Србија у уторак (22.30) против Јапана – директан пренос на ТВ Спорт Клуб 1


14.05.2018. 16:02


СЕНИОРКЕ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018.
Женска сениорска репрезентација Србије сутра увече (уторак, 15. мај) стартује у I Лиги нација 2018. У оквиру 4. групе I викенда, Србија ће у 1. колу турнира у бразилској Баруери  играти против Јапанa од 22.30 часова по нашем времену, уз директан пренос на ТВ Спорт Клуб 1.

 

У 2. колу, Србија ће играти против Немачке, у среду, 16. маја од 22.30 часова по нашем времену, а у последњем, 3. колу против Бразила, у четвртак, 17. маја од 20.05 часова по нашем времену.
Све утакмице Србије из Бразила, директно ће преносити ТВ Спорт Клуб 1.
ТВ Спорт Клуб ће преносити све утакмице I Лиге нација 2018, а распоред преноса можете погледати на: http://sportklub.rs/TV-Program
II викенд ће се одиграти 22 – 24. маја, а Србија ће играти у 7. групи у Макау са Кином, Пољском и Тајландом.
Сениорке Србије биће домаћини селекцијама Русије, Турске и Белгије у оквиру 10. групе III викенда 29 – 31. маја у новој Хали спортова у Краљеву. У првом мечу, Србија ће играти против Русије, а затим против Белгије, па Турске.
IV викенд је на програму 5 – 7. јуна, а сениорке Србије ће играти у 13. групи, у Ротердаму, са Холандијом, Италијом и Доминиканском Републиком.
Последњи, V викенд ће се одгирати 12 – 14. јуна, а Србија ће играти у 20. групи у Санта Феу, у Аргентини, са домаћином, САД и Корејом.
Финални турнир ће се одиграти од 27. јуна до 1. јула у Нанђингу, а поред Кине наступиће и 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.

СЕНИОРКЕ – I ЛИГА НАЦИЈА 2018. (15. МАЈ – 14. ЈУН)
I ВИКЕНД (15 – 17. МАЈ):
4. ГРУПА – БАРУЕРИ (ДВОРАНА ЖОЗЕ КОРЕЈА), БРАЗИЛ:
Судије: Карина Ноеми Рене из Аргентине, Лурдес Перес Перес из Кубе, Јури Рамирес Ортис из Доминиканске Републике и Патриша Ролф из САД.

1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
СРБИЈА – ЈАПАН  17.30 часова по локалном, односно 22.30 по нашем времену.
БРАЗИЛ – НЕМАЧКА 15.05 (20.05)

2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
СРБИЈА – НЕМАЧКА  17.30 (22.30)
БРАЗИЛ – ЈАПАН  15.05 (20.05)

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
СРБИЈА – БРАЗИЛ  15.05 (20.05)
ЈАПАН – НЕМАЧКА  17.30 (22.30)

1. ГРУПА – ЈЕКАТЕРИНБУРГ (ДВОРАНА ДИВС), РУСИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
ТАЈЛАНД – ХОЛАНДИЈА  16.30 (13.30)
РУСИЈА – АРГЕНТИНА  19.00 (16.00)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
ХОЛАНДИЈА – АРГЕНТИНА 16.30 (13.30)
РУСИЈА – ТАЈЛАНД   19.00 (16.00)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
АРГЕНТИНА – ТАЈЛАНД  16.30 (13.30)
РУСИЈА – ХОЛАНДИЈА  19.00 (16.00)

2. ГРУПА – НИНГБО (ДВОРАНА БЕИЛУН), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
БЕЛГИЈА – КОРЕЈА  16.00 (10.00)
КИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 19.30 (13.30)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – КОРЕЈА 16.00 (10.00)
КИНА – БЕЛГИЈА  19.30 (13.30)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – БЕЛГИЈА 16.00 (10.00)
КИНА – КОРЕЈА   19.30 (13.30)
 
3. ГРУПА – ЛИНКОЛН, НЕБРАСКА (ДВОРАНА БОБ ДЕВЕЈНИ), САД:
1. КОЛО – УТОРАК, 15. МАЈ:
ТУРСКА – ИТАЛИЈА  17.00 (0.00)
САД – ПОЉСКА   19.30 (среда у 2.30)
2. КОЛО – СРЕДА, 16. МАЈ:
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА  17.00 (0.00)
САД – ТУРСКА   19.30 (четвртак у 2.30)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 17. МАЈ:
ТУРСКА – ПОЉСКА  17.00 (0.00)
САД – ИТАЛИЈА   19.30 (петак у 2.30)

II ВИКЕНД (22 – 24. МАЈ):
7. ГРУПА – МАКАО (МАКАО ФОРУМ), КИНА:
Судије: Сумије Мјои из Јапана, Хе Јеун Сунг из Кореје, Исмаил Ибрахим Алблуши из Уједињених Арапских Емирата и Владимир Олејник из Русије.

1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
СРБИЈА – ТАЈЛАНД  16.30 (10.30)
КИНА – ПОЉСКА  20.00 (14.00)

2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
СРБИЈА – ПОЉСКА  17.30 (11.30)
КИНА – ТАЈЛАНД  20.00 (14.00)

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
СРБИЈА – КИНА   20.00 (14.00)
ПОЉСКА – ТАЈЛАНД 17.30 (11.30)

5. ГРУПА – ТОЈОТА (ДВОРАНА ТОЈОТА), ЈАПАН:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
БЕЛГИЈА – ХОЛАНДИЈА 15.40 (8.40)
ЈАПАН – САД   19.10 (12.10)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
ХОЛАНДИЈА – САД 15.40 (8.40)
ЈАПАН – БЕЛГИЈА  19.10 (12.10)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
БЕЛГИЈА – САД   15.40 (8.40)
ЈАПАН – ХОЛАНДИЈА 19.10 (12.10)

6. ГРУПА – СУВОН (ДВОРАНА СУВОН), КОРЕЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
РУСИЈА – ИТАЛИЈА  15.00 (8.00)
НЕМАЧКА – КОРЕЈА 18.00 (11.00)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
ИТАЛИЈА – НЕМАЧКА 16.00 (9.00)
РУСИЈА – КОРЕЈА  19.00 (12.00)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
РУСИЈА – НЕМАЧКА  16.00 (9.00)
ИТАЛИЈА – КОРЕЈА  19.00 (12.00)

8. ГРУПА – АНКАРА (ДВОРАНА БАШКЕНТ), ТУРСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 22. МАЈ:
АРГЕНТИНА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 14.00 (13.00)
ТУРСКА – БРАЗИЛ  17.00 (16.00)
2. КОЛО – СРЕДА, 23. МАЈ:
БРАЗИЛ – АРГЕНТИНА  14.00 (13.00)
ТУРСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.00 (16.00)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 24. МАЈ:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – БРАЗИЛ 14.00 (13.00)
ТУРСКА – АРГЕНТИНА  17.00 (16.00)

III ВИКЕНД (29 – 31. МАЈ):
10. ГРУПА – КРАЉЕВО (НОВА ХАЛА СПОРТОВА), СРБИЈА:
Судије: Наср Шабан из Египта, Жолт Мезофи из Мађарске, Дени Сеспедес Ласи из Доминиканске Републике и Епаминондас Геротодорос из Грчке. Резервни судија: Дејан Рогић из Србије.
 
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
СРБИЈА – РУСИЈА  20.00
ТУРСКА – БЕЛГИЈА  17.00

2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
СРБИЈА – БЕЛГИЈА  20.00
ТУРСКА – РУСИЈА  17.00

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
СРБИЈА – ТУРСКА  20.00
РУСИЈА – БЕЛГИЈА  17.00

9. ГРУПА – АПЕЛДОРН (ДВОРАНА ОМНИСПОРТ), ХОЛАНДИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
БРАЗИЛ – КОРЕЈА   16.30
ХОЛАНДИЈА – ПОЉСКА  19.30
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
БРАЗИЛ – ПОЉСКА  16.30
ХОЛАНДИЈА – КОРЕЈА 19.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
ПОЉСКА – КОРЕЈА  16.30
ХОЛАНДИЈА – БРАЗИЛ 19.30

11. ГРУПА – БАНГКОК (ДВОРАНА ХУАМАРК), ТАЈЛАНД:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
САД – НЕМАЧКА  15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 18.05 (13.05)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
САД – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА  15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – НЕМАЧКА  18.05 (13.05)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА – НЕМАЧКА 15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – САД  18.05 (13.05)

12. ГРУПА – ХОНГ КОНГ (ХОНГ КОНГ КОЛОСЕУМ), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 29. МАЈ:
ЈАПАН – ИТАЛИЈА  18.00 (12.00)
КИНА – АРГЕНТИНА  20.30 (14.30)
2. КОЛО – СРЕДА, 30. МАЈ:
ИТАЛИЈА – АРГЕНТИНА 18.00 (12.00)
КИНА – ЈАПАН   20.30 (14.30)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 31. МАЈ:
ЈАПАН – АРГЕНТИНА 18.00 (12.00)
КИНА – ИТАЛИЈА   20.30 (14.30)

IV ВИКЕНД (5 – 7. ЈУН):
13. ГРУПА – РОТЕРДАМ (ДВОРАНА ТОПСПОРТ), ХОЛАНДИЈА:
Судије: Владимир Олејник из Русије, Патриша Ролф из САД, Филип Шурман из Лихтенштајна и Павел Буркијевич из Пољске.

1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
СРБИЈА – ИТАЛИЈА  16.30
ХОЛАНДИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 19.30

2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
СРБИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 16.30
ХОЛАНДИЈА – ИТАЛИЈА 19.30

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 19.30
ИТАЛИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 16.30

14. ГРУПА – ЂИЈАНГМЕН (ДВОРАНА ЂИЈАНГМЕН), КИНА:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
РУСИЈА – САД  16.00 (10.00)
КИНА – БРАЗИЛ  19.30 (13.30)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
САД – БРАЗИЛ  16.00 (10.00)
КИНА – РУСИЈА  19.30 (13.30)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
БРАЗИЛ – РУСИЈА 16.00 (10.00)
КИНА – САД  19.30 (13.30)

15. ГРУПА – НАКОН РАЧАСИМА (ДВОРАНА ЧАТЧАИ), ТАЈЛАНД:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
ЈАПАН – ТУРСКА  15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – КОРЕЈА  18.05 (13.05)
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
ЈАПАН – КОРЕЈА  15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – ТУРСКА  18.05 (13.05)
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
КОРЕЈА – ТУРСКА  15.05 (10.05)
ТАЈЛАНД – ЈАПАН  18.05 (13.05)

16. ГРУПА – БИДГОШЋ (ДВОРАНА ЛУЧНИЧКА), ПОЉСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 5. ЈУН:
НЕМАЧКА – БЕЛГИЈА  17.30
ПОЉСКА – АРГЕНТИНА  20.30
2. КОЛО – СРЕДА, 6. ЈУН:
БЕЛГИЈА – АРГЕНТИНА  17.30
ПОЉСКА – НЕМАЧКА  20.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 7. ЈУН:
АРГЕНТИНА – НЕМАЧКА 17.30
ПОЉСКА – БЕЛГИЈА  20.30

V ВИКЕНД (12 – 14. ЈУН):
20. ГРУПА – САНТА ФЕ (ДВОРАНА НАЦИОНАЛНОГ ТЕХНОЛОШКОГ УНИВЕРЗИТЕТА), АРГЕНТИНА:
Судије: Валтер Вера Мећан из Перуа, Анђела Грас из Бразила, Ендрју Камерон из Канаде и Хосмер Перес Броће из Порторика.

1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
СРБИЈА – САД   17.40 (22.40)
АРГЕНТИНА – КОРЕЈА 20.40 (среда у 1.40)

2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
СРБИЈА – АРГЕНТИНА 20.40 (четвртак у 1.40)
КОРЕЈА – САД   17.40 (22.40)

3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
СРБИЈА – КОРЕЈА  17.40 (22.40)
АРГЕНТИНА – САД  20.40 (петак у 1.40)

17. ГРУПА – ШТУТГАРТ (ПОРШЕ АРЕНА), НЕМАЧКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
ТУРСКА – ХОЛАНДИЈА  17.30
НЕМАЧКА – КИНА   20.30
2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
КИНА – ХОЛАНДИЈА  17.30  
НЕМАЧКА – ТУРСКА 20.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
КИНА – ТУРСКА    17.30
НЕМАЧКА – ХОЛАНДИЈА 20.30

18. ГРУПА – ВАЛБЖИХ (ДВОРАНА АКВА - ЗДРОЈ), ПОЉСКА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
РУСИЈА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.30
ПОЉСКА – ЈАПАН  20.30
2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
ЈАПАН – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 17.30
ПОЉСКА – РУСИЈА  20.30
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
РУСИЈА – ЈАПАН 17.30
ПОЉСКА – ДОМИНИКАНСКА РЕПУБЛИКА 20.30

19. ГРУПА – ЕБОЛИ (ПАЛА СЕЛЕ), ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – УТОРАК, 12. ЈУН:
БРАЗИЛ – БЕЛГИЈА  17.00
ИТАЛИЈА – ТАЈЛАНД  20.00
2. КОЛО – СРЕДА, 13. ЈУН:
БРАЗИЛ – ТАЈЛАНД  17.00
ИТАЛИЈА – БЕЛГИЈА  20.00
3. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 14. ЈУН:
ТАЈЛАНД – БЕЛГИЈА 17.00
ИТАЛИЈА – БРАЗИЛ  20.00

ФИНАЛНИ ТУРНИР I ЛИГЕ НАЦИЈА 2018. – НАНЂИНГ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈСКОГ СПОРТСКОГ ЦЕНТРА), КИНА:
27. ЈУН – 1. ЈУЛ:

Финални турнир ће се одиграти од 27. јуна до 1. јула у Нанђингу, а поред Кине наступиће и 5 најуспешнијих селекција са укупне табеле после 15 одиграних утакмица.

У конкуренцији одбојкашица, „стални чланови“ Лиге нација су Србија, Бразил, Италија, САД, Кина, Холандија, Тајланд, Турска, Кореја, Немачка, Јапан и Русија, док су Аргентина, Доминиканска Република, Пољска и Белгија селекције „изазивачи“, односно репрезентације које нису стални чланови Лиге.
У „ФИВБ Купу изазивача“ 2018. играће 6 репрезентација.
У конкуренцији одбојкашица, поред организатора турнира, који ће накнадно бити одређен, играће 2 селекције из Европе (ЦЕВ), по једна селекција из Азије (АВЦ) и Средње и Северне Америке (НОРСЕКА), као и победник баража између Африке (ЦАВБ) и Јужне Америке (ЦСВ).
Континенталне конфедерације ће одредити учеснике „ФИВБ Купа изазивача“ и од њихове одлуке зависи да ли ће организовати Континенталне квалификационе турнире или ће селекције одредити на основу пласмана на постојећим такмичењима или на основу ранг листа.
„ФИВБ Куп изазивача“ одиграће се пре Финалног турнира Лиге нација и победник ће стећи право учешћа у плеј – офу, у коме ће се састати са репрезентацијом „изазивача“ из Лиге нација, која заузме четврто место на крају такмичења по групама. Победник плеј – офа ће аутоматски стећи право играња у Лиги нација 2019.


АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Директни преноси свих утакмица из Чачка на сајту ОСС

КАДЕТИ - БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО 2018. Одбојкашки савез Србије је обезбедио директне преносе свих утакм...

25.07.2018. 14:54

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38

Лајковац домаћин финала Купа Србије – одбојкаши од 16.00, одбојкашице од 19.00 часова (РТС 2)

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ 2017/2018 Финале 52. Купа Србије 2017/2018 у конкурен...

14.02.2018. 12:43