Serbian flagcirilicalatinica

Juniori

Perović i Antunović: Zasluga čitave ekipe

JUNIORI - XXVIII EP 2022.

Muška juniorska reprezentacija Srbije sinoć se u Ubu plasirala na dugo čekano Evropsko prvenstvo za ovu generaciju. Fenomenalnom i dominantnom igrom Srbija je posle preokreta nadigrala Francusku, nakon čega je usledelo veliko slavlje. Momci koji su u velikoj meri doprineli plasmanu na prvenstvo Starog kontinenta su i Nemanja Antunović i Jovan Perović. Ovaj sjajan rezultat bio je odličan povod da popričamo kako sa reprezentativnim, tako i sa klupskim saigračima.

jik27

Na početku razgovora, Nemanja je otkrio koliko im znači plasman na Evropsko prvenstvo.

„Mislim da je ovaj dugo čekani plasman na Evropsko prvenstvo, za našu generaciju, Jovanova i moja zasluga. Šalim se, naravno. Cela ekipa je zaslužna zato što ćemo se naći na prvenstvu Evrope i to nije mala stvar. Već sada smo odigrali teške utakmice, a tamo nas očekuju još teže. Svakako da će ovaj plasman značiti za dalji tok naše karijere“ – zaključio je Antunović.

Jovan i Nemanja kažu da rad sa Nedžadom Osmankačom funkcioniše odlično.

„Neđa je veliki trener kojeg krasi profesionalnost. O njemu dovoljno govore rezultati koje je napravio. Kada smo na terenu, onda se znaju neke mere i granice. Sa druge strane, van terena se potkrade i neka šala“ – ističu saigrači.

Antunović i Perović, uz četvoricu saigrača iz reprezentacije, sa velikim uspehom nastupaju za podmladak Vojvodine NS seme.

„To što igramo u istom klubu je olakšavajuća okolnost. Dosta nas je već uigrano, što je velika prednost, posebno kada su kvalifikacije za jedno veliko takmičenje u pitanju“ – kažu juniori.

Mladi odbojkaši podelili su sa nama kako su oni počeli da se bave ovim sportom.

„Kao i većina dečaka sam trenirao fudbal. U međuvremenu sam naglo izrastao i uvideo sam da bi trebalo da potražim novi sport. U Baču je osnovan odbojkaški klub Partizan, gde sam i krenuo da treniram. Eto, u odbojci sam i danas, ljubav nije ništa manja i tako će ostati i u budućnosti“ – iskren je srednji bloker juniorske reprezentacije.

„Ja sam rodom iz Kleka, koji važi za odbojkaško selo. Sa drugarima sam počeo da treniram, ali je i sestra imala uticaj na mene. Iskren da budem, na početku nisam očekivao da ću do ovde dogurati“ - ističe Perović.

Jovanova sestra Rada sa velikim uspehom nastupa za Železničar iz Lajkovca, sa kojim je prošle sezone osvojila Kup Srbije i ponela nagradu najkorisnijeg igrača u finalu. Mladi odbojkaš nam je otkrio kakav odnos ima sa njom.

„Pošto ne igramo istu poziciju, nemamo baš puno tema o kojima možemo da pričamo što se same igre tiče. Naravno, jedno drugom smo najveća podrška i to se oseti“ – kaže Jovan.

Juniori su nam otkrili kako oni provode svoje slobodno vreme između treninga i kada nemaju klupske ili reprezentativne obaveze.

„Baš kao i Luka (Stanković), volim da sviram gitaru. Takođe, kada sam kući, slobodno vreme provodim na Dunavu gde pecam“ – kaže Nemanja.

„Slobodno vreme koristim da bih se oporavio. Kod mene se sve svodi na treniranje i odmor. Volim posle treninga da popijem kafu sa saigračima, ali nema tu sada nekih izlazaka u grad i drugih aktivnosti“ – ističe Jovan.

Za kraj smo pitali predstavnike Srbije na Evropskom prvenstvu koja su njihova očekivanja u nastavku karijere.

„Svaki mladi odbojkaš se nada da će jednog dana zaigrati u nekom od najvećih evropskih klubova. Svakako da je to i naša želja. Ipak, moramo da idemo korak po korak. Naravno, glavni prioritet je i nastup za seniorsku reprezentaciju i odlazak na Olimpijske igre“ – složni su mladi odbojkaši.

  • april 10, 2022
  • 2299
Објављено у Juniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Roko Sikirić otvorio Kongres – delegate pozdravio Fabio Azevedo Roko Sikirić otvorio Kongres – delegate pozdravio Fabio Azevedo

    CEV – 46. KONGRES 2025.

    46. Kongres Evropske odbojkaške konfederacije održan je danas u hotelu Novotel u Parizu, u Francuskoj. Kongres je otvorio Roko Sikirić, predsednik CEV, a delegate, predstavnike Nacionalnih federacija je pozdravio Fabio Azevedo, predsednik FIVB.

  • Sastanci Zonskih asocijacija CEV održani u Parizu Sastanci Zonskih asocijacija CEV održani u Parizu

    CEV – 46. KONGRES 2025.

    U hotelu Novotel u Parizu, dan pre 46. Kongresa Evropske odbojkaške konfederacije održani su sastanci Zonskih asocijacija CEV. Sastankom Balkanske odbojkaške asocijacije, BVA, predsedavao je Milutin Popović, predsednik BVA.

  • Održan redovni sastanak Administrativnog Borda Održan redovni sastanak Administrativnog Borda

    CEV – 46. KONGRES 2025.

    Redovni sastanak Administrativnog Borda CEV održan je u petak u hotelu Novotel u Parizu, uoči 46. Kongresa Evropske odbojkaške konfederacije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo
   
  Naučno-tehnička podrška
  Overtraq Logo Black Vertical.fw

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga