Србија на Финалном турниру у Нанђингу – савладане САД са 3:1


13.06.2018. 00:49


СЕНИОРКЕ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018.
Женска сениорска репрезентација Србије забележила је победу на старту турнира 20. групе V викенда I Лиге нација 2018. у Санта Феу и теоретски обезбедиле учешће на Финалном турниру у Нанђингу. Србија је вечерас у 1. колу савладала САД са 3:1, по сетовима 30:28, 23:25, 25:20 и 25:18, после 115 минута игре.

Галерија слика

БРОЈ СЛИКА: 6

Погледај
све слике »







Утакмицу у дворани Националног технолошког универзитета посматрало је 1900 гледалаца, а судили су Хосмер Перес Броће из Порторика и Анђела Грас из Бразила.
Сјајан меч су одиграле одбојкашице Србије и савладале првопласиране САД. Победа је могла бити и максимална, али су Американке уз доста среће стигле до изједначења на 1:1 у сетовима. Нису се сениорке Србије уплашиле Американки, напротив, биле су изузетно мотивисане, борбене и луцидне, па је победа више него заслужена.
САД су повеле на почетку меча са 7:3, а Србија у наставку успела да смањи на 9:8. Изједначила је Србија на 10:10, а затим повела са 14:11. САД су серијом 4:0 стигле до предности од 15:14. Узвратила је Србија са два везана поена за ново вођство – 16:15. Уследила је игра поен за поен до 19:19 када је Србија повела са 21:19. Имала је Србија и три поена вишка – 23:20, а САД су смањиле на 23:22. Водила је Србија са 24:22, али су Американке изједначиле и потом стигле до 25:24. Изједначила је Бјелица на 25:25, а Стевановићева донела Србији трећу сет лопту – 26:25. Није Србија искористила ни трећу, ни четврту сет лопту, да би потом САД стигле до своје друге сет лопте – 28:27. Нису је реализовале Американке, а онда је Бјелица донела пету сет лопту, коју су одбојкашице Србије искористиле за коначних 30:28, за предност од 1:0 у сетовима.
Одлично је Србија почела други сет и повела са 5:1 и 9:2. Американке су смањиле на 10:7, а Србија потом повела са 14:9 и 16:10. Водила је Србија са 18:12, а Американке серијом 6:0 стигле до изједначења на 18:18. Након изједначења на 19:19, САД су повеле са 20:19, па 22:20. Изједначила је Србија на 22:22, а САД стигле до прве сет лопте коју су искористиле за 25:23 и изједначење на 1:1.
Слично као у другом сету, Србија је у трећем повела са 5:1, 8:2 и 12:6. Повела је Србија са 14:7, а САД смањиле на 14:10. Серијом 3:0 Србија стиже до 17:10, па 21:14. Србија је трећи сет решила у своју корист са 25:20 и повела са 2:1 у сетовима.
Водила је Србија у четвртом сету са 5:2, па 9:5, а САД смањиле на 9:7. Уследило је вођство Србије од 12:8, па 18:10, а у финишу 21:13. Србија је четврти сет добила са 25:18, а меч са 3:1 за пласман на Финални турнир Лиге нација !





Сениорке Србије ће у 2. колу играти против Аргентине, у четвртак, 14. јуна од 1.40 часова по нашем времену, а у последњем, 3. колу против Кореје у четвртак, 14. јуна од 22.40 часова по нашем времену, уз директне преносе на ТВ Спорт Клуб 1.

СЕНИОРКЕ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018. (15. МАЈ – 14. ЈУН)
I ВИКЕНД (15 – 17. МАЈ):
4. ГРУПА – БАРУЕРИ (ДВОРАНА ЖОЗЕ КОРЕЈА), БРАЗИЛ:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
СРБИЈА – ЈАПАН 3:0 (25:18, 25:17, 25:22)
НЕМАЧКА – БРАЗИЛ 3:1 (15:25, 25:22, 25:18, 25:20)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
СРБИЈА – НЕМАЧКА  3:0 (25:16, 25:21, 25:17)
БРАЗИЛ – ЈАПАН  3:1 (22:25, 25:18, 25:23, 25:11)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
СРБИЈА – БРАЗИЛ  1:3 (25:23, 22:25, 14:25, 21:25)
ЈАПАН – НЕМАЧКА  3:1 (25:21, 25:23, 21:25, 25:17)
ТАБЕЛА:
1. СРБ  3 2 1 7:3  6
2. БРА  3 2 1 7:5  6
3. ГЕР  3 1 2 4:7  3
4. ЈПН  3 1 2 4:7  3

