Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Sjajni juniori na prvenstvu Evrope!

JUNIORI – XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije, igrači rođeni 2003. i mlađi, pobedom u 3. kolu turnira C grupe II runde kvalifikacija, plasirala se na XXVIII EP 2022. Srbija je večeras u Ubu, savladala Francusku sa 3:1, po setovima 16:25, 25:19, 25:20 i 25:19, posle 97 minuta igre.

Fenomenali juniori odigrali su najbolje kada je bilo najpotrebnije i zaluženo su izborili plsman na Evropsko prvenstvo.

Francuzi su bolje ušli u uvodni set, što se odmah odrazilo i na rezultat, koji je konstantno bio na starni gostujuće ekipe. Do kraja Francuska nije poklekla i povela je sa 1:0.

Srbija je u drugi set ušla rešena da što pre stigne do izjednačenja. Fenomenalnom igrom, kako u odbrani, tako i u napadu, Srbija je u potpunosti zaustavila rivala i ubrzo je poravnala ukupan rezultat.

Na krilima igre iz prethodnog, tim Nedžada Osmankača je u trećem setu nastavila sa dominacijom i ubrzo je na semaforu pisalo 2:1.

Srbija je u četvrtom set još jednom bila na visini zadatka, svaku zamisao pretvorila je u delo i potpuno zasluženo stigla je do pobede i plasmana na EP.

Fotografije iz Uba možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Izjava prof. dr. Nedžada Osmankača

Izjava Branka Kopitića

Izjava Danila Ilića

Izjava Strahinje Kljajića

JUNIORI – XXVIII EP 2022. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (7 – 10. APRIL):

C GRUPA – UB (HALA SPORTOVA), SRBIJA (7 – 9. APRIL):

CEV SUPERVIZOR: ANKA IVANOVIĆ (CRNA GORA)

SUDIJSKI DELEGAT: ŠTEFAN HANK (SLOVAČKA)

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SRBIJA – GRČKA            3:2 (25:16, 25:15, 16:25, 26:28, 15:10)

FRANCUSKA – AUSTRIJA        3:1 (25:18, 25:27, 25:16, 25:21)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA        3:2 (18:25, 25:23, 25:20, 25:27, 15:8)

FRANCUSKA – GRČKA     3:0 (25:17, 25:19, 25:12)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

SRBIJA – FRANCUSKA     3:1 (16:25, 25:19, 25:20, 25:19)

GRČKA – AUSTRIJA        3:0 (25:23, 28:26, 25:20)

TABELA:

1. SRB            3      3      0      9:5          7

2. FRA             3      2      1      7:4          6

3. GRE            3      1      2      5:6          4

4. AUT            3      0      3      3:9          1

 

B GRUPA – TORUN, POLJSKA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

ŠPANIJA – TURSKA        3:1 (25:23, 25:22, 24:26, 25:16)

POLJSKA – UKRAJINA     3:0 (25:17, 25:20, 25:13)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

TURSKA – UKRAJINA      3:1 (18:25, 25:20, 25:15, 25:21)

POLJSKA – ŠPANIJA 3:2 (31:33, 23:25, 25:16, 25:16, 15:11)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

UKRAJINA – ŠPANIJA      3:1 (17:25, 25:18, 25:23, 25:22)

POLJSKA – TURSKA        3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

TABELA:

1. POL            3      3      0      9:2          8

2. ESP             3      1      2      6:7          4

3. TUR            3      1      2      4:7          3

4. UKR            3      1      2      4:7          3

 

D GRUPA – VIJANA DO KASTELO, PORTUGALIJA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

NEMAČKA – IZRAEL        3:2 (19:25, 25:15, 19:25, 26:24, 16:14)

PORTUGALIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA       3:2 (18:25, 21:25, 25:15, 25:23, 16:14)

PORTUGALIJA – IZRAEL         3:0 (25:17, 25:21, 25:15)

TABELA:

1. POR            2      2      0      6:0          6

2. GER            2      2      0      6:4          4

3. ISR             2      0      2      2:6          1

4. SUI             2      0      2      2:6          1

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

IZRAEL – ŠVAJCARSKA          15.00 (16.00)

NEMAČKA – PORTUGALIJA      18.00 (19.00)

 

E GRUPA – JELGAVA, LETONIJA (7 – 9. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 7. APRIL:

SLOVENIJA – RUMUNIJA        3:0 (31:29, 25:14, 25:20)

ČEŠKA – LETONIJA         3:0 (25:23, 25:13, 25:20)

2. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

ČEŠKA – SLOVENIJA       3:1 (28:26, 19:25, 25:22, 25:23)

RUMUNIJA – LETONIJA   3:2 (34:32, 24:26, 20:25, 25:23, 15:13)

3. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

ČEŠKA – RUMUNIJA 3:0 (25:14, 25:23, 25:23)

SLOVENIJA – LETONIJA                3:1 (25:18, 25:17, 23:25, 25:14)

TABELA:

1. CZE            3      3      0      9:1          9

2. SLO            3      2      1      7:4          6

3. ROU            3      1      2      3:8          2

4. LAT             3      0      3      3:9          1

 

F GRUPA – SOFIJA, BUGARSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

HOLANDIJA – ESTONIJA        3:1 (23:25, 25:17, 25:17, 25:20)

BUGARSKA – DANSKA    3:0 (25:21, 25:16, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

HOLANDIJA – DANSKA    3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

BUGARSKA – ESTONIJA                3:0 (25:19, 25:12, 25:14)

TABELA:

1. BUL            2      2      0      6:0          6

2. NED            2      2      0      6:1          6

3. EST             2      0      2      1:6          0

4. DEN            2      0      2      0:6          0

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

ESTONIJA – DANSKA             15.30 (14.30)

BUGARSKA – HOLANDIJA       18.00 (17.00)

 

G GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

BELGIJA – ŠVEDSKA       3:1 (25:13, 25:22, 24:26, 25:23)

HRVATSKA – MAĐARSKA        3:1 (21:25, 25:17, 25:20, 28:26)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

BELGIJA – MAĐARSKA                   3:1 (25:12, 21:25, 25:19, 25:22)

ŠVEDSKA – HRVATSKA                  3:1 (18:25, 25:19, 25:20, 25:20)

TABELA:

1. BEL             2      2      0      6:2          6

2. CRO            2      1      1      4:4          3

3. SWE           2      1      1      4:4          3

4. HUN            2      0      2      2:6          0

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

MAĐARSKA – ŠVEDSKA         15.00

BELGIJA – HRVATSKA            17.30

 

H GRUPA – PODGORICA, CRNA GORA (8 – 10. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 8. APRIL:

SLOVAČKA – FINSKA      3:2 (17:25, 16:25, 25:22, 25:20, 15:13)

NORVEŠKA – CRNA GORA             3:2 (21:25, 25:23, 25:23, 19:25, 15:12)

2. KOLO – SUBOTA, 9. APRIL:

FINSKA – NORVEŠKA      3:1 (22:25, 25:15, 25:19, 25:17)

SLOVAČKA – CRNA GORA              3:1 (25:13, 25:20, 22:25, 25:16)

TABELA:

1. SVK            2      2      0      9:3          5

2. FIN             2      1      1      5:4          4

3. NOR            2      1      1      4:5          2

4. MNE           2      0      2      3:9          1

3. KOLO – NEDELJA, 10. APRIL:

SLOVAČKA – NORVEŠKA 16.00

FINSKA – CRNA GORA            19.00

XXVIII EP 2022. u konkurenciji juniora, igrači do 20 godina (2003. i mlađi), odigraće se od 16. do 24. septembra u Montesilvanu i Vastu, u Italiji.

Plasman na XXII SP 2023. u obe konkurencije izboriće najuspešnije reprezentacije sa prvenstva Evrope, koje se još nisu kvalifikovale za SP, a na osnovu broja selekcija koje FIVB odredi za CEV, odnosno Evropu.

  • april 9, 2022
  • 2022
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope Tomić i Mandić na 17. mestu, Balaćeva i Validižićeva 25. na prvenstvu Evrope

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    Andrija Tomić i Aleksa Mandić zauzeli su 17. mesto na na EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi) u turskom Termalu, dok su Milica Balać i Irena Validžić zauzele su 25. mesto.

  • Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu Milica Balać, Irena Validžić, Andrija Tomić i Aleksa Mandić u Termalu

    BEACH – VOLLEY – EP 2024. DO 22 GODINE

    U turskom Termalu, 111 kilometara jugoistočno od Istanbula, danas je počelo EP 2024. za igračice i igrače do 22 godine (2001. i mlađi). Srbiju će predstavljati Milica Balać i Irena Validžić, sa trenerom Vlastimirom Lukiće, u konkurenciji odbojkašica i Andrija Tomić i Aleksa Mandić, sa trenerom Danilom Nikolićem, u konkurenciji odbojkaša.

  • Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske Vicešampionke Evrope u Kopertinu prvo protiv Poljske

    MLAĐE SENIORKE – II EP 2024.

    Mlađe seniorke Srbije (do 22 godine, igračice rođene 2003. i mlađe), aktuelne vicešampionke Evrope, igraće u B grupi II EP 2024. sa Poljskom, Portugalijom i Češkom. Srbija će prvi meč u Kopertinu, nadomak Lećea, odigrati u ponedeljak, 1. jula protiv Poljske od 18.00 časova. Mlađe seniorke Srbije će u 2. kolu, u utorak, 2. jula igrati protiv Portugalije od 21.00 čas, a u poslednjem, 3. kolu, u sredu, 3. jula protiv Češke od 18.00 časova.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga