затим ће се жребати трећепласиране селекције. Уколико у истој групи буду првопласиране и трећепласиране селекције из исте групе у II фази, другопласиране селекције ће аутоматски бити распоређене у супротне групе.

Г ГРУПА:
Е 1/Ф 1 – Е 2/Ф 2
Е 1/Ф 1 – Е 3/Ф 3
Е 2/Ф 2 – Е 3/Ф 3

Х ГРУПА:
Е 1/Ф 1 – Е 2/Ф 2
Е 1/Ф 1 – Е 3/Ф 3
Е 2/Ф 2 – Е 3/Ф 3

По две првопласиране селекције из III рунде пласираће се у полуфинале, које ће се, као и финале и утакмице за треће и пето место, одиграти у Јокохами.

ЈОКОХАМА (Арена Јокохама, 12 000):
ПЕТАК, 19. ОКТОБАР:
ПОЛУФИНАЛЕ (ТЕРМИНИ СУ 13.40 (6.40) И 16.10 (9.10)):
Г 1 – Х 2
Х 1 – Г 2

МЕЧ ЗА ПЕТО МЕСТО:
Г 3 – Х 3  19.20 (12.20)

СУБОТА, 20. ОКТОБАР:
ФИНАЛЕ:     19.40 (12.40)
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:  17.20 (10.20)


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

13.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38