Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Argentina u četvrtfinalu, Srbija deveta na SP

SENIORI – XX SP 2022.

Muška seniorska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale XX SP 2022. Argentina je večeras u Gljivicama, u meču osmine finala, pobedila Srbiju sa 3:0, po setovima 25:23, 25:21 i 25:23, posle 84 minuta igre.

kt8

Nije Srbija uspela da nastavi takmičenje u Poljskoj, a imala je priliku. Vodili su izabranici Igora Kolakovića tokom prva dva seta sve do finiša, kada su Argentinci, bronzani sa OI u Tokiju, dva puta zaredom uspeli da preokrenu rezultat i povedu sa 2:0. U trećem setu je nedostajalo energije za preokret, jer je Argentina vodila od početka do kraja seta i meča.

Srbija je dobro počela meč i povela sa 4:1, ali su Argentinci odmah uhvatili priključak, pa se potom igralo poen za poen. Izjednačena borba se vodila do finiša, kada su Argentinci poveli sa 22:20, pa zatim i 24:22, da bi iskoristili drugu set loptu za 25:23 i vođstvo od 1:0.

Posle 6:6 u drugom setu, Srbija je serijom 4:0 stigla do prednosti od 10:6. Imala je Srbija 3 poena prednosti sve do 15:12, kada su Argentinci smanjili na 15:14. Vodila je Srbija sa 19:18, ali je Argentina sa tri vezana poena povela sa 21:19. Kao u prvom setu, Argentina je uspešno održala prednost do konačnih 25:21 za vođstvo od 2:0 u setovima.

U trećem setu je Argentina povela i prednost čuvala do kraja seta. Srbija je u nekoliko navrata imala šanse za izjednačenje, ali nedostajalo je i malo sreće. Smanjila je Srbija u finišu na 23:22 posle asa Kovačevića, ali više od toga nije uspela. Argentina je treći set dobila sa 25:23, a meč sa 3:0 za plasman u četvrtfinale.

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Marka Podraščanina

Izjava Lučana De Čeka

Izjava Aleksandra Atanasijevića

Izjava Nikole Jovovića

Izjava Milana Katića

U poslednjem meču osmine finala, Brazil je pobedio Iran sa 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) i igraće  u četvrtfinalu protiv Argentine u četvrtak od 17.30 časova.

U drugom četvrtfinalu u Gljivicama, u četvrtak od 21.00 čas igraće Poljska – SAD.

U četvrtfinalu u Ljubljani, sutra (sreda, 7. septembar) će igrati Italija – Francuska od 17.30 časova i Slovenija – Ukrajina od 21.00 čas.

Direktne prenose utakmica sa XX SP 2022. možete gledati na TV Sport Klub.

SENIORI – XX SP 2022. – LJUBLJANA, SLOVENIJA I GLJIVICE I KATOVICE, POLJSKA (26. AVGUST – 11. SEPTEMBAR):

OSMINA FINALA:

GLJIVICE:

UTORAK, 6. SEPTEMBAR:

(3) SRBIJA – ARGENTINA        0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

(4) BRAZIL – IRAN       3:0 (25:17, 25:22, 25:23)

NEDELJA, 4. SEPTEMBAR:

(2) SAD – TURSKA      3:2 (25:21, 25:17, 22:25, 19:25, 15:12)

(1) POLJSKA – TUNIS   3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

LJUBLJANA:

SUBOTA, 3. SEPTEMBAR:

(5) SLOVENIJA – NEMAČKA      3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:22)

(7) ITALIJA – KUBA      3:1 (25:21, 21:25, 26:24, 25:18)

PONEDELJAK, 5. SEPTEMBAR:

(6) UKRAJINA – HOLANDIJA     3:0 (25:16, 25:19, 25:18)

(8) FRANCUSKA – JAPAN         3:2 (25:17, 21:25, 26:24, 22:25, 18:16)

ČETVRTFINALE:

GLJIVICE – ČETVRTAK, 8. SEPTEMBAR:

(2) ARGENTINA – BRAZIL   17.30 (TV SK 1)

(1) SAD – POLJSKA           21.00 (TV SK 1)

LJUBLJANA – SREDA, 7. SEPTEMBAR:

(4) ITALIJA – FRANCUSKA       17.30 (TV SK 1)

(3) SLOVENIJA – UKRAJINA           21.00 (TV SK 1)

POLUFINALE:

(1) POBEDNICI MEČEVA 1 I 2

(2) POBEDNICI MEČEVA 3 I 4

Polufinale je zakazano za 10. septembar u Katovicama, gde će se 11. septembra odigrati meč za treće mesto i finale.