1. ГРУПА – ЈЕКАТЕРИНБУРГ (ДВОРАНА ДИВС), РУСИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
ХОЛАНДИЈА – ТАЈЛАНД 3:0 (25:20, 26:24, 25:13)
РУСИЈА – АРГЕНТИНА 3:1 (20:25, 25:13, 25:13, 25:22)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
ХОЛАНДИЈА – АРГЕНТИНА  3:1 (22:25, 25:19, 25:8, 25:18)
РУСИЈА – ТАЈЛАНД  3:1 (25:23, 13:25, 25:18, 30:28)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
ТАЈЛАНД – АРГЕНТИНА   3:0 (25:17, 25:17, 25:16)
ХОЛАНДИЈА – РУСИЈА 3:0 (25:22, 25:20, 27:25)
ТАБЕЛА:
1. НЕД  3 3 0 9:1  9
2. РУС  3 2 1 6:5  6
3. ТХА  3 1 2 4:6  3
4. АРГ  3 0 3 2:9  0

2. ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
БЕЛГИЈА – КОРЕЈА  3:0 (25:18, 25:22, 25:21)
КИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:17, 25:15, 25:11)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
КОРЕЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:2 (26:24, 25:27, 21:25, 25:14, 15:12)
КИНА – БЕЛГИЈА 3:0 (25:14, 25:20, 25:13)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
БЕЛГИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА  3:2 (25:16, 18:25, 25:18, 19:25, 15:7)
КОРЕЈА – КИНА  3:0 (25:15, 25:15, 25:13)
ТАБЕЛА:
1. ЦХН  3 2 1 6:3  6
2. КОР  3 2 1 6:5  5
3. БЕЛ  3 2 1 6:5  5
4. ДОМ  3 0 3 4:9  2
 
3. ГРУПА – ЛИНКОЛН, НЕБРАСКА (ДВОРАНА БОБ ДЕВЕЈНИ), САД:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
ТУРСКА – ИТАЛИЈА  3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
САД – ПОЉСКА   3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:15)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
ПОЉСКА – ИТАЛИЈА  3:2 (21:25, 25:14, 19:25, 25:17, 15:12)
ТУРСКА – САД   3:2 (28:26, 25:19, 20:25, 24:26, 16:14)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
ТУРСКА – ПОЉСКА  3:0 (25:21, 25:17, 25:23)
САД – ИТАЛИЈА   3:0 (25:21, 25:18, 25:21)
ТАБЕЛА:
1. ТУР  3 3 0 9:2  8
2. УСА  3 2 1 8:4  7
3. ПОЛ  3 1 2 4:8  2
4. ИТА  3 0 3 2:9  1

II ВИКЕНД (22 – 24. МАЈ):
7. ГРУПА – МАКАО (МАКАО ФОРУМ), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
СРБИЈА – ТАЈЛАНД  3:1 (25:18, 25:23, 19:25, 25:19)
ПОЉСКА – КИНА  3:2 (18:25, 25:17, 25:18, 22:25, 15:12)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
СРБИЈА – ПОЉСКА  3:1 (20:25, 27:25, 26:24, 25:15)
КИНА – ТАЈЛАНД  3:1 (25:23, 26:24, 22:25, 25:17)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
СРБИЈА – КИНА   3:1 (21:25, 25:23, 25:21, 25:17)
ТАЈЛАНД – ПОЉСКА 3:2 (25:22, 21:25, 25:23, 21:25, 16:14)
ТАБЕЛА:
1. СРБ  3 3 0 9:3  9
2. ЦХН  3 1 2 6:7  4
3. ПОЛ  3 1 2 6:8  3
4. ТХА  3 1 2 5:8  2

5. ГРУПА – ТОЈОТА (ДВОРАНА ТОЈОТА), ЈАПАН:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
ХОЛАНДИЈА – БЕЛГИЈА 3:2 (21:25, 25:19, 23:25, 31:29, 15:10)
САД – ЈАПАН   3:0 (25:20, 25:16, 25:23)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
САД – ХОЛАНДИЈА 3:0 (25:19, 25:21, 25:23)
ЈАПАН – БЕЛГИЈА 3:0 (25:19, 25:20, 25:19)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
САД – БЕЛГИЈА  3:0 (25:11, 25:18, 25:17)
ХОЛАНДИЈА – ЈАПАН 3:0 (25:18, 25:18, 25:21)
ТАБЕЛА:
1. УСА  3 3 0 9:0  9
2. НЕД  3 2 1 6:5  5
3. ЈПН  3 1 2 3:6  3
4. БЕЛ  3 0 3 2:9  1

6. ГРУПА – СУВОН (ДВОРАНА СУВОН), КОРЕЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
РУСИЈА – ИТАЛИЈА 3:0 (26:24, 25:12, 25:23)
КОРЕЈА – НЕМАЧКА 3:1 (23:25, 26:24, 25:16, 25:16)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
ИТАЛИЈА – НЕМАЧКА 3:0 (25:22, 25:18, 25:20)
КОРЕЈА – РУСИЈА  3:0 (25:19, 25:14, 25:17)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
РУСИЈА – НЕМАЧКА  3:1 (19:25, 25:21, 25:15, 25:23)
ИТАЛИЈА – КОРЕЈА 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  3 2 1 6:3  6
2. КОР  3 2 1 6:4  6
3. РУС  3 2 1 6:4  6
4. ГЕР  3 0 3 2:9  0

8. ГРУПА – АНКАРА (ДВОРАНА БАШКЕНТ), ТУРСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – АРГЕНТИНА 3:0 (26:24, 26:24, 25:19)
БРАЗИЛ – ТУРСКА  3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:21)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
БРАЗИЛ – АРГЕНТИНА 3:0 (25:9, 25:21, 25:14)
ТУРСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:1 (25:20, 17:25, 25:20, 25:19)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
БРАЗИЛ – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:20, 25:10, 25:13)
ТУРСКА – АРГЕНТИНА 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)
ТАБЕЛА:
1. БРА  3 3 0 9:1  9
2. ТУР  3 2 1 7:4  6
3. ДОМ  3 1 2 4:6  3
4. АРГ  3 0 3 0:9  0

III ВИКЕНД (29 – 31. МАЈ):
10. ГРУПА – КРАЉЕВО (НОВА ХАЛА СПОРТОВА), СРБИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
СРБИЈА – РУСИЈА  3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
ТУРСКА – БЕЛГИЈА  3:0 (25:19, 25:18, 26:24)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
СРБИЈА – БЕЛГИЈА  3:0 (25:20, 25:16, 25:14)
РУСИЈА – ТУРСКА  3:2 (25:23, 19:25, 23:25, 25:20, 15:11)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
СРБИЈА – ТУРСКА  3:2 (25:20, 22:25, 18:25, 25:23, 15:12)
РУСИЈА – БЕЛГИЈА  3:1 (25:21, 25:20, 23:25, 25:18)
ТАБЕЛА:
1. СРБ  3 3 0 9:2  8
2. РУС  3 2 1 6:6  5
3. ТУР  3 1 2 7:6  5
4. БЕЛ  3 0 3 1:9  0

9. ГРУПА – АПЕЛДОРН (ДВОРАНА ОМНИСПОРТ), ХОЛАНДИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
БРАЗИЛ – КОРЕЈА  3:1 (25:11, 25:14, 31:33, 25:20)
ХОЛАНДИЈА – ПОЉСКА   3:0 (25:22, 25:22, 27:25)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
БРАЗИЛ – ПОЉСКА  3:0 (25:20, 25:20, 25:23)
ХОЛАНДИЈА – КОРЕЈА 3:0 (25:18, 25:10, 25:12)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
ПОЉСКА – КОРЕЈА  3:0 (25:11, 25:15, 25:16)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИЈА 3:1 (25:23, 26:24, 13:25, 25:22)
ТАБЕЛА:
1. БРА  3 3 0 9:2  9
2. НЕД  3 2 1 7:3  6
3. ПОЛ  3 1 2 3:6  3
4. КОР  3 0 3 1:9  0

11. ГРУПА – БАНГКОК (ДВОРАНА ХУАМАРК), ТАЈЛАНД:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
САД – НЕМАЧКА 3:0 (25:18, 25:17, 25:17)
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – ТАЈЛАНД 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
САД – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА  3:0 (25:20, 25:23, 25:21)
НЕМАЧКА – ТАЈЛАНД 3:2 (25:23, 28:26, 23:25, 22:25, 15:20)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
НЕМАЧКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:1 (25:22, 25:15, 21:25, 25:12)
САД – ТАЈЛАНД  3:0 (25:10, 25:22, 25:16)
ТАБЕЛА:
1. УСА  3 3 0 9:0  9
2. ГЕР  3 2 1 6:6  5
3. ДОМ  3 1 2 4:6  3
4. ТХА  3 0 3 2:9  1

12. ГРУПА – ХОНГ КОНГ (ХОНГ КОНГ КОЛОСЕУМ), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
ЈАПАН – ИТАЛИЈА  3:2 (20:25, 25:23, 20:25, 25:23, 15:11)
КИНА – АРГЕНТИНА  3:0 (25:22, 25:16, 25:12)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
ИТАЛИЈА – АРГЕНТИНА 3:0 (25:15, 25:16, 25:18)
КИНА – ЈАПАН   3:0 (25:21, 25:19, 25:17)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
ЈАПАН – АРГЕНТИНА 3:0 (25:16, 25:21, 25:21)
ИТАЛИЈА – КИНА   3:1 (25:18, 25:14, 16:25, 25:18)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  3 2 1 8:4  7
2. ЦХН  3 2 1 7:3  6
3. ЈПН  3 2 1 6:5  5
4. АРГ  3 0 3 0:9  0

IV ВИКЕНД (5 – 7. ЈУН):
13. ГРУПА – РОТЕРДАМ (ДВОРАНА ТОПСПОРТ), ХОЛАНДИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
СРБИЈА – ИТАЛИЈА  2:3 (25:19, 21:25, 21:25, 25:18, 13:15)
ХОЛАНДИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:22, 25:21, 25:18)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
СРБИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:19, 25:20, 25:13)
ИТАЛИЈА – ХОЛАНДИЈА 3:2 (18:25, 25:23, 19:25, 25:15, 15:8)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 2:3 (25:15, 25:19, 27:29, 17:25, 18:20)
ИТАЛИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:18, 25:15, 25:20)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  3 3 0 9:4  7
2. НЕД  3 2 1 8:5  6
3. СРБ  3 1 2 7:6  5
4. ДОМ  3 0 3 0:9  0

14. ГРУПА – ЂИЈАНГМЕН (ДВОРАНА ЂИЈАНГМЕН), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
САД – РУСИЈА  3:0 (25:14, 25:18, 25:18)
БРАЗИЛ – КИНА   3:2 (19:25, 25:23, 27:25, 10:25, 16:14)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
САД – БРАЗИЛ 3:1 (25:23, 26:28, 25:21, 25:18)
КИНА – РУСИЈА  3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
БРАЗИЛ – РУСИЈА  3:2 (15:25, 25:21, 25:20, 19:25, 17:15)
САД – КИНА  3:0 (25:20, 25:22, 25:20)
ТАБЕЛА:
1. УСА  3 3 0 9:1  9
2. БРА  3 2 1 7:7  4
3. ЦХН  3 1 2 5:6  4
4. РУС  3 0 3 2:9  1

15. ГРУПА – НАКОН РАЧАСИМА (ДВОРАНА ЧАТЧАИ), ТАЈЛАНД:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
ТУРСКА – ЈАПАН  3:1 (25:17, 25:23, 13:25, 25:11)
КОРЕЈА – ТАЈЛАНД  3:1 (25:16, 25:18, 20:25, 26:24)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
ЈАПАН – КОРЕЈА  3:0 (25:22, 25:14, 25:20)
ТУРСКА – ТАЈЛАНД  3:1 (25:20, 30:28, 18:25, 25:19)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
ТУРСКА – КОРЕЈА  3:0 (25:19, 25:21, 25:23)
ЈАПАН – ТАЈЛАНД  3:2 (19:25, 20:25, 25:17, 25:19, 22:20)
ТАБЕЛА:
1. ТУР  3 3 0 9:2  9
2. ЈПН  3 2 1 7:5  5
3. КОР  3 1 2 3:7  3
4. ТХА  3 0 3 4:9  1

16. ГРУПА – БИДГОШЋ (ДВОРАНА ЛУЧНИЧКА), ПОЉСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
НЕМАЧКА – БЕЛГИЈА 3:1 (25:19, 25:21, 22:25, 25:23)
ПОЉСКА – АРГЕНТИНА   3:0 (25:11, 25:14, 25:20)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
БЕЛГИЈА – АРГЕНТИНА   3:0 (25:22, 25:16, 25:14)
ПОЉСКА – НЕМАЧКА 3:1 (25:21, 21:25, 25:20, 25:9)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
НЕМАЧКА – АРГЕНТИНА  3:0 (25:16, 25:13, 25:16)
ПОЉСКА – БЕЛГИЈА 3:1 (22:25, 25:22, 27:25, 25:14)
ТАБЕЛА:
1. ПОЛ  3 3 0 9:2  9
2. ГЕР  3 2 1 7:4  6
3. БЕЛ  3 1 2 5:6  3
4. АРГ  3 0 3 0:9  0

V ВИКЕНД (12 – 14. ЈУН):
20. ГРУПА – САНТА ФЕ (ДВОРАНА НАЦИОНАЛНОГ ТЕХНОЛОШКОГ УНИВЕРЗИТЕТА), АРГЕНТИНА:
Судије: Валтер Вера Мећан из Перуа, Анђела Грас из Бразила, Ендрју Камерон из Канаде и Хосмер Перес Броће из Порторика.

1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
СРБИЈА – САД 3:1 (30:28, 23:25, 25:20, 25:18)
АРГЕНТИНА – КОРЕЈА 20.40 (среда у 1.40)

2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
СРБИЈА – АРГЕНТИНА 20.40 (четвртак у 1.40)
КОРЕЈА – САД   17.40 (22.40)

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
СРБИЈА – КОРЕЈА  17.40 (22.40)
АРГЕНТИНА – САД  20.40 (петак у 1.40)

УКУПНА ТАБЕЛА:
  1. УСА  13 11   2  36:8 34
  2. БРА  13 11   2  35:16 31
  3. СРБ  13 10   3  35:15 31
  4. НЕД  13 10   3  33:16 28
  5. ТУР  13   9   4  34:17 29
  6. ИТА   13   8   5  28:20 24
  7. ЦХН  13   7   6  27:21 22
  8. РУС  13   7   6  23:24 21
  9. ПОЛ  13   7   6  25:26 19
10. ЈПН   13   6   7  22:26 17
11. ГЕР  13   5   8  21:29 15
12. КОР  12   5   7   16:25 14
13. БЕЛ   13   3 10  15:32   9
14. ДОМ  13   2 11  12:33   8
15. ТХА  13   2 11  15:35   7
16. АРГ  12   0 12    2:36   0

17. ГРУПА – ШТУТГАРТ (ПОРШЕ АРЕНА), НЕМАЧКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
ХОЛАНДИЈА – ТУРСКА 3:2 (25:11, 31:29, 16:25, 20:25, 15:10)
КИНА – НЕМАЧКА  3:2 (20:25, 25:27, 25:17, 25:23, 15:8)
ТАБЕЛА:
1. ЦХН  1 1 0 3:2  2
2. НЕД  1 1 0 3:2  2
3. ТУР  1 0 1 2:3  1
4. ГЕР  1 0 1 2:3  1

2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
КИНА – ХОЛАНДИЈА  17.30  
НЕМАЧКА – ТУРСКА 20.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
КИНА – ТУРСКА    17.30
НЕМАЧКА – ХОЛАНДИЈА 20.30

18. ГРУПА – ВАЛБЖИХ (ДВОРАНА АКВА - ЗДРОЈ), ПОЉСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
РУСИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 3:0 (25:21, 25:20, 25:16)
ПОЉСКА – ЈАПАН  3:2 (18:25, 25:15, 25:16, 21:25, 16:14)
ТАБЕЛА:
1. РУС  1 1 0 3:0  3
2. ПОЛ  1 1 0 3:2  2
3. ЈПН  1 0 1 2:3  1
4. ДОМ  1 0 1 0:3  0

2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.30
ПОЉСКА – РУСИЈА  20.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
РУСИЈА – ЈАПАН 17.30
ПОЉСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 20.30

19. ГРУПА – ЕБОЛИ (ПАЛА СЕЛЕ), ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
БРАЗИЛ – БЕЛГИЈА  3:1 (25:15, 25:14, 21:25, 25:23)
ИТАЛИЈА – ТАЈЛАНД  3:0 (25:11, 25:17, 25:15)
ТАБЕЛА:
1. ИТА  1 1 0 3:0  3
2. БРА  1 1 0 3:1  3
3. БЕЛ  1 0 1 1:3  0
4. ТХА  1 0 1 0:3  0

2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
БРАЗИЛ – ТАЈЛАНД  17.00
ИТАЛИЈА – БЕЛГИЈА  20.00
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
ТАЈЛАНД – БЕЛГИЈА 17.00
ИТАЛИЈА – БРАЗИЛ  20.00

Финални турнир ће се одиграти од 27. јуна до 1. јула у Нанђингу, а поред Кине наступиће и 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.

ФИНАЛНИ ТУРНИР I ЛИГЕ НАЦИЈА 2018. – НАНЂИНГ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈСКОГ СПОРТСКОГ ЦЕНТРА), КИНА (27. ЈУН – 1. ЈУЛ):
А ГРУПА: КИНА, 3. И 4. СЕЛЕКЦИЈА СА УКУПНЕ ТАБЕЛА
Б ГРУПА: 1, 2. И 5. СЕЛЕКЦИЈА СА УКУПНЕ ТАБЕЛА

27 – 29. ЈУН – ТАКМИЧЕЊЕ ПО ГРУПАМА.

СУБОТА, 30. ЈУН – ПОЛУФИНАЛЕ:
А 1 – Б 2
Б 1 – А 2

НЕДЕЉА, 1. ЈУЛ:
ФИНАЛЕ:
МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО:

У конкуренцији одбојкашица, „стални чланови“ Лиге нација су Србија, Бразил, Италија, САД, Кина, Холандија, Тајланд, Турска, Кореја, Немачка, Јапан и Русија, док су Аргентина, Доминиканска Република, Пољска и Белгија селекције „изазивачи“, односно репрезентације које нису стални чланови Лиге.
У „ФИВБ Купу изазивача“ 2018. играће 6 репрезентација.
У конкуренцији одбојкашица, поред организатора турнира, који ће накнадно бити одређен, играће 2 селекције из Европе (ЦЕВ), по једна селекција из Азије (АВЦ) и Средње и Северне Америке (НОРСЕКА), као и победник баража између Африке (ЦАВБ) и Јужне Америке (ЦСВ).
Континенталне конфедерације ће одредити учеснике „ФИВБ Купа изазивача“ и од њихове одлуке зависи да ли ће организовати Континенталне квалификационе турнире или ће селекције одредити на основу пласмана на постојећим такмичењима или на основу ранг листа.
„ФИВБ Куп изазивача“ одиграће се пре Финалног турнира Лиге нација и победник ће стећи право учешћа у плеј – офу, у коме ће се састати са репрезентацијом „изазивача“ из Лиге нација, која заузме четврто место на крају такмичења по групама. Победник плеј – офа ће аутоматски стећи право играња у Лиги нација 2019.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43

У Суботици одржан тренинг пионирки – тестиране 442 пионирке из 117 клубова

ПИОНИРКЕ Прво овогодишње тестирање и тренинг кандидаткиња за женску пионирску репрезентацију Србије...

11.01.2018. 12:54