Rezultati seniorki na Svetskim prvenstvima

 

 VIII SP 1978. – LENJINGRAD, SOVJETSKI SAVEZ (25.08–06.09) – 16. MESTO:
JUGOSLAVIJA: NADA GAŠEVIĆ, VESNA KOMNENIĆ, JADRANKA ROKNIĆ, MILEVA BORINČEVIĆ, CVIJETA STAKIĆ, JELENA RELJIN, STOJANA GAVRILOVIĆ, MAJDA NOVAK, JOVANKA MARKOVIĆ, SONJA MARKOVIĆ, GORDANA GRČIĆ, NADA ZRILIĆ. TRENERI: ALJI TARAKU I ZVONIMIR ŠEMPER.

VOLGOGRAD – 25. AVGUST: JUGOSLAVIJA – PERU   0:3 (2:15, 7:15, 1:15)

VOLGOGRAD – 26. AVGUST: JUGOSLAVIJA – HOLANDIJA   3:1 (15:6, 15:9, 5:15, 15:13)

VOLGOGRAD – 27. AVGUST: JUGOSLAVIJA – KUBA   1:3 (5:15, 15:13, 2:15, 2:15)

MINSK – 30. AVGUST: JUGOSLAVIJA – BELGIJA   3:0 (15:10, 15:3, 15:7)

MINSK – 31. AVGUST: JUGOSLAVIJA – ITALIJA   3:0 (15:6, 15:11, 15:6)

MINSK – 01. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – MEKSIKO   2:3 (16:14, 13:15, 15:6, 6:15, 11:15)

MINSK – 02. SEPTEMBAR: JUGOSLAVIJA – TUNIS   3:0 (15:2, 15:2, 15:3)

MINSK – 05. SEPTEMBAR – RAZIGRAVANJE ZA PLASMAN OD 13. – 16. MESTA: JUGOSLAVIJA – NEMAČKA   0:3 (10:15, 3:15, 5:15)

MINSK – 06. SEPTEMBAR – MEČ ZA 15. MESTO: JUGOSLAVIJA – MEKSIKO   0:3 (10:15, 13:15, 3:15)

 
 XV SP 2006. – OSAKA, JAPAN (31.10–16.11) – 3. MESTO:
SRBIJA I CRNA GORA: JELENA NIKOLIĆ, ALEKSANDRA RANKOVIĆ, IVANA ĐERISILO, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, VESNA ČITAKOVIĆ – ĐURIŠIĆ, MAJA SIMANIĆ, ANJA SPASOJEVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I NEBOJŠA PROTIĆ.

NAGOJA – 31. OKTOBAR: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA  3:1 (25:18, 25:22, 19:25, 27:25)

NAGOJA – 01. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – KUBA   3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:23)

NAGOJA – 03. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – PERU  3:2 (23:25, 21:25, 25:20, 25:16, 25:23)

NAGOJA – 04. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – EGIPAT  3:0 (25:9, 25:13, 25:15)

NAGOJA – 05. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – TURSKA   3:0 (27:25, 25:22, 25:15)

NAGOJA – 08. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – KOREJA   3:0 (25:23, 25:19, 25:22)

NAGOJA – 09. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – POLJSKA   3:0 (25:15, 25:22, 25:14)

NAGOJA – 11. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – JAPAN   2:3 (25:18, 25:22, 18:25, 21:25, 11:15)

NAGOJA – 12. NOVEMBAR: SRBIJA I CRNA GORA – KINESKI TAJPEH   3:2 (25:22, 24:26, 19:25, 25:15, 15:13)

OSAKA – 15. NOVEMBAR – POLUFINALE: SRBIJA I CRNA GORA – BRAZIL   1:3 (17:25, 14:25, 25:21, 20:25)

OSAKA – 16. NOVEMBAR – MEČ ZA TREĆE MESTO: SRBIJA I CRNA GORA – ITALIJA   3:0 (25:22, 25:22, 25:21)

 
 SENIORKE – XVI SP 2010. – JAPAN (29.10–14.11) – 8. MESTO:
SRBIJA: JELENA NIKOLIĆ, JOVANA BRAKOČEVIĆ, SANJA MALAGURSKI, NATAŠA KRSMANOVIĆ, JASNA MAJSTOROVIĆ, BRIŽITKA MOLNAR, ANA ANTONIJEVIĆ, JOVANA VESOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, SUZANA ĆEBIĆ, DRAGANA MARINKOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I BRANKO KOVAČEVIĆ.

TOKIO – 29. OKTOBAR: SRBIJA – KOSTARIKA   3:0 (25:15, 25:18, 25:14)

TOKIO – 30. OKTOBAR: SRBIJA – POLJSKA   3:1 (19:25, 27:25, 26:24, 25:22)

TOKIO – 31. OKTOBAR: SRBIJA – PERU    3:1 (25:21, 16:25, 25:21, 25:18)

TOKIO – 02. NOVEMBAR: SRBIJA – ALŽIR   3:0 (25:15, 25:12, 25:21)

TOKIO – 03. NOVEMBAR: SRBIJA – JAPAN   1:3 (26:28, 27:29, 25:18, 25:27)

TOKIO – 06. NOVEMBAR: SRBIJA – TURSKA   0:3 (19:25, 16:25, 20:25)

TOKIO – 07. NOVEMBAR: SRBIJA – KINA   3:1 (21:25, 25:20, 25:22, 25:22)

TOKIO – 09. NOVEMBAR: SRBIJA – RUSIJA   0:3 (19:25, 8:25, 12:25)

TOKIO – 10. NOVEMBAR: SRBIJA – KOREJA   3:0 (25:17, 25:22, 25:16)

TOKIO – 13. NOVEMBAR – ZA PLASMAN OD 5. DO 8. MESTA: SRBIJA – ITALIJA   0:3 (20:25, 15:25, 22:25)

TOKIO – 14. NOVEMBAR – UTAKMICA ZA 7. MESTO: SRBIJA – NEMAČKA  1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 23:25)

 
XVII SP 2014. – MILANO, ITALIJA – 7. MESTO:

SRBIJA: JOVANA BRAKOČEVIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA), BOJANA ŽIVKOVIĆ (ILERBANKAŠI ISTANBUL, TURSKA), NATAŠA KRSMANOVIĆ (RABITA BAKU, AZERBEJDŽAN), TIJANA MALEŠEVIĆ (AGEL PROSTEJOV, ČEŠKA), BRIŽITKA MOLNAR (ATOM TREFL SOPOT, BRANKICA MIHAJLOVIĆ (UNILEVER, BRAZIL), POLJSKA), MAJA OGNJENOVIĆ (HEMIK POLICE, POLJSKA), STEFANA VELJKOVIĆ (GALATASARAJ ISTANBUL, TURSKA), JELENA NIKOLIĆ (VAKIFBANK ISTANBUL, TURSKA), NAĐA NINKOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA), MILENA RAŠIĆ (KAN, FRANCUSKA), SILVIJA POPOVIĆ (VOLERO CIRIH, ŠVAJCARSKA), SUZANA ĆEBIĆ (LOKOMOTIVA BAKU, AZERBEJDŽAN), TIJANA BOŠKOVIĆ (VIZURA). TRENERI: ZORAN TERZIĆ I JOVO CAKOVIĆ.

TRST – 23. SEPTEMBAR: SRBIJA – TURSKA  3:1 (25:15, 20:25, 25:19, 25:22)

TRST – 24. SEPTEMBAR: SRBIJA – BUGARSKA  3:2 (25:19, 23:25, 25:19, 18:25, 15:12)

TRST – 25. SEPTEMBAR: SRBIJA – KAMERUN  3:0 (25:17, 25:13, 26:24)

TRST – 27. SEPTEMBAR: SRBIJA – KANADA  3:1 (25:7, 26:28, 25:21, 25:15)

TRST – 28. SEPTEMBAR: SRBIJA – BRAZIL  1:3 (26:24, 21:25, 19:25, 23:25)

VERONA – 1. OKTOBAR: SRBIJA – HOLANDIJA   3:0 (25:22, 25:23, 25:23)

VERONA –  2. OKTOBAR: SRBIJA – KAZAHSTAN  3:0 (25:13, 25:15, 25:20)

VERONA – 4. OKTOBAR: SRBIJA – SAD  0:3 (22:25, 20:25, 22:25)

VERONA – 5. OKTOBAR: SRBIJA – RUSIJA  0:3 (26:28, 18:25, 17:25)

 

UKUPNO:    9    6    3    19:13

 
XVIII SP 2018. – JAPAN: JOKOHAMA, SAPORO, KOBE, HAMAMACU, NAGOJA I OSAKA (29. septembar – 20. oktobar) – 1. MESTO, ZLATNA MEDALJA:

SRBIJA: BJANKA BUŠA, BOJANA ŽIVKOVIĆ, TIJANA MALEŠEVIĆ, BRANKICA MIHAJLOVIĆ, MAJA OGNJENOVIĆ, STEFANA VELJKOVIĆ, TEODORA PUŠIĆ, ANA BJELICA, MAJA ALEKSIĆ, JOVANA STEVANOVIĆ, MILENA RAŠIĆ, SILVIJA POPOVIĆ, TIJANA BOŠKOVIĆ, BOJANA MILENKOVIĆ. TRENERI: ZORAN TERZIĆ I ALEKSANDAR VLADISAVLJEV.

D GRUPA – HAMAMACU:
1. KOLO – SUBOTA, 29. SEPTEMBAR:
SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA 3:0 (25:17, 25:20, 25:22)

2. KOLO – NEDELJA, 30. SEPTEMBAR:
SRBIJA – KENIJA 3:0 (25:16, 25:9, 25:8)

3. KOLO – PONEDELJAK, 1. OKTOBAR:
SRBIJA – BRAZIL 3:0 (25:21, 25:18, 25:19)

4. KOLO – SREDA, 3. OKTOBAR:
SRBIJA – KAZAHSTAN 3:0 (25:18, 25:16, 25:13)

5. KOLO – ČETVRTAK, 4. OKTOBAR:
SRBIJA – PORTORIKO 3:0 (25:23, 25:17, 27:25)

1. SRB 5 5 0 15:0 15

II FAZA – E GRUPA – NAGOJA:
1. KOLO – NEDELJA, 7. OKTOBAR:
SRBIJA – MEKSIKO 3:0 (25:19, 25:17, 25:15)

2. KOLO – PONEDELJAK, 8. OKTOBAR:
SRBIJA – NEMAČKA 3:0 (25:14, 25:20, 25:20)

3. KOLO – SREDA, 10. OKTOBAR:
SRBIJA – JAPAN 1:3 (25:15, 23:25, 23:25, 23:25)

4. KOLO – ČETVRTAK, 11. OKTOBAR:
SRBIJA – HOLANDIJA 0:3 (16:25, 12:25, 20:25)

3. SRB 9 7 2 22:6 21

III FAZA (14 – 16. OKTOBAR) – NAGOJA – G GRUPA:
NEDELJA, 14. OKTOBAR:
SRBIJA – JAPAN 3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

UTORAK, 16. OKTOBAR:
SRBIJA – ITALIJA 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23)

1. SRB 2 2 0 6:1 6

JOKOHAMA – 19. OKTOBAR – POLUFINALE:
SRBIJA – HOLANDIJA 3:1 (25:22, 26:28, 25:19, 25:23)

JOKOHAMA – 20. OKTOBAR – FINALE:
SRBIJA – ITALIJA 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12)

UKUPNO: 13 11 2 34:10

POJEDINAČNE NAGRADE:
MVP: TIJANA BOŠKOVIĆ (SRBIJA)
BLOKER: MILENA RAŠIĆ (SRBIJA)

Pročitano 1218 puta