Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Važna pobeda kadetkinja Srbije posle preokreta

KADETKINJE – XVII SP 2021.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, danas (petak, 17. septembar) zabeležila je minimalnu pobedu u prvom meču na XVII SP 2021, koje je juče počelo u Durangu, u Meksiku. Srbija je u 1. kolu A grupe, prošle noći po našem vremenu u dvorani Fenadu, savladala Poljsku sa 3:2, po setovima 22:25, 25:10, 23:25, 25:14 i 15:6, posle 117 minuta igre.

kes1

kes15

kes8

Izabranice Jove Cakovića su posle žestoke borbe i pravog preokreta savladale Poljsku i napravile prvi korak ka plasmanu u osminu finala.

Vodila je Poljska sa 1:0 i 2:1, ali su kadetkinje Srbije sva tri seta koje su osvojile dobile ubedljivom razlikom, što dovoljno govori o kvalitetima oba rivala.

 

Izjava Jove Cakovića

Izjava Hene Kurtagić

Izjava Une Vajagić

 

FIVB je saopštio da Kamerun i Nigerija nisu doputovali u Meksiko zbog problema sa vizama, pa je naredni meč Srbija već dobila službenim rezultatom.

U 3. kolu A grupe Srbija će igrati protiv Kanade u četvrtak, 23. septembra od 3.00 časa ujutro po našem vremenu.

 

 

 

 

KADETKINJE – XVII SP 2021. – DURANGO, MEKSIKO (20 – 29. SEPTEMBAR):

A GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)

MEKSIKO – KAMERUN  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. MEX       1    1    0    3:0      3

2. SRB       1    1    0    3:2      2

3. POL       1    0    1    2:3      1

4. CMR       1    0    1    0:3      0

5. CAN       -    -    -    -  -      -

 

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

MEKSIKO – KANADA    20.00 (sreda, 3.00)

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       20.00 (četvrtak, 3.00)

POLJSKA – KAMERUN   17.00 (0.00)

 

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

KANADA – KAMERUN    17.00 (0.00)

POLJSKA – MEKSIKO    20.00 (petak, 3.00)

 

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      20.00 (subota, 3.00)

POLJSKA – KANADA     17.00 (0.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće 4 selekcije.

 

B GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:15, 25:21, 25:18)

PERU – EGIPAT           3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)

TABELA:

1. TUR       1    1    0    3:0      3

2. PER       1    1    0    3:1      3

3. EGY       1    0    1    1:3      0

4. DOM      1    0    1    0:3      0

5. ITA        -    -    -    -  -      -

 

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

ITALIJA – EGIPAT        11.00 (18.00)

TURSKA – PERU          14.00 (21.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PERU – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     11.00 (18.00)

TURSKA – ITALIJA       14.00 (21.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

TURSKA – EGIPAT       11.00 (18.00)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.00 (21.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PERU      11.00 (18.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT  14.00 (21.00)

 

C  GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – PORTORIKO        3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

TAJLAND – NIGERIJA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. THA       1    1    0    3:0      3

2. ROU       1    1    0    3:0      3

3. PUR       1    0    1    0:3      0

4. NGR       1    0    1    0:3      0

5. USA       -    -    -    -  -      -

 

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SAD – TAJLAND           11.00 (18.00)

RUMUNIJA – NIGERIJA 14.00 (21.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – NIGERIJA     11.00 (18.00)

RUMUNIJA – SAD              14.00 (21.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TAJLAND  11.00 (18.00)

SAD – PORTORIKO      14.00 (21.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SAD – NIGERIJA               11.00 (18.00)

TAJLAND – PORTORIKO      14.00 (21.00)

 

D GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SLOVAČKA    3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (24:26, 25:15, 25:19, 25:14)

TABELA:

1. RUS       1    1    0    3:0      3

2. ARG       1    1    0    3:1      3

3. BUL       1    0    1    1:3      0

4. SVK       1    0    1    0:3      0

5. BRA       -    -    -    -  -      -

 

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ARGENTINA  17.00 (0.00)

BUGARSKA – RUSIJA    20.00 (sreda, 3.00)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – SLOVAČKA    17.00 (0.00)

RUSIJA – BRAZIL              20.00 (četvrtak, 3.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ARGENTINA   17.00 (0.00)

BRAZIL – SLOVAČKA    20.00 (petak, 3.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – BUGARSKA         17.00 (0.00)

ARGENTINA – SLOVAČKA   20.00 (subota, 3.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz sve 4 grupe, dok će petoplasirane selekcije oformiti grupu za plasman od 17. do 20. mesta.

Od osmine finala igraće se eliminacioni mečevi, pa će pobednici izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi će nastaviti takmičenje u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta.

Postoji mogućnost promene termina utakmica po završetku takmičenja po grupama.

 

NEDELJA, 26. SEPTEMBAR:

OSMINA FINALA:

GRADSKA DVORANA:

(2) C 2 – D 3         12.30 (19.30)

(4) C 1 – D 4         15.00 (22.00)

(6) A 2 – B 3         17.30 (ponedeljak, 0.30)

(8) A 1 – B 4         20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

DVORANA FENADU:

(1) B 1 – A 4         12.30 (19.30)

(3) B 2 – A 3         15.00 (22.00)

(5) D 1 – C 4         17.30 (ponedeljak, 0.30)

(7) D 2 – C 3         20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

A 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

B 5 – C 5         10.00 (17.00)

 

PONEDELJAK, 27. SEPTEMBAR:

ČETVRTFINALE – DVORANA FENADU:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2   12.30 (19.30)

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4   15.00 (22.00)

(3) POBEDNICI MEČEVA 5 I 6   17.30 (utorak, 0.30)

(4) POBEDNICI MEČEVA 7 I 8   20.00 (utorak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA – GRADSKA DVORANA:

(1) PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2      12.30 (19.30)

(2) PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4      15.00 (22.00)

(3) PORAŽENI IZ MEČEVA 5 I 6      17.30     (utorak, 0.30)

(4) PORAŽENI IZ MEČEVA 7 I 8      20.00     (utorak, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

C 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

A 5 – B 5         10.00 (17.00)

 

UTORAK, 28. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

POLUFINALE:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

GRADSKA DVORANA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 3 I 4        17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI MEČEVA 1 I 2        20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 17. D0 20. MESTA:

DVORANA FENADU:

B 5 – D 5         10.00 (17.00)

GRADSKA DVORANA:

A 5 – C 5         10.00 (17.00)

 

SREDA, 29. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

FINALE:                      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (0.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (21.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (18.00)

 

GRADSKA DVORANA:

MEČ ZA 9. MESTO:      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     17.00 (0.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     14.00 (21.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     11.00 (18.00)

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su sedam puta na do sada odigranih XV SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto SP 2015. u Peruu peto mesto, a na SP 2017. u Argentini 13. mesto. Na sedam odigranih šampionata odigrale su 52 utakmice i ostvarile 35 pobeda, uz 17 poraza i set količnik 122:57, odnosno 67,31 odsto pobeda.

kes

  • septembar 21, 2021
  • 1399
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

    FIVB – KADETSKA I JUNIORSKA SP 2023.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je datume i zemlje domaćine SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

  • Santareli sa Koneljanom drugi put svetski prvak, bronza za Tijanu Bošković i Maju Ognjenović Santareli sa Koneljanom drugi put svetski prvak, bronza za Tijanu Bošković i Maju Ognjenović

    SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022.

    Italijanski Koneljano, koji sa klupe predvodi Danijele Santareli, prvi trener seniorski Srbije, osvojio je titulu svetskog klupskog prvaka. Koneljano je danas u finalu XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, u Antaliji, pobedio Vakifbank sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:21). Bronzane medalje su osvojile odbojkašice Ezačibašija, koje su u meču za treće mesto savladale Žerdau Minas sa 3:1 (25:22, 23:25, 25:10, 25:21). Đula Mešter, predsednik OSS, predao je Zehri Guneš, blokeru Vakfibanka, trofej za najboljeg blokera prvenstva.

  • Koneljano i Vakfibank u finalu Koneljano i Vakfibank u finalu

    SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022.

    Koneljano i Vakfibank igraće u finalu XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, dok će Ezačibaši i Žerdau igrati u meču za treće mesto. Koneljano je danas u Antaliji u prvom polufinalu savladao Žerdau Minas sa 3:0 (25:12, 25:17, 25:21) u meču u kome je Stanislava Simić bila drugi sudija. U drugom polufinalu, Vakfibank je pobedio Ezačibaši sa 3:0 (25:21, 25:19, 25:23). Tijana Bošković je za Ezačibaši osvojila 21 poen (napad 41 – 20, 1 as), a Maja Ognjenović 1 poen.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga