Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Kadetkinje Srbije u osmini finala protiv Perua (nedelja, 21.00 – FIVB YouTube)

KADETKINJE – XVII SP 2021.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, zauzela je  prvo mesto u A grupi XVII SP 2021. u Durangu, pa će u osmini finala igrati protiv Perua sutra (nedelja) od 21.00 čas po našem vremenu, uz direktan prenos na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u poslednjem, 5. kolu A grupe savladala Meksiko sa 3:0, po setovima 25:14, 25:23 i 25:18, posle 78 minuta igre.

kes1

kes25

Izabranice Jove Cakovića su još jednom kvalitetnom igrom stigle do maksimalnog učinka u A grupi. Rival u osmini finala je Peru, a pobednik tog duela će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča Brazil – Tajland.

 

Izjava Jove Cakovića

Izjava Nine Mandović

Izjava Vanje Ivanović

 

 

Sve utakmice sa XVII SP 2021. u Durangu, u Meksiku, možete gledati na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w

 

KADETKINJE – XVII SP 2021. – DURANGO, MEKSIKO (20 – 29. SEPTEMBAR):

A GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)

MEKSIKO – KAMERUN  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

MEKSIKO – KANADA    3:0 (25:18, 25:7, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:11, 25:10, 25:22)

POLJSKA – KAMERUN   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

KANADA – KAMERUN    3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

POLJSKA – MEKSIKO    3:2 (21:25, 25:16, 21:25, 25:12, 15:13)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:14, 25:23, 25:18)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:18, 25:18, 25:13)

TABELA:

1. SRB       4    4    0    12:2    11

2. POL       4    3    1    11:5      9

3. MEX       4    2    2      8:6      7

4. CAN       4    1    3      3:9      3

5. CMR       4    0    4      0:12     0

 

B GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:15, 25:21, 25:18)

PERU – EGIPAT           3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

ITALIJA – EGIPAT        3:1 (22:25, 25:12, 25:10, 25:16)

TURSKA – PERU          3:0 (25:13, 25:21, 25:10)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:23)

ITALIJA – TURSKA       3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

TURSKA – EGIPAT       3:2 (25:18, 25:10, 21:25, 20:25, 15:10)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PERU      3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT  3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:13)

TABELA:

1. ITA       4    4    0    12:1    12

2. TUR       4    3    1      9:5      8

3. DOM      4    2    2      6:8      6

4. PER       4    1    3      4:10     3

5. EGY       4    0    4      5:12     1

 

C  GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – PORTORIKO        3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

TAJLAND – NIGERIJA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SAD – TAJLAND           3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

RUMUNIJA – NIGERIJA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

SAD – RUMUNIJA        3:1 (25:21, 25:11, 18:25, 25:16)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SAD – PORTORIKO      3:0 (25:9, 25:15, 25:9)

RUMUNIJA – TAJLAND  3:2 (25:15, 23:25, 22:25, 25:19, 15:10)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SAD – NIGERIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TAJLAND – PORTORIKO           3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

TABELA:

1. USA       4    4    0    12:1    12

2. ROU       4    3    1    10:5      8

3. THA       4    2    2      8:6      7

4. PUR       4    1    3      3:9      3

5. NGR       4    0    4      0:12     0

 

D GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SLOVAČKA    3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (24:26, 25:15, 25:19, 25:14)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:9, 25:13, 25:17)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – BUGARSKA         3:1 (25:17, 25:19, 21:25, 25:14)

RUSIJA – BRAZIL   3:2 (25:23, 16:25, 19:25, 25:14, 15:12)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ARGENTINA   3:0 (25:12, 25:17, 25:20)

BRAZIL – SLOVAČKA    3:1 (25:16, 25:16, 24:26, 25:22)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:14, 25:20, 25:17)

SLOVAČKA – ARGENTINA        3:1 (21:25, 25:23, 25:13, 25:20)

TABELA:

1. RUS       4    4    0    12:2    12

2. BRA       4    3    1    11:4    10

3. SVK       4    2    2      7:8      6

4. ARG       4    1    3      4:10     3

5. BUL       4    0    4      2:12     0

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz sve 4 grupe, dok će petoplasirane selekcije oformiti grupu za plasman od 17. do 20. mesta.

Od osmine finala igraće se eliminacioni mečevi, pa će pobednici izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi će nastaviti takmičenje u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta.

 

NEDELJA, 26. SEPTEMBAR:

OSMINA FINALA:

GRADSKA DVORANA:

(8) SRBIJA (A 1) – PERU (B 4)  14.00 (21.00)

(6) POLJSKA (A 2) – DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 3)         11.00 (18.00)

(2) RUMUNIJA (C 2) – SLOVAČKA (D 3)      17.00 (0.00)

(4) SAD (C 1) – ARGENTINA (D 4)  20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

DVORANA FENADU:

(5) RUSIJA (D 1) – PORTORIKO (C 4)   11.00 (18.00)

(7) BRAZIL (D 2) – TAJLAND (C 3) 14.00 (21.00)

(1) ITALIJA (B 1) – KANADA (A 4)  17.00 (0.00)

(3) TURSKA (B 2) – MEKSIKO (A 3) 20.00 (ponedejak, 3.00)

 

PONEDELJAK, 27. SEPTEMBAR:

ČETVRTFINALE – DVORANA FENADU:

(4) POBEDNICI MEČEVA SRBIJA – PERU I BRAZIL – TAJLAND 20.00 (utorak, 3.00)

(1) POBEDNICI MEČEVA ITALIJA – KANADA I RUMUNIJA – SLOVAČKA     12.30 (19.30)

(2) POBEDNICI MEČEVA TURSKA – MEKSIKO I SAD – ARGENTINA     15.00 (22.00)

(3) POBEDNICI MEČEVA RUSIJA – PORTORIKO I POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30 (utorak, 0.30)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA – GRADSKA DVORANA:

(1) PORAŽENI IZ MEČEVA ITALIJA – KANADA I RUMUNIJA – SLOVAČKA   12.30 (19.30)

(2) PORAŽENI IZ MEČEVA TURSKA – MEKSIKO I SAD – ARGENTINA  15.00 (22.00)

(3) PORAŽENI IZ MEČEVA RUSIJA – PORTORIKO I POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30 (utorak, 0.30)

4) PORAŽENI IZ MEČEVA SRBIJA – PERU I BRAZIL – TAJLAND 20.00 (utorak, 3.00)

 

MEČ ZA 17. MESTO:

DVORANA FENADU:

BUGARSKA – EGIPAT         9.00 (16.00)

 

UTORAK, 28. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

POLUFINALE:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

GRADSKA DVORANA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 3 I 4        17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI MEČEVA 1 I 2        20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

SREDA, 29. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

FINALE:                      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (0.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (21.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (18.00)

 

GRADSKA DVORANA:

MEČ ZA 9. MESTO:      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     17.00 (0.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     14.00 (21.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     11.00 (18.00)

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su sedam puta na do sada odigranih XV SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto SP 2015. u Peruu peto mesto, a na SP 2017. u Argentini 13. mesto. Na sedam odigranih šampionata odigrale su 52 utakmice i ostvarile 35 pobeda, uz 17 poraza i set količnik 122:57, odnosno 67,31 odsto pobeda.

kes

  • septembar 25, 2021
  • 640
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Italija svetski prvak, bronza za Poljake Italija svetski prvak, bronza za Poljake

    JUNIORI – XXI SP 2021.

    Italija je osvojila titulu svetskog prvaka na XXI SP 2021. u konkurenciji juniora (igrači do 21 godine, 2001. i mlađi), pošto je večeras u Kaljariju, u finalu savladala Rusiju sa 3:0 (25:19, 25:22, 25:20). Bronzane medalje osvojili su juniori Poljske, koji su u meču za treće mesto pobedili Argentinu sa 3:0 (25:16, 25:14, 25:19). Alesandro Mikijeleto, primač Italije, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) Svetskog prvenstva za juniore.

     

  • Rusija – Italija u finalu, Argentina – Poljska za bronzu Rusija – Italija u finalu, Argentina – Poljska za bronzu

    JUNIORI – XXI SP 2021.

    U finalu XXI SP 2021. u konkurenciji juniora (igrači do 21 godine, 2001. i mlađi) u Kaljariju igraće Rusija – Italija, odk će se u meču za treće mesto sastati Argentina – Poljska.

  • Seniori Srbije u A grupi SP 2022. u Moskvi sa Rusijom, Tunisom i Portorikom Seniori Srbije u A grupi SP 2022. u Moskvi sa Rusijom, Tunisom i Portorikom

    SENIORI – XX SP 2022.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće u A grupi XX SP 2022. u Moskvi, sa Rusijom, Tunisom i Portorikom, odlučeno je večeras žrebom u gimnastičkoj dvorani „Irina Viner – Usmanova“ u Moskvi, u Rusiji. XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša odigraće se u Rusiji od 26. avgusta do 11. septembra.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga