Serbian flagcirilicalatinica

FIVB

Četvrta titula za Vakifbank – bronza za Minu Popović i Zorana Terzića

SENIORKE – XIV SP KLUBOVA 2021.

Turski Vakifbank Istanbul osvojo je četvrtu titulu klupskog prvaka sveta, pošto je u finalu XIV SP klubova 2021. u konkurenciji odbojkašica, u Ankari, savladao italijanski Imoko Koneljano sa 3:2 (25:15, 22:25, 25:22, 22:25, 15:7). Fenerbahče Opet Istanbul (Mina Popović, Zoran Terzić, Bojan Perović, Marko Stojanović) je osvojio bronzanu medalju, pošto je u meču za treće mesto pobedio brazilski Minas Tenis sa 3:0 (25:18, 25:7, 28:26). Mina Popović je za Fenerbahče osvojila 7 poena (1 blok). Izabel Hak, korektor Vakifbanka, proglašena je za najbolju igračicu (MVP) i najboljeg korektora SP klubova u Turskoj.

SENIORKE – XIV SP KLUBOVA 2021. – ANKARA, TURSKA (15 – 19. DECEMBAR):

NEDELJA, 19. DECEMBAR:

FINALE:

VAKIFBANK ISTANBUL (TUR) – IMOKO KONELJANO (ITA)  3:2 (25:15, 22:25, 25:22, 22:25, 15:7)

 

MEČ ZA TREĆE MESTO:

FENERBAHČE OPET ISTANBUL (TUR) – MINAS TENIS KLUB (BRA)       3:0 (25:18, 25:7, 28:26)

 

POJEDINAČNE NAGRADE:

MVP: IZABEL HAK (VAKIFBANK)

KOREKTOR: IZABEL HAK (VAKIFBANK)

TEHNIČAR: JOANA VOLOŠ (KONELJANO)

LIBERO: MONIKA DE ĐENARO (KONELJANO)

BLOKERI: ZEHRA GUNEŠ (VAKIFBANK) I ROBIN DE KRAJF (KONELJANO)

PRIMAČI: GABRIJELA BRAGA GIMARAEŠ “GABI” (VAKIFBANK) I ARINA FEDOROVCEVA (FENERBAHČE)

 

DOSADAŠNJI POBEDNICI:

VAKIBANK ISTANBUL (TUR)                4

EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)      2

DINAMO KAZANJ (RUS)                      1

SOLIS NESTLE (BRA)                         1

RABITA BAKU (AZE)                           1

FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)            1

LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)           1

IL MESAĐERO RAVENA (ITA)               1

SADIA SAO PAULO (BRA)                    1

IMOKO VOLEJ KONELJANO (ITA)          1

 

NAJBOLJE IGRAČICE (MVP) SVETSKIH KLUPSKIH PRVENSTAVA FIVB:


1991 – Sao Paulo: Ida Alvares (BRA), Sadia Sao Paulo (BRA)

1992 – Jezi: Ana Flavia Sanglard (BRA), Akva di Fjori Belo Horizonte (BRA)

1994 – Sao Paulo: Ana Mozer (BRA), Leite Moka Sorokaba (BRA)

2010 – Doha: Katarina Skovronska (POL), Fenerbahče Istanbul (TUR)

2011 – Doha: Nataša Osmokrović (CRO), Rabita Baku (AZE)

2012 – Doha: Šejla Kastro (BRA), Solis Nestle Osasko (BRA)

2013 – Cirih: Jovana Brakočević (SRB), Vakifbank Istanbul (TUR)

2014 – Cirih: Jekaterina Gamova (RUS), Dinamo Kazanj (RUS)

2015 – Cirih: Džordan Larson (USA), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2016 – Manila: Tijana Bošković (SRB), Ezačibaši Vitra Istanbul (TUR)

2017 – Kobe: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2018 – Šaoksing: Džu Ting (CHN), Vakifbank Istanbul (TUR)

2019 – Šaoksing: Paola Egonu (ITA), Imoko Volej Koneljano (ITA)

2021. – Ankara: Izabel Hak (SWE), Vakifbank Istanbul (TUR)

 

SENIORKE – FIVB – SVETSKA KLUPSKA PRVENSTVA – PLASMANI:

XIV SP KLUBOVA 2021. – ANKARA, TURSKA (15 – 19. DECEMBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. IMOKO KONELJANO (ITA)

3. FENERBAHČE OPET ISTANBUL (TUR)

4. MINAS TENIS KLUB (BRA)

5. DENTIL PRAJA KLUB (BRA)

6. ALTAJ (KAZ)

 

XIII SP 2019. – ŠAOKSING, KINA (3 – 8. DECEMBAR):

1. IMOKO KONELJANO (ITA)

2. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. IGOR GORGONZOLA NOVARA (ITA)

5. ITAMBE MINAS (BRA)

6. DENTIL PRAJA (BRA)

7. GUANGDONG EVERGRANDE (CHN)

8. TIJANĐIN BOHAI BANK (CHN)

 

XII SP 2018. – ŠAOKSING, KINA (4 – 9. DECEMBAR):

1. VAKIBANK ISTANBUL (TUR)

2. MINAS TENIS KLUB (BRA)

3. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

4. PRAJA KLUB (BRA)

5. ALTAJ (KAZ)

6. VOLERO LE KANE (FRA)

7. DŽEĐANG (CHN)

8. SUPRIM ČONBURI (THA)

 

XI SP 2017. – KOBE, JAPAN (9 – 14. MAJ):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. REKSONA SESK RIO DE ŽANEIRO (BRA)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. EZAČIBAŠI ISTANBUL (TUR)

5. DINAMO MOSKVA (RUS)

6. OSASKO SAO PAULO (BRA)

7. NEC RED ROKETS KAVASAKI (JPN)

8. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

 

X SP 2016. – MANILA, FILIPINI (18 – 23. OKTOBAR):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. POMI KAZALMAĐORE (ITA)

3. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. REKSONA SESK RIO (BRA)

6. HISAMICU SPRINGS KOBE (JPN)

7. BANGKOK GLAS (THA)

8. PSL MANILA (PHI)

 

IX SP 2015. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (6 – 10. MAJ):

1. EZAČIBAŠI VITRA ISTANBUL (TUR)

2. DINAMO KRASNODAR (RUS)

3. VOLERO CIRIH (SUI)

4. REKSONA ADES (BRA)

5. MIRADOR (DOM)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

 

VIII SP 2014. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (7 – 11. MAJ):

1. DINAMO KAZANJ (RUS)

2. MOLIKO OSASKO (BRA)

3. SESI SP (BRA)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. HISAMICU SPRINGS (JPN)

5. ALŽIR GSP (ALG)

 

VII SP 2013. – CIRIH, ŠVAJCARSKA (9 – 13. OKTOBAR):

1. VAKIFBANK ISTANBUL (TUR)

2. UNILEVER VOLEJ (BRA)

3. GUANDONG EVERGRANDE (CHN)

4. VOLERO CIRIH (SUI)

5. AJOVA AJS (USA)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

VI SP 2012. – DOHA, KATAR (13 – 19. OKTOBAR):

1. SOLIS NESTLE (BRA)

2. RABITA BAKU (AZE)

3. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

4. LANČERAS DE KATANJO (PUR)

5. BOHAI BANK (CHN)

5. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

V SP 2011. – DOHA, KATAR (8 – 14. OKTOBAR):

1. RABITA BAKU (AZE)

2. VAKIFBANK TTELEKOM ISTABNUL (TUR)

3. SOLIS NESTLE OSASKO (BRA)

4. MIRADOR SANTO DOMINGO (DOM)

5. KENIJA PRIZONS NAJROBI (KEN)

5. ČANG BANGKOK (THA)

 

IV SP 2010. – DOHA, KATAR (15 – 21. DECEMBAR):

1. FENERBAHČE ISTANBUL (TUR)

2. SOLIS OSASKO (BRA)

3. FOPAPEDRETI BERGAMO (ITA)

4. MIRADOR (DOM)

5. FEDERBARAU (THA)

6. KENIJA PRIZONS (KEN)

 

III SP 1994. – SAO PAULO, BRAZIL (22 – 27. NOVEMBAR):

1. LEITE MOKA SAO PAULO (BRA)

2. PARMALAT MATERA (ITA)

3. BCN GUARUŽA (BRA)

4. URALOČKA SVERDLOVSK (RUS)

5. KAMAGUEJ (CUB)

6. EKOKLIR SUMIRAĐO (ITA)

 

II SP 1992. – JEZI, ANKONA I FABRIJANO, ITALIJA (15 – 21. NOVEMBAR):

1. IL MESAĐERO RAVENA (ITA)

2. AKVA DI FJORI MINAS (BRA)

3. URALOČKA JEKATERINBURG (RUS)

4. BRUMEL ANKONA (ITA)

5. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

6. HITAČI (JPN)

7. KRAJSLER KALIFORNIJAS (USA)

8. POSTA (KEN)

 

I SP 1991. – SAO PAULO, BRAZIL (8 – 12. MAJ):

1. SADIA SAO PAULO (BRA)

2. KOLGEJT SAO KAETANO (BRA)

3. MLADOST ZAGREB (YUG)

4. OKI VERDI MODENA (ITA)

5. HITAČI (JPN)

6. JOGI ANKONA (ITA)

7. KRAJSLER (USA)

8. POSTA (KEN)

spk3

 

  • decembar 20, 2021
  • 148
Објављено у FIVB
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Hemik uspešniji od Uba Hemik uspešniji od Uba

    SENIORKE – LIGA ŠAMPIONA 2022.

    Ub, pobednik Banka Poštanska štedionica Superlige 2020/2021. i prvak Srbije u konkurenciji odbojkašica, nije uspeo da ostvari pobedu u 4. kolu E grupe Lige šampiona 2022. Bolji od Uba bio je poljski Hemik Police, za koji nastupaju Jovana Brakočević i Bojana Milenković, pošto je večeras u Neto areni u Šćećinu, slavio sa 3:0, po setovima 25:17, 25:19 i 25:14, posle 68 minuta igre.

  • UOTS poželeo dobrodošlicu i uspeh u radu Kolakoviću i Santareliju UOTS poželeo dobrodošlicu i uspeh u radu Kolakoviću i Santareliju

    OSS – UOTS

    Udruženje odbojkaških trenera Srbije je na svom sajtu poželelo dobrodošlicu Igoru Kolakoviću i Danijeleu Santareliju, prvim trenerima seniorskih reprezentacija Srbije.

  • Danijele Santareli novi trener seniorki Srbije Danijele Santareli novi trener seniorki Srbije

    SENIORKE

    Danijele Santareli, aktuelni trener italijanskog šampiona Imoko Volej Koneljana, imenovan je za prvog trenera ženske seniorske reprezentacije Srbije. Odbojkaški savez Srbije i italijanski stručnjak su se dogvorili da saradnja traje do 2025.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga