Познати сви учесници ЕП кадеткиња


07.01.2018. 20:54


Познати су сви учесници XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадеткиња, које ће се одиграти 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. На првенству ће играти играчице рођене 2002. и млађе и биће ово прво првенство у конкуренцији кадеткиња у узрасту до 17 година, пошто су до прошле године играле играчице до 18 година.

Пласман на ЕП, поред домаћина Бугарске, изборили су Србија, Румунија, Италија, Русија, Украјина, Турска, Белорусија и Словенија, победници 8 квалификационих група и Холандија, Немачка и Мађарска, 3 најбоље другопласиране репрезентације.
С обзиром да су у Д, Е и Ф групи играле само по 3 селекције, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунали су се резултати против 1. и 3. селекције из групе.

КАДЕТКИЊЕ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):
Е ГРУПА – РУМА (СПЦ РУМА), СРБИЈА:

Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка), Судијски делегат: Андре Јунген (Немачка), Судије: Ивана Бартула – Густин из Хрватске, Ерол Акбулут из Турске и Дејвид Корми из Шкотске.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА СЛОБОДНА.
ХОЛАНДИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:6, 25:7, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:14, 25:11, 25:10)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 3:1 (25:16, 25:18, 21:25, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. СРБ 2 2 0 6:1 6
2. НЕД 2 1 1 4:3 3
3. ЕСТ 2 0 2 0:6 0

А ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИЈА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУМУНИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:8, 25:12, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:13, 25:20, 24:26, 25:21)
РУМУНИЈА – ШВЕДСКА 3:0 (25:10, 25:13, 25:12)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШВАЈЦАРСКА – ШВЕДСКА 3:0 (25:12, 25:17, 25:11)
РУМУНИЈА – БЕЛГИЈА 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:19)

ТАБЕЛА:
1. РОУ 3 3 0 9:1 9
2. БЕЛ 3 2 1 7:4 6
3. СУИ 3 1 2 4:6 0
4. СWЕ 3 0 3 0:9 0

Б ГРУПА – БАСАНО ДЕЛ ГРАПА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – ХРВАТСКА 3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11)
ИТАЛИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:10, 25:8)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:17, 25:16, 25:10)
ИТАЛИЈА – ХРВАТСКА 3:0 (25:20, 25:17, 25:19)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ХРВАТСКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:11, 25:14, 25:17)
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА 3:1 (25:13, 23:25, 25:14, 25:10)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 3 3 0 9:1 9
2. ПОЛ 3 2 1 7:5 5
3. ЦРО 3 1 2 5:6 4
4. АУТ 3 0 3 0:9 0

Ц ГРУПА – ОЛОМОУЦ, ЧЕШКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ШПАНИЈА 3:1 (25:20, 19:25, 25:18, 25:16)
ЧЕШКА – ИСЛАНД 3:0 (25:11, 25:11, 25:7)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ИСЛАНД 3:0 (25:6, 25:8, 25:9)
ШПАНИЈА – ЧЕШКА 3:2 (25:11, 25:21, 20:25, 16:25, 15:10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ИСЛАНД 3:0 (25:10, 25:11, 25:9)
СЛОВЕНИЈА – ЧЕШКА 3:2 (23:25, 25:21, 25:12, 21:25, 15:8)

ТАБЕЛА:
1. СЛО 3 3 0 9:3 8
2. ЕСП 3 2 1 7:5 5
3. ЦЗЕ 3 1 2 7:6 5
4. ИСЛ 3 0 3 0:9 0

Д ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФИНСКА 3:0 (25:7, 25:11, 25:9)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФРАНЦУСКА 3:1 (25:18, 18:25, 25:22, 25:12)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ФИНСКА 3:1 (21:25, 25:17, 25:15, 25:21)

ТАБЕЛА:
1. РУС 2 2 0 6:1 6
2. ФРА 2 1 1 4:4 3
3. ФИН 2 0 2 1:6 0

Ф ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРЧКА 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:17)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 3:2 (25:21, 25:18, 19:25, 23:25, 16:14)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ЛЕТОНИЈА 3:0 (25:22, 25:14, 25:15)

ТАБЕЛА:
1. УКР 2 2 0 6:1 6
2. ГРЕ 2 1 1 4:5 2
3. ЛАТ 2 0 2 2:6 1

Г ГРУПА – МИШКОЛЦ, МАЂАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ТУРСКА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:18, 25:13, 25:15)
МАЂАРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:13, 25:8, 25:21)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ТУРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:17, 25:14, 25:12)
МАЂАРСКА – СЛОВАЧКА 3:0 (25:7, 26:24, 25:18)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – СЛОВАЧКА 3:1 (25:18, 25:21, 24:26, 25:23)
ТУРСКА – МАЂАРСКА 3:0 (25:14, 25:22, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. ТУР 3 3 0 9:0 9
2. ХУН 3 2 1 6:3 6
3. ПОР 3 1 2 3:7 3
4. СВК 3 0 3 1:9 0

Х ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
НЕМАЧКА – ДАНСКА 3:0 (25:13, 25:14, 25:21)
2. КОЛО:
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ИЗРАЕЛ – ДАНСКА 3:0 (25:19, 25:21, 26:24)
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – НЕМАЧКА 3:1 (25:18, 25:21, 20:25, 25:14)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:20, 25:14, 25:17)
БЕЛОРУСИЈА – ДАНСКА 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:14)

ТАБЕЛА:
1. БЛР 3 3 0 9:2 9
2. ГЕР 3 2 1 7:3 6
3. ИСР 3 1 2 3:6 3
4. ДЕН 3 0 3 1:9 0

ТАБЕЛА ДРУГОПЛАСИРАНИХ СЕЛЕКЦИЈА:
Е. НЕД 2 1 1 4:3 3 (146:120) 1,217
Х. ГЕР 2 1 1 4:3 3 (153:146) 1,048
Г. ХУН 2 1 1 3:3 3 (123:117) 1,051
А. БЕЛ 2 1 1 4:4 3 (184:178) 1,034
Д. ФРА 2 1 1 4:4 3 (173:171) 1,012
Ц. ЕСП 2 1 1 4:5 2 (182:186) 0,978
Ф. ГРЕ 2 1 1 4:5 2 (183:200) 0,915
Б. ПОЛ 2 1 1 4:5 2 (163:196) 0,832

Пласман на ЕП из II рудне квалификација изборили су Србија, Румунија, Италија, Русија, Украјина, Турска, Белорусија и Словенија, победници 8 група и Холандија, Немачка и Мађарска, 3 најбоље другопласиране репрезентације. С обзиром да су у Д, Е и Ф групи играле само по 3 селекције, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунали су се резултати против 1. и 3. селекције из групе.
Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 18 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XV EYOF 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.
XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадеткиња одиграће се 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. На првенству ће играти играчице рођене 2002. и млађе и биће ово прво првенство у конкуренцији кадеткиња у узрасту до 17 година, пошто су до прошле године играле играчице до 18 година.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38