Србија у Барију прво против САД – на крају са Русијом


СЕНИОРИ - XIX СП 2018. - Мушка сениорска репрезентација Србије одиграће први меч у Ц групи XIX СП 2018. у Барију против САД, у уторак, 12. септембра од 20.30 часова.

Србија ће други меч одиграти у среду, 13. септембра од 20.30 часова против Камеруна. Након слободног дана, Србија ће у суботу, 15. септембра играти против Туниса од 17.00 часова, а у недељу, 16. септембра протвив Аустралије од 20.30 часова. После другог слободног дана, Србија ће последњи меч у Барију одиграти у уторак, 18. сепембра од 20.30 часова против Русије.
Пласман у II фазу избориће 4 селекције.
Систем такмичења на Светском првенству одбојкаша је такав да се до последњег дана такмичења прелиминарне фазе неће знати ни приближно састави група II фазе. По формули такмичења, у зависности од пласмана у Ц групи, Србија може у II фази да игра у Милану, Болоњи, Софији или Варни ! Уколико Србија буде првопласирана, играће у Ц групи, у Софији. Уколико освоји друго место путоваће у Х групу у Варну, у Бугарску. Освајањем трећег места, Србија ће обезбедити место у Ф групи у Болоњи, у Италији, а уколико буде четврта, у II фази ће играти у Милану, у Италији.
Светско првенство ће отворити организатори утакмицама које ће се одиграти 9. септембра: Италија на Форо Италику у Риму против Јапана, и Бугарска у Дворцу културе и спорта у Варни против Ирана.
Светско првенство одбојкаша одиграће се 9 – 30. септембра у Софији, Варни и Русеу у Бугарској, и Барију, Болоњи, Фиренци, Милану и Торину у Италији.

СЕНИОРИ – XIX СП 2018. (9 – 30. СЕПТЕМБАР) – ТОРИНО, ФИРЕНЦА, БАРИ, БОЛОЊА, МИЛАНО (ИТАЛИЈА) И СОФИЈА, ВАРНА, РУСЕ (БУГАРСКА):
Ц ГРУПА – БАРИ (Палафлорио, 5080), ИТАЛИЈА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:

СРБИЈА – САД 20.30
КАМЕРУН – ТУНИС 14.00
РУСИЈА – АСУТРАЛИЈА 17.00

ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – КАМЕРУН 20.30
САД – АУСТРАЛИЈА 17.00
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
АУСТРАЛИЈА – КАМЕРУН 17.00
РУСИЈА – ТУНИС 20.30

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – ТУНИС 17.00
РУСИЈА – САД 20.30
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – АУСТРАЛИЈА 20.30
САД – КАМЕРУН 17.00
РУСИЈА И ТУНИС СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА И САД СЛОБОДНИ.
РУСИЈА – КАМЕРУН 17.00
АУСТРАЛИЈА – ТУНИС 20.30

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
СРБИЈА – РУСИЈА 20.30
САД – ТУНИС 17.00
АУСТРАЛИЈА И КАМЕРУН СЛОБОДНИ.

А ГРУПА – ФИРЕНЦА (Нелсон Мандела форум, 7500), ИТАЛИЈА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР – РИМ (Форо Италико, 11 000):
ИТАЛИЈА – ЈАПАН 19.30

СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
БЕЛГИЈА –АРГЕНТИНА 20.30

ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
ИТАЛИЈА – БЕЛГИЈА 20.30
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
АРГЕНТИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
СЛОВЕНИЈА – ЈАПАН 20.30
ИТАЛИЈА И БЕЛГИЈА СЛОБОДНЕ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
СЛОВЕНИЈА – БЕЛГИЈА 17.00
ИТАЛИЈА – АРГЕНТИНА 20.30
ЈАПАН И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – БЕЛГИЈА 20.30
ИТАЛИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 20.30
АРГЕНТИНА И СЛОВЕНИЈА СЛОБОДНЕ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
БЕЛГИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00
СЛОВЕНИЈА – АРГЕНТИНА 20.30
ЈАПАН И ИТАЛИЈА СЛОБОДНИ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ЈАПАН – АРГЕНТИНА 17.00
ИТАЛИЈА – СЛОВЕНИЈА 20.30
БЕЛГИЈА И ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА СЛОБОДНЕ.

Б ГРУПА – РУСЕ (Булстрад арена, 5100), БУГАРСКА:
СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:

КАНАДА – ХОЛАНДИЈА 14.00 (13.00)
БРАЗИЛ – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – КИНА 20.30 (19.30)

ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – БРАЗИЛ 20.30 (19.30)
ХОЛАНДИЈА И КИНА СЛОБОДНЕ.

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – КИНА 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ЕГИПАТ 20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – КИНА 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – ХОЛАНДИЈА 20.30 (19.30)
ФРАНЦУСКА И ЕГИПАТ СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
КИНА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 20.30 (19.30)
БРАЗИЛ И КАНАДА СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
ХОЛАНДИЈА – ЕГИПАТ 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – КАНАДА 20.30 (19.30)
КИНА И ФРАНЦУСКА СЛОБОДНЕ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
КАНАДА – ФРАНЦУСКА 17.00 (16.00)
БРАЗИЛ – КИНА 20.30 (19.30)
ЕГИПАТ И ХОЛАНДИЈА СЛОБОДНИ.

Д ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
НЕДЕЉА, 9. СЕПТЕМБАР:

БУГАРСКА – ФИНСКА 19.30 (18.30)

СРЕДА, 12. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – КУБА 20.30 (19.30)

ЧЕТВРТАК, 13. СЕПТЕМБАР:
ПОЉСКА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ИРАН 20.30 (19.30)
КУБА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.

ПЕТАК, 14. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – КУБА 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОРТОРИКО 20.30 (19.30)
ПОЉСКА И ИРАН СЛОБОДНИ.

СУБОТА, 15. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – КУБА 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ФИНСКА 20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.

НЕДЕЉА, 16. СЕПТЕМБАР:
ФИНСКА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – КУБА 20.30 (19.30)
ИРАН И ПОЉСКА СЛОБОДНИ.

ПОНЕДЕЉАК, 17. СЕПТЕМБАР:
КУБА – ПОРТОРИКО 17.00 (16.00)
ПОЉСКА – ИРАН 20.30 (19.30)
БУГАРСКА И ФИНСКА СЛОБОДНЕ.

УТОРАК, 18. СЕПТЕМБАР:
ИРАН – ФИНСКА 17.00 (16.00)
БУГАРСКА – ПОЉСКА 20.30 (19.30)
КУБА И ПОРТОРИКО СЛОБОДНИ.

После 6 одиграних кола, пласман у другу рунду избориће по 4 најбоље селекције из 4 групе.
У II фази, 16 екипа биће подељено у 4 групе, по 2 у Италији и Бугарској и играће се поново по једнокружном бод систему (свако са сваким).

II ФАЗА (21 – 23. СЕПТЕМБАР):
Е ГРУПА – МИЛАНО (Форум ди Асађо, 12 657), ИТАЛИЈА:
А 1, Б 2, А 3, Ц 4

Ф ГРУПА – БОЛОЊА (Унипол арена, 11 000), ИТАЛИЈА:
Б 1, А 2, Ц 3, Д 4

Г ГРУПА – СОФИЈА (Арена Армејец, 12 000), БУГАРСКА:
Ц 1, Д 2, Б 3, А 4

Х ГРУПА – ВАРНА (Дворац спорта и културе, 6000), БУГАРСКА:
Д 1, Ц 2, Д 3, Б 4

Пласман у III фазу такмичења избориће победници 4 групе, као и 2 најбоље другопласиране селекције.
Мечеви III фазе одиграће се у дворани ПалаАлпитур (15 657) у Торину. Шест репрезентација биће жребом сврстане у 2 групе са по 3 тима и играће по једноструком бод систему.
Пласман у полуфинале избориће по 2 селекције из обе групе.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43