Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Četvrta pobeda Srbije – u četvrtak protiv Belgije (20.00 – RTS 1 i TV AS 2)

SENIORKE – XXXIII EP 2023.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni vicešampion Evrope, zabeležila je četvrtu pobedu na XXXIII EP 2023. Srbija je večeras u Gentu u okviru A grupe savladala Mađarsku sa 3:1, po setovima 21:25, 25:12, 25:14 i 25:15, posle 94 minuta igre.

 

ge1

 

Posle lošeg početka, Srbija je tokom preostalog dela meča bila na svom nivou i zasluženo je slavila posle četiri seta.

Seniorke Srbije će poslednju, petu utakmicu u A grupi odigrati sutra protiv Belgije od 20.00 časova uz direktne prenose na RTS 1 i TV Arena Sport 2.

Direktne prenose utakmica EP 2023. možete gledati na RTS i TV Arena Sport.

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Fotografije sa EP možete pogledati na: https://www-old.cev.eu/

XXXIII EP 2023. u konkurenciji odbojkašica odigraće se od 15. avgusta do 3. septembra u Belgiji, Nemačkoj, Italiji i Estoniji.

 

SENIORKE – XXXIII EP 2023. – VERONA, MONCA, TORINO I FIRENCA (ITALIJA), DIZELDORF (NEMAČKA), TALIN (ESTONIJA), GENT I BRISEL (BELGIJA)

A GRUPA – GENT (DVORANA TOP SPORT), BELGIJA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BELGIJA – MAĐARSKA  3:0 (25:16, 25:15, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

SRBIJA – UKRAJINA     3:0 (25:14, 25:19, 25:16)

POLJSKA – SLOVENIJA 3:0 (25:19, 25:14, 25:19)

SUBOTA, 19. AVGUST:

UKRAJINA – MAĐARSKA          3:0 (25:17, 26:24, 25:17)

BELGIJA – SLOVENIJA  3:1 (25:18, 25:20, 21:25, 34:32)

NEDELJA, 20. AVGUST:

SRBIJA – SLOVENIJA    3:0 (25:20, 25:11, 25:15)

POLJSKA – MAĐARSKA 3:1 (25:22, 25:12, 21:25, 25:16)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

SRBIJA – POLJSKA      3:1 (18:25, 25:13, 25:23, 25:18)

UKRAJINA – BELGIJA   3:0 (25:18, 25:23, 25:23)

UTORAK, 22. AVGUST:

SLOVENIJA – MAĐARSKA        3:0 (25:19, 25:18, 25:16)

POLJSKA – BELGIJA     3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

SREDA, 23. AVGUST:

SRBIJA – MAĐARSKA   3:1 (21:25, 25:12, 25:14, 25:15)

UKRAJINA – SLOVENIJA          3:1 (19:25, 25:23, 26:24, 25:17)

TABELA:

1. SRB       4    4    0    12:2    12

2. POL       4    3    1    10:4      9

3. UKR       4    3    1      9:4      9

4. BEL       4    2    2      6:7      6

5. SLO       5    1    4      5:12     3

6. HUN       5    0    5      2:15     0

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

SRBIJA – BELGIJA        20.00

POLJSKA – UKRAJINA   17.00

 

C GRUPA – DIZELDORF, NEMAČKA:

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

NEMAČKA – GRČKA      3:0 (25:19, 25:21, 29:27)

PETAK, 18. AVGUST:

TURSKA – ŠVEDSKA     3:0 (25:22, 25:18, 25:13)

AZERBEJDŽAN – ČEŠKA          3:0 (25:21, 25:10, 25:15)

SUBOTA, 19. AVGUST:

GRČKA – ŠVEDSKA      3:1 (25:23, 19:25, 27:25, 25:22)

NEMAČKA – AZERBEJDŽAN      3:1 (25:13, 25:22, 12:25, 25:14)

NEDELJA, 20. AVGUST:

ČEŠKA – GRČKA     3:0 (25:21, 25:22, 25:17)

TURSKA – AZERBEJDŽAN        3:0 (25:13, 25:13, 25:13)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

TURSKA – ČEŠKA        3:1 (25:23, 25:20, 20:25, 25:17)

ŠVEDSKA – NEMAČKA  3:1 (13:25, 25:16, 25:18, 25:18)

UTORAK, 22. AVGUST:

AZERBEJDŽAN – GRČKA          3:2 (22:25, 25:19, 27:29, 25:18, 15:12)

ČEŠKA – NEMAČKA      3:2 (22:25, 23:25, 26:24, 25:20, 18:16)

SREDA, 23. AVGUST:

TURSKA – GRČKA        3:0 (26:24, 25:16, 28:26)

ŠVEDSKA – AZERBEJDŽAN       3:1 (25:17, 17:25, 25:21, 25:18)

TABELA:

1. TUR       4    4    0    12:1    12

2. GER       4    2    2      9:7      7

3. SWE      4    2    2      7:8      6

4. CZE       4    2    2      7:8      5

5. AZE       5    2    3      8:11     5

6. GRE       5    1    4      5:13     4

 

ČETVRTAK, 24. AVGUST:

ČEŠKA – ŠVEDSKA      17.00

TURSKA – NEMAČKA    20.00

 

B GRUPA – VERONA, MONCA I TORINO (ITALIJA):

VERONA (ARENA VERONA):

UTORAK, 15. AVGUST:

ITALIJA – RUMUNIJA    3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

MONCA (ARENA MONCA):

SREDA, 16. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – ŠVAJCARSKA     3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:17, 17:15)

BUGARSKA – HRVATSKA         3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:18)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

BUGARSKA – BOSNA I HERCEGOVINA  3:1 (25:20, 25:19, 19:25, 25:18)

RUMUNIJA – HRVATSKA          3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:19)

PETAK, 18. AVGUST:

BOSNA I HERCEGOVINA – HRVATSKA  3:2 (19:25, 25:18, 20:25, 26:24, 15:6)

ITALIJA – ŠVAJCARSKA           3:0 (25:14, 25:19, 25:13)

SUBOTA, 19. AVGUST:

ŠVAJCARSKA – RUMUNIJA       3:2 (25:21, 18:25, 27:25, 19:25, 15:9)

ITALIJA – BUGARSKA   3:0 (25:16, 25:17, 25:13)

TORINO (DVORANA ĐANI ASTI):

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

RUMUNIJA – BOSNA I HERCEGOVINA   3:2 (12:25, 26:24, 25:21, 21:25, 15:11)

ŠVAJCARSKA – HRVATSKA      3:1 (25:19, 16:25, 25:22, 26:24)

UTORAK, 22. AVGUST:

BUGARSKA – RUMUNIJA          3:2 (26:24, 18:25, 25:17, 22:25, 15:12)

ITALIJA – BOSNA I HERCEGOVINA      3:0 (25:21, 25:17, 25:19)

SREDA, 23. AVGUST:

BUGARSKA – ŠVAJCARSKA      3:1 (21:25, 25:23, 25:17, 25:13)

ITALIJA – HRVATSKA   3:0 (25:23, 25:19, 25:17)

TABELA:

1. ITA        5    5    0    15:0    15

2. BUL       5    4    1    12:8    11

3. ROU       5    2    3    10:12     7

4. SUI        5    2    3      9:12     6

5. BIH       5    2    3      9:13    5

6. CRO       5    0    5      5:15     1

 

D GRUPA – TALIN (UNIBET ARENA), ESTONIJA:

SREDA, 16. AVGUST:

FRANCUSKA – ESTONIJA         3:0 (25:8, 25:19, 25:21)

ČETVRTAK, 17. AVGUST:

SLOVAČKA – FINSKA    3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

HOLANDIJA – ŠPANIJA 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

PETAK, 18. AVGUST:

HOLANDIJA – SLOVAČKA        3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

FRANCUSKA – ŠPANIJA 3:2 (22:25, 25:18, 23:25, 25:17, 15:10)

SUBOTA, 19. AVGUST:

SLOVAČKA – ŠPANIJA  3:0 (25:17, 26:24, 25:19)

FINSKA – ESTONIJA     3:2 (21:25, 25:20, 23:25, 25:20, 15:13)

NEDELJA, 20. AVGUST:

FRANCUSKA – FINSKA  3:0 (25:22, 25:22, 25:14)

HOLANDIJA – ESTONIJA          3:0 (25:8, 27:25, 25:19)

PONEDELJAK, 21. AVGUST:

FRANCUSKA – SLOVAČKA       3:0 (25:21, 25:19, 25:12)

ŠPANIJA – FINSKA      3:1 (25:17, 24:26, 26:24, 26:24)

UTORAK, 22. AVGUST:

HOLANDIJA – FRANCUSKA       3:1 (25:23, 27:25, 21:25, 26:24)

SLOVAČKA – ESTONIJA           3:1 (24:26, 26:24, 25:9, 25:18)

SREDA, 23. AVGUST:

HOLANDIJA – FINSKA   3:0 (25:18, 25:21, 25:17)

ŠPANIJA – ESTONIJA   3:1 (16:25, 25:21, 25:20, 25:17)

TABELA:

1. NED       5    5    0    15:1    15

2. FRA       5    4    1    13:6    11

3. SVK       5    3    2      9:7     9

4. ESP       5    2    3      8:11     7

5. FIN        5    1    4      4:14     2

6. EST       5    0    5      4:15     1

 

Plasman u osminu finala izboriće po 4 reprezentacije iz svake grupe.

 

OSMINA FINALA:

BRISEL, BELGIJA:

NEDELJA, 27. AVGUST:

(1) A 1 – C 4

(4) C 2 – A 3

PONEDELJAK, 28. AVGUST:

(2) TURSKA (C 1) – A 4

(3) A 2 – C 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA, ITALIJA:

SUBOTA, 26. AVGUST:

(5) ITALIJA (B 1) – ŠPANIJA (D 4)

(8) FRANCUSKA (D 2) – RUMUNIJA (B 3)

NEDELJA, 27. AVGUST:

(6) HOLANDIJA (D 1) – ŠVAJCARSKA (B 4)

(7) BUGARSKA (B 2) – SLOVAČKA (D 3)

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

Četvrtfinala će se odigrati u Briselu, u Belgiji i Firenci u Italiji, a polufinala i utakmice za medalje u Briselu, u Begliji.

 

ČETVRTFINALE:

BRISEL:

SREDA, 30. AVGUST:

(1) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 1 I 4

(2) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.00 ČASOVA.

 

FIRENCA:

UTORAK, 29. AVGUST:

(3) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 5 I 8

(4) POBEDNICI UTAKMICA OSMINE FINALA 6 I 7

TERMINI SU 18.00 I 21.00 ČAS.

 

BRISEL, BELGIJA:

POLUFINALE – PETAK, 1. SEPTEMBAR:

POBEDNICI ČETVRTFINALA 1 I 4

POBEDNICI ČETVRTFINALA 2 I 3

TERMINI SU 17.00 I 20.30 ČASOVA.

 

NEDELJA, 3. SEPTEMBAR:

FINALE:                           19.30

MEČ ZA TREĆE MESTO:      16.00

 

  • avgust 23, 2023
  • 897
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(1 Глас)

Сродни чланци

  • Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom   Juniorke Srbije u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom  

    JUNIORKE – XXIX EP 2024.

    Ženska juniorska reprezentacija Srbije (do 20 godina, rođene 2005. i mlađe) igraće na XXIX EP 2024. u B grupi u Dablinu sa Irskom, Poljskom, Italijom, Finskom, Češkom, Ukrajinom i Portugalijom, odlučeno je danas žrebom u prostorijama CEV u Luksemburgu. U A grupi u Sofiji igraće Bugarska, Turska, Hrvatska, Holandija, Slovenija, Španija, Belgija i Švedska.

  • Srbija maksimalna na startu – u petak protiv Češke (19.00 – Jutjub OSSRB) Srbija maksimalna na startu – u petak protiv Češke (19.00 – Jutjub OSSRB)

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) zabeležila je maksimalnu pobedu na turniru B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Hali sportova u Vrnjačkoj Banji. Srbija je večeras u drugom meču 1. kola savladala Severnu Makedoniju sa 3:0, po setovima 25:17, 25:15 i 25:16, posle 70 minuta igre.

  • Minimalna pobeda Holandije – Srbija od 19.45 protiv Severne Makedonije (Jutjub OSSRB) Minimalna pobeda Holandije – Srbija od 19.45 protiv Severne Makedonije (Jutjub OSSRB)

    KADETKINJE – XVI EP 2024.

    Kadetkinje Holandije, ostvarile su pobedu na startu turnira B grupe II runde kvalifikacija za XVI EP 2024. u Hali sportova u Vrnjačkoj Banji. Holandija je danas u prvoj utakmici 1. kola pobedila Češku sa 3:2, po setovima 25:20, 23:25, 18:25, 25:18 i 15:11, posle 126 minuta igre. Ženska kadetska reprezentacija Srbije (do 18 godina, 2007. i mlađe) igraće od 19.45 časova protiv Severne Makedonije.

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga