Serbian flagcirilicalatinica

Seniori

Važna pobeda seniora Srbije – protiv Nemačke za drugo mesto u grupi (utorak, 21.00 – RTS 1 i TV AS 1P)

SENIORI – XXXIII EP 2023.

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je treću pobedu u A grupi XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u Ankoni u svom četvrtom meču na EP savladala Estoniju sa 3:0, po setovima 25:16, 25:23 i 25:22, posle 82 minuta igre.

 

 

Izabranici Igora Kolakovića su ostvarili važnu pobedu protiv Estonije, koja ih ostavlja u trci za drugo mesto u grupi.

 

Izjava Igora Kolakovića

Izjava Dražena Luburića

Izjava Aleksandra Nedeljkovića

 

Srbija će poslednji, peti meč u A grupi odigrati sutra (utorak, 5. septembar) protiv Nemačke od 21.00 čas uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 1 Premijum.

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

Poslednje utakmice u A grupi će se odigrati 6. septembra.

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkaša od 28. avgusta do 16. septembra u Italiji, Severnoj Makedoniji, Bugarskoj i Izraelu.

 

SENIORI – XXXIII EP 2023. – VARNA (BUGARSKA), SKOPLJE (SEVERNA MAKEDONIJA), TEL AVIV (IZRAEL), BOLONJA, PERUĐA, ANKONA, BARI I RIM (ITALIJA):

A GRUPA – BOLONJA, PERUĐA I ANKONA, (ITALIJA):

PONEDELJAK, 28. AVGUST – BOLONJA (UNIPOL ARENA):

ITALIJA – BELGIJA       3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

PERUĐA (PALA BARTON):

SREDA, 30. AVGUST:

SRBIJA – ŠVAJCARSKA 3:0 (25:19, 25:16, 25:19)

NEMAČKA – ESTONIJA  3:0 (25:22, 25:19, 25:19)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA       3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20)

ITALIJA – ESTONIJA     3:0 (25:17, 25:22, 25:19)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ITALIJA         0:3 (15:25, 19:25, 21:25)

NEMAČKA – ŠVAJCARSKA        3:0 (25:14, 25:16, 25:21)

ANKONA (PALA ROSINI):

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ESTONIJA – ŠVAJCARSKA        3:2 (25:18, 25:21, 22:25, 21:25, 15:13)

NEMAČKA – BELGIJA    3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:22, 15:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ESTONIJA     3:0 (25:16, 25:23, 25:22)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:19, 25:23, 25:15)

TABELA:

1. ITA        4    4    0    12:0    12

2. SRB       4    3    1      9:4      9

3. GER       3    3    0      9:2      8

4. EST       4    1    3      3:11     2

5. BEL       3    0    3      3:9      1

6. SUI        4    0    4      2:12     1

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

SRBIJA – NEMAČKA      21.00

BELGIJA – ESTONIJA    18.00

 

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ŠVAJCARSKA     18.00

ITALIJA – NEMAČKA           21.00

 

C GRUPA – SKOPLJE (DVORANA BORIS TRAJKOVSKI), SEVERNA MAKEDONIJA:

SREDA, 30. AVGUST:

SEVERNA MAKEDONIJA – DANSKA      3:1 (22:25, 25:22, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HOLANDIJA – CRNA GORA       3:0 (25:19, 25:18, 25:22)

POLJSKA – ČEŠKA       3:0 (25:17, 25:20, 25:20)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

ČEŠKA – DANSKA        3:1 (25:15, 23:25, 29:27, 25:22)

POLJSKA – HOLANDIJA 3:1 (23:25, 25:13, 25:19, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – ČEŠKA    3:0 (25:22, 25:22, 25:22)

SEVERNA MAKEDONIJA – CRNA GORA  3:0 (25:22, 25:18, 25:20)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

CRNA GORA – DANSKA            3:1 (18:25, 31:29, 25:22, 25:23)

POLJSKA – SEVERNA MAKEDONIJA      3:0 (25:12, 25:21, 25:14)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – DANSKA 3:1 (25:18, 26:24, 23:25, 25:20)

ČEŠKA – CRNA GORA   3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

TABELA:

1. POL       3    3    0      9:1    9

2. NED       4    3    1    10:4    9

3. MKD      3    2    1     6:4    6

4. CZE       4    2    2      6:7    6

5. MNE       4    1    3      3:10   3

6. DEN       4    0    4      4:12   0

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

HOLANDIJA – SEVERNA MAKEDONIJA   17.00

POLJSKA – DANSKA                          20.00

SREDA, 6. SEPTEMBAR:

POLJSKA – CRNA GORA                17.00

SEVERNA MAKEDONIJA – ČEŠKA    20.00

 

B GRUPA – VARNA (DVORAC KULTURE I SPORTA), BUGARSKA:

UTORAK, 29. AVGUST:

ŠPANIJA – BUGARSKA  3:1 (25:17, 25:21, 21:25, 25:19)

SREDA, 30. AVGUST:

SLOVENIJA – UKRAJINA          3:1 (23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

FINSKA – HRVATSKA    3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

HRVATSKA – UKRAJINA            3:2 (17:25, 25:22, 20:25, 25:15, 15:13)

BUGARSKA – FINSKA   3:1 (28:26, 27:25, 15:25, 25:16)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – FINSKA   3:0 (25:21, 25:19, 25:22)

HRVATSKA – ŠPANIJA   3:0 (25:19, 25:20, 25:22)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

SLOVENIJA – ŠPANIJA  3:0 (25:19, 25:15, 25:15)

BUGARSKA – UKRAJINA          3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:23)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

ŠPANIJA – FINSKA       3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:23)

HRVATSKA – BUGARSKA         3:1 (22:25, 25:16, 25:22, 25:21)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – FINSKA     3:2 (25:23, 25:17, 23:25, 24:26, 15:13)

SLOVENIJA – HRVATSKA         3:0 (25:17, 25:18, 25:14)

TABELA:

1. SLO       4    4    0    12:1    12

2. CRO       5    3    2      9:9      8

3. BUL       4    2    2      8:8      6

4. ESP       4    2    2      6:8      6

5. FIN        5    1    4      7:12     4

6. UKR      4    1    3      7:11     3

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

UKRAJINA – ŠPANIJA         17.30 (16.30)

BUGARSKA – SLOVENIJA    20.30 (19.30)

 

D GRUPA – TEL AVIV, IZRAEL:

UTORAK, 29. AVGUST:

IZRAEL – GRČKA         3:2 (25:17, 27:29, 21:25, 25:21, 15:13)

SREDA, 30. AVGUST:

FRANCUSKA – TURSKA 3:0 (25:20, 30:28, 27:25)

PORTUGALIJA – RUMUNIJA       3:0 (25:19, 25:18, 25:23)

ČETVRTAK, 31. AVGUST:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    3:1 (25:21, 25:27, 25:19, 25:15)

IZRAEL – RUMUNIJA     3:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22, 15:8)

PETAK, 1. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – TURSKA   3:2 (25:22, 18:25, 25:21, 23:25, 17:15)

GRČKA – PORTUGALIJA           3:2 (22:25, 19:25, 25:20, 25:16, 15:12)

SUBOTA, 2. SEPTEMBAR:

TURSKA – GRČKA        3:1 (22:25, 26:24, 25:19, 25:23)

FRANCUSKA – IZRAEL  3:0 (25:21, 29:27, 25:17)

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – GRČKA     3:1 (25:16, 25:18, 23:25, 25:21)

PORTUGALIJA – IZRAEL           3:0 (25:22, 25:21, 25:12)

PONEDELJAK, 4. SEPTEMBAR:

RUMUNIJA – FRANCUSKA        3:1 (25:23, 16:25, 25:18, 25:21)

PORTUGALIJA – TURSKA         3:2 (26:24, 21:25, 15:25, 28:26, 15:13)

TABELA:

1. FRA       4    3    1    10:4    9

2. POR       5    3    2    12:8    9

3. ROU       5    3    2    11:10   9

4. ISR        4    2    2      6:10   4

5. TUR       4    1    3      7:10   5

6. GRE       4    1    3      7:11   3

 

UTORAK, 5. SEPTEMBAR:

FRANCUSKA – GRČKA        17.00 (16.00)

TURSKA – IZRAEL             20.00 (19.00)

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BARI, ITALIJA:

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

NEDELJA, 10. SEPTEMBAR:

(2) C 1 – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA:

PETAK, 8. SEPTEMBAR:

(5) SLOVENIJA (B 1) – D 4

(8) D 2 – B 3

SUBOTA, 9. SEPTEMBAR:

(6) D 1 – B 4

(7) B 2 – D 3

TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30) ČASOVA.

 

Četvrtfinalne utakmice će se odigrati u Bariju, u Italiji i u Varni u Bugarskoj, a polufinala i utakmice za medalje u Rimu, u Italiji.

 

ČETVRTFINALE:

BARI, ITALIJA – UTORAK, 12. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

VARNA, BUGARSKA – PONEDELJAK, 11. SEPTEMBAR:

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 17.30 (16.30) I 20.30 (19.30) ČASOVA.

 

RIM (PALATA SPORTOVA), ITALIJA:

POLUFINALE – ČETVRTAK, 14. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

FINALE:                           21.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:      18.00

 

mep1

  • septembar 4, 2023
  • 728
Објављено у Seniori
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga