Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

SP na 1880 metara nadmorske visine – Srbija u četvrtak ujutro protiv Kanade (3.00) – direktni prenosi na YouTube kanalu FIVB

KADETKINJE – XVII SP 2021.

U Durangu, na nadmorskoj visini od 1880 metara, odigrane su utakmice 2. kola na XVII SP 2021. u konkurenciji kadetkinja. Poređenja radi, Zborište, najviši vrh Tare je na 1544 metra nadmorske visine, Tornik (Zlatibor) na 1496, a Pančićev vrh (Kopaonik) na 2016 metara nadmorske visine. Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, odigraće meč 3. kola A grupe protiv Kanade, sutra ujutro (četvrtak, 23. septembar) od 3.00 časa po našem vremenu, uz direktan prenos na YouTube kanalu FIVB (https://www.youtube.com/watch?v=g--MhxIVZvY).

kes1

FIVB je potvrdio da Kamerun i Nigerija neće učestvovati na Svetskom prvenstvu, pa će svi njihovi mečevi biti registrovani službenim rezultatom 3:0 (25:0, 25:0, 25:0).

Sve utakmice sa XVII SP 2021. u Durangu, u Meksiku, možete gledati na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w

 

KADETKINJE – XVII SP 2021. – DURANGO, MEKSIKO (20 – 29. SEPTEMBAR):

A GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)

MEKSIKO – KAMERUN  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

MEKSIKO – KANADA    3:0 (25:18, 25:7, 25:22)

TABELA:

1. MEX       2    2    0    6:0      6

2. SRB       2    2    0    6:2      5

3. POL       1    0    1    2:3      1

4. CAN       1    0    1    0:3      0

5. CMR       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       20.00 (četvrtak, 3.00)

POLJSKA – KAMERUN   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

 

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

KANADA – KAMERUN    3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

POLJSKA – MEKSIKO    20.00 (petak, 3.00)

 

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      20.00 (subota, 3.00)

POLJSKA – KANADA     17.00 (0.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće 4 selekcije.

 

B GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:15, 25:21, 25:18)

PERU – EGIPAT           3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

ITALIJA – EGIPAT        3:1 (22:25, 25:12, 25:10, 25:16)

TURSKA – PERU          3:0 (25:13, 25:21, 25:10)

TABELA:

1. TUR       2    2    0    6:0      6

2. ITA       1    1    1    3:1      3

3. PER       2    1    1    3:4      3

4. EGY       2    0    2    2:6      0

5. DOM      1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PERU – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     11.00 (18.00)

TURSKA – ITALIJA       14.00 (21.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

TURSKA – EGIPAT       11.00 (18.00)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 14.00 (21.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PERU      11.00 (18.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT  14.00 (21.00)

 

C  GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – PORTORIKO        3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

TAJLAND – NIGERIJA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SAD – TAJLAND           3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

RUMUNIJA – NIGERIJA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TABELA:

1. ROU       2    2    0    6:0      6

2. USA       1    1    0    3:0      3

3. THA       2    1    1    3:3      3

4. PUR       1    0    1    0:3      0

5. NGR       2    0    2    0:6      0

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

RUMUNIJA – SAD              17.00 (četvrtak, 0.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SAD – PORTORIKO      14.00 (21.00)

RUMUNIJA – TAJLAND  17.00 (petak, 0.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SAD – NIGERIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TAJLAND – PORTORIKO      14.00 (21.00)

 

D GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SLOVAČKA    3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (24:26, 25:15, 25:19, 25:14)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:9, 25:13, 25:17)

TABELA:

1. RUS       2    2    0    6:0      6

2. BRA       1    1    0    3:0      3

3. ARG       2    1    1    3:4      3

4. BUL       2    0    2    1:6      0

5. SVK       1    0    1    0:3      0

 

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – SLOVAČKA    17.00 (0.00)

RUSIJA – BRAZIL              20.00 (četvrtak, 3.00)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ARGENTINA   17.00 (0.00)

BRAZIL – SLOVAČKA    20.00 (petak, 3.00)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – BUGARSKA         17.00 (0.00)

ARGENTINA – SLOVAČKA   20.00 (subota, 3.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz sve 4 grupe, dok će petoplasirane selekcije oformiti grupu za plasman od 17. do 20. mesta.

Od osmine finala igraće se eliminacioni mečevi, pa će pobednici izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi će nastaviti takmičenje u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta.

Postoji mogućnost promene termina utakmica po završetku takmičenja po grupama.

kes

  • septembar 22, 2021
  • 2399
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji Hrvatska, Mađarska, Argentina, Meksiko i Bahrein domaćini SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji

    FIVB – KADETSKA I JUNIORSKA SP 2023.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, objavila je datume i zemlje domaćine SP 2023. u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.

  • Santareli sa Koneljanom drugi put svetski prvak, bronza za Tijanu Bošković i Maju Ognjenović Santareli sa Koneljanom drugi put svetski prvak, bronza za Tijanu Bošković i Maju Ognjenović

    SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022.

    Italijanski Koneljano, koji sa klupe predvodi Danijele Santareli, prvi trener seniorski Srbije, osvojio je titulu svetskog klupskog prvaka. Koneljano je danas u finalu XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, u Antaliji, pobedio Vakifbank sa 3:1 (25:18, 23:25, 25:21, 25:21). Bronzane medalje su osvojile odbojkašice Ezačibašija, koje su u meču za treće mesto savladale Žerdau Minas sa 3:1 (25:22, 23:25, 25:10, 25:21). Đula Mešter, predsednik OSS, predao je Zehri Guneš, blokeru Vakfibanka, trofej za najboljeg blokera prvenstva.

  • Koneljano i Vakfibank u finalu Koneljano i Vakfibank u finalu

    SENIORKE – XV SP KLUBOVA 2022.

    Koneljano i Vakfibank igraće u finalu XV SP klubova 2022. u konkurenciji odbojkašica, dok će Ezačibaši i Žerdau igrati u meču za treće mesto. Koneljano je danas u Antaliji u prvom polufinalu savladao Žerdau Minas sa 3:0 (25:12, 25:17, 25:21) u meču u kome je Stanislava Simić bila drugi sudija. U drugom polufinalu, Vakfibank je pobedio Ezačibaši sa 3:0 (25:21, 25:19, 25:23). Tijana Bošković je za Ezačibaši osvojila 21 poen (napad 41 – 20, 1 as), a Maja Ognjenović 1 poen.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga