Serbian flagcirilicalatinica

Pioniri

Pobeda Austrije nakon pet setova

PIONIRI – IV EP 2023.

Muška pionirska reprezentacija Srbije (do 17 godina, 2007. i mlađi) nije uspela da ostvari pobedu u poslednjem meču na turniru B grupe II runde kvalifikacija za IV EP 2023. u Lajkovcu. Bolja od Srbije je večeras u drugoj utakmici 3. kola bila Austrija sa 3:2, po setovima 20:25, 25:22, 16:25, 25:18 i 17:15, posle 116 minuta igre.

lk3

Izjava Ivana Milenkovića

Izjava Bogdana Tomaševića

Izjava Alekse Škorića

Srbija je još sinoć izborila plasman na Evropsko prvenstvo. Večeras su pioniri Srbije pružili svoj maksimum od prvog do poslednjeg poena i još jednom su dokazali da će i te kako imati šta da pokažu na šampionatu Evrope.

Fotografije sa turnira u Lajkovcu možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Direktne prenose svih utakmica iz Lajkovca možete gledati na YouTube kanalu OSS (https://www.youtube.com/OSSRBOdbojkaskisavezSrbije).

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz svih 5 grupa, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.

Plasman na prvenstvo Evrope do sada su izborili Crna Gora, Bugarska, Poljska, Slovenija i Italija.

IV EP 2023. u konkurenciji pionira (do 17 godina, 2007. i mlađi) odigraće se od 19. do 30. jula 2023. u Podgorici, u Crnoj Gori uz učešće 16 reprezentacija.

PIONIRI – IV EP 2023. – II RUNDA KVALIFIKACIJA (20 – 23. APRIL):

B GRUPA – LAJKOVAC (HALA SPORTOVA), SRBIJA (20 – 22. APRIL):

1. KOLO – ČETVRTAK, 20. APRIL:

SRBIJA – LETONIJA        3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

AUSTRIJA – NEMAČKA    3:2 (17:25, 22:25, 25:18, 25:20, 15:11)

2. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

SRBIJA – NEMAČKA        3:1 (26:24, 20:25, 25:23, 25:23)

AUSTRIJA – LETONIJA    3:0 (25:12, 25:19, 25:17)

3. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

SRBIJA – AUSTRIJA        2:3 (25:20, 22:25, 25:16, 18:25, 15:17)

NEMAČKA – LETONIJA    3:0 (25:18, 25:15, 25:19)

TABELA:

1. AUT            3      3      0      9:4          7

2. SRB            3      2      1      8:4          7

3. GER            3      1      2      6:6          4

4. LAT            3      0      3      0:9          0

 

A GRUPA – PAREDES, PORTUGALIJA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

TURSKA – MAĐARSKA    3:1 (23:25, 25:16, 25:19, 25:23)

FINSKA – PORTUGALIJA         3:2 (22:25, 25:21, 24:26, 25:19, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

TURSKA – FINSKA          3:2 (26:24, 21:25, 26:28, 25:13, 15:10)

PORTUGALIJA – MAĐARSKA   3:0 (25:21, 25:23, 25:13)

TABELA:

1. TUR            2      2      0      6:3          5

2. POR            2      1      1      5:3          4

3. FIN             2      1      1      5:5          3

4. HUN            2      0      2      1:6          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

FINSKA – MAĐARSKA            15.00 (16.00)

TURSKA – PORTUGALIJA 18.00 (19.00)

 

C GRUPA – BIBINJE, HRVATSKA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

BELGIJA – ŠPANIJA        3:2 (19:25, 25:23, 26:24, 15:25, 15:13)

RUMUNIJA – HRVATSKA         3:0 (26:24, 25:18, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

RUMUNIJA – BELGIJA     3:2 (25:20, 18:25, 18:25, 25:22, 15:13)

ŠPANIJA – HRVATSKA     3:0 (25:9, 25:13, 25:11)

TABELA:

1. ROU            2      2      0      6:2          5

2. ESP             2      1      1      5:3          4

3. BEL             2      1      1      5:5          3

4. CRO            2      0      2      0:6          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

RUMUNIJA – ŠPANIJA     15.30

BELGIJA – HRVATSKA     18.00

 

D GRUPA – TELAVI, GRUZIJA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

ESTONIJA – GRUZIJA      3:0 (25:18, 25:22, 25:12)

FRANCUSKA – UKRAJINA        3:0 (25:22, 25:22, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

ESTONIJA – UKRAJINA    3:0 (25:23, 25:18, 25:21)

FRANCUSKA – GRUZIJA                3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

TABELA:

1. EST             2      2      0      6:0          6

2. FRA             2      2      0      6:0          6

3. UKR            2      0      2      0:6          0

4. GEO            2      0      2      0:6          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

GRUZIJA – UKRAJINA            15.00 (12.00)

FRANCUSKA – ESTONIJA 18.00 (15.00)

 

E GRUPA – NEAPOLIS – MITILINI, GRČKA (21 – 23. APRIL):

1. KOLO – PETAK, 21. APRIL:

HOLANDIJA – ČEŠKA      3:1 (28:26, 28:26, 23:25, 26:24)

GRČKA – IZRAEL            3:1 (23:25, 29:27, 25:19, 25:22)

2. KOLO – SUBOTA, 22. APRIL:

ČEŠKA – IZRAEL            3:0 (25:14, 25:15, 26:24)

GRČKA – HOLANDIJA      3:0 (25:15, 27:25, 25:22)

TABELA:

1. GRE            2      2      0      6:1          6

2. CZE            2      1      1      4:3          3

3. NED            2      1      1      3:4          3

4. ISR             2      0      2      1:6          0

 

3. KOLO – NEDELJA, 23. APRIL:

HOLANDIJA – IZRAEL     17.00 (16.00)

GRČKA – ČEŠKA            20.00 (19.00)

Plasman na EP iz II runde kvalifikacija izboriće 11 reprezentacija, po 2 prvoplasirane reprezentacije iz svih 5 grupa, kao i najbolja trećeplasirana selekcija.

Plasman na prvenstvo Evrope do sada su izborili Crna Gora, Bugarska, Poljska, Slovenija i Italija.

IV EP 2023. u konkurenciji pionira (do 17 godina, 2007. i mlađi) odigraće se od 19. do 30. jula 2023. u Podgorici, u Crnoj Gori uz učešće 16 reprezentacija.

  • april 22, 2023
  • 558
Објављено у Pioniri
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

  • Počela testiranja igrača rođenih 2009. i mlađih Počela testiranja igrača rođenih 2009. i mlađih

    PIONIRI

    U organizaciji Odbojkaškog saveza Srbije i Međuokružnog odbojkaškog saveza Raško – Rasinskog okruga obavljeno je testiranje kandidata za mušku pionirsku reprezentaciju Srbije, igrača rođenih 2009. i mlađih. U staroj Hali sportova u Kraljevu testirana su 22 pionira iz 5 klubova (Radnički doo Kragujevca, Lotus iz Čačka, Jagodina, Tehničar i Ribnica iz Kraljeva).

  • Poljska osvojila drugu titulu prvaka Evrope, prvu posle 2009. Poljska osvojila drugu titulu prvaka Evrope, prvu posle 2009.

    SENIORI – XXXIII EP 2023.

    Odbojkaši Poljske osvojili su zlatnu medalju na XXXIII EP 2023. Poljska, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić, je večeras u Rimu u finalu savladala Italiju sa 3:0 (25:20, 25:21, 25:23). Vilfredo Leon, primač Poljske, proglašen je za najboljeg igrača (MVP) prvenstva Evrope.

  • Slovencima bronza Slovencima bronza

    SENIORI – XXXIII EP 2023.

    Odbojkaši Slovenije osvojili su bronzanu medalju na XXXIII EP 2023. Slovenija je večeras u Rimu u utakmici za treće mesto pobedila Francusku sa 3:2 (25:22, 25:16, 21:25, 18:25, 15:11).

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga