Србија у суботу (16.30) против Белорусије у Плоештију


05.01.2018. 20:35


КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. - Мушка кадетска репрезентација Србије одиграће други меч у Д групи II рунде квалфикација за XIII ЕП 2018. у Плоештију против Белорусије, сутра (субота, 6. јануар) од 16.30 часова по нашем времену.

Србија и Румунија су данас биле слободне, а у једином сусрету Белорусија је победила Израел са 3:0 (25:13, 25:14, 25:16).

КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):
Д ГРУПА – ПЛОЕШТИ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈА), РУМУНИЈА:
Супервизор ЦЕВ: Андро Лежава (Грузија), Судијски делегат: Азиз Јенер (Турска), Судије: Карлос Роблес Гарсија из Шпаније, Доминик Бијегајло из Енглеске, Заур Хаџијев из Азербејџана, Шантал Кајзер из Француске, Здравко Јакиша из Босне и Херцеговине и Луц Штајнмец из Немачке.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ИЗРАЕЛ 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:17)
БЕЛОРУСИЈА – РУМУНИЈА 3:0 (25:16, 25:15, 25:23)
2. КОЛО:
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СРБИЈА – РУМУНИЈА 20.00 (19.00)
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:13, 25:14, 25:16)

ТАБЕЛА:
1. БЛР 2 2 0 6:0 6
2. СРБ 1 1 0 3:1 3
3. ИСР 2 0 2 1:6 0
4. РОУ 1 0 1 0:3 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – БЕЛОРУСИЈА 17.30 (16.30)
РУМУНИЈА – ИЗРАЕЛ 20.00 (19.00)

А ГРУПА – АГИЈА АНАРГИРИ, ГРЧКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ЛЕТОНИЈА – ШПАНИЈА 3:0 (25:19, 28:26, 25:22)
ГРЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 3:0 (25:15,25:21, 25:16)

ТАБЕЛА:
1. ГРЕ 1 1 0 3:0 3
2. ЛАТ 1 1 0 3:0 3
3. ЕСП 1 0 1 0:3 0
4. ПОР 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 17.30 (16.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ШПАНИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:15, 25:13, 25:12)
ТУРСКА – МАЂАРСКА 3:0 (25:23, 25:12, 25:15)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – МАЂАРСКА 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)
ТУРСКА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:10, 25:15, 25:13)

ТАБЕЛА:
1. УКР 2 2 0 6:0 6
2. ТУР 2 2 0 6:0 6
3. ХУН 2 0 2 0:6 0
4. ГЕО 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ТУРСКА 17.30 (16.30)
МАЂАРСКА – ГРУЗИЈА 20.00 (19.00)

Ц ГРУПА – МАРТИНА ФРАНКА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:14, 25:21, 16:25, 25:18)
ИТАЛИЈА – ДАНСКА 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ДАНСКА 3:0 (25:19, 25:18, 25:10)
ИТАЛИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:17, 25:15, 25:19)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 2 2 0 6:0 6
2. ФИН 2 2 0 6:1 6
3. СУИ 2 0 2 1:6 0
4. ДЕН 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ДАНСКА – ШВАЈЦАРСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ФИНСКА 18.30

Е ГРУПА – ПАЗАРЏИК, БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ШВЕДСКА 3:0 (25:16, 25:17, 25:19)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИЈА 3:1 (22:25, 25:20, 25:18, 25:19)

ТАБЕЛА:
1. ФРА 1 1 0 3:0 3
2. БУЛ 1 1 0 3:1 3
3. НЕД 1 0 1 1:3 0
4. СВЕ 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ШВЕДСКА 18.30 (17.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ХОЛАНДИЈА – ШВЕДСКА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 18.30 (17.30)

Ф ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – СЛОВЕНИЈА 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:21)
РУСИЈА – КИПАР 3:0 (25:14, 25:20, 25:10)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – СЛОВЕНИЈА 3:0 (25:23, 25:18, 25:23)
ПОЉСКА – КИПАР 3:0 (25:16, 25:16, 25:21)

ТАБЕЛА:
1. РУС 2 2 0 6:0 6
2. ПОЛ 2 2 0 6:1 6
3. СЛО 2 0 2 1:6 0
4. ЦYП 2 0 2 0:6 0

3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ПОЉСКА 17.30 (15.30)
СЛОВЕНИЈА – КИПАР 20.00 (18.00)

Г ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:16, 25:11)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ЕСТОНИЈА 17.30
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:18, 25:11, 25:18)
НЕМАЧКА – ЕСТОНИЈА 20.00

ТАБЕЛА:
1. ГЕР 1 1 0 3:0 3
2. БЕЛ 1 1 0 3:0 3
3. АУТ 2 0 2 0:6 0
4. ЕСТ - - - - - -

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНАУР:
АУСТРИЈА – ЕСТОНИЈА 14.30
НЕМАЧКА – БЕЛГИЈА 20.00

Пласман на ЕП избориће победници 7 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације.
XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадета одиграће се 7 – 15. априла у Злину, у Чешкој и Пухову, у Словачкој. На првенству ће играти играчи рођени 2001. и млађи и биће ово прво првенство у конкуренцији кадета у узрасту до 18 година, пошто су до прошле године играли играчи до 19 година.
Са ЕП 2018. пласман на XVI СП 2019. (до 19 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XВ EYOF 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38