Rezultati juniorki na Svetskim prvenstvima

 

 IX SP 1997. – GDANJSK, POLJSKA (05–13.09) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: MAJA MIRKOVIĆ, ALEKSANDRA RANKOVIĆ, BOJANA RANKOVIĆ, ANA BARNAK, SVETLANA KRSTIĆ, ALEKSANDRA MILOSAVLJEVIĆ, MARIJA VASIĆ, MAJA ILIĆ, JELENA KOSTIĆ, VESNA ČITAKOVIĆ, IVANA VASIN, JELENA NIKOLIĆ. TRENERI: DRAGAN NEŠIĆ, ZORAN JANKOVIĆ.

ČETNIJEVO – 05. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – BRAZIL  0:3 (11:15, 9:15, 11:15)

ČETNIJEVO  – 06. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – RUSIJA  0:3 (6:15, 5:15, 11:15)

ČETNIJEVO  – 07. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – ARGENTINA  3:1 (9:15, 15:5, 15:4, 15:10)

ČETNIJEVO – 09. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – POLJSKA  1:3 (2:15, 16:14, 11:15, 12:15)

 
 X SP 1999. – SASKATUN, KANADA (28.08–05.09) – 9. MESTO
JUGOSLAVIJA: MILICA BUDIMIR, ALEKSANDRA RANKOVIĆ, JELENA KOSTIĆ, NINA BJEGOVIĆ, IVANA VASIN, IVANA KRDŽIĆ, SANJA TOMAŠEVIĆ, NATAŠA LONČAR, MAJA MIRKOVIĆ, JELENA NIKOLIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ, JELENA RAJKOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ, PREDRAG TANACKOVIĆ.

EDMONTON – 28. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA  0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

EDMONTON – 29. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ARGENTINA  3:2 (25:17, 13:25, 23:25, 25:22, 17:15)

EDMONTON – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BRAZIL  0:3 (20:25, 17:25, 15:25)

SASKATUN  – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – JAPAN  1:3 (19:25, 19:25, 25:21, 19:25)

 
 XIII SP 2005. – ANKARA, TURSKA (23–31.07)  – 2. MESTO:
SRBIJA I CRNA GORA: SILVIJA RADOVIĆ, IVANA NEŠOVIĆ, ANA JAKŠIĆ, DUŠANKA KARIĆ, MIRJANA KOMLENOVIĆ, ANA ANTONIJEVIĆ, ALEKSANDRA PETROVIĆ, SANJA HANUŠIĆ, MARTA DRPA, JOVANA VESOVIĆ, NEVENA ĐORĐEVIĆ, MARIJA MRATINKOVIĆ. TRENERI: ZORAN KOVAČIĆ, NIKOLA JERKOVIĆ.

ANKARA – 23. JUL: SRBIJA I CRNA GORA – USA  3:1 (25:18, 24:26, 25:23, 25:19)

ANKARA – 24. JUL: SRBIJA I CRNA GORA – HRVATSKA  3:1 (25:21, 25:18, 18:25, 25:22)

ANKARA – 25. JUL: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA  3:1 (25:18, 25:20, 22:25, 25:15)

ANKARA – 26. JUL: SRBIJA I CRNA GORA – JAPAN  3:2 (25:23, 21:25, 25:21, 21:25, 15:13)

ANKARA – 27. JUL: SRBIJA I CRNA GORA – BRAZIL  1:3 (14:25, 23:25, 25:16, 12:25)

ANKARA – 30. JUL  – POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – KINA  3:1 (25:23, 17:25, 25:9, 25:20)

ANKARA – 31. JUL  – FINALE: SRBIJA I CRNA GORA – BRAZIL  1:3 (25:22, 12:25, 16:25, 14:25)

 

 XVI SP 2011. – LIMA I TRUHILJO, PERU (22–31.07) – 13. MESTO:

SRBIJA: BJANKA BUŠA, JADRANKA BUDROVIĆ, ALEKSANDRA CVETIĆANIN, LJUBICA KECMAN, MAJA SAVIĆ, IVANA LUKOVIĆ, LJILJANA RANKOVIĆ, DANICA RADENKOVIĆ, JELENA MEDAREVIĆ, ANA BJELICA, JOVANA STEVANOVIĆ, TEODORA PUŠIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

LIMA – PETAK, 22. JUL: SRBIJA – KUBA  3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:10)

LIMA – SUBOTA, 23. JUL: SRBIJA – BRAZIL  1:3 (25:23, 15:25, 21:25, 18:25)

LIMA – NEDELJA, 24. JUL: SRBIJA – ITALIJA  0:3 (14:25, 15:25, 20:25)

TRUHILJO – UTORAK, 26. JUL: SRBIJA – POLJSKA  2:3 (21:25, 17:25, 25:14, 25:18, 11:15)

TRUHILJO – SREDA, 27. JUL: SRBIJA – EGIPAT  3:0 (25:16, 25:5, 29:27)

TRUHILJO – ČETVRTAK, 28. JUL: SRBIJA – RUSIJA  2:3 (24:26, 25:19, 19:25, 25:20, 11:15)

KALJAO – 30. JUL – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. DO 16. MESTA: SRBIJA – TUNIS  3:0 (25:14, 25:12, 25:13)

KALJAO – 31. JUL – MEČ ZA 13. MESTO: SRBIJA – KOREJA  3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

 

XVII SP 2013. – BRNO, ČEŠKA (21–30.06) – 7. MESTO:

SRBIJA: MINA POPOVIĆ, MAJA SIMIĆ, TIJANA BOŠKOVIĆ, ALEKSANDRA STEPANOVIĆ, MILICA KUBURA, JELENA TRNIĆ, NATAŠA ČIKIRIZ, KATARINA ČANAK, BJANKA BUŠA, SLAĐANA MIRKOVIĆ, JELENA OLUIĆ, NIKOLINA LUKIĆ. TRENERI: RATKO PAVLIČEVIĆ I MARKO GRŠIĆ.

1. KOLO – PETAK, 21. JUN: SRBIJA – KOLUMBIJA  3:0 (25:16, 25:17, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN: SRBIJA – KINA  0:3 (20:25, 20:25, 16:25)

4. KOLO – PONEDELJAK, 24. JUN: SRBIJA – JAPAN  3:2 (25:21, 25:21, 16:25, 21:25, 15:10)

5. KOLO – UTORAK, 25. JUN: SRBIJA – TAJLAND  3:0 (25:18, 25:15, 25:21)

2. SRB        4    3    1    9:5

SREDA, 26. JUN – OSMINA FINALA: SRBIJA – KINESKI TAJPEH  3:0 (25:15, 25:18, 25:20)

PETAK, 28. JUN – ČETVRTFINALE: SRBIJA – BRAZIL  0:3 (23:25, 20:25, 24:26)

SUBOTA, 29. JUN – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA: SRBIJA – RUSIJA  1:3 (25:19, 19:25, 18:25, 29:27)

NEDELJA, 30. JUN – MEČ ZA 7. MESTO: SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  3:0 (25:22, 25:10, 25:21)

 
XVIII SP 2015. – MAUNABO, HUNKOS, KAGUAS, GURABO – PORTORIKO (11 – 19. SEPTEMBAR) – 5. MESTO:

SRBIJA: JOVANA KOCIĆ, ALEKSANDRA ĆIROVIĆ, SARA LOZO, KATARINA MARINKOVIĆ, JELENA VIGNJEVIĆ, MAJA ALEKSIĆ, KATARINA LAZOVIĆ, BOJANA MILENKOVIĆ, ALEKSANDRA TADIĆ, SARA VUČIĆEVIĆ, MILENA DIMIĆ, MARIJA VUJNOVIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

B GRUPA – HUNKOS:
1. KOLO – PETAK, 11. SEPTEMBAR:
SRBIJA – PERU 0:3 (18:25, 21:25, 26:28)

2. KOLO – SUBOTA, 12. SEPTEMBAR:
SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:19, 25:8, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 13. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KINA 3:2 (25:20, 14:25, 18:25, 25:17, 15:5)

2. SRB 3 2 1 6:5 5

ČETVRTFINALNA E GRUPA – GURABO:
1. KOLO – UTORAK, 15. SEPTEMBAR:
SRBIJA – RUSIJA 3:1 (20:25, 25:18, 25:16, 25:18)

2. KOLO – SREDA, 16. SEPTEMBAR:
SRBIJA – ITALIJA 1:3 (25:19, 21:25, 20:25, 15:25)

3. KOLO – ČETVRTAK, 17. SEPTEMBAR:
SRBIJA – BRAZIL 1:3 (14:25, 25:27, 29:27, 20:25)

3. SRB 3 1 2 5:7 3

PETAK, 18. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA – HUNKOS:
SRBIJA – BUGARSKA 3:0 (25:23, 25:20, 29:27)

SUBOTA, 19. SEPTEMBAR – HUNKOS – MEČ ZA PETO MESTO:
SRBIJA – PERU 3:1 (18:25, 26:24, 25:23, 25:23)

UKUPNO: 8 5 3 17:13

POJEDINAČNE NAGRADE:
PRIMAČ: BOJANA MILENKOVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: MAJA ALEKSIĆ (SRBIJA)

 
XIX SP 2017. – KORDOBA I BOKA DEL RIO, MEKSIKO (14 – 23. JUL) – 10. MESTO:

SRBIJA: KATARINA LAZOVIĆ, ANA JAKŠIĆ, LJUBICA MILOJEVIĆ, JOVANA KOCIĆ, ANASTASIJA SEKULIĆ, TAMARA RADMILOVIĆ, ANĐELA VESELINOVIĆ, VANJA BUKILIĆ, SARA CARIĆ, KATARINA JOVIĆ, SANJA ĐURĐEVIĆ, JOVANA MIROSAVLJEVIĆ. TRENERI: MARIJANA BORIČIĆ I MILAN GRŠIĆ.

C GRUPA – BOKA DEL RIO:
1. KOLO – PETAK, 14. JUL:
SRBIJA – KUBA 3:2 (25:13, 25:17, 25:27, 17:25, 15:11)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUL:
SRBIJA – BRAZIL 1:3 (13:25, 21:25, 25:23, 22:25)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUL:
SRBIJA – SAD 2:3 (25:22, 25:10, 24:26, 23:25, 15:17)

3. SRB 3 1 2 6:8 3

G GRUPA ZA PLASMAN 9 – 16. MESTA – BOKA DEL RIO:
1. KOLO – UTORAK, 18. JUL:
SRBIJA – PERU 3:0 (25:13, 25:15, 25:19)

2. KOLO – SREDA, 19. JUL:
SRBIJA – ARGENTINA 3:2 (20:25, 16:25, 25:20, 26:24, 17:15)

3. KOLO – ČETVRTAK, 20. JUL:
SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:21, 25:20, 25:17)

1. SRB 3 3 0 9:2 8

SUBOTA, 22. JUL – BOKA DEL RIO – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 9. DO 12. MESTA:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:18, 25:20, 25:23)

NEDELJA, 23. JUL – BOKA DEL RIO – MEČ ZA 9. MESTO:
SRBIJA – ITALIJA 0:3 (20:25, 19:25, 15:25)

UKUPNO 8 5 3 18:13

Pročitano 1317 puta