Serbian flagcirilicalatinica

Kadetkinje

Kadetkinje Srbije u osmini finala protiv Perua (nedelja, 21.00 – FIVB YouTube)

KADETKINJE – XVII SP 2021.

Ženska kadetska reprezentacija Srbije, igračice rođene 2004. i mlađe, zauzela je  prvo mesto u A grupi XVII SP 2021. u Durangu, pa će u osmini finala igrati protiv Perua sutra (nedelja) od 21.00 čas po našem vremenu, uz direktan prenos na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w. Srbija je rano jutros po našem vremenu, u poslednjem, 5. kolu A grupe savladala Meksiko sa 3:0, po setovima 25:14, 25:23 i 25:18, posle 78 minuta igre.

kes1

kes25

Izabranice Jove Cakovića su još jednom kvalitetnom igrom stigle do maksimalnog učinka u A grupi. Rival u osmini finala je Peru, a pobednik tog duela će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča Brazil – Tajland.

 

Izjava Jove Cakovića

Izjava Nine Mandović

Izjava Vanje Ivanović

 

 

Sve utakmice sa XVII SP 2021. u Durangu, u Meksiku, možete gledati na https://www.youtube.com/channel/UCNMg6XDhRZI2QzL4pWOvP_w

 

KADETKINJE – XVII SP 2021. – DURANGO, MEKSIKO (20 – 29. SEPTEMBAR):

A GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – POLJSKA      3:2 (22:25, 25:10, 23:25, 25:14, 15:6)

MEKSIKO – KAMERUN  3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KAMERUN      3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

MEKSIKO – KANADA    3:0 (25:18, 25:7, 25:22)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       3:0 (25:11, 25:10, 25:22)

POLJSKA – KAMERUN   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA SLOBODNA.

KANADA – KAMERUN    3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

POLJSKA – MEKSIKO    3:2 (21:25, 25:16, 21:25, 25:12, 15:13)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      3:0 (25:14, 25:23, 25:18)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:18, 25:18, 25:13)

TABELA:

1. SRB       4    4    0    12:2    11

2. POL       4    3    1    11:5      9

3. MEX       4    2    2      8:6      7

4. CAN       4    1    3      3:9      3

5. CMR       4    0    4      0:12     0

 

B GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

TURSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA      3:0 (25:15, 25:21, 25:18)

PERU – EGIPAT           3:1 (20:25, 25:22, 25:20, 25:22)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

ITALIJA – EGIPAT        3:1 (22:25, 25:12, 25:10, 25:16)

TURSKA – PERU          3:0 (25:13, 25:21, 25:10)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – PERU     3:1 (18:25, 25:22, 25:21, 25:23)

ITALIJA – TURSKA       3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

TURSKA – EGIPAT       3:2 (25:18, 25:10, 21:25, 20:25, 15:10)

ITALIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

ITALIJA – PERU      3:0 (25:21, 25:23, 25:19)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – EGIPAT  3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:13)

TABELA:

1. ITA       4    4    0    12:1    12

2. TUR       4    3    1      9:5      8

3. DOM      4    2    2      6:8      6

4. PER       4    1    3      4:10     3

5. EGY       4    0    4      5:12     1

 

C  GRUPA (DVORANA FENADU, 3500):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – PORTORIKO        3:0 (25:19, 25:19, 25:21)

TAJLAND – NIGERIJA   3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

SAD – TAJLAND           3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

RUMUNIJA – NIGERIJA 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

PORTORIKO – NIGERIJA     3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

SAD – RUMUNIJA        3:1 (25:21, 25:11, 18:25, 25:16)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

SAD – PORTORIKO      3:0 (25:9, 25:15, 25:9)

RUMUNIJA – TAJLAND  3:2 (25:15, 23:25, 22:25, 25:19, 15:10)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

SAD – NIGERIJA          3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

TAJLAND – PORTORIKO           3:0 (25:20, 25:23, 25:20)

TABELA:

1. USA       4    4    0    12:1    12

2. ROU       4    3    1    10:5      8

3. THA       4    2    2      8:6      7

4. PUR       4    1    3      3:9      3

5. NGR       4    0    4      0:12     0

 

D GRUPA (GRADSKA DVORANA, 2000):

1. KOLO – PONEDELJAK, 20. SEPTEMBAR:

RUSIJA – SLOVAČKA    3:0 (25:15, 25:19, 25:22)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (24:26, 25:15, 25:19, 25:14)

2. KOLO – UTORAK, 21. SEPTEMBAR:

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (25:23, 25:22, 25:16)

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:9, 25:13, 25:17)

3. KOLO – SREDA, 22. SEPTEMBAR:

SLOVAČKA – BUGARSKA         3:1 (25:17, 25:19, 21:25, 25:14)

RUSIJA – BRAZIL   3:2 (25:23, 16:25, 19:25, 25:14, 15:12)

4. KOLO – ČETVRTAK, 23. SEPTEMBAR:

RUSIJA – ARGENTINA   3:0 (25:12, 25:17, 25:20)

BRAZIL – SLOVAČKA    3:1 (25:16, 25:16, 24:26, 25:22)

5. KOLO – PETAK, 24. SEPTEMBAR:

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:14, 25:20, 25:17)

SLOVAČKA – ARGENTINA        3:1 (21:25, 25:23, 25:13, 25:20)

TABELA:

1. RUS       4    4    0    12:2    12

2. BRA       4    3    1    11:4    10

3. SVK       4    2    2      7:8      6

4. ARG       4    1    3      4:10     3

5. BUL       4    0    4      2:12     0

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 selekcije iz sve 4 grupe, dok će petoplasirane selekcije oformiti grupu za plasman od 17. do 20. mesta.

Od osmine finala igraće se eliminacioni mečevi, pa će pobednici izboriti plasman u četvrtfinale, a poraženi će nastaviti takmičenje u razigravanju za plasman od 9. do 16. mesta.

 

NEDELJA, 26. SEPTEMBAR:

OSMINA FINALA:

GRADSKA DVORANA:

(8) SRBIJA (A 1) – PERU (B 4)  14.00 (21.00)

(6) POLJSKA (A 2) – DOMINIKANSKA REPUBLIKA (B 3)         11.00 (18.00)

(2) RUMUNIJA (C 2) – SLOVAČKA (D 3)      17.00 (0.00)

(4) SAD (C 1) – ARGENTINA (D 4)  20.00 (ponedeljak, 3.00)

 

DVORANA FENADU:

(5) RUSIJA (D 1) – PORTORIKO (C 4)   11.00 (18.00)

(7) BRAZIL (D 2) – TAJLAND (C 3) 14.00 (21.00)

(1) ITALIJA (B 1) – KANADA (A 4)  17.00 (0.00)

(3) TURSKA (B 2) – MEKSIKO (A 3) 20.00 (ponedejak, 3.00)

 

PONEDELJAK, 27. SEPTEMBAR:

ČETVRTFINALE – DVORANA FENADU:

(4) POBEDNICI MEČEVA SRBIJA – PERU I BRAZIL – TAJLAND 20.00 (utorak, 3.00)

(1) POBEDNICI MEČEVA ITALIJA – KANADA I RUMUNIJA – SLOVAČKA     12.30 (19.30)

(2) POBEDNICI MEČEVA TURSKA – MEKSIKO I SAD – ARGENTINA     15.00 (22.00)

(3) POBEDNICI MEČEVA RUSIJA – PORTORIKO I POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30 (utorak, 0.30)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 16. MESTA – GRADSKA DVORANA:

(1) PORAŽENI IZ MEČEVA ITALIJA – KANADA I RUMUNIJA – SLOVAČKA   12.30 (19.30)

(2) PORAŽENI IZ MEČEVA TURSKA – MEKSIKO I SAD – ARGENTINA  15.00 (22.00)

(3) PORAŽENI IZ MEČEVA RUSIJA – PORTORIKO I POLJSKA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 17.30 (utorak, 0.30)

4) PORAŽENI IZ MEČEVA SRBIJA – PERU I BRAZIL – TAJLAND 20.00 (utorak, 3.00)

 

MEČ ZA 17. MESTO:

DVORANA FENADU:

BUGARSKA – EGIPAT         9.00 (16.00)

 

UTORAK, 28. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

POLUFINALE:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA:

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ ČETVRTFINALNIH MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

GRADSKA DVORANA:

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:

POBEDNICI MEČEVA 3 I 4        17.30 (sreda, 0.30)

POBEDNICI MEČEVA 1 I 2        20.00 (sreda, 3.00)

 

RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA:

PORAŽENI IZ MEČEVA 3 I 4     12.30 (19.30)

PORAŽENI IZ MEČEVA 1 I 2     15.00 (22.00)

 

SREDA, 29. SEPTEMBAR:

DVORANA FENADU:

FINALE:                      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 3. MESTO:      17.00 (0.00)

MEČ ZA 5. MESTO:      14.00 (21.00)

MEČ ZA 7. MESTO:      11.00 (18.00)

 

GRADSKA DVORANA:

MEČ ZA 9. MESTO:      20.00 (četvrtak, 3.00)

MEČ ZA 11. MESTO:     17.00 (0.00)

MEČ ZA 13. MESTO:     14.00 (21.00)

MEČ ZA 15. MESTO:     11.00 (18.00)

 

Kadetkinje Srbije (Srbije i Crne Gore) igrale su sedam puta na do sada odigranih XV SP. Na svom prvom učešću u Poljskoj 2003. godine zauzeto je deveto mesto. U Meksiku 2007, Srbija je bila četvrta, 2009. u Tajlandu kadetkinje Srbije su zauzele drugo mesto i osvojile srebrnu medalju, a 2011. u Turskoj su zauzele treće mesto i osvojile bronzanu medalju. Na SP 2013. odigranom u Tajlandu, kadetkinje Srbije su zauzele šesto mesto SP 2015. u Peruu peto mesto, a na SP 2017. u Argentini 13. mesto. Na sedam odigranih šampionata odigrale su 52 utakmice i ostvarile 35 pobeda, uz 17 poraza i set količnik 122:57, odnosno 67,31 odsto pobeda.

kes

  • septembar 25, 2021
  • 1440
Објављено у Kadetkinje
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028. 18 reprezentacija u Ligi nacija od 2025. – poznati datumi takmičenja do 2028.

    FIVB – LIGA NACIJA

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je da će od 2025. u Ligi nacija u obe konkurencije igrati po 18 reprezentacija.

  • Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji Balkansko prvenstvo 2024. za juniore u Srbiji

    BVA – XXV KONGRES

    Đula Mešter, predsednik OSS, Ivan Knežević, generalni sekretar OSS i Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS i član Tehničke komisije BVA, predstavljali su Odbojkaški savez Srbije na jubilarnom, XXV Kongresu Balkanske odbojkaške asocijacije, koji je danas održan u Milenijum Sofija Grand hotelu u Sofiji, u Bugarskoj.

  • Kadetkinje sa Holandijom, Češkom i Severnom Makedonijom u Rumi Kadetkinje sa Holandijom, Češkom i Severnom Makedonijom u Rumi

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) biće domaćin II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Rumi, gde će od 11. do 13. aprila ugostiti Holandiju, Češku i Severnu Makedoniju, saopštio je danas CEV.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga