Serbian flagcirilicalatinica

Liga nacija

Deveti trijumf Srbije – savladana Australija, u utorak protiv Holandije

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zaveležila je devetu pobedu u III Ligi nacija 2021. u Riminiju. Srbija je jutros, u 1. kolu V vikenda savladala Srbiju sa 3:  1, po setovima 25:16, 25:13, 19:25 i 25:15, posle 111 minuta igre.

sir1

rm71

Srbija je ostala u vrhu tabele i nastavlja borbu za plasman u polufinale posle trijumfa nad Australijom. Iako bez Uroša Kovačevića, kao i već duži period bez Srećka Lisinca, odbojkaši Srbije su ostvarili vrednu pobedu. Slobodan Kovač je priliku pružio i mlađim igračima, koji nisu do sada imali veliku minutažu, a oni su se odužili dobrom igrom u većem delu meča. Mladi reprezentativci Srbije su jedino u trećem setu dozvolili Australijancima da se razigraju i taj deo igre reše u svoju korist.

 

Izjava Davidea Kovača

Izjava Vuka Todorovića

 

Srbija će sutra u 2. kolu igrati protiv Holandije (12.00 – TV SK 1), a u sredu, 23. juna, u poslednjem, 3. kolu V vikenda protiv Kanade (12.00 – TV SK 1).

Sve utakmice iz Riminija direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORI – III LIGA NACIJA 2021. – RIMINI (DVORANA SAJMA), ITALIJA (28. MAJ – 27. JUN):

I VIKEND (28 – 30. MAJ):

1. KOLO – PETAK, 28. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:1 (22:25, 25:18, 36:34, 25:18)

NEMAČKA – AUSTRALIJA         3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

SAD – KANADA            3:0 (25:17, 26:24, 25:20)

BRAZIL – ARGENTINA  3:0 (31:29, 26:24, 25:16)

TEREN 1:

FRANCUSKA – BUGARSKA       3:0 (27:25, 25:21, 25:23)

JAPAN – IRAN             3:0 (25:19, 25:22, 26:24)

RUSIJA – HOLANDIJA   3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:20)

POLJSKA – ITALIJA      3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 29. MAJ:

TEREN 1:

SRBIJA – POLJSKA      1:3 (24:26, 19:25, 25:21, 15:25)

FRANCUSKA – NEMAČKA         3:2 (22:25, 25:22, 22:25, 25:16, 17:15)

JAPAN – HOLANDIJA    3:2 (22:25, 23:25, 25:22, 25:17, 15:8)

KANADA – ARGENTINA 3:0 (25:17, 25:21, 25:17)

TEREN 2:

RUSIJA – IRAN           3:1 (25:17, 20:25, 25:20, 25:17)

BUGARSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

SLOVENIJA – ITALIJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:15)

BRAZIL – SAD             3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 30. MAJ:

TEREN 2:

SRBIJA – ITALIJA        3:1 (25:23, 22:25:, 25:22, 25:18)

IRAN – HOLANDIJA      3:0 (25:18, 25:23, 30:28)

JAPAN – RUSIJA          3:2 (28:26, 26:28, 20:25, 25:21, 15:14)

BRAZIL – KANADA       3:1 (25:17, 25:20, 22:25, 27:25)

TEREN 1:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA      3:1 (28:26, 20:25, 25:14, 25:23)

NEMAČKA – BUGARSKA           3:2 (19:25, 25:21, 22:25, 30:28, 15:11)

SAD – ARGENTINA      3:1 (23:25, 25:21, 25:15, 25:19)

SLOVENIJA – POLJSKA 3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

II VIKEND (3 – 5. JUN):

1. KOLO – ČETVRTAK, 3. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – JAPAN          3:1 (18:25, 25:23, 25:22, 25:13)

ARGENTINA – NEMAČKA          3:2 (25:19, 23:25, 17:25, 25:23, 15:13)

SLOVENIJA – HOLANDIJA        3:0 (25:18, 25:15, 25:18)

ITALIJA – BUGARSKA   3:2 (25:19, 20:25, 25:13, 23:25, 15:13)

TEREN 2:

IRAN – KANADA          3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:22)

FRANCUSKA – BRAZIL  3:0 (39:37, 25:18, 30:28)

POLJSKA – AUSTRALIJA          3:0 (25:16, 25:10, 25:12)

RUSIJA – SAD  3:1 (25:22, 25:19, 17:25, 25:19)

2. KOLO – PETAK, 4. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – FRANCUSKA  3:2 (22:25, 24:26, 25:22, 25:23, 15:9)

HOLANDIJA – NEMAČKA          3:2 (25:18, 23:25, 25:20, 23:25, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:0 (25:17, 28:26, 25:17)

KANADA – BUGARSKA  3:0 (28:26, 25:23, 25:16)

TEREN 1:

SLOVENIJA – ARGENTINA        3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

BRAZIL – JAPAN          3:0 (25:20, 25:16, 25:20)

IRAN – ITALIJA           3:1 (26:24, 29:27, 21:25, 25:22)

RUSIJA – AUSTRALIJA  3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

3. KOLO – SUBOTA, 5. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BRAZIL        1:3 (25:23, 23:25, 15:25, 22:25)

NEMAČKA – SLOVENIJA           3:1 (19:25, 25:20, 25:21, 25:20)

SAD – AUSTRALIJA      3:0 (25:23, 25:20, 25:17)

ITALIJA – KANADA      3:2 (25:19, 25:21, 21:25, 26:28, 15:11)

TEREN 1:

ARGENTINA – HOLANDIJA       3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

FRANCUSKA – JAPAN   3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:21, 15:11)

POLJSKA – RUSIJA       3:1 (21:25, 25:19, 25:19, 25:14)

IRAN – BUGARSKA      3:0 (25:20, 33:31, 25:22)

III VIKEND (9 – 11. JUN):

1. KOLO – SREDA, 9. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – NEMAČKA      3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15)

FRANCUSKA – RUSIJA  3:1 (22:25, 25:18, 30:28, 25:19)

ITALIJA – ARGENTINA  3:0 (30:28, 25:21, 25:20)

POLJSKA – BUGARSKA 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

TEREN 2:

JAPAN – AUSTRALIJA   3:1 (25:18, 21:25, 28:26, 26:24)

SLOVENIJA – KANADA  3:0 (25:22, 25:19, 25:22)

IRAN – SAD                3:0 (25:19, 25:23, 25:23)

BRAZIL – HOLANDIJA   3:0 (25:19, 25:22, 27:25)

2. KOLO – ČETVRTAK, 10. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – IRAN           3:2 (21:25, 25:15, 26:28, 25:22, 15:8)

SLOVENIJA – FRANCUSKA       3:2 (17:25, 19:25, 25:23, 25:19, 15:9)

SAD – NEMAČKA         3:0 (25:12, 25:18, 29:27)

JAPAN – ITALIJA         3:2 (21:25, 25:22, 22:25, 25:15, 15:9)

TEREN 2:

RUSIJA – KANADA       3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:23)

ARGENTINA – AUSTRALIJA      3:0 (25:18, 25:19, 25:20)

BRAZIL – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:22, 25:12)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:0 (25:14, 25:17, 25:16)

3. KOLO – PETAK, 11. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – SAD  3:1 (25:23, 25:17, 19:25, 27:25)

SLOVENIJA – RUSIJA   3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:8)

BUGARSKA – HOLANDIJA        3:2 (25:18, 18:25, 17:25, 25:22, 15:13)

BRAZIL – POLJSKA      3:0 (25:17, 28:26, 25:19)

TEREN 1:

NEMAČKA – IRAN        3:2 (23:25, 25:20, 25:19, 19:25, 15:13)

ARGENTINA – JAPAN    3:1 (30:32, 25:16, 25:18, 25:21)

ITALIJA – AUSTRALIJA 3:0 (25:20, 25:22, 25:14)

FRANCUSKA – KANADA            3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:17)

IV VIKEND (15 – 17. JUN):

1. KOLO – UTORAK, 15. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – RUSIJA         1:3 (23:25, 22:25, 25:22, 21:25)

ARGENTINA – BUGARSKA        3:1 (25:20, 16:25, 25:18, 25:18)

SAD – ITALIJA            3:0 (25:15, 25:18, 25:21)

BRAZIL – SLOVENIJA   3:2 (15:25, 25:22, 19:25, 25:13, 15:12)

TEREN 2:

AUSTRALIJA – IRAN     3:2 (25:23, 25:22, 23:25, 18:25, 15:12)

JAPAN – NEMAČKA       3:0 (25:18, 25:22, 25:20)

POLJSKA – KANADA     3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:2 (15:25, 22:25, 28:26, 25:23, 19:17)

2. KOLO – SREDA, 16. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – BUGARSKA    3:0 (25:20, 25:17, 25:17)

POLJSKA – JAPAN        3:0 (25:14, 25:18, 25:19)

KANADA – NEMAČKA    3:0 (25:17, 26:24, 25:21)

BRAZIL – IRAN 3:1 (25:19, 23:25, 25:19, 25:21)

TEREN 1:

RUSIJA – ARGENTINA   3:1 (25:19, 25:23, 21:25, 25:19)

SLOVENIJA – AUSTRALIJA       3:1 (18:25, 25:18, 25:18, 25:17)

ITALIJA – HOLANDIJA  3:1 (25:19, 25:23, 23:25, 25:21)

FRANCUSKA – SAD      3:1 (25:23, 22:25, 31:29, 25:22)

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (25:27, 20:25, 24:26)

KANADA – JAPAN         3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

SLOVENIJA – IRAN      3:1 (14:25, 25:20, 25:19, 32:30)

ITALIJA – FRANCUSKA  3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 21:25, 15:12)

TEREN 2:

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:17, 25:22, 25:17)

BRAZIL – AUSTRALIJA  3:0 (25:17, 25:22, 25:12)

SAD – HOLANDIJA       3:2 (21:25, 25:17, 23:25, 25:15, 15:13)

POLJSKA – NEMAČKA   3:0 (25:22, 25:19, 25:20)

V VIKEND (21 – 23. JUN):

1. KOLO – PONEDELJAK, 21. JUN:

TEREN 1:

SRBIJA – AUSTRALIJA  3:1 (25:16, 25:13, 19:25, 25:15)

FRANCUSKA – IRAN     3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

BRAZIL – ITALIJA        3:1 (25:19, 32:30, 22:25, 25:20)

POLJSKA – ARGENTINA 3:0 (25:21, 25:22, 25:18)

TEREN 2:

JAPAN – BUGARSKA     3:0 (25:23, 25:18, 25:14)

KANADA – HOLANDIJA 3:0 (25:16, 25:16, 25:19)

SLOVENIJA – SAD       3:2 (28:30, 25:19, 21:25, 28:26, 15:13)

RUSIJA – NEMAČKA      3:1 (25:18, 25:18, 23:25, 25:15)

 

TABELA:

  1. BRA          13  12    1  36:9    35

  2. POL           13  11    2  34:8    33

  3. SLO           13  10    3  34:18   28

  4. FRA          13   9    4  35:20   29

  5. RUS          13    9    4  33:19   29

  6. SRB          13    9    4  30:22   25

  7. JPN           13    7    6  25:25   19

  8. USA          13    6    7  23:24   18

  9. ARG          13    6    7  20:25   17

10. ITA            13    6    7  23:28   16

11. IRI            13    5    8  24:26   18

12. CAN           13    5    8  21:24   16

13. GER          13    4    9  20:32   13

14. NED           13    2  11  14:37     7

15. BUL            13    2  11  11:35     7

16. AUS           13    1  12    7:38     2

 

2. KOLO – UTORAK, 22. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – HOLANDIJA        12.00

IRAN – POLJSKA               15.00

FRANCUSKA – ARGENTINA 18.00

RUSIJA – ITALIJA              21.00

 

TEREN 1:

KANADA – AUSTRALIJA      10.00

BUGARSKA – SAD             13.00

SLOVENIJA – JAPAN          16.00

BRAZIL – NEMAČKA          19.30

 

3. KOLO – SREDA, 23. JUN:

TEREN 2:

SRBIJA – KANADA             12.00

FRANCUSKA – POLJSKA      15.00

SLOVENIJA – BUGARSKA    18.00

RUSIJA – BRAZIL              21.00

 

TEREN 1:

AUSTRALIJA – HOLANDIJA 10.00

JAPAN – SAD                    13.00

ARGENTINA – IRAN            16.00

ITALIJA – NEMAČKA          19.30

Plasman u polufinale izboriće 4 najuspešnije selekcije. Polufinala i mečevi za plasman će se odigrati 26. i 27. juna.

vnl2

  • jun 21, 2021
  • 727
Објављено у Liga nacija
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi FIVB objavio spisak učesnika – žreb 30. septembra u Moskvi

    SENIORI – XX SP 2022.

    Svetska odbojkaška federacija, FIVB, saopštila je 24 reprezentacije koje će igrati na jubilarnom, XX SP 2022, koje će se odgirati od 26. avgusta do 11. septembra u Rusiji. Na prvenstvu će igrati Rusija, organizator, Poljska, svetski prvak, Italija i Slovenija (CEV), Iran i Japan (AVC), Tunis i Kamerun (CAVB), Brazil i Argentina (CSV) i Portoriko i Kanada (NORCECA), predstavnici Kontinetnalnih konfederacija, Francuska, SAD, Srbija, Kuba, Holandija, Nemačka, Meksiko, Turska, Egipat, Katar, Bugarska i Kina, na osnovu FIVB trang liste. Žreb za XX SP 2022. u konkurenciji odbojkaša održaće se u četvrtak, 30. septembra u gimnastičkoj dvorani „Irina Viner – Usmanova“ u Moskvi.

  • Seniori Srbije doputovali u Beograd Seniori Srbije doputovali u Beograd

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Muška seniorska reprezentacija Srbije doputovala je danas u Beograd iz Katovica, gde je u nedelju završeno XXXII EP 2021. u konkurenciji odbojkaša. Seniore Srbije dočekali su Dragutin Ćuk, tehnički direktor OSS, članovi porodica, prijatelji i predstavnici medija.

  • Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro Italija novi prvak Evrope, Slovencima treće srebro

    SENIORI – XXXII EP 2021.

    Reprezentacija Italije osvojila je zlatnu medalju na XXXII EP 2021. koje se održavalo u Poljskoj, Češkoj, Finskoj i Estoniji. Italija je večeras u finalnoj utakmici, u Spodek areni u Katovicama, pobedila Sloveniju sa 3:2, po setovima 22:25, 25:20, 20:25, 25:20 i 15:11 posle 144 minuta igre. Za najboljeg igrača na prvenstvu Evrope (MVP) proglašen je Simone Đaneli, kapiten i tehničar Italije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  Lukoil in line Eng correct color WEB 01
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga