Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Srbija – Kuba (sreda, 16.30 – TV Sport Klub 1)

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

Muška seniorska reprezentacija Srbije odigaće prvi meč u Ljubljani, na turniru poslednje, treće sedmice VI Lige nacija 2024, protiv Kube sutra (sreda, 19. jun) od 16.30 časova, uz direktan prenos na TV Sport Klub 1.

 

Izjava Nevena Majstorovića

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Vuka Todorovića

 

lm8

 

Srbija će drugi meč odigrati protiv Turske u petak, 21. juna od 20.30 časova. Treći rival Srbije biće Poljska u subotu, 22. juna od 16.30 časova, a četvrti Slovenija u nedelju, 23. juna od 20.30 časova. U Ljubljani će još igrati Italija, Argentina i Bugarska.

Sve utakmice VI Lige nacija 2024. direktno prenosi TV Sport Klub.

Seniori Srbije tokom VI Lige nacija 2024. neće igrati protiv Francuske, Italije i Bugarske.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

 

SENIORI – VI LIGA NACIJA 2024.

I SEDMICA (21 – 26. MAJ):

B GRUPA – RIO DE ŽANEIRO, BRAZIL:

UTORAK, 21. MAJ:

JAPAN – ARGENTINA    3:1 (24:26, 25:22, 25:23, 25:19)

KUBA – BRAZIL           3:1 (25:23, 27:29, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SRBIJA – IRAN 3:1 (27:25, 17:25, 25:19, 25:18)

ITALIJA – NEMAČKA     3:0 (25:21, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SRBIJA – JAPAN          0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

KUBA – NEMAČKA        3:1 (26:24, 25:20, 18:25, 25:23)

BRAZIL – ARGENTINA  3:2 (25:13, 20:25, 19:25, 25:23, 15:11)

PETAK, 24. MAJ:

SRBIJA – BRAZIL         1:3 (21:25, 20:25, 25:22, 22:25)

JAPAN – KUBA  3:2 (18:25, 25:22, 25:23, 19:25, 22:20)

ITALIJA – IRAN      3:0 (25:19, 25:18, 25:11)

SUBOTA, 25. MAJ:

ITALIJA – JAPAN    3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:17)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:21)

KUBA – IRAN    3:1 (25:20, 14:25, 25:21, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SRBIJA – NEMAČKA      0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

ITALIJA – BRAZIL        3:2 (17:25, 25:15, 22:25, 25:17, 15:13)

ARGENTINA – IRAN      3:2 (23:25, 31:29, 20:25, 25:20, 15:13)

A GRUPA – ANTALIJA, TURSKA:

UTORAK, 21. MAJ:

FRANCUSKA – BUGARSKA        3:0 (25:21, 26:24, 25:14)

KANADA – TURSKA      3:1 (17:25, 25:23, 25:21, 25:21)

SREDA, 22. MAJ:

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:2 (31:33, 25:22, 20:25, 25:21, 27:25)

POLJSKA – SAD           3:0 (25:22, 25:15, 26:24)

ČETVRTAK, 23. MAJ:

SLOVENIJA – FRANCUSKA        3:1 (25:18, 25:22, 23:25, 25:21)

POLJSKA – KANADA     3:1 (18:25, 25:20, 25:23, 25:21)

HOLANDIJA – TURSKA  3:2 (19:25, 20:25, 25:18, 25:21, 15:9)

PETAK, 24. MAJ:

KANADA – BUGARSKA  3:0 (25:22, 30:28, 26:24)

FRANCUSKA – SAD      3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (30:28, 25:23, 25:18)

SUBOTA, 25. MAJ:

SLOVENIJA – KANADA  3:2 (22:25, 25:18, 25:18, 21:25, 15:10)

FRANCUSKA – TURSKA 3:1 (25:27, 25:23, 25:16, 25:14)

BUGARSKA – SAD        3:1 (25:21, 25:20, 21:25, 25:21)

NEDELJA, 26. MAJ:

SLOVENIJA – POLJSKA 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

SAD – TURSKA 3:1 (20:25, 25:22, 27:25, 25:21)

HOLANDIJA – BUGARSKA        3:1 (25:16, 20:25, 25:13, 25:20)

II SEDMICA (4 – 9. JUN):

B GRUPA – OTAVA, KANADA:

UTORAK, 4. JUN:

SAD – ARGENTINA       3:0 (25:23, 25:21, 26:24)

KANADA – KUBA          3:1 (25:21, 25:27, 25:20, 28:26)

SREDA, 5. JUN:

SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:17, 25:20, 26:24)

FRANCUSKA – ITALIJA 3:2 (25:23, 18:25, 25:23, 19:25, 15:10)

ČETVRTAK, 6. JUN:

HOLANDIJA – KUBA     3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:22)

ITALIJA – SAD             3:0 (25:23, 26:24, 25:20)

ARGENTINA – KANADA 3:1 (25:18, 22:25, 25:21, 25:20)

PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – SAD  1:3 (25:23, 15:25, 23:25, 14:25)

ITALIJA – KUBA           3:1 (25:21, 22:25, 25:19, 25:13)

FRANCUSKA – HOLANDIJA       3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   2:3 (26:28, 18:25, 25:18, 25:22, 13:15)

KUBA – FRANCUSKA    3:2 (25:18, 20:25, 23:25, 25:22, 15:10)

KANADA – SAD 3:1 (25:16, 19:25, 26:24, 26:24)

NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA       3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:23)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

FRANCUSKA – ARGENTINA       3:2 (25:19, 25:17, 22:25, 26:28, 15:9)

A GRUPA – FUKUOKA, JAPAN:

UTORAK, 4. JUN:

BRAZIL – NEMAČKA     3:0 (25:15, 25:16, 25:15)

POLJSKA – BUGARSKA 3:1 (21:25, 25:21, 25:19, 25:18)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

SREDA, 5. JUN:

SLOVENIJA – TURSKA  3:0 (25:22, 26:24, 25:20)

JAPAN – NEMAČKA       3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:23, 15:8)

ČETVRTAK, 6. JUN:

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 22:25, 25:16, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:1 (26:24, 22:25, 25:16, 25:16)

POLJSKA – TURSKA      3:0 (25:19, 25:12, 25:19)

PETAK, 7. JUN:

BUGARSKA – IRAN       3:2 (20:25, 25:22, 25:23, 20:25, 15:11)

SLOVENIJA – BRAZIL   3:2 (27:25, 23:25, 26:24, 21:25, 15:12)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

SUBOTA, 8. JUN:

TURSKA – IRAN           3:1 (22:25, 25:23, 25:23, 27:25)

BRAZIL – POLJSKA       3:1 (25:21, 25:17, 21:25, 25:23)

JAPAN – SLOVENIJA     3:1 (25:23, 19:25, 26:24, 25:21)

NEDELJA, 9. JUN:

NEMAČKA – TURSKA    3:2 (25:22, 42:44, 25:23, 19:25, 15:12)

SLOVENIJA – BUGARSKA         3:0 (25:23, 25:14, 25:21)

III SEDMICA (18 – 23. JUN):

A GRUPA – LJUBLJANA, SLOVENIJA:

UTORAK, 18. JUN:

BUGARSKA – TURSKA  3:1 (27:25, 25:20, 12:25, 25:22)

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:23, 25:22, 29:27)

 

SREDA, 19. JUN:

SRBIJA – KUBA           16.30

ITALIJA – POLJSKA      20.30

 

ČETVRTAK, 20. JUN:

TURSKA – ARGENTINA 13.00

ITALIJA – BUGARSKA   16.30

SLOVENIJA – KUBA      20.30

 

PETAK, 21. JUN:

SRBIJA – TURSKA             20.30

ARGENTINA – POLJSKA      13.00

BUGARSKA – KUBA           16.30

 

SUBOTA, 22. JUN:

SRBIJA – POLJSKA            16.30

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00

SLOVENIJA – ITALIJA        20.30

 

NEDELJA, 23. JUN:

SRBIJA – SLOVENIJA    20.30

POLJSKA – KUBA         13.00

ITALIJA – TURSKA       16.30

 

TABELA:

  1. SLO           9    8    1    25:10   21

  2. ITA           8    7    1    23:7    21

  3. BRA          9    6    3    23:15   19

  4. POL           8    6    2    19:8    18

  5. FRA           8    6    2    21:12   17

  6. JPN           9    6    3    21:15   17

  7. CAN          9    5    4    20:17   15

  8. CUB          8    4    4    17:17   12

  9. ARG          9    4    5    17:21   12

10. SRB           8    3    5    13:17   10

11. GER           8    3    5    13:18     9

12. USA           8    3    5    11:17     9

13. NED           9    3    6    13:22     9

14. BUL           9    3    6    12:22     8

15. TUR           9    1    8    11:25     5

16. IRI            8    0    8      8:24     2

 

B GRUPA – MANILA, FILIPINI:

UTORAK, 18. JUN:

BRAZIL – HOLANDIJA   3:1 (24:26, 25:23, 31:29, 25:20)

KANADA – JAPAN         3:2 (25:21, 20:25, 25:15, 20:25, 15:10)

 

SREDA, 19. JUN:

NEMAČKA – FRANCUSKA    15.00 (9.00)

IRAN – SAD                      19.00 (13.00)

 

ČETVRTAK, 20. JUN:

NEMAČKA – KANADA    11.00 (5.00)

IRAN – HOLANDIJA      15.00 (9.00)

BRAZIL – SAD             19.00 (13.00)

 

PETAK, 21. JUN:

IRAN – FRANCUSKA     11.00 (5.00)

KANADA – BRAZIL       15.00 (9.00)

JAPAN – HOLANDIJA    19.00 (13.00)

 

SUBOTA, 22. JUN:

NEMAČKA – SAD          11.00 (5.00)

KANADA – HOLANDIJA 15.00 (9.00)

FRANCUSKA – JAPAN   19.00 (13.00)

 

NEDELJA, 23. JUN:

NEMAČKA – IRAN        11.00 (5.00)

FRANCUSKA – BRAZIL  15.00 (9.00)

JAPAN – SAD               19.00 (13.00)

 

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati 4 utakmice, odnosno ukupno 12.

Interkontinentalni deo V Lige nacija 2024. trajaće od 21. maja do 23. juna.

Finalni turnir VI Lige nacija 2024. odigraće se u Lođu, u Poljskoj od 27. do 30. juna.

Na finalni turnir će se plasirati Poljska (domaćin) i još 7 najuspešnijih selekcija.

 

vnl1

  • jun 18, 2024
  • 472
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Seniori ipak nisu otputovali u Gdanjsk Seniori ipak nisu otputovali u Gdanjsk

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije nije otputovala u poljski Gdanjsk. Iako je prvobitno bilo predviđeno da ekipa Igora Kolakovića danas otputuje na poslednju proveru pred Olimpijske igre, to nije bilo izvodljivo zbog blokade avio saobraćaja.

  • Seniori na pripremnom turniru u Gdanjsku - prvi rival SAD (subota, 17.00) Seniori na pripremnom turniru u Gdanjsku - prvi rival SAD (subota, 17.00)

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije otputovaće danas u poljski Gdanjsk gde će igrati prijateljski turnir u sklopu priprema za Olimpijske igre 2024. Igor Kolaković, prvi trener seniora Srbije, na raspolaganju će imati 14 igrača.

  • Kolaković izabrao tim za Pariz! Kolaković izabrao tim za Pariz!

    SENIORI – XXXIII OLIMPIJSKE IGRE 2024.

    Igor Kolaković, prvi trener muške seniorske reprezentacije Srbije, saopštio je spisak igrača za XXXIII Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga