Тријумф кадета Србије после четири сета


04.01.2018. 18:14


Мушка кадетска репрезентација Србије забележила је победу на старту турнира Д групе II рунде квалфикација за XIII ЕП 2018.

Србија је данас у Плоештију, у мечу 1. кола, савладала Израел са 3:1, по сетовима 25:11, 25:18, 20:25 и 25:17, после 98 минута игре.
Од почетка меча изабраници Бошка Мачужића су били доминантни и током прва два сета Израелу препустили свега 11, односно 18 поена. Израелци су узвратили и повели од старта трећег сета, да би тај део игре добили са 25:20 и смањили предност Србије на 2:1 у сетовима. У четвртом сету, Србија је заиграла као током прва два сета и на крају га освојила са 25:17, за тријумф од 3:1.
Кадети Србије ће у петак, 5. јануара бити слободни, а наредни меч ће одиграти у суботу, 6. јануара од 16.30 часова по нашем времену против Белорусије.


КАДЕТИ – XIII ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):
Д ГРУПА – ПЛОЕШТИ (ДВОРАНА ОЛИМПИЈА), РУМУНИЈА:
Супервизор ЦЕВ: Андро Лежава (Грузија), Судијски делегат: Азиз Јенер (Турска), Судије: Карлос Роблес Гарсија из Шпаније, Доминик Бијегајло из Енглеске, Заур Хаџијев из Азербејџана, Шантал Кајзер из Француске, Здравко Јакиша из Босне и Херцеговине и Луц Штајнмец из Немачке.

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ИЗРАЕЛ 3:1 (25:11, 25:18, 20:25, 25:17)
БЕЛОРУСИЈА – РУМУНИЈА 3:0 (25:16, 25:15, 25:23)

ТАБЕЛА:
1. БЛР 1 1 0 3:0 3
2. СРБ 1 1 0 3:1 3
3. ИСР 1 0 1 1:3 0
4. РОУ 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО:
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СРБИЈА – РУМУНИЈА 20.00 (19.00)
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 20.00 (19.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – БЕЛОРУСИЈА 17.30 (16.30)
РУМУНИЈА – ИЗРАЕЛ 20.00 (19.00)

А ГРУПА – АГИЈА АНАРГИРИ, ГРЧКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 17.30 (16.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 17.30 (16.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ПОРТУГАЛИЈА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
ГРЧКА – ШПАНИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРУЗИЈА 3:0 (25:15, 25:13, 25:12)
ТУРСКА – МАЂАРСКА 3:0 (25:23, 25:12, 25:15)

ТАБЕЛА:
1. УКР 1 1 0 3:0 3
2. ТУР 1 1 0 3:0 3
3. ХУН 1 1 0 3:0 3
4. ГЕО 1 1 0 3:0 3


2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – МАЂАРСКА 17.30 (16.30)
ТУРСКА – ГРУЗИЈА 20.00 (19.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ТУРСКА 17.30 (16.30)
МАЂАРСКА – ГРУЗИЈА 20.00 (19.00)

Ц ГРУПА – МАРТИНА ФРАНКА, ИТАЛИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ШВАЈЦАРСКА 3:1 (25:14, 25:21, 16:25, 25:18)
ИТАЛИЈА – ДАНСКА 3:0 (25:17, 25:13, 25:12)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 1 1 0 3:0 3
2. ФИН 1 1 0 3:1 3
3. СУИ 1 0 1 1:3 0
4. ДЕН 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФИНСКА – ДАНСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ШВАЈЦАРСКА 18.30
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ДАНСКА – ШВАЈЦАРСКА 16.00
ИТАЛИЈА – ФИНСКА 18.30

Е ГРУПА – ПАЗАРЏИК, БУГАРСКА:
1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ШВЕДСКА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ХОЛАНДИЈА 18.30 (17.30)
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ХОЛАНДИЈА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ШВЕДСКА 18.30 (17.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ХОЛАНДИЈА – ШВЕДСКА 16.00 (15.00)
БУГАРСКА – ФРАНЦУСКА 18.30 (17.30)

Ф ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:
1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – СЛОВЕНИЈА 3:1 (25:17, 22:25, 25:21, 25:21)
РУСИЈА – КИПАР 3:0 (25:14, 25:20, 25:10)

ТАБЕЛА:
1. РУС 1 1 0 3:0 3
2. ПОЛ 1 1 0 3:1 3
3. СЛО 1 0 1 1:3 0
4. ЦYП 1 0 1 0:3 0


2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – СЛОВЕНИЈА 17.30 (15.30)
ПОЉСКА – КИПАР 20.00 (18.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ПОЉСКА 17.30 (15.30)
СЛОВЕНИЈА – КИПАР 20.00 (18.00)

Г ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:
1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – АУСТРИЈА 20.00
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ЕСТОНИЈА 17.30

2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
АУСТРИЈА – БЕЛГИЈА 17.30
НЕМАЧКА – ЕСТОНИЈА 20.00

3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
АУСТРИЈА – ЕСТОНИЈА 14.30
НЕМАЧКА – БЕЛГИЈА 20.00

Пласман на ЕП избориће победници 7 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације.

XIII ЕП 2018. у конкуренцији кадета одиграће се 7 – 15. априла у Злину, у Чешкој и Пухову, у Словачкој. На првенству ће играти играчи рођени 2001. и млађи и биће ово прво првенство у конкуренцији кадета у узрасту до 18 година, пошто су до прошле године играли играчи до 19 година.
Са ЕП 2018. пласман на XВИ СП 2019. (до 19 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.
Пласман на XВ ЕYОФ 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38