Сениори Србије наредног викенда у САД


11.06.2018. 12:26


СЕНИОРИ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018.
Мушка сениорска репрезентација Србије отпутовала је јутрос (понедељак, 11. јун) из Марсеља преко Амстердама у Чикаго, где ће слетети вечерас у 20.55 часова по нашем времену, а затим им следи још 25 км пута аутобусом до Хофман Естејтса.



У оквиру IV викенда Лиге нација 2018, од 15. до 17. јуна, Србија ће играти у Сирс Центру у Хофман Естејтсу са домаћином САД, Ираном и Пољском.
Последњи, V викенд је на програму 22 – 24. јуна, а Србија ће играти у 18. групи у Ђијангмену у Кини, са домаћином Јапаном и Канадом. Сениори Србије ће директно из Чикага отпутовати у Гуангџу, а затим и до 130 километара удаљеног Ђијангмена.
Најбољи српски одбојкашки ће у Београд допутовати из Гуангџуа преко Париза, у уторак, 26. јуна.
 
СЕНИОРИ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018. (25. МАЈ – 24. ЈУН)
I ВИКЕНД (25 – 27. МАЈ):
4. ГРУПА – КРАЉЕВО (НОВА ХАЛА СПОРТОВА), СРБИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
СРБИЈА – БРАЗИЛ  0:3 (22:25, 22:25, 24:26)
ИТАЛИЈА – НЕМАЧКА 3:1 (25:18, 25:19, 23:25, 25:20)
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
СРБИЈА – НЕМАЧКА  3:1 (19:25, 25:21, 25:16, 25:14)
ИТАЛИЈА – БРАЗИЛ  3:2 (18:25, 25:19, 25:21, 24:26, 15:8)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
СРБИЈА – ИТАЛИЈА 0:3 (21:25, 18:25, 16:25)
БРАЗИЛ – НЕМАЧКА 3:0 (26:24, 25:23, 26:24)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  3 3 0 9:3  8
2. БРА  3 2 1 8:3  7
3. СРБ  3 1 2 3:7  3
4. ГЕР  3 0 3 2:9  0

1. ГРУПА – РУАН (КИНДАРЕНА), ФРАНЦУСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
ЈАПАН – АУСТРАЛИЈА 3:1 (25:18, 25:15, 23:25, 25:17)
ФРАНЦУСКА – ИРАН 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:17)
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
ИРАН – АУСТРАЛИЈА 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)
ФРАНЦУСКА – ЈАПАН 3:1 (25:16, 20:25, 25:20, 25:22)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
ЈАПАН – ИРАН 3:1 (25:22, 30:28, 23:25, 25:23)
ФРАНЦУСКА – АУСТРАЛИЈА  3:0 (25:17, 25:20, 36:34)
ТАБЕЛА:
1. ФРА  3 3 0 9:2  9
2. ЈПН  3 2 1 7:5  6
3. ИРИ  3 1 2 5:6  3
4. АУС  3 0 3 1:9  0

2. ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН), КИНА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 25. МАЈ:
САД – АРГЕНТИНА  3:2 (25:27, 24:26, 26:24, 25:21, 15:10)
БУГАРСКА – КИНА  3:2 (25:18, 18:25, 19:25, 25:17, 15:11)
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
САД – БУГАРСКА  3:1 (25:19, 22:25, 25:19, 25:20)
КИНА – АРГЕНТИНА  3:0 (25:22, 25:21, 25:18)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
БУГАРСКА – АРГЕНТИНА  3:1 (19:25, 25:19, 25:21, 25:22)
САД – КИНА   3:0 (25:20, 26:24, 25:18)
ТАБЕЛА:
1. УСА  3 3 0 9:3  8
2. БУЛ  3 2 1 7:6  5
3. ЦХН  3 1 2 5:6  4
4. АРГ  3 0 3 3:9  1

3. ГРУПА – КАТОВИЦЕ И КРАКОВ, ПОЉСКА:
1. КОЛО – КАТОВИЦЕ, ПЕТАК, 25. МАЈ:
ПОЉСКА – КОРЕЈА  3:0 (25:20, 25:18, 25:21)
РУСИЈА – КАНАДА  3:0 (26:24, 25:14, 25:19)
КРАКОВ:
2. КОЛО – СУБОТА, 26. МАЈ:
ПОЉСКА – РУСИЈА  3:0 (25:15, 25:23, 25:23)
КАНАДА – КОРЕЈА  3:0 (25:20, 25:17, 25:19)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 27. МАЈ:
ПОЉСКА – КАНАДА 3:1 (25:21, 26:24, 21:25, 25:17)
РУСИЈА – КОРЕЈА  3:0 (28:26, 25:21, 25:15)
ТАБЕЛА:
1. ПОЛ  3 3 0 9:1  9
2. РУС  3 2 1 6:3  6
3. ЦАН  3 1 2 4:6  3
4. КОР  3 0 3 0:9  0

II ВИКЕНД (1 – 3. ЈУН):
5. ГРУПА – СОФИЈА (АРЕНА АРМЕЈЕЦ), БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
СРБИЈА – БУГАРСКА 3:2 (25:17, 23:25, 23:25, 25:21, 16:14)
РУСИЈА – АУСТРАЛИЈА 3:1 (25:18, 25:19, 18:25, 25:22)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
СРБИЈА – РУСИЈА  3:2 (20:25, 25:23, 25:23, 22:25, 15:12)
АУСТРАЛИЈА – БУГАРСКА  3:0 (25:23, 25:23, 26:24)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
СРБИЈА – АУСТРАЛИЈА 3:2 (25:23, 25:19, 20:25, 25:27, 15:9)
РУСИЈА – БУГАРСКА 3:0 (25:17, 25:15, 25:21)
ТАБЕЛА:
1. СРБ  3 3 0 9:6  6
2. РУС  3 2 1 8:4  7
3. АУС  3 1 2 6:6  4
4. БУЛ  3 0 3 2:9  1

6. ГРУПА – ГОЈАНИЈА, БРАЗИЛ:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
САД – ЈАПАН 3:2 (23:25, 13:25, 25:18, 25:20, 15:10)
БРАЗИЛ – КОРЕЈА 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
БРАЗИЛ – ЈАПАН 3:0 (26:24, 25:19, 25:20)
САД – КОРЕЈА  3:0 (25:23, 25:21, 25:11)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
ЈАПАН – КОРЕЈА  3:2 (27:29, 25:19, 16:25, 28:26, 15:12)
БРАЗИЛ – САД 3:2 (21:25, 20:25, 25:19, 25:20, 20:18)
ТАБЕЛА:
1. БРА  3 3 0 9:2  8
2. УСА  3 2 1 8:5  6
3. ЈПН  3 1 2 5:8  3
4. КОР  3 0 3 2:9  1

7. ГРУПА – САН ХУАН (ДВОРАНА АЛДО КАНТОНИ), АРГЕНТИНА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
КАНАДА – ИТАЛИЈА  3:1 (22:25, 27:25, 25:23, 25:16)
ИРАН – АРГЕНТИНА  3:2 (21:25, 25:22, 25:22, 24:26, 15:9)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
ИТАЛИЈА – ИРАН  3:0 (25:23, 25:18, 25:20)
КАНАДА – АРГЕНТИНА   3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:23)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
КАНАДА – ИРАН  3:1 (25:23, 25:22, 21:25, 25:21)
АРГЕНТИНА – ИТАЛИЈА 3:0 (25:19, 33:31, 25:20)
ТАБЕЛА:
1. ЦАН  3 3 0 9:3  9
2. АРГ  3 1 2 6:6  4
3. ИТА  3 1 2 4:6  3
4. ИРИ  3 1 2 4:8  2

8. ГРУПА – ЛОЂ (АТЛАС АРЕНА), ПОЉСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 1. ЈУН:
ПОЉСКА – ФРАНЦУСКА   3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
НЕМАЧКА – КИНА  3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 25:21)
2. КОЛО – СУБОТА, 2. ЈУН:
ПОЉСКА – КИНА 3:0 (25:19, 25:18, 25:21)
ФРАНЦУСКА – НЕМАЧКА  3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 3. ЈУН:
НЕМАЧКА – ПОЉСКА 3:1 (25:18, 25:21, 21:25, 27:25)
КИНА – ФРАНЦУСКА 3:2 (16:25, 25:22, 25:21, 16:25, 15:13)
ТАБЕЛА:
1. ПОЛ  3 2 1 7:3  6
2. ГЕР  3 2 1 6:5  6
3. ФРА  3 1 2 5:6  4
4. ЦХН  3 1 2 4:8  2

III ВИКЕНД (8 – 10. ЈУН):
12. ГРУПА – ЕКС ОН ПРОВАНС (Л’АРЕНА ДИ ПЕЈИ Д’ЕКС), ФРАНЦУСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
СРБИЈА – АРГЕНТИНА 3:1 (20:25, 25:23, 25:15, 25:22)
ФРАНЦУСКА – КОРЕЈА   3:0 (25:21, 25:18, 25:22)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
СРБИЈА – КОРЕЈА  3:0 (25:16, 25:23, 25:19)
ФРАНЦУСКА – АРГЕНТИНА  3:1 (25:18, 25:16, 23:25, 25:20)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
СРБИЈА – ФРАНЦУСКА 0:3 (29:31, 16:25, 15:25)
АРГЕНТИНА – КОРЕЈА 3:0 (25:20, 25:23, 26:24)
ТАБЕЛА:
1. ФРА  3 3 0 9:1  9
2. СРБ  3 2 1 6:4  6
3. АРГ  3 1 2 5:6  3
4. КОР  3 0 3 0:9  0

9. ГРУПА – ОТАВА (АРЕНА ТД ПЛЕЈС), КАНАДА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
НЕМАЧКА – САД  3:0 (25:19, 25:22, 25:13)
КАНАДА – АУСТРАЛИЈА   3:0 (25:19, 26:24, 25:19)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
САД – АУСТРАЛИЈА  3:1 (20:25, 25:20, 25:15, 25:17)
НЕМАЧКА – КАНАДА 3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:19)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
АУСТРАЛИЈА – НЕМАЧКА  3:2 (25:22, 18:25, 17:25, 25:18, 15:11)
САД – КАНАДА 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:20)
ТАБЕЛА:
1. ГЕР  3 2 1 8:4  7
2. УСА  3 2 1 6:5  6
3. ЦАН  3 1 2 5:6  3
4. АУС  3 1 2 4:8  2

10. ГРУПА – ОСАКА (ДВОРАНА ОСАКА), ЈАПАН:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
ПОЉСКА – ИТАЛИЈА  3:2 (25:17, 21:25, 25:17, 29:31, 15:10)
БУГАРСКА – ЈАПАН 3:0 (25:14, 25:21, 29:27)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
ИТАЛИЈА – БУГАРСКА 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:19)
ПОЉСКА – ЈАПАН  3:0 (25:16, 25:21, 25:20)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
ПОЉСКА – БУГАРСКА 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:19)
ЈАПАН – ИТАЛИЈА  3:2 (21:25, 25:21, 23:25, 25:22, 15:10)
ТАБЕЛА:
1. ПОЛ  3 3 0 9:3  8
2. ИТА  3 1 2 7:7  5
3. БУЛ  3 1 2 5:6  3
4. ЈПН  3 1 2 3:8  2

11. ГРУПА – УФА (УФА АРЕНА), РУСИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 8. ЈУН:
ИРАН – КИНА  3:0 (25:19, 25:20, 25:15)
БРАЗИЛ – РУСИЈА  3:1 (25:21, 25:20, 25:27, 25:18)
2. КОЛО – СУБОТА, 9. ЈУН:
БРАЗИЛ – ИРАН   3:2 (25:17, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13)
РУСИЈА – КИНА  3:0 (25:23, 25:23, 31:29)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 10. ЈУН:
БРАЗИЛ – КИНА  3:0 (25:20, 25:19, 27:25)
РУСИЈА – ИРАН 3:1 (28:30, 25:23, 27:25, 25:21)
ТАБЕЛА:
1. БРА  3 3 0 9:3  8
2. РУС  3 2 1 7:4  6
3. ИРИ  3 1 2 6:6  4
4. ЦХН  3 0 3 0:9  0

УКУПНА ТАБЕЛА:
  1. ПОЛ  9 8 1 25:7 23
  2. БРА  9 8 1 26:8 23
  3. ФРА  9 7 2 23:9 22
  4. УСА  9 7 2 23:13 20
  5. РУС  9 6 3 21:11 19
  6. СРБ  9 6 3 18:17 15
  7. ИТА   9 5 4 20:16 16
  8. ЦАН  9 5 4 18:15 15
  9. ГЕР  9 4 5 16:18 13
10. ЈПН   9 4 5 15:21 11
11. ИРИ   9 3 6 15:20   9
12. БУЛ   9 3 6 14:21   9
13. АРГ  9 2 7 14:21   8
14. АУС  9 2 7 11:23   6
15. ЦХН  9 2 7   9:23   6
16. КОР  9 0 9   2:27   1

IV ВИКЕНД (15 – 17. ЈУН):
15. ГРУПА – ХОФМАН ЕСТЕЈТС (ДВОРАНА СИРС ЦЕНТАР), САД:
Судије: Пауло Турси из Бразила, Ернан Касамикела из Аргентине, Луис Херардо Масијас из Мексика и Скор Џијевирж из Канаде.

1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
СРБИЈА – САД  20.00 (субота у 3.00)
ИРАН – ПОЉСКА 17.30 (субота у 0.30)

2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
СРБИЈА – ИРАН  14.00 (21.00)
САД – ПОЉСКА  19.30 (недеља у 2.30)

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
СРБИЈА – ПОЉСКА  12.00 (19.00) 
САД – ИРАН   17.30 (понедељак у 0.30)

13. ГРУПА – СЕУЛ (ДВОРАНА ЈАНГЧУНГ), КОРЕЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
ИТАЛИЈА – КИНА   16.00 (9.00)
КОРЕЈА – АУСТРАЛИЈА 18.00 (11.00)
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
КОРЕЈА – ИТАЛИЈА  14.00 (7.00)
АУСТРАЛИЈА – КИНА 17.00 (10.00)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
КОРЕЈА – КИНА   14.00 (7.00)
ИТАЛИЈА – АУСТРАЛИЈА 17.00 (10.00)

14. ГРУПА – ЛУДВИГЗБУРГ (МПХ АРЕНА), НЕМАЧКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
НЕМАЧКА – ЈАПАН   18.00
РУСИЈА – АРГЕНТИНА  20.30
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
НЕМАЧКА – АРГЕНТИНА 16.00
РУСИЈА – ЈАПАН   19.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
АРГЕНТИНА – ЈАПАН 12.00
НЕМАЧКА – РУСИЈА  15.00

16. ГРУПА – ВАРНА (ДВОРАЦ КУЛТУРЕ И СПОРТА), БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 15. ЈУН:
КАНАДА – БРАЗИЛ   15.30 (14.30)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 18.30 (17.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 16. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – БРАЗИЛ  15.30 (14.30)
БУГАРСКА – КАНАДА  18.30 (17.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 17. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – КАНАДА  15.30 (14.30)
БУГАРСКА – БРАЗИЛ  18.30 (17.30)

V ВИКЕНД (22 – 24. ЈУН):
18. ГРУПА – ЂИЈАНГМЕН (ДВОРАНА ЂИЈАНГМЕН), КИНА:
Судије: Калед Ал Зугхаиби из Саудијске Арабије, Џафар Али из Бахреина, Ахмид Алруси из Уједињених Арапских Емирата и Ердал Акинчи из Турске.

1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
СРБИЈА – КАНАДА  16.00 (10.00)
КИНА – ЈАПАН   19.30 (13.30)

2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
СРБИЈА – ЈАПАН  16.00 (10.00)
КИНА – КАНАДА  19.30 (13.30)

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
СРБИЈА – КИНА   19.30 (13.30)
КАНАДА – ЈАПАН  16.00 (10.00)

17. ГРУПА – МЕЛБУРН (АРЕНА ХАЈСЕНС), АУСТРАЛИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
ПОЉСКА – АРГЕНТИНА  18.40 (10.40)
БРАЗИЛ – АУСТРАЛИЈА  21.10 (13.10)
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
АУСТРАЛИЈА – АРГЕНТИНА 17.40 (9.40)
БРАЗИЛ – ПОЉСКА   20.10 (12.10)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
АРГЕНТИНА – БРАЗИЛ  12.10 (4.10)
АУСТРАЛИЈА – ПОЉСКА 15.10 (7.10)

19. ГРУПА – ТЕХЕРАН (ДВОРАНА АЗАДИ), ИРАН:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
БУГАРСКА – НЕМАЧКА  15.30 (13.00)
ИРАН – КОРЕЈА    18.00 (15.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
НЕМАЧКА – КОРЕЈА 15.30 (13.00)
ИРАН – БУГАРСКА  18.00 (15.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
БУГАРСКА – КОРЕЈА  15.30 (13.00)
ИРАН – НЕМАЧКА   18.00 (15.30)

20. ГРУПА – МОДЕНА (ПАЛА ПАНИНИ), ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 22. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – САД  17.30
ИТАЛИЈА – РУСИЈА  20.30
2. КОЛО – СУБОТА, 23. ЈУН:
РУСИЈА – САД   17.30
ИТАЛИЈА – ФРАНЦУСКА 20.30
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 24. ЈУН:
ФРАНЦУСКА – РУСИЈА 17.30
ИТАЛИЈА – САД   20.30

Финални турнир ће се одиграти 4 – 8. јула на фудбалском стадиону Пјер Мороа у Лилу, у Француској. Поред Француске, пласман на Финални турнир ће изборити 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.

ФИНАЛНИ ТУРНИР I ЛИГЕ НАЦИЈА 2018. – ЛИЛ (СТАДИОН ПЈЕР МОРОА), ФРАНЦУСКА (4 – 8. ЈУЛ):
А ГРУПА: ФРАНЦУСКА, 3. И 4. СЕЛЕКЦИЈА СА УКУПНЕ ТАБЕЛА
Б ГРУПА: 1, 2. И 5. СЕЛЕКЦИЈА СА УКУПНЕ ТАБЕЛА

4 – 6. ЈУЛ – ТАКМИЧЕЊЕ ПО ГРУПАМА.

СУБОТА, 7. ЈУЛ – ПОЛУФИНАЛЕ:
А 1 – Б 2
Б 1 – А 2

НЕДЕЉА, 8. ЈУЛ:
ФИНАЛЕ:
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:

У конкуренцији одбојкаша, „стални чланови“ Лиге нација су Србија, Бразил, Италија, САД, Кина, Француска, Аргентина, Иран, Пољска, Немачка, Јапан и Русија, док су Аустралија, Кореја, Канада и Бугарска селекције „изазивачи“, односно репрезентације које нису стални чланови Лиге.
У „ФИВБ Купу изазивача“ 2018. играће 6 репрезентација.
У конкуренцији одбојкаша, поред домаћина турнира, који ће накнадно бити одређен, играће 2 селекције из Европе (ЦЕВ), по једна селекција из Африке (ЦАВБ) и Средње и Северне Америке (НОРСЕКА), као и победник баража између Азије (АВЦ) и Јужне Америке (ЦСВ).
Континенталне конфедерације ће одредити учеснике „ФИВБ Купа изазивача“ и од њихове одлуке зависи да ли ће организовати Континенталне квалификационе турнире или ће селекције одредити на основу пласмана на постојећим такмичењима или на основу ранг листа.
„ФИВБ Куп изазивача“ одиграће се пре Финалног турнира Лиге нација и победник ће стећи право учешћа у плеј – офу, у коме ће се састати са репрезентацијом „изазивача“ из Лиге нација, која заузме четврто место на крају такмичења по групама. Победник плеј – офа ће аутоматски стећи право играња у Лиги нација 2019.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Директни преноси свих утакмица из Чачка на сајту ОСС

КАДЕТИ - БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО 2018. Одбојкашки савез Србије је обезбедио директне преносе свих утакм...

25.07.2018. 14:54

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43