Serbian flagcirilicalatinica

Kup CEV

Švajcarci bolji posle pet setova

SENIORI – KUP CEV 2023.

Odbojkaši Partizan Efbeta, pobednici Kupa Srbije, nisu uspeli da ostvare pobedu u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV 2023. Večeras je u Švajcarskoj bolji od Partizan Efbeta bio Lindaren Volej Amrisvila sa 3:2, po setovima 25:15, 25:23, 24:26, 17:25 i 15:9, posle 121 minuta igre.

sks15

 ccp

Nakon prva dva seta, koja su pripala ekipi iz Švajcarske, Partizan Efbet je u naredna dva zaigrao dosta bolje i agresivnije i uspeo je da izbori peti set. Nažalost, domaća ekipa bila je istrajnija u taj-brejku i zabeležila je minimalnu pobedu.

Fotografije iz Švajcarske možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Revanš utakmica će se odigrati naredne srede, 16. novembra od 18.00 časova u dvorani SC Master u Beogradu.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 pobednik dobija 3 boda. Ukoliko se meč završi rezultatom 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe imaju isti broj pobeda i bodova, o ukupnom pobedniku odlučuje “zlatni set”, koji se igra odmah po završetku druge utakmice. “Zlatni set” se igra do 15 poena.

Ukoliko eliminiše Švajcarce, Partizan Efbet će u osmini finala Kupa CEV 2023. igrati protiv pobednika duela Mladost Zagreb (CRO) – Grinjard Mazeik (BEL).

cc

  • novembar 9, 2022
  • 1216
Објављено у Kup CEV
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Mlađi seniori od četvrtka u Ankari, u petak protiv Češke Mlađi seniori od četvrtka u Ankari, u petak protiv Češke

    MLAĐI SENIORI – III EP 2026.

    Mlađi seniori Srbije (igrači do 22 godine, 2005. i mlađi) sutra (četvrtak, 10. jul) putuju u Ankaru, gde će igrati na turniru B grupe kvalifikacija za III EP 2026. od 11. do 13. jula. Boško Mačužić, prvi trener mlađih seniora Srbije, saopštio je sastav tima koji će igrati u Turskoj.

  • Mlađe seniorke Srbije superiorno do prvenstva Evrope Mlađe seniorke Srbije superiorno do prvenstva Evrope

    MLAĐE SENIORKE – III EP 2026.

    Mlađe seniorke Srbije (igračice do 22 godine, rođene 2005. i mlađe), aktuelne dvostruke uzastopne vicešampionke Evrope, igraće na III EP 2026. pošto su osvojile prvo mesto na turniru E grupe kvalifikacija za III EP 2026. u Sofiji. Srbija je danas u poslednjem, 3. kolu savladala Bugarsku sa 3:1, po setovima 22:25, 25:20, 25:13 i 25:16, posle 93 minuta igre.

  • Rutinska pobeda mlađih seniorki Rutinska pobeda mlađih seniorki

    MLAĐE SENIORKE – III EP 2026.

    Mlađe seniorke Srbije (igračice do 22 godine, rođene 2005. i mlađe), aktuelne dvostruke uzastopne vicešampionke Evrope, ostvarila je maksimalan trijumf u svom drugom meču na turniru E grupe kvalifikacija za III EP 2026. Srbija je danas u Sofiji, u 2. kolu E grupa savladala Luksemburg sa 3:0, po setovima 25:11, 25:21 i 25:10, posle 62 minuta igre.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga