Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 763

Rezultati juniorki na Evropskim prvenstvima

 

I EP 1966. – BUDIMPEŠTA, MAĐARSKA (21–29. JUL) – 8. MESTO
JUGOSLAVIJA: VERA STOJŠIĆ, SNEŽANA JURMAN, GABRIJELA HRVAT, MILKA MANDIĆ, VASILJKA SOMBORAC, BRANKA MILISAVLJEVIĆ, RUŽICA BREKALO, INES MIJANDRUŠIĆ, NATALIJA KOJOVIĆ, SOFIJA KOJOVIĆ, DRAGICA TRKULJA, ANĐELKA ĐUKANOVIĆ. TRENERI: LJUBOMIR AĆIMOVIĆ, DANICA GLUMAC.

BUDIMPEŠTA – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  1:3 (9:15, 15:11, 10:15, 10:15)

BUDIMPEŠTA – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA  3:1 (13:15, 15:8, 15:3, 15:8)

BUDIMPEŠTA – 23. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (4:15, 14:16, 7:15)

BUDIMPEŠTA – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – AUSTRIJA  3:0 (15:10, 15:2, 15:2)

BUDIMPEŠTA – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (16:14, 15:11, 15:3)

BUDIMPEŠTA – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – TURSKA  3:1 (15:11, 15:7, 11:15, 15:3)

BUDIMPEŠTA – 29. JUL: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA  0:3 ()

 
 II EP 1969. – RIGA, SOVJETSKI SAVEZ (27. SEPTEMBAR – 05. OKTOBAR) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: SONJA ĐERADINOVIĆ, SLOBODANKA GUŽVIĆ, GABRIJELA JURKIĆ, BOSILJKA KUBURIĆ, JELENA PUAČA, DANICA PERKOVIĆ, SLAVICA BIBER, ANKA RADOSAVČEV, RUŽICA PERKOVIĆ, TATJANA DUKIĆ, SONJA PARAPOT, RADMILA MLADENOVIĆ. TRENERI: DANICA GLUMAC, MIHAJLO MARKOVIĆ.

TALIN – 27. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  0:3 (5:15, 6:15, 0:15)

TALIN – 28. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (19:17, 15:6, 15:10)

TALIN – 29. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  0:3 (4:15, 7:15, 7:15)

TALIN – 01. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (9:15, 7:15, 4:15)

TALIN – 02. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  2:3 (8:15, 15:5, 15:13, 13:15, 3:15)

TALIN – 04. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  1:3 (11:15, 4:15, 15:12, 9:15)

TALIN – 05. OKTOBAR: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA 3:2 (7:15, 15:2, 15:5, 7:15, 15:13)

 
 IV EP 1973. – UTREHT, HOLANDIJA (06–14. SEPTEMBAR) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: RUŽA ŠEBALJ, SNEŽANA LOZANČIĆ, ANITA SRIĆA, VLASTA PESARESI, ANA JOKANOVIĆ, MARIJETA PUČKO, LJILJANA GUŽVICA, DUŠANKA CARIĆ, DUŠICA MILETIĆ, SEVLIDA ČENGIĆ, GORDANA GRČIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENER: ALJI TARAKU.

VENLO – 08. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (9:15, 5:15, 0:15)

PURMEREND – 10. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  0:3 (5:15, 13:15, 11:15)

PURMEREND – 11. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  0:3 (13:15, 12:15, 7:15)

PURMEREND – 12. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:2 (16:18, 15:12, 15:6, 12:15, 15:1)

PURMEREND – 13. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  1:3 (11:15, 11:15, 15:9, 3:15)

PURMEREND – 14. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (15:8, 16:14, 15:11)

 
 V EP 1975. – MINHEN, SR NEMAČKA (26. JUL – 02. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: KATARINA AČALIJA, VESNA  KOMNENIĆ, NEVENA JOVANOVIĆ, JUGANA KRIŽANOVIĆ, ANA JOKANOVIĆ, LJILJANA ŽIVALJEVIĆ, BRANKA OJDANIĆ, VLADISLAVA BOGDANOVIĆ, SLOBODANKA STEFANOVIĆ, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, VERA KRAMARIĆ. TRENER: SRĐAN ILIĆ.

OSNABRIK – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – SOVJETSKI SAVEZ  0:3 (12:15, 14:16, 7:15)

OSNABRIK – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  1:3 (0:15, 11:15, 16:14, 11:15)

OSNABRIK – 28. JUL: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (15:8, 15:12, 15:9)

BOHOLT – 30. JUL: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:0 (15:3, 15:6, 15:10)

KESFELD – 31. JUL: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  3:2 (15:6, 13:15, 8:15, 15:4, 15:3)

DINSLAKEN – 01. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  3:0 (15:9, 19:17, 15:7)

BOHOLT – 02. AVGUST: JUGOSLAVIJA (YUG) – FRANCUSKA (FRA)  3:0 (15:2, 15:11, 15:3)

 
 VI EP 1977. – BEOGRAD, JUGOSLAVIJA (05–12. AVGUST) – 7. MESTO
JUGOSLAVIJA: JOKA MILOVANOVIĆ, MIRA LATINOVIĆ, JADRANKA ROKNIĆ, GORDANA MILUTINOVIĆ, JUGANA KRIŽANOVIĆ, SONJA MARKOVIĆ, BRANKA OJDANIĆ, JELENA RELJIN, LJILJANA PRENTIĆ, CVIJETA STAKIĆ, GORDANA GRČIĆ, JASNA TOMLINOVIĆ. TRENERI: ALJI TARAKU, SRBA NIKOLIĆ.

GRADAČAC – 05. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  2:3 (6:15, 10:15, 15:11, 15:13, 11:15)

GRADAČAC – 06. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:0 (15:7, 15:12, 15:4)

GRADAČAC – 07. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  3:0 (16:14, 15:11, 15:12)

GRADAČAC – 08. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA  0:3 (13:15, 11:15, 12:15)

GRADAČAC – 09. AVGUST: JUGOSLAVIJA – DR NEMAČKA  2:3 (15:10, 14:16, 3:15, 15:10, 11:15)

BEOGRAD – 11. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  2:3 (11:15, 15:6, 15:17, 15:8, 13:15)

BEOGRAD – 12. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  3:2 (15:6, 15:11, 6:15, 10:15, 15:5)

 
 VIII EP 1982. – LOHOF, SR NEMAČKA (20–27. JUL) – 10. MESTO
JUGOSLAVIJA: KSENIJA PAJOVIĆ, DUŠANA ČURDA, NEVENKA VIDIĆ, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, SLAVICA ĐURĐEVIĆ, BOŽENA PAVIĆ, JASMINA MARKOVIĆ, JASMINA REDŽOVIĆ, SMILJANA BARIĆ, SNEŽANA NESTL, NATAŠA IGIĆ. TRENERI: ALEKSANDAR BORIČIĆ, RADOMIR KOSTIĆ.

HAM – RODING – 20. JUL: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA  0:3 (1:15, 6:15, 11:15)

HAM – RODING – 21. JUL: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA  0:3 (13:15, 10:15, 12:15)

HAM – RODING – 22. JUL: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (10:15, 8:15, 12:15)

MINHEN – PUKHAJM – 24. JUL: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  1:3 (6:15, 9:15, 15:13, 14:16)

MINHEN – PUKHAJM – 25. JUL: JUGOSLAVIJA – TURSKA  3:0 (16:14, 15:2, 15:12)

MINHEN – PUKHAJM – 26. JUL: JUGOSLAVIJA – ŠPANIJA  3:0 (15:9, 15:7, 15:9)

MINHEN – PUKHAJM – 27. JUL: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA  0:3 (5:15, 12:15, 13:15)

 
 IX EP 1984. – ŠAMALIJE, FRANCUSKA (26. AVGUST – 02. SEPTEMBAR) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: HELENA ŽNIDARIČ, BELMA JAZVIN, NEVENKA VIDIĆ, ANICA RIMAN, BOGDANA KLUN, ALEKSANDRA PETKOVIĆ, BARBARA KISLINGER, BILJANA VLADISAVLJEV, NATAŠA IGIĆ, MONIKA LUKA, JASMINA REDŽOVIĆ. TRENER: ALEKSANDAR BORIČIĆ.

ŠAMALIJE – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – FRANCUSKA  3:0 (15:2, 15:12, 15:8)

ŠAMALIJE – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  1:3 (11:15, 5:15, 15:2, 11:15)

ŠAMALIJE – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA  0:3 (5:15, 7:15, 6:15)

SENT ALIJE – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – SR NEMAČKA  0:3 (7:15, 10:15, 10:15)

SENT ALIJE – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA  2:3 (15:6, 15:9, 8:15, 5:15, 13:15)

SENT ALIJE – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ŠVEDSKA  3:0 (15:4, 15:13, 15:0)

SENT ALIJE – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BELGIJA  3:2 (9:15, 15:9, 10:15, 15:12, 15:9)

 
 X EP 1986. – SOFIJA, BUGARSKA (17–24. AVGUST) – 11. MESTO
JUGOSLAVIJA: NATAŠA IGIĆ, LJILJANA MANDIĆ, MOJCA MUŠIĆ, PATRICIJA BUKOVEC, DRAGANA MIĆIĆ, MELINA DRAGANIĆ, SLAVICA KUZMANIĆ, MARIJA OMAZIĆ, TATJANA BILBIJA, DANIJELA BILBIJA, MIRJANA JELOVČIĆ, ALENKA LEŠNIK. TRENERI: EDUARD DOLINŠEK, BRANISLAV MORO.

SOFIJA – 17. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEHOSLOVAČKA  2:3 (14:16, 15:8, 15:7, 11:15, 10:15)

SOFIJA – 18. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BUGARSKA  0:3 (3:15, 4:15, 6:15)

SOFIJA – 19. AVGUST: JUGOSLAVIJA – GRČKA  3:0 (15:8, 15:8, 15:10)

PERNIK – 21. AVGUST: JUGOSLAVIJA – MAĐARSKA  1:3 (14:16, 16:14, 8:15, 9:15)

PERNIK – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  1:3 (15:11, 10:15, 6:15, 5:15)

PERNIK – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUMUNIJA  0:3 (8:15, 4:15, 1:15)

PERNIK – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  0:3 (10:15, 9:15, 3:15)

 
 XVI EP 1998. – VILVORD, BELGIJA (22–30. AVGUST) – 6. MESTO
JUGOSLAVIJA: ALEKSANDRA RANKOVIĆ, JELENA KOSTIĆ, NINA BJEGOVIĆ, IVANA VASIN, IVANA KRDŽIĆ, SANJA TOMAŠEVIĆ, MAJA SIMANIĆ, MAJA MIRKOVIĆ, LAURA TIKVICKI, ALEKSANDRA AVRAMOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ. TRENERI: DRAGAN NEŠIĆ, ZORAN JANKOVIĆ.

LUVEN LE NEV – 22. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ČEŠKA  1:3 (14:16, 9:15, 15:12, 6:15)

LUVEN LE NEV – 23. AVGUST: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  3:2 (8:15, 4:15, 15:12, 15:10, 15:13)

LUVEN LE NEV – 24. AVGUST: JUGOSLAVIJA – TURSKA  2:3 (15:4, 9:15, 15:12, 12:15, 8:15)

LUVEN LE NEV – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – NEMAČKA  3:1 (15:11, 13:15, 15:6, 15:13)

LUVEN LE NEV – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (11:15, 11:15, 15:11, 10:15)

LUVEN LE NEV – 29. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA  3:1 (15:10, 15:0, 13:15, 15:5)

LUVEN LE NEV – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  2:3 (15:11, 4:15, 15:8, 6:15, 12:15)

 
 XIX EP 2004. – PREŠOV, SLOVAČKA (03–11. SEPTEMBAR) – 2. MESTO – SREBRNA MEDALJA
SRBIJA I CRNA GORA: SILVIJA RADOVIĆ, ANA JAKŠIĆ, DUŠANKA KARIĆ, MIRJANA KOMLENOVIĆ, ANA ANTONIJEVIĆ, ALEKSANDRA PETROVIĆ, SANJA HANUŠIĆ, MIRJANA ĐURIĆ, ALEKSANDRA CRNČEVIĆ, NEVENA ĐORĐEVIĆ, MARIJA MRATINKOVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ, DRAGICA NENADIĆ.

PREŠOV – 03. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ŠVAJCARSKA  3:0 (25:11, 25:6, 25:9)

PREŠOV – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA  3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:15)

PREŠOV – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA  3:0 (25:19, 25:20, 25:21)

PREŠOV – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELORUSIJA  3:0 (25:16, 25:12, 29:27)

PREŠOV – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  3:2 (25:13, 23:25, 15:25, 25:22, 15:8)

PREŠOV – 10. SEPTEMBAR– POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – HRVATSKA  3:0 (25:22, 31:29, 25:17)

PREŠOV – 11. SEPTEMBAR– FINALE: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  0:3 (14:25, 13:25, 16:25)

 XX EP 2006. SENT DIJE I MEC, FRANCUSKA (26. AVGUST – 03. SEPTEMBAR) – 6. MESTO
SRBIJA I CRNA GORA: MARIJA MILOSAVLJEVIĆ, VIŠNJA ĐURĐEVIĆ, SONJA KLISURA, NINA ROSIĆ, NATAŠA ŠILJKOVIĆ, BOJANA ŽIVKOVIĆ, SANJA MALAGURSKI, STEFANA VELJKOVIĆ, NATAŠA ŠEVARIKA, IVANA NEŠOVIĆ, TANJA GRBIĆ, MARTA DRPA. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ i NIKOLA JERKOVIĆ.

MEC – 26. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA  3:0 (25:16, 25:17, 25:21)

MEC – 27. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – UKRAJINA  3:2 (14:25, 23:25, 28:26, 29:27, 16:14)

MEC – 28. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – HOLANDIJA  3:1 (25:16, 17:25, 25:13, 25:16)

MEC – 30. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – RUSIJA  0:3 (20:25, 18:25, 22:25)

MEC – 31. AVGUST: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA  0:3 (19:25, 16:25, 16:25)

SENT DIJE – 02. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – BELGIJA  3:0 (25:19, 25:22, 25:16)

SENT DIJE – 03. SEPTEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA  0:3 (21:25, 19:25, 17:25)

 
 XXI EP 2008. – PERUĐA I FOLINJO, ITALIJA (05–13. SEPTEMBAR) – 4. MESTO
SRBIJA: TIJANA MALEŠEVIĆ, MARIJA PUCAREVIĆ, NINA ROSIĆ, NATAŠA ŠILJKOVIĆ, ADELA HELIĆ, DANICA MARKOVIĆ, ANĐELKA PANTOVIĆ, NAĐA NINKOVIĆ, MARIJA MILOSAVLJEVIĆ, MILENA RAŠIĆ, JOVANA BJELICA, ANA LAZAREVIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ i BOJAN MIHAJLOVIĆ.

PERUĐA – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  1:3 (25:20, 20:25, 18:25, 22:25)

PERUĐA – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA  3:1 (25:22,17:25, 26:24, 25:23)

PERUĐA – 07. SEPTEMBAR: SRBIJA – HRVATSKA  3:0 (25:12, 25:17, 25:12)

PERUĐA – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELGIJA   3:0 (25:15, 25:16, 27:25)

PERUĐA – 10. SEPTEMBAR: SRBIJA – POLJSKA   3:0 (27:25, 25:23, 25:17)

FOLINJO – 12. SEPTEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (21:25, 22:25, 19:25)

FOLINJO – 13. SEPTEMBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO: SRBIJA – TURSKA  1:3 (25:16, 19:25, 18:25, 21:25)

 
 XXII EP 2010. – ZRENJANIN I NIŠ, SRBIJA (03–12. SEPTEMBAR) – 2. MESTO

SRBIJA: SARA KLISURA, JADRANKA BUDROVIĆ, LJUBICA KECMAN, MAJA SAVIĆ, MARIJA MIHAJLOVIĆ, LJILJANA RANKOVIĆ, DANICA RADENKOVIĆ, JELENA MEDAREVIĆ, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVIĆ, MINA TOMIĆ, TEODORA PUŠIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ I BOJAN MIHAJLOVIĆ.

NIŠ – 04. SEPTEMBAR: SRBIJA – HOLANDIJA  3:0 (25:15, 25:14, 25:12)

NIŠ – 05. SEPTEMBAR: SRBIJA – ČEŠKA  3:0 (25:19, 25:17, 25:16)

NIŠ – 06. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA  3:1 (29:27, 27:25, 23:25, 25:22)

NIŠ – 08. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVENIJA  3:1 (22:25, 25:22, 25:10, 25:18)

NIŠ – 09. SEPTEMBAR: SRBIJA – BELGIJA  3:1 (27:29, 25:18, 25:14, 25:20)

NIŠ – 11. SEPTEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA – ČEŠKA  3:0 (25:17, 25:22, 28:26)

NIŠ – 12. SEPTEMBAR – FINALE: SRBIJA – ITALIJA  1:3 (19:25, 20:25, 25:23, 21:25)

 
 XXIII EP 2012. – ANKARA, TURSKA (18–26. AVGUST) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:
SRBIJA: MINA POPOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), NADA MITROVIĆ (KOLUBARA, LAZAREVAC), MAJA SIMIĆ (CRVENA ZVEZDA), NADICA DRAGUTINOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), MILICA KUBURA (CRVENA ZVEZDA), JELENA TRNIĆ (NIS SPARTAK, SUBOTICA), NATAŠA ČIKIRIZ (VIZURA, BEOGRAD), KATARINA ČANAK (CRVENA ZVEZDA), BJANKA BUŠA (VIZURA, BEOGRAD), SLAĐANA MIRKOVIĆ (VIZURA, BEOGRAD), JELENA OLUIĆ (NIS SPARTAK, SUBOTICA), NIKOLINA LUKIĆ(CRVENA ZVEZDA). TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

1. KOLO – SUBOTA, 18. AVGUST: SRBIJA – FRANCUSKA  3:0 (25:18, 25:17, 25:20)

2. KOLO – NEDELJA, 19. AVGUST: SRBIJA – SLOVENIJA  3:0 (25:18, 25:14, 25:21)

3. KOLO – PONEDELJAK, 20. AVGUST: SRBIJA – SLOVAČKA  3:0 (25:20, 25:13, 25:12)

4. KOLO – SREDA, 22. AVGUST: SRBIJA – BELGIJA  3:1 (25:23, 25:13, 20:25, 25:20)

5. KOLO – ČETVRTAK, 23. AVGUST: SRBIJA – TURSKA  3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

SUBOTA, 25. AVGUST – POLUFINALE: SRBIJA – ITALIJA  3:0 (25:23, 25:19, 26:24)

NEDELJA, 26. AVGUST – FINALE: SRBIJA – TURSKA  0:3 (21:25, 22:25, 18:25)

 

POJEDINAČNE NAGRADE:
BLOKER: MINA POPOVIĆ (SRBIJA)
TEHNIČAR: SLAĐANA MIRKOVIĆ(SRBIJA)

 

XXIV EP 2014. – TARTU, ESTONIJA I TAMPERE, FINSKA (16–24. AVGUST) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: JOVANA KOCIĆ (STERIJA, BEOGRAD), ALEKSANDRA ĆIROVIĆ (PARTIZAN VIZURA), JELENA NOVAKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), SARA LOZO (PARTIZAN VIZURA), KATARINA MARINKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), ALEKSANDRA BRĐOVIĆ (SMEČ 5, KRAGUJEVAC), MAJA ALEKSIĆ (PARTIZAN VIZURA), KATARINA LAZOVIĆ (PARTIZAN VIZURA), BOJANA MILENKOVIĆ (CRVENA ZVEZDA), SARA VUČIĆEVIĆ (TENT, OBRENOVAC), MILENA DIMIĆ (PARTIZAN VIZURA), TIJANA BOŠKOVIĆ (PARTIZAN VIZURA). TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

A GRUPA – TARTU, ESTONIJA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. AVGUST: SRBIJA – ESTONIJA   3:0 (25:18, 25:19, 25:21)

2. KOLO – NEDELJA, 17. AVGUST: SRBIJA – GRČKA   3:0 (25:20, 25:13, 25:16)

3. KOLO – PONEDELJAK, 18. AVGUST: SRBIJA – BUGARSKA   3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

4. KOLO – SREDA, 20. AVGUST: SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:13,25:17, 25:19)

5. KOLO – ČETVRTAK, 21. AVGUST: SRBIJA – ČEŠKA   3:0 (25:19, 25:16, 25:14)

SRB        5    5    0    15:0
 
TARTU, ESTONIJA:

SUBOTA, 23. AVGUST – POLUFINALE: SRBIJA – TURSKA  3:0 (25:21,25:21, 25:12)

NEDELJA, 24. AVGUST – FINALE: SRBIJA – SLOVENIJA  3:2 (25:23, 17:25, 24:26, 25:17, 15:12)

 

UKUPNO    7    7    0    15:2

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: TIJАNА BOŠKOVIĆ (SRBIJA)
SERVER: SARA LOZO (SRBIJA)
PRIMAČ: BOJANA MILENKOVIĆ (SRBIJA)

 
XXV EP 2016. (27. avgust – 4. septembar) – NITRA (SLOVAČKA) I ĐER (MAĐARSKA) – 2. MESTO, SREBRNA MEDALJA:
SRBIJA: KATARINA LAZOVIĆ, ANA JAKŠIĆ, TIJANA MILOJEVIĆ, LJUBICA MILOJEVIĆ, JOVANA KOCIĆ, ANASTASIJA SEKULIĆ, TAMARA RADMILOVIĆ, ANĐELA VESELINOVIĆ, VANJA BUKILIĆ, MILICA ŠORAK, ANJA AŠONJA, JOVANA MIROSAVLJEVIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

GRUPA – ĐER (DVORANA IŠTVAN SEČENJI – 2000 MESTA), MAĐARSKA:
1. KOLO – SUBOTA, 27. AVGUST: SRBIJA – ITALIJA 1:3 (22:25, 25:22, 14:25, 21:25)

2. KOLO – NEDELJA, 28. AVGUST: SRBIJA – MAĐARSKA 3:0 (25:16, 25:15, 25:20)

3. KOLO – PONEDELJAK, 29. AVGUST: SRBIJA – NEMAČKA 3:2 (25:19, 21:25, 25:11, 28:30, 15:7)

4. KOLO – SREDA, 31. AVGUST: SRBIJA – BELORUSIJA 3:0 (25:13, 25:22, 25:21)

5. KOLO – ČETVRTAK, 1. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA 3:1 (24:26, 25:21, 25:16, 25:23)

2. SRB 5 4 1 13:6

NITRA (GRADSKA DVORANA), SLOVAČKA:
SUBOTA, 3. SEPTEMBAR – POLUFINALE:
SRBIJA – TURSKA 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

NEDELJA, 4. SEPTEMBAR – FINALE:
SRBIJA – RUSIJA 0:3 (24:26, 19:25, 18:25)

UKUPNO: 7 5 2 16:9

POJEDINAČNE NAGRADE:
PRIMAČ: KATARINA LAZOVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: JOVANA KOCIĆ (SRBIJA)

 
XXVI EP 2018. – TIRANA I DRAČ, ALBANIJA (1 – 9. SEPTEMBAR) - 5. MESTO:
SRBIJA: SARA CARIĆ, ISIDORA RODIĆ, MILA KOCIĆ, VANJA SAVIĆ, RADA PEROVIĆ, MILICA MILUNOVIĆ, JOVANA MIROSAVLJEVIĆ, MINA MIJATOVIĆ, ANA MARIJA JONJEV, VERONIKA ÐOKIĆ, JELENA DELIĆ, ANA PEJIČIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ, VLADIMIR MEDENICA I IVAN BUČEVAC.

B GRUPA – TIRANA:
1. KOLO – SUBOTA, 1. SEPTEMBAR: SRBIJA – RUSIJA 0:3 (24:26, 21:25, 17:25)

2. KOLO – NEDELJA, 2. SEPTEMBAR: SRBIJA – NEMAČKA 3:1 (25:16, 14:25, 25:19, 25:23)

3. KOLO – PONEDELJAK, 3. SEPTEMBAR: SRBIJA – FRANCUSKA 3:0 (25:20, 25:11, 25:20)

4. KOLO – SREDA, 5. SEPTEMBAR: SRBIJA – TURSKA 1:3 (25:22, 17:25, 21:25, 21:25)

5. KOLO – ČETVRTAK, 6. SEPTEMBAR: SRBIJA – SLOVAČKA 3:0 (25:16, 25:19, 27:25)

3. SRB 5 3 2 10:7

SUBOTA, 8. SEPTEMBAR – DRAČ – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN 5 – 8. MESTA:
SRBIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:19, 25:18, 24:26, 25:14)

NEDELJA, 9. SEPTEMBAR – DRAČ – MEČ ZA PETO MESTO:
SRBIJA – NEMAČKA 3:1 (25:23, 18:25, 25:22, 25:16)

UKUPNO: 7 5 2 16:9


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ossrb/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Pročitano 1461 puta