Убедљива победа Холандије у Руми


04.01.2018. 20:31


Кадеткиње Холандије забележиле су најубедљивију победу у 1. колу II рунде квалификација за XIII ЕП 2018. у мечевима који су данас одиграни. Холандија је вечерас у Руми у мечу Е групе, савладала Естонију са 3:0, по сетовима 25:6, 25:7 и 25:11, после 58 минута игре.


Кадеткиње Србије ће сутра (петак, 5. јануар) одгирати први меч у Руми, против Естоније, од 19.00 часова.



КАДЕТКИЊЕ – XИИИ ЕП 2018. – II РУНДА КВАЛИФИКАЦИЈА (4 – 7. ЈАНУАР):


Е ГРУПА – РУМА (СПЦ РУМА), СРБИЈА:

Супервизор ЦЕВ: Томаш Сингер (Словачка), Судијски делегат: Андре Јунген (Немачка), Судије: Ивана Бартула – Густин из Хрватске, Ерол Акбулут из Турске и Дејвид Корми из Шкотске.


1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:

СРБИЈА СЛОБОДНА.

ХОЛАНДИЈА – ЕСТОНИЈА 3:0 (25:6, 25:7, 25:11)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ЕСТОНИЈА 19.00
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СРБИЈА – ХОЛАНДИЈА 19.00


А ГРУПА – ПЛОЕШТИ, РУМУНИЈА:


1. КОЛО:
ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУМУНИЈА – ШВАЈЦАРСКА 3:0 (25:18, 25:21, 25:15)
СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВЕДСКА 15.00 (14.00)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
БЕЛГИЈА – ШВАЈЦАРСКА 15.00 (14.00)
РУМУНИЈА – ШВЕДСКА 17.30 (16.30)
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШВЕДСКА – ШВАЈЦАРСКА 15.00 (14.00)
РУМУНИЈА – БЕЛГИЈА 17.30 (16.30)

Б ГРУПА – БАСАНО ДЕЛ ГРАПА, ИТАЛИЈА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – ХРВАТСКА 3:2 (25:20, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11)
ИТАЛИЈА – АУСТРИЈА 3:0 (25:14, 25:10, 25:8)

ТАБЕЛА:
1. ИТА 1 1 0 3:0 3
2. ПОЛ 1 1 0 3:2 2
3. ЦРО 1 0 1 2:3 1
4. АУТ 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ПОЉСКА – АУСТРИЈА 15.30
ИТАЛИЈА – ХРВАТСКА 18.30
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ХРВАТСКА – АУСТРИЈА 15.30
ИТАЛИЈА – ПОЉСКА 18.30

Ц ГРУПА – ОЛОМОУЦ, ЧЕШКА:

1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – СЛОВЕНИЈА 15.00
ЧЕШКА – ИСЛАНД 18.00
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
СЛОВЕНИЈА – ИСЛАНД 15.00
ШПАНИЈА – ЧЕШКА 18.00
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
ШПАНИЈА – ИСЛАНД 15.00
ЧЕШКА – СЛОВЕНИЈА 18.00



Д ГРУПА – АНАПА, РУСИЈА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФИНСКА 3:0 (25:7, 25:11, 25:9)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
РУСИЈА – ФРАНЦУСКА 15.00 (13.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ФРАНЦУСКА – ФИНСКА 15.00 (13.00)


Ф ГРУПА – ЧЕРКАСИ, УКРАЈИНА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ГРЧКА 3:1 (25:13, 22:25, 25:20, 25:17)
2. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ГРЧКА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
УКРАЈИНА – ЛЕТОНИЈА 15.00 (14.00)



Г ГРУПА – МИШКОЛЦ, МАЂАРСКА:


1. КОЛО – ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ТУРСКА – СЛОВАЧКА 15.00
МАЂАРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 17.30
2. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
ТУРСКА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00
МАЂАРСКА – СЛОВАЧКА 17.30
3. КОЛО – НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
СЛОВАЧКА – ПОРТУГАЛИЈА 15.00
ТУРСКА – МАЂАРСКА 17.30



Х ГРУПА – КИНБАУМ, НЕМАЧКА:

1. КОЛО – ЧЕТВРТАК, 4. ЈАНУАР:
БЕЛОРУСИЈА – ИЗРАЕЛ 3:0 (25:19, 25:18, 25:19)
НЕМАЧКА – ДАНСКА 3:0 (25:13, 25:14, 25:21)

ТАБЕЛА:
1. ГЕР 1 1 0 3:0 3
2. БЛР 1 1 0 3:0 3
3. ИСР 1 0 1 0:3 0
4. ДЕН 1 0 1 0:3 0

2. КОЛО:
ПЕТАК, 5. ЈАНУАР:
ДАНСКА – ИЗРАЕЛ 14.30
НЕДЕЉА, 7. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – БЕЛОРУСИЈА 17.30
3. КОЛО – СУБОТА, 6. ЈАНУАР:
НЕМАЧКА – ИЗРАЕЛ 14.30
БЕЛОРУСИЈА – ДАНСКА 20.00



Пласман на ЕП избориће победници 8 група и 3 најбоље другопласиране репрезентације. С обзиром да ће у Д, Е и Ф групи играти само по 3 селекције, приликом одређивања пласмана другопласираних екипа рачунаће се резултати против 1. и 3. селекције из групе.

Са ЕП 2018. пласман на XВИ СП 2019. (до 18 година) избориће најбоље пласиране селекције, које се нису претходно квалификовале на основу ранг листе ФИВБ, на основу броја места које је ФИВБ одредио за Европу (ЦЕВ). Одлуком Административног Борда ЦЕВ, неће се убудуће организовати квалификациони турнири млађих категорија за учешће на Светским првенствима, већ ће се учесници одређивати на основу пласмана на Европским првенствима.

Пласман на XВ ЕYОФ 2019, Европски олимпијски фестивал младих, који ће се одиграти у Азербејџану, избориће најбољих 8 селекција са ЕП у Бугарској, односно Азербејџан и још 7 селекција, уколико Азербејџан није међу осам најбољих.

XИИИ ЕП 2018. у конкуренцији кадеткиња одиграће се 13 – 21. априла у Софији и Самокову, у Бугарској. На првенству ће играти играчице рођене 2002. и млађе и биће ово прво првенство у конкуренцији кадеткиња у узрасту до 17 година, пошто су до прошле године играле играчице до 18 година.

АКТУЕЛНА ОБАВЕШТЕЊА

Распоред ТВ преноса одбојкашких утакмица

ДИРЕКТНИ ПРЕНОСИ ОДБОЈКАШКИХ УТАКМИЦА НА РТС, ТВ СПОРТ КЛУБ И ТВ АРЕНА СПОРТОдбојкашки савез Србије,...

06.12.2018. 14:12

Резултати уживо на сајту https://liga.ossrb.org/

СЕНИОРКЕ И СЕНИОРИ – БАНКА ПОШТАНСКА ШТЕДИОНИЦА СУПЕР ЛИГА, ПРВА ЛИГА И ПРВА Б ЛИГА Сви љубит...

02.10.2018. 13:49

Доступна апликација “ОСС Вести” за иОС и Андроид

ОДБОЈКАШКИ САВЕЗ СРБИЈЕ Одбојкашки савез Србије обаавештава све љубитеље одбојке да могу да преузму...

26.02.2018. 11:38