Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Sada Kruzeiro 4. put svetski prvak, bronza za Podraščanina i Lisinca

SENIORI – XVI SP KLUBOVA 2021.

Brazilski Sada Kruzeiro osvojio je 4. put u istoriji titulu svetskog klupskog prvaka, pošto je osvojio prvo mesto na XVI SP klubova 2021. u konkurenciji odbojkaša, koje je prošle noći po našem vremenu završeno u Betimu, u Brazilu. Sada Kruzeiro je u finala savladao italijanski Lube iz Ćivitanove sa 3:0 (25:17, 25:22, 25:23). Marko Podraščanin i Srećko Lisinac su osvojili bronzane medalje sa Trentinom, koji je u meču za treće mesto bio bolji od Funvika sa 3:0 (25:18, 25:18, 25:18). Lisinac je osvojio 7 poena (6 blokov), a Podraščanin 4 poena (3 bloka).

spk4

Migel Anhel Lopes, primač Sada Kruzeira, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) i najboljeg primača Svetskog klupskog prvenstva u Betimu.

Trentino iz Italije je 5 puta osvajao titulu svetskog klupskog prvaka, Sada Kruzeiro iz Brazila 4 puta, Mediolanum Milano iz Italije 2 puta, a ruski Zenit Kazanj i Belogorje Belgorod, i italijanski Mesađero Ravena, Maksikono Parma i Kućine Lube Ćivitanova po 1.

 

SENIORI – XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

SUBOTA, 11. DECEMBAR:

FINALE:

SADA KRUZEIRO (BRA) – LUBE ĆIVITANOVA (ITA)         3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

TRENTINO (ITA) – FUNVIK (BRA)        3:0 (25:18, 25:18, 25:18)

 

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: MIGEL ANHEL LOPES (SADA KRUZEIRO)

TEHNIČAR: FERNANDO KAŠOPA KRELING (SADA KRUZEIRO)

KOREKTOR: VALAS DE SOZA (SADA KRUZEIRO)

LIBERO: FABIO BALAZO (LUBE ĆIVITANOVA)

BLOKERI: OTAVIO PINTO (SADA KRUZEIRO) I ROBERTLANDI SIMON (LUBE ĆIVITANOVA)

PRIMAČI: MIGEL ANHEL LOPES (SADA KRUZEIRO) I ALESANDRO MIKIJELETO (TRENTINO)

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

TRENTINO (ITA)                         5

SADA KRUZEIRO (BRA)                4

MEDIOLANUM MILANO (ITA)         2

ZENIT KAZANJ (RUS)                    1

BELOGORJE BELGOROD (RUS)      1

MESAĐERO RAVENA (ITA)             1

MAKSIKONO PARMA (ITA)             1

KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)   1

 

SENIORI – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XVI SP KLUBOVA 2021. – BETIM, BRAZIL (7 – 11. DECEMBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. TRENTINO (ITA)

4. FUNVIK (BRA)

5. UPCN SAN HUAN (ARG)

6. SIRJAN FULAD (IRI)

 

XV SP 2019. – BETIM, BRAZIL (3 – 8. DECEMBAR):

1. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. AL RAJAN (QAT)

 

XIV SP 2018. – ČESTOHOVA, PLOCK I ŽEŠUV, POLJSKA (26. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. TRENTINO VOLEJ (ITA)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. FAKEL NOVI URENGOJ (RUS)

4. ASEKO RESOVIJA (POL)

5. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. SADA KRUZEIRO (BRA)

7. SKRA BELHATOV (POL)

7. HATAM ARDAKAN (IRI)

 

XIII SP 2017. – OPOLE, LOĐ I KRAKOV, POLJSKA (12 – 17. DECEMBAR):

1. ZENIT KAZANJ (RUS)

2. KUĆINE LUBE ĆIVITANOVA (ITA)

3. SADA KRUZEIRO (BRA)

4. PGE SKRA BELHATOV (POL)

5. ZAKSA KEĐERŽIN KOZLE (POL)

5. ŠANGAJ (CHN)

7. PERSONAL BOLIVAR (ARG)

7. SARMIJEH BANK (IRI)

 

XII SP 2016. – BETIM, BRAZIL (18 – 23. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. TRENTINO VOLEJ (ITA)

4. BOLIVAR (ARG)

5. UPCN (ARG)

5. TAIČUNG BANK (TPE)

7. MINAS TENIS KLUB (BRA)

7. TALA’EA EL GEIŠ (EGY)

 

XI SP 2015. – BETIM, BRAZIL (27 – 31. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO VOLEJ (BRA)

2. ZENIT KAZANJ (RUS)

3. UPCN SAN HUAN (ARG)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. KAPITANES DE ARESIBO (PUR)

5. AHLI (EGY)

 

X SP 2014. – BELO HORIZONTE, BRAZIL (5 – 11. MAJ):

1. BELOGORJE BELGOROD (RUS)

2. AL RAJAN (QAT)

3. UPCN (ARG)

4. SADA KRUZEIRO (BRA)

5. TRENTINO (ITA)

5. MATIN VARAMIN (IRI)

7. GVAJNABO METS (PUR)

7. ESPERANS TUNIS (TUN)

 

IX SP 2013. – BETIM, BRAZIL (15 – 20. OKTOBAR):

1. SADA KRUZEIRO (BRA)

2. LOKOMOTIVA NOVOSIBIRSK (RUS)

3. TRENTINO DIJATEK (ITA)

4. UPCN (ARG)

5. SFAKSIJEN (TUN)

5. PANASONIK PANTERS (JPN)

5. LA ROMANA (DOM)

5. KALEH (IRI)

 

VIII SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. TRENTINO DIJATEK (ITA)

2. SADA KRUZEIRO (BRA)

3. PGE SKRA BELHATOV (POL)

4. ZENIT KAZANJ (RUS)

5. AL RAJAN (QAT)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TIGRES UANL (MEX)

5. ZAMALEK (EGY)

 

VII SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. JASTRŽEBSKI VEGIJEL (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. SESI SAO PAULO (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. TRINITI VEST SPARTANS VANKUVER (CAN)

5. AL AHLI KAIRO (EGY)

5. PAJKAN TEHERAN (IRI)

 

VI SP 2010. DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. PAJKAN (IRI)

4. DREAN BOLIVAR (ARG)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

5. AL AHLI (EGY)

5. POL MIČEL (USA)

 

V SP 2009. – DOHA, KATAR (3 – 8. NOVEMBAR):

1. TRENTINO (ITA)

2. SKRA BELHATOV (POL)

3. ZENIT KAZANJ (RUS)

4. PAJKAN TEHERAN (IRI)

5. ZAMALEK KAIRO (EGY)

5. PLATENEROS DE KOROSAL (PUR)

5. SIMED FLORIJANOPOLIS (BRA)

5. AL ARABI DOHA (QAT)

 

IV SP 1992. – TREVIZO, FIRENCA I RAVENA, ITALIJA (24 – 29. NOVEMBAR):

1. MISURA MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. SISLI TREVIZO (ITA)

3. OLIMPIJAKOS PIREJ (GRE)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. SANG MU (KOR)

5. BANESPA SAO PAULO (BRA)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

7. KOROSAL (PUR)

 

III SP 1991. – SAO PAULO I PORTO ALEGRE, BRAZIL (22 – 27. OKTOBAR):

1. MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

4. FRANGOSUL (BRA)

5. TAJVAN (TPE)

6. CSKA MOSKVA (RUS)

7. KLUB AFRIKANE (TUN)

8. NARANJITO (PUR)

 

II SP 1990. – MILANO, BREŠA I RAVENA, ITALIJA (27. NOVEMBAR – 2. DECEMBAR):

1. MEDIOLANUM MILANO (ITA)

2. BANESPA SAO PAULO (BRA)

3. MAKSIKONO PARMA (ITA)

4. MESAĐERO RAVENA (ITA)

5. CSKA MOSKVA (URS)

6. FILIPS MODENA (ITA)

7. MAHAD (ALG)

8. HIROŠIMA (JPN)

 

I SP 1989. – PARMA, ITALIJA (6 – 10. DECEMBAR):

1. MAKSIKONO PARMA (ITA)

2. CSKA MOSKVA (URS)

3. PIRELI SAO PAULO (BRA)

4. BANESPA SAO PAULO (BRA)

5. NIPON STIL (JPN)

6. SFAKSIJEN (TUN)

spk

  • decembar 12, 2021
  • 286
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniorke u Kalgariju protiv Nemačke (sreda, 1.00 – TV SK 3) Seniorke u Kalgariju protiv Nemačke (sreda, 1.00 – TV SK 3)

    SENIORKE – IV LIGA NACIJA 2022.

    Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće od utorka do nedelje u Kalgariju, u Kanadi, na turniru A grupe III sedmice IV Lige nacija 2022. Seniorke Srbije su odigrale prijateljski meč protiv Japana, lidera i jedine neporažene reprezentacije u ovogodišnjoj Ligi nacija.

  • Ubedljiva pobeda Tunisa Ubedljiva pobeda Tunisa

    SENIORI – XIX MEDITERANSKE IGRE 2022.

    Muška reprezentacija Srbije pretprela je poraz u prvom meču na XIX Mediteranskim igrama 2022. u Oranu, u Alžiru. Tunis je danas, u 1. kolu C grupe, pobedio Srbiju sa 3:0, po setovima 25:22, 25:15 i 25:20, posle 78 minuta igre.

  • Maksimalna pobeda seniora Srbije – III sedmica u julu u Gdanjsku Maksimalna pobeda seniora Srbije – III sedmica u julu u Gdanjsku

    SENIORI – IV LIGA NACIJA 2022.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je četvrtu pobedu u ovogodišnjoj Ligi nacija, odnosno drugu na turniru B grupe II sedmice IV Lige nacija 2022. Srbija je danas u Sofiji savladala Australiju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:20 i 25:22, posle 69 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga