Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Argentina iznenadila Srbiju – povreda Uroša Kovačevića

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u poslednjoj utakmici IV vikenda III Lige nacija 2021. u Riminiju. Argentina je jutros, u 3. kolu IV vikenda pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 27:25, 25:20 i 26:24, posle 101 minuta igre.

sir1

rm70

Srbija nije uspela da savlada Argentinu i uz to je ostala privremeno bez Uroša Kovačevića, koji je povredio leđa na početku drugog seta. Izabranici Slobodana Kovača su u finišu prvog seta prokockali prednost i dozvolili Argentincima da povedu sa 1:0, a zatim se povredio Kovačević i naporni mečevi, kao i vreme odgiravanja utakmica uzeli su svoj danak. Odbojkašima Srbije se nema šta zameriti, jer su sve pokušali da dođu do pobede, ali to ovog puta jednostavno nisu uspeli.

 

Izjava Slobodana Kovača

Izjava Marka Podraščanina

 

Posle tri slobodna dana, Srbija će u okviru poslednjeg, V vikenda Lige nacija, od 21. do 23. juna, igrati protiv Australije, Holandije i Kanade.

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:1 (22:25, 25:18, 36:34, 25:18)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

SAD – KANADA            3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (31:29, 26:24, 25:16)

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:20)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 15:25)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:2 (22:25, 25:22, 22:25, 25:16, 17:15)

JAPAN – HOLANDIJA    3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:17, 15:8)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN           3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:17)

BUGARSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:23, 22:25:, 25:22, 25:18)

IRAN – HOLANDIJA      3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

JAPAN – RUSIJA          3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 15:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25)

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11)

SAD – ARGENTINA      3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19)

SLOVENIJA – POLJSKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN          3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:23, 15:13)

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

ITALIJA – BUGARSKA   3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:13)

TEREN 2:

IRAN – KANADA          3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (39:37, 25:18, 30:28)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:16, 25:10, 25:12)

RUSIJA – SAD  3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9)

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:2 (25:18, 23:25, 25:20, 23:25, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

KANADA – BUGARSKA  3:0 (28:26, 25:23, 25:16)

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

IRAN – ITALIJA           3:1 (26:24, 29:27, 21:25, 25:22)

RUSIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 22:25)

NEMAČKA – SLOVENIJA           3:1 (19:25, 25:20, 25:21, 25:20)

SAD – AUSTRALIJA      3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

ITALIJA – KANADA      3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 26:28, 15:11)

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

FRANCUSKA – JAPAN   3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11)

POLJSKA – RUSIJA       3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14)

IRAN – BUGARSKA      3:0 (25:20, 33:31, 25:22)

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15)

FRANCUSKA – RUSIJA  3:1 (22:25, 25:18, 30:28, 25:19)

ITALIJA – ARGENTINA  3:0 (30:28, 25:21, 25:20)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 21:25, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KANADA  3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

IRAN – SAD                3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN           3:2 (21:25, 25:15, 26:28, 25:22, 15:8)

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 15:9)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:12, 25:18, 29:27)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (21:25, 25:22, 22:25, 25:15, 15:9)

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA       3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:23)

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:22, 25:12)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – SAD  3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 27:25)

SLOVENIJA – RUSIJA   3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:8)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:17, 28:26, 25:19)

TEREN 1:

NEMAČKA – IRAN        3:2 (23:25, 25:20, 25:19, 19:25, 15:13)

ARGENTINA – JAPAN    3:1 (30:32, 25:16, 25:18, 25:21)

ITALIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

FRANCUSKA – KANADA            3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:17)

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA         1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 21:25)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (25:20, 16:25, 25:18, 25:18)

SAD – ITALIJA            3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 25:13, 15:12)

TEREN 2:

AUSTRALIJA – IRAN     3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 18:25, 15:12)

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:2 (15:25, 22:25, 28:26, 25:23, 19:17)

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA    3:0 (25:20, 25:17, 25:17)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:14, 25:18, 25:19)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21)

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA   3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:19)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 25:17)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)

FRANCUSKA – SAD      3:1 (25:23, 22:25, 31:29, 25:22)

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (25:27, 20:25, 24:26)

KANADA – JAPAN         3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

SLOVENIJA – IRAN      3:1 (14:25, 25:20, 25:19, 32:30)

ITALIJA – FRANCUSKA  3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 21:25, 15:12)

TEREN 2:

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:22, 25:12)

SAD – HOLANDIJA       3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:15, 15:13)

POLJSKA – NEMAČKA   3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

TABELA:

  1. BRA          12  11    1  33:8    32

  2. POL           12  10    2  31:8    30

  3. SLO           12    9    3  31:16   26

  4. RUS          12    8    4  30:18   26

  5. FRA          12   8    4  32:20   26

  6. SRB          12    8    4  27:21   22

  7. USA          12    6    6  21:21   17

  8. ARG          12    6    6  20:22   17

  9. ITA           12    6    6  22:25   16

10. JPN           12    6    6  22:25   16

11. IRI            12    5    7  24:23   18

12. CAN           12    4    8  18:24   13

13. GER          12    4    8  19:29   13

14. NED           12    2  10  14:34     7

15. BUL            12    2  10  11:32     7

16. AUS           12    1  11    6:35     2

 

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA       10.00

FRANCUSKA – IRAN          13.00

ITALIJA – BRAZIL             16.30

ARGENTINA – POLJSKA      19.30

 

TEREN 2:

BUGARSKA – JAPAN          12.00

KANADA – HOLANDIJA      15.00

SLOVENIJA – SAD             18.00

RUSIJA – NEMAČKA            21.00

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl4

  • jun 17, 2021
  • 780
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi

    SENIORI – XX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je 24 reprezentacije koje će igrati na jubilarnom, XX SP 2022, koje će se odgirati od 26. avgusta do 11. septembra u Rusiji. Na prvenstvu će igrati Rusija, organizator, Poljska, svetski prvak, Italija i Slovenija (CEV), Iran i Japan (AVC), Tunis i Kamerun (CAVB), Brazil i Argentina (CSV) i Portoriko i Kanada (NORCECA), predstavnici Kontinetnalnih konfederacija, Francuska, SAD, Srbija, Kuba, Holandija, Nemačka, Meksiko, Turska, Egipat, Katar, Bugarska i Kina, na osnovu FIVB trang liste. Žreb za XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša održaće se u četvrtak, 30. septembra u gimnastičkoj dvorani „Irina Viner – Usmanova“ u Moskvi.

  • Seniori Srbije doputovali u Beograd Seniori Srbije doputovali u Beograd

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije doputovala je danas u Beograd iz Katovica, gde je u nedelju završeno XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkaša. Seniore Srbije dočekali su Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, članovi porodica, prijatelji i predstavnici medija.

  • Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Reprezentacija Italije osvojila je zlatnu medalju na XXXII EP 2021. koje se održavalo u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji. Italija je večeras u finalnoj utakmici, u Spodek areni u Katovicama, pobedila Sloveniju sa 3:2, po setovima 22:25, 25:20, 20:25, 25:20 i 15:11 posle 144 minuta igre. Za najboljeg igrača na prvenstvu Evrope (MVP) proglašen je Simone Đaneli, kapiten i tehničar Italije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga