Serbian flagcirilicalatinica

Seniorke

Gvideti odredio sastav – protiv Meksika u subotu ujutro (4.00 – TV SK 1)

SENIORKE – XXXIII OI 2024.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije, aktuelni svetski prvak, bronzana sa OI 2021. i vicešampion Evrope, startovaće sutra (subota, 16. septembar) na turniru A grupe kvalifikacija za OI 2024. u Ningbou, u Kini. Seniorke Srbije će sutra od 4.00 časa po našem vremenu igrati protiv Meksika uz direktan prenos na TV Sport Klub 1. Đovani Gvideti, prvi trener seniorki Srbije, odredio je sastav tima u kome su 3 tehničara i 3 blokera.

 

Na spisku su:

TEHNIČARI: MAJA OGNJENOVIĆ, SLAĐANA MIRKOVIĆ  I ANA JAKŠIĆ.

KOREKTORI: TIJANA BOŠKOVIĆ I ANA BJELICA.

LIBERA: TEODORA PUŠIĆ I ALEKSANDRA JEGDIĆ.

BLOKERI: JOVANA STEVANOVIĆ, MINA POPOVIĆ I MAJA ALEKSIĆ.

PRIMAČI: BJANKA BUŠA, SARA LOZO, KATARINA LAZOVIĆ I ALEKSANDRA UZELAC.

 

ge1

 

Izjave i video zapise sa EP možete pogledati na viber zajednici OSSRB (https://invite.viber.com/?g2=AQAabDGrczXIkE1ZXc8twLUiBSIkzijwkJdesc6hWSrI8APqSJX4jCOjVjPSVp27), FB stranici OSSRB (https://www.facebook.com/odbojkaskisavezsrbije) i Instagram nalogu OSSRB (https://www.instagram.com/ossrb/).

Direktne prenose svih utakmica kvalifikacija za OI 2024. možete gledati na TV Sport Klub.

Ženska seniorska reprezentacija Srbije igraće u A grupi kvalifikacija za OI 2024. sa Kinom, Dominikanskom Republikom, Holandijom, Kanadom, Češkom, Meksikom i Ukrajinom, od 16. do 24. septembra u Ningbou, u Kini.

Srbija će u 2. kolu, u nedelju, 17. septembra igrati protiv Ukrajine od 10.00 časova po našem vremenu. U 3. kolu, u utorak, 19. septembra rival Srbiji biće Kanada od 4.00 časa po našem vremenu, a u 4. kolu, u sredu, 20. septembra, Češka od 10.00 časova po našem vremenu. Posle drugog slobodnog dana Srbija će u 5. kolu, u petak, 22. septembra igrati protiv Dominikanske Republike od 4.00 časa po našem vremenu, a u 6. kolu, u subotu, 23. septembra protiv Holandije od 10.00 časova po našem vremenu. Srbija će u poslednjem, 7. kolu, u nedelju, 24. septembra igrati protiv Kine od 13.30 časova po našem vremenu.

U B grupi u Tokiju igraće Japan, Brazil, Turska, Belgija, Bugarska, Portoriko, Argentin i Peru.

U C grupi u Lođu igraće Poljska, Italija, SAD, Nemačka, Tajland, Kolumbija, Koreja i Slovenija.

XXXIII Olimpijske igre 2024. će se odigrati od 26. jula do 11. avgusta u Parizu, u Francuskoj.

Direktan plasman na OI obezbedila je Francuska, domaćin OI, u obe konkurencije.

Po novom sistemu kvalifikacija, 24 najbolje reprezentacije podeljene su u 3 grupe sa po 8 selekcija, a plasman na OI izboriće po 2 najbolje reprezentacije iz svake grupe.

 

SENIORKE – KVALIFIKACIJE ZA OI 2024. (16 – 24. SEPTEMBAR):

A GRUPA – NINGBO (DVORANA BEILUN), KINA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SRBIJA – MEKSIKO      10.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 4.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – ČEŠKA   13.00 (7.00)

HOLANDIJA – KANADA      16.00 (10.00)

KINA – UKRAJINA              19.30 (13.30)

 

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

SRBIJA – UKRAJINA          16.00 (10.00)

HOLANDIJA – ČEŠKA         10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – KANADA      13.00 (7.00)

KINA – MEKSIKO               19.30 (13.30)

 

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KANADA       10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – UKRAJINA     13.00 (7.00)

HOLANDIJA – MEKSIKO      16.00 (10.00)

KINA – ČEŠKA                  19.30 (13.30)

 

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

SRBIJA – ČEŠKA         16.00 (10.00)

HOLANDIJA – UKRAJINA    10.00 (4.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – MEKSIKO     13.00 (7.00)

KINA – KANADA                19.30 (13.30)

 

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

SRBIJA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA  10.00 (4.00)

KANADA – UKRAJINA        13.00 (7.00)

ČEŠKA – MEKSIKO            16.00 (10.00)

KINA – HOLANDIJA            19.30 (13.30)

 

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

SRBIJA – HOLANDIJA        16.00 (10.00)

ČEŠKA – UKRAJINA            10.00 (4.00)

KANADA – MEKSIKO         13.00 (7.00)

KINA – DOMINIKANSKA REPUBLIKA     19.30 (13.30)

 

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

SRBIJA – KINA                  19.30 (13.30)

MEKSIKO – UKRAJINA       10.00 (4.00)

KANADA – ČEŠKA              13.00 (7.00)

DOMINIKANSKA REPUBLIKA – HOLANDIJA     16.00 (10.00)

 

B GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

BELGIJA – BUGARSKA  10.00 ČASOVA PO LOKALNOM, ODNOSNO 3.00 ČASA PO NAŠEM VREMENU

TURSKA – PORTORIKO      13.00 (6.00)

BRAZIL – ARGENTINA       16.00 (9.00)

JAPAN – PERU                  19.25 (12.25)

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PORTORIKO      10.00 (3.00)

TURSKA – BUGARSKA       13.00 (6.00)

BRAZIL – PERU                 16.00 (9.00)

JAPAN – ARGENTINA         19.25 (12.25)

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

BELGIJA – ARGENTINA      10.00 (3.00)

TURSKA – PERU                13.00 (6.00)

BRAZIL – BUGARSKA        16.00 (9.00)

JAPAN – PORTORIKO         19.25 (12.25)

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

BELGIJA – PERU                10.00 (3.00)

TURSKA – ARGENTINA      13.00 (6.00)

BRAZIL – PORTORIKO       16.00 (9.00)

JAPAN – BUGARSKA          19.25 (12.25)

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

ARGENTINA – PORTORIKO 10.00 (3.00)

BUGARSKA – PERU            13.00 (6.00)

BRAZIL – TURSKA             16.00 (9.00)

JAPAN – BELGIJA              19.25 (12.25)

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

PERU – PORTORIKO          10.00 (3.00)

BUGARSKA – ARGENTINA   13.00 (6.00)

BRAZIL – BELGIJA             16.00 (9.00)

JAPAN – TURSKA               19.25 (12.25)

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

BUGARSKA – PORTORIKO  10.00 (3.00)

ARGENTINA – PERU          13.00 (6.00)

TURSKA – BELGIJA            16.00 (9.00)

JAPAN – BRAZIL                19.25 (12.25)

 

C GRUPA – LOĐ, POLJSKA:

1. KOLO – SUBOTA, 16. SEPTEMBAR:

SAD – KOLUMBIJA       11.30

NEMAČKA – TAJLAND   14.30

POLJSKA – SLOVENIJA 17.30

ITALIJA – KOREJA       20.45

2. KOLO – NEDELJA, 17. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOLUMBIJA     11.30

SAD – TAJLAND                 14.30

POLJSKA – KOREJA            17.30

ITALIJA – SLOVENIJA        20.45

3. KOLO – UTORAK, 19. SEPTEMBAR:

NEMAČKA – KOREJA          11.30

ITALIJA – TAJLAND            14.30

POLJSKA – KOLUMBIJA      17.30

SAD – SLOVENIJA             20.45

4. KOLO – SREDA, 20. SEPTEMBAR:

ITALIJA – KOLUMBIJIA      11.30

SAD – KOREJA                 14.30

POLJSKA – TAJLAND         17.30

NEMAČKA – SLOVENIJA      20.45

5. KOLO – PETAK, 22. SEPTEMBAR:

KOREJA – KOLUMBIJA       11.30

TAJLAND – SLOVENIJA      14.30

POLJSKA – NEMAČKA        17.30

ITALIJA – SAD                  20.45

6. KOLO – SUBOTA, 23. SEPTEMBAR:

KOLUMBIJA – SLOVENIJA   11.30

TAJLAND – KOREJA            14.30

SAD – POLJSKA                 17.30

ITALIJA – NEMAČKA          20.45

7. KOLO – NEDELJA, 24. SEPTEMBAR:

KOREJA – SLOVENIJA        11.30

TAJLAND – KOLUMBIJA      14.30

SAD – NEMAČKA               17.30

POLJSKA – ITALIJA            20.30

 

U kvalifikacijama se igra po jednokružnom bod sistemu – svako sa svakim, 7 kola, i po 2 selekcije će izboriti plasman na Oilimpijske igre.

Preostalih 5 reprezentacija biće poznato 17. juna, po završetku preliminarne faze Lige nacija 2024. Na osnovu rang liste FIVB biće određeno još 5 reprezentacija, a prioritet prilikom određivanja imaju selekcije sa kontinenata koje u tom trentuku nemaju kvalifikovane reprezentacije za OI, a potom najuspešnije rerpezentacije za FIVB rang liste koje se do tog trenutka nisu kvalifikovale za Olimpijske igre.

Kao i do sada u sastavima reprezentacija na Olimpijskim igrama će biti po 12 igrača.

FIVB je saopštio da je promenjen sistem takmičenja na Olimpijskim igrama, pa će u Parizu 12 reprezentacija biti podeljene u 3 grupe sa po 4 selekcije.

Plasman u četvrtfinale izboriće po 2 prvoplasirane reprezentacije iz 3 grupe, kao i 2 najbolje trećeplasirane selekcije.

 

qoi

  • septembar 15, 2023
  • 477
Објављено у Seniorke
Оцените овај чланак
(0 Гласова)

Сродни чланци

Posvećeni smo razvoju odbojkaškog sporta na teritoriji Republike Srbije, ali Odbojkaški savez Srbije je i društveno odgovorna organizacija čiji uticaj i opseg aktivnosti podrazumeva mnogo širi prostor javnog delovanja.

Postanite i vi deo velike odbojkaške porodice!

Učestvujte u našim izazovima na društvenim mrežama:

#volleyballerskillchallenge

#mojodbojkaskiuzor

#ovojenasaigra

  Generalni sponzor
  BPSLOGOsq1
   
  Sponzor reprezentacije
  LogoGantEn1
   
  Zvanična oprema
  PEAK logosq3
   
  Zvanično vozilo
  skodasq1
   
  Zvanična pumpa
  NIS
   
  Zvanični betting partner
  Mozzart logo
   
  Zvanična voda
  VodaVrnjci
   
  Zvanični partner
  Roaming
   
   Medijski partner
  RTSlogo

Članovi smo:

fivb logo  CEV Logo novi  BVA logo1

 

GetItOnGooglePlay

TikTok

Pretraga