Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Druga pobeda seniora Srbije u Riminiju

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije ostvarila je drugu pobedu u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Srbija je večeras, u meču 3. kola I vikenda savladala Italiju sa 3:1, po setovima 25:23, 22:25, 25:22 i 25:18, posle 128 minuta igre.

rm17

Izabranici Slobodana Kovača su opravdali epitet favorita i sigurnom igrom pobedili Italiju, koja u Ligi nacija igra u podmlađenom sastavu. Reprezentativci Srbije su angažovanjem i borbenošću stigli do drugog trijumfa i predstoji im tri dana pauze do mečeva II vikenda.

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Dražena Luburića

Izjava Nikole Jovovića

 

Seniori Srbije će u okviru II vikenda, od 3. do 5. juna, igrati protiv Japana, Francuske i Brazila.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

 

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:1 (22:25, 25:18, 36:34, 25:18)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

SAD – KANADA            3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (31:29, 26:24, 25:16)

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:20)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 15:25)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:2 (22:25, 25:22, 22:25, 25:16, 17:15)

JAPAN – HOLANDIJA    3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:17, 15:8)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN           3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:17)

BUGARSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:23, 22:25:, 25:22, 25:18)

IRAN – HOLANDIJA      3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

JAPAN – RUSIJA          3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 15:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25)

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11)

SAD – ARGENTINA      3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19)

SLOVENIJA – POLJSKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

TABELA:

  1. BRA          3    3    0    9:1      9

  2. FRA           3    3    0    9:3      8

  3. JPN           3    3    0    9:4      7

  4. RUS          3    2    1    8:5      7

  5. POL           3    2    1    7:4      6

  6. SLO           3    2    1    7:4      6

  7. GER          3    2    1    8:5      6

  8. USA          3    2    1    6:4      6

  9. SRB          3    2    1    7:5      6

10. BUL            3    1    2    5:6      4

11. CAN           3    1    2    4:6      3

12. IRI            3    1    2    4:6      3

13. NED           3    0    3    3:9      1

14. ITA            3    0    3    1:9      0

15. AUS           3    0    3    1:9      0

16. ARG          3    0    3    1:9      0

 

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN               13.00

ARGENTINA – NEMAČKA     10.00

SLOVENIJA – HOLANDIJA   16.00

ITALIJA – BUGARSKA        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – KANADA               12.00

FRANCUSKA – BRAZIL       15.00

POLJSKA – AUSTRALIJA     18.00

RUSIJA – SAD                  21.00

 

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA       15.00

NEMAČKA – HOLANDIJA     12.00

POLJSKA – SAD                 18.00

BUGARSKA – KANADA       21.00

 

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA   10.00

BRAZIL – JAPAN                13.00

ITALIJA – IRAN                 16.30

RUSIJA – AUSTRALIJA       19.30

 

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL             15.00

SLOVENIJA – NEMAČKA      12.00

SAD – AUSTRALIJA            18.00

ITALIJA – KANADA            21.00

 

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA  10.00

FRANCUSKA – JAPAN        13.00

RUSIJA – POLJSKA            16.00

BUGARSKA – IRAN      19.30

 

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      10.00

RUSIJA – FRANCUSKA  13.00

ARGENTINA – ITALIJA  16.30

BUGARSKA – POLJSKA 19.30

 

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   12.00

SLOVENIJA – KANADA  15.00

IRAN – SAD                18.00

BRAZIL – HOLANDIJA   21.00

 

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN                 10.00

FRANCUSKA – SLOVENIJA  13.00

SAD – NEMAČKA               16.00

ITALIJA – JAPAN               19.30

 

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA                  12.00

ARGENTINA – AUSTRALIJA      15.00

BUGARSKA – BRAZIL              18.00

POLJSKA – HOLANDIJA            21.00

 

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – SAD                  18.00

SLOVENIJA – RUSIJA        12.00

BUGARSKA – HOLANDIJA   15.00

POLJSKA – BRAZIL            21.00

 

TEREN 1:

IRAN – NEMAČKA             10.00

ARGENTINA – JAPAN         13.00

ITALIJA – AUSTRALIJA      16.30

FRANCUSKA – KANADA      19.30

 

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA              10.00

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00

ITALIJA – SAD                  16.30

SLOVENIJA – BRAZIL        19.30

 

TEREN 2:

IRAN – AUSTRALIJA          12.00

NEMAČKA – JAPAN            15.00

POLJSKA – KANADA          18.00

FRANCUSKA – HOLANDIJA 21.00

 

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA         12.00

POLJSKA – JAPAN              15.00

NEMAČKA – KANADA         18.00

IRAN – BRAZIL                 21.00

 

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA        10.00

SLOVENIJA – AUSTRALIJA  13.00

ITALIJA – HOLANDIJA       16.30

FRANCUSKA – SAD            19.30

 

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA        10.00

JAPAN – KANADA              13.00

SLOVENIJA – IRAN           16.00

ITALIJA – FRANCUSKA       19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – RUSIJA         12.00

BRAZIL – AUSTRALIJA       15.00

SAD – HOLANDIJA             18.00

NEMAČKA – POLJSKA        21.00

 

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       10.00

FRANCUSKA – IRAN          13.00

ITALIJA – BRAZIL             16.30

ARGENTINA – POLJSKA      19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          12.00

KANADA – HOLANDIJA      15.00

SLOVENIJA – SAD             18.00

RUSIJA – NEMAČKA            21.00

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

 

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl5

  • maj 30, 2021
  • 1349
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Prve utakmice četvrtfinala Kupa Srbije u sredu Prve utakmice četvrtfinala Kupa Srbije u sredu

    SENIORI – 57. KUP SRBIJE 2021/2022

    Utakmice četvrtfinala 57. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkaša odigraće se u sredu, 27. oktobra. U prvim utakmicama četvrtine finala sastaće se Partizan Sokerbet – Radnički doo (Kragujevac), Crvena zvezda – Niš, Mladi radnik (Požarevac) – Ribnica (Kraljevo) i Spartak (Subotica) – Vojvodina NS seme (Novi Sad).

  • Održan žreb za četvrtfinale Kupa Srbije Održan žreb za četvrtfinale Kupa Srbije

    SENIORKE I SENIORI – KUP SRBIJE 2021/2022.

    U prostorijama Odbojkaškog saveza Srbije danas je obavljen žreb za četvrtfinale 56. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkašica i 57. Kupa Srbije 2021/2022. u konkurenciji odbojkaša. Železničar iz Lajkovca i Ribnica iz Kraljeva, aktuelni pobednici Kupa Srbije, igraće u četvrtfinalu protiv Partizan Sokerbeta, odnosno Mladog radnika iz Požarevca.

  • Radnički doo izborio plasman u četvrtfinale Kupa Srbije Radnički doo izborio plasman u četvrtfinale Kupa Srbije

    SENIORI – 57. KUP SRBIJE 2021/2022

    Radnički doo iz Kragujevca plasirao se u četvrtfinale Kupa Srbije. Kragujevčani su u hali “Jezero” savladali Kosovsku Mitrovicu sa 3:0, po setovima 25:13, 25:7 i 25:15.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga