Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Poznati svi parovi četvrtfinala

SENIORKE – XIX SP 2022.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, igraće u četvrtfinalu XIX SP 2022. protiv Poljske u Gljivicama, u utorak 11. oktobra od 20.30 časova. U Gljivicama će u drugom četvrtfinalnu igrati SAD – Turska (17.30), dok će se mečevi Italija – Kina i Brazil – Japan igrati u Roterdamu u Holandiji.

Izjava Bojane Milenković

Izjava Aleksandre Jegdić

Sve utakmice SP 2022. direktno prenosi TV Sport Klub.

SENIORKE – XIX SP 2022.

II FAZA – GRUPE OSMINE FINALA:

F GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – UTORAK, 4. OKTOBAR:

SRBIJA – POLJSKA          3:0 (26:24, 25:22, 25:18)

KANADA – TAJLAND 3:1 (25:19, 25:21, 23:25, 25:22)

SAD – DOMINIKANSKA REPUBLIKA       3:1 (21:25, 25:19, 25:20, 25:14)

TURSKA – NEMAČKA       3:0 (25:21, 25:18, 25:21)

2. KOLO – SREDA, 5. OKTOBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA   3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

NEMAČKA – TAJLAND      3:1 (25:19, 25:22, 18:25, 25:23)

TURSKA – KANADA         3:0 (25:22, 26:24, 28:26)

POLJSKA – SAD                     3:0 (25:23, 25:20, 25:18)

3. KOLO – PETAK, 7. OKTOBAR:

SRBIJA – TAJLAND         3:0 (25:23, 25:17, 25:15)

SAD – TURSKA 3:1 (25:22, 21:25, 25:20, 25:22)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – NEMAČKA       3:1 (19:25, 25:18, 25:22, 25:18)

POLJSKA – KANADA 3:2 (25:18, 19:25, 16:25, 25:23, 15:5)

4. KOLO – SUBOTA, 8. OKTOBAR:

SRBIJA – TURSKA           3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

SAD – TAJLAND              3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 27:25, 15:13)

KANADA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA         3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 25:27, 15:7)

POLJSKA – NEMAČKA      3:2 (26:24, 20:25, 25:18, 26:28, 15:10)

TABELA:

1. SRB            9      9      0      27:2 26

2. USA            9      7      2      21:11      20

3. TUR            9      6      3      21:13      17

4. POL             9      6      3      21:14      17

5. CAN            9      5      4      17:18      14

6. DOM           9      4      5      19:17      15

7. THA            9      4      5      16:19      11

8. GER            9      3      6      14:18      11

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe. U četvrtfinalu će igrati rivali iz iste grupe: F 1 – F 4 i F 2 – F 3, odnosno E 1 – E 4 i E 2 – E 3, a pobednici će se sastati u polufinalu.

 

E GRUPA – ROTERDAM, HOLANDIJA:

UTORAK, 4. OKTOBAR:

JAPAN – BELGIJA            3:1 (21:25, 25:20, 25:16, 25:22)

BRAZIL – ITALIJA           3:2 (25:20, 22:25, 22:25, 25:21, 17:15)

HOLANDIJA – ARGENTINA             3:1 (22:25, 25:18, 25:12, 25:13)

SREDA, 5. OKTOBAR:

ITALIJA – JAPAN             3:1 (20:25, 25:20, 25:14, 25:15)

KINA – PORTORIKO        3:0 (25:15, 25:19, 25:21)

BELGIJA – ARGENTINA   3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

ČETVRTAK, 6. OKTOBAR:

BRAZIL – PORTORIKO     3:0 (25:11, 25:13, 25:15)

KINA – HOLANDIJA         3:2 (22:25, 25:21, 25:15, 18:25, 15:12)

PETAK, 7. OKTOBAR:

JAPAN – PORTORIKO      3:0 (25:16, 25:19, 25:21)

ITALIJA – ARGENTINA    3:0 (25:19, 25:18, 25:17)

BRAZIL – HOLANDIJA     3:0 (25:19, 25:19, 25:20)

SUBOTA, 8. OKTOBAR:

ITALIJA – KINA              3:0 (26:24, 25:16, 25:20)

BRAZIL – BELGIJA          3:1 (26:28, 25:17, 25:11, 25:16)

NEDELJA, 9. OKTOBAR:

KINA – BELGIJA             3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

JAPAN – HOLANDIJA       3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

PORTORIKO – ARGENTINA      3:1 (20:25, 25:15, 25:20, 25:23)

TABELA:

1. ITA        9    8    1    26:6    25

2. BRA       9    8    1    25:8    23

3. JPN        9    7    2    22:8    21

4. CHN       9    7    2    22:8    20

5. BEL       9    5    4    18:13   15

6. NED       9    4    5    16:17   13

7. PUR       9    3    6    10:20     9

8. ARG       9    2    7      8:24     5

Plasman u III fazu, odnosno četvrtfinale, izboriće po 4 reprezentacije iz obe grupe.

 

ČETVRTFINALE – UTORAK, 11. OKTOBAR:

GLJIVICE, POLJSKA:

SRBIJA – POLJSKA          20.30

SAD – TURSKA               17.30

APELDORN, HOLANDIJA (TERMINI SU 17.00 I 20.00):

ITALIJA – KINA      17.00

BRAZIL – JAPAN     20.00

 

POLUFINALE:

GLJIVICE, POLJSKA – SREDA, 12. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U GLJIVICAMA         20.30

APELDORN, HOLANDIJA – ČETVRTAK, 13. OKTOBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALNIH MEČEVA U APELDORNU         20.00

 

APELDORN, HOLANDIJA – SUBOTA, 15. OKTOBAR:

FINALE:

POBEDNICI POLUFINALNIH MEČEVA      20.00

MEČ ZA TREĆE MESTO:

PORAŽENE SELEKCIJE U POLUFINALU    16.00

 

KONAČAN PLASMAN:

  1.

  2.

  3.

  4.

  5.

  6.

  7.

  8.

  9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17. BUGARSKA

18. ČEŠKA

19. KENIJA

20. KOREJA

21. KOLUMBIJA

22. HRVATSKA

23. KAZAHSTAN

24. KAMERUN

zsp

  • oktobar 9, 2022
  • 1037
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